Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten nem létezik?

Isten nem létezik?

Figyelt kérdés

1. A világ teremtése az elképzelhető legcsodálatosabb alkotás.


2. Az alkotás értéke az alkotó képességén múlik.


3. Minél korlátozottabb az alkotó képessége, annál lenyűgözőbb az alkotás.


4. A legsúlyosabb hátrány az alkotó számára, ha nem is létezik.


5. Ezért, ha úgy képzeljük, a világ egy létező alkotó alkotása, akkor el tudunk képzleni egy nálánál nagyobb lényt - nevezetesen, aki mindent megteremtett, noha ő maga nem létezik.


6. Egy létező Isten tehát nem lenne ez a lény, akinél nagyobat nem lehet elképzelni, mert még nála is lenyűgözőbb, hihetetlenebb alkotó lenne egy olyan Isten, aki nem létezik.


7. Isten nem létezik.


[link]


2013. dec. 8. 02:52
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
0%

Csak azért se érts egyet ugye?


"Bírom" azokat akik egy kis hiba miatt amit valóban az emberek okoznak, a lényeget is kizárják.

2013. dec. 9. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
100%

Én biológus vagyok.


Az állati (heterotróf) szervezetek által kilélegzett széndioxidot felveszik a növények és más autotróf szervezetek, amik cukrokká, illetve szénhidrátokká alakítva azt visszaforgatják a bioszférába, mivel a heterotróf növényevők velük táplálkoznak, az általuk termelt szénhidrátokból állítják elő biológiai oxidációval a széndioxidot.


A mágneses-ózonos védőpajzsról ez a véleményem:

Nem a teremtés csodája a védőpajzsok ottléte, hanem az élet kialakulásának feltétele. Ha nem a Földön alakultunk volna ki, hanem akárhol máshol és "fölnéznél" az égre, akkor is ott látnád ezt a két pajzsot, mert ezek nélkül földi típusú élet kialakulása nem elképzelhető.


Az evolúcióról:

Az evolúcióra nincs egzakt, közvetlen tudományos bizonyíték, ahogyan nincs a gravitációra sem, a relativitásra sem és a kvantum-összefonódásra sem. Ennek ellenére van bizonyíték mutációra, természetes szelekcióra, genetikai driftre, fajok kialakulására. Az evolúciós elmélet ezeknek a jelenségeknek a szintéziséből jött létre, de természetesen, mivel nincs "filmfelvételünk" az elmúlt 1-1,5 milliárd évről, nem valószínű, hogy valamikor tudományosan alátámasztható lesz (legalábbis nem a közeljövőben).

2013. dec. 10. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
0%
Mi az ésszerűbb? Az,hogy a világegyetem élő,értelmes Teremtő alkotása,vagy az, hogy élettelen kezdettel,inteligens irányítás nélkül,véletlenül alakult ki? A Biblia ezt irja " az Ö láthatatlan tulajdonságai világosan látszanak a világ teremtésétől fogva,mivel az alkotott dolgokból érzékelhetők,igen az Ö örök hatalma és istensége" (Róma 1:20). Ok, van hinni egy Teremtő létezésében, csak meg kell vizsgálni a bizonyitékokat előitélet nélkül!
2013. dec. 14. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
#23 téves a gondolat meneted. Te is elfogadod, hogy valami teremtő nélkül létre tud jönni, csak ezt istenre alkalmazod. Ha már megengedett teremtő nélkül létezni, akkor az az egyszerűbb, ha ezt a világról teszed fel és nem vezetsz be még egy entitást, hogy aztán arra alkalmazd.
2013. dec. 15. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 Tibor Heé válasza:
0%
Isten létezik! ha elmennél esetleg pár istentiszteletre vagy igehirdetésre és odafigyelnél, szerintem nem kételkednél ebben!!! Szerintem valamin változtatnod kell, nehogy késő legen...
2013. dec. 24. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!