Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha lopott pénzből építettem...

Ha lopott pénzből építettem magamnak életet akkor az egész életem hazugság és minden bűnös benne?

Figyelt kérdés

Tegyük fel,hogy sikerült annyi pénzt lopnom amivel el tudtam kezdeni az életem.

Albérlet(foglaló akár három hónapra előre),jutott belőle amíg munkát találtam,jogosítványra, nyelvtanfolyamra, iskolára,továbbképzésre,stb... Akár mindez külföldön !

Vagy el tudtam menni belőle külföldre nyelvet tanulni, ahol munkát kaptam hála a nyelvtudásnak.


Akkor minden ami az életemben jelen van bűnös, mert bűnös módon tudtam hozzájutni, a feltételeket megteremteni?

Mindenhez bűn tapad?


Mi van akkor ha megbántam, hogy loptam,de élvezem ez életem amit a lopott pénzből tudtam teremteni?

Vagy eleve nem is bánhatom meg őszintén amíg élvezem a következményét,a hasznát? Tehát azt, hogy el tudtam indulni az életen?



2014. aug. 29. 22:03
1 2 3 4
 31/39 A kérdező kommentje:

Vagy el tudtam menni belőle külföldre nyelvet tanulni, ahol munkát kaptam hála a nyelvtudásnak.

Felépítettem sajt életem, stb.

Akkor minden bűnös?

Ok-okozat összefüggésében visszakapom még az életemben az elkövetett bűnért a büntetést vagy az csak a halál után jön ? Hiszen a bűn zsoldja a halál !

2015. jan. 20. 18:47
 32/39 anonim ***** válasza:
Attól függ, hány embernek okozott és milyen jellegű kárt, beleértve magadat is.
2015. jan. 20. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 A kérdező kommentje:

Tegyük fel, hogy egynek és a pénze bánta. Sok pénze!

Vagy bánhatja,bánná.

2015. jan. 20. 21:46
 34/39 anonim ***** válasza:

"Akkor minden bűnös? "


Igen.

2015. jan. 21. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:

Ha jól értem a szituációt akkor te most feloldozást keresel a válaszolóktól arra, hogy a jelenleg tervezett lopást elkövesd. Merthogy te csak tanulni szeretnél. De ez úgy hülyeség ahogy írod. 0 forintból is el lehet kezdeni tanulni. És sok pénzből is lehet hülyének maradni.

Úgy látom internetre telik, szóval tanulás az nem lehet gond.

2015. jan. 21. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 A kérdező kommentje:

Mi van ha már elkövettem ?

Nem feloldozást keresek !

2015. jan. 21. 09:35
 37/39 anonim ***** válasza:

Isten nem úgy működik, hoygha adsz valakinek egy pofont, akkor Ő is ad neked egyet.

Szerintem azt nem lehet így meghatározni, hogy mi bűnös, és mi nem. Ezzel az esettel kapcsolatban olvasd el a Bibliából Zákeus történetét, szerintem ott jól le van írva a lényeg. A legfontosabb viszont, hogy tényleg megbánd, és ne a következményektől akarj menekülni.

2015. márc. 27. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 A kérdező kommentje:

Ne meneküljek?

Mi lesz vagy lehet a következménye ennek még itt a földi életemben?

2015. márc. 31. 16:15
 39/39 anonim ***** válasza:

Olvasd el Zákeus történetét :)


Itt a Földön nem fog olyan történni, hogy mivel loptál, ezért tőles is lopni fognak. Isten nem így működik. Ő szeretne minden embert elérni és megmenteni, és mindenkihez különleges módon szól, különböző módon ér el.

De ha csak azért akar valaki visszaadni dolgot, hogy ne legyen következménye, az nem egyenlő a bűnbánattal. Isten azt szeretné, hogy megvessük, gyűlöljük a bűnt, és azért akarjunk megváltozni, mert a helyes dolgot akarjuk választani, saját akaratunkból és nem kényszerből vagy menekülésből.

2015. ápr. 3. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!