Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kínoszloposok (jehovatanui)!...

Kínoszloposok (jehovatanui)! Jézus megfeszítését hogyan kellene elképzelnem?

Figyelt kérdés

"Két rablót is megfeszítének vele, egyet >JOBB< és egyet >BAL< !!!KEZE!!! felől." (Márk 15:27)


Annyira törtem rajta a fejem, hogy végül belefájdult! Be kellett vennem egy fájdalom csillapítót!

De most viccen kívül, én jófej vagyok és megpróbáltam elképzelni, hogy Jézus felett feszítették volna meg a levegőben valamilyen módon a másik két embert, de a Máté 27:37 miatt inkább lemondtam erről az eshetőségről:

"A >feje fölé< föltették elítélésének okát. Ez volt ráírva:

»Ez Jézus, a Zsidók Királya«."


Nem lehet esetleg, hogy Jézust mégsem kínoszlopon feszítették meg, hanem inkább egy kereszten? Nem így lenne logikus is a Biblia alapján?



2014. nov. 21. 17:12
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
kedves grkaty!Akeresztények azért imádják a keresztet,mert Jézus értünk emberekért adta az életét,ezt azért nem kell összetévezsteni késsel meg pisztolyal.A 2mózes 20 pedig,még a pogány időkben volt
2014. nov. 22. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
keresztény világ széles köreiben hiszik, hogy Jézust kereszten ölték meg. Azonban a görög ‘stauros’ szó, amelyet általában keresztnek fordítanak a különböző Biblia fordításokban a szó szoros értelmében rúdat, póznát, karót vagy cölöpöt jelent. A feszület szimbólumának valószínűleg pogány gyökerei vannak .Egyes egyházak óriási misztikus jelentőséget kapcsolnak a kereszthez, s ennek eredményeként a feszület egy talizmánná vált, fizikai jelzésévé annak, hogy Isten velünk van. Ezt a Biblia egyáltalán nem támasztja alá. Az emberekben olyan érzések alakultak ki, hogy a feszület viselése, vagy rendszeres keresztvetések által Isten velük lesz. Ezek puszta bálványok, a kereszt valóságos ereje azáltal nyilvánul meg, ha Krisztus halálával,életével,hátrahagyott ösvényével közösséget vállalunk hit és keresztelés (víz alámerülés) által, s nem a kereszt fizikai formájának felidézésén keresztül. Természetesen ez utóbbit könnyebb megtenni.
2014. nov. 22. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
39%

Azért nem semmi, a Tanúkat vádoljátok mindenféle nem bibliai érvekkel, de érdemes elolvasni a 11-es válaszoló érzéketlen válaszát, mely nem látja a fától az erdőt, egy KÍNZÓ és KIVÉGZŐESZKÖZT favorizál. Tényleg nem semmi, hogy milyen messze tudnak elmenni egyesek a torz és bizarr dolgokban és a bibliai igazságra hivatkozva.


Még mindig igaz az első válaszom utolsó mondta.

2014. nov. 22. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
Ácsi, pont ti, Jehova tanúi mondjátok most a válaszaitokban, hogy tök mindegy, hogy min feszítették meg Jézust, a lényeg a váltsága, amikor egy komplett tantételt építettetek ki eköré? Én nem imádom a keresztet, hiszen reformátusként mi sem használunk imádati tárgyakat a hitünk gyakorlása közben... ugyanakkor abban nem látok rosszat, hogy van egy keresztet formáló medálom, amely emlékeztet Jézus váltságára. Ebbe talán nincs semmi kivetnivaló.
2014. nov. 23. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
Kedves 13-as! nem értem milyen alapon feltételezed,hogy érzéktelen vagyok.És,hogy melyikünk nem látja a fátol az erdőt erről itt nem kivánok vitát nyitani.Nagyon is tisztába vagyok veletek,mert próbáltak engem is becsábitani a gyülekezetbe.Érdekes modon,a fiataloknak amikor kezd megnyilni az értelmük mind otthagyták a szervezetet
2014. nov. 23. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
Kedves 14_es válaszoló ,azt nem értem hogy mitől jó az embereknek vagy akár Istennek az , hogy Fiába folyton egy haldokló kinszenvedő embert lássanak és ekként emlékezzenek rá ,hisz az irások szerit Jézust se nem csecsemőként, se nem egy haldokloként kell lássuk ,hanem akként ami ő most, ......Királyként. Ha szülö vagy akkor jobban megérted Isten nézöpontját, e témába, tegyük fel hogy gyereked nehéz helyzeten megy át mely minkettőtöket nagyon megvisel,...idővel örömötökre tulvagytok e nehézségen, és minden jóra fórdul, hogyan éreznél te mind szülő ha rokonaid ismerősseidnem nem örülnének veled együtt, hanem folyamatosan emlékeztetnének ara a nehéz időszakra , amit már nagyon szeretnél elfeledni, ugyanez történik mikor az emberek Jézusba csak szenvedő embert látják és a kivégző ezközt folyton amulettként hordják, imádják .
2014. nov. 24. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
53%
én már rég lemondtam arrol,hogy a JT-val vitába szálljak.Mindig van valami magyarázatuk,amit még ők se hisznek el,csak másokra akarják ráerőltetni,hogy gyüjtsék az órákat és a pontokat
2014. nov. 24. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
51%
16-os: kettőnk közül te vagy az, aki nem érted, hogy miért van jelen a kereszt szimbólumként az ember életében... attól, hogy számomra ez által emlékezem arra, hogy Jézus meghalt értem, még egy percig sem jelenti azt, hogy bennem egy szenvedő ember képe él. Ő számomra nagyon is élő személy, akinek a jelnlétét folyamatosan érzem az éltemben. Tiszteletlennek tartom, hogy kvázi megtiltjátok ennek a jelképnek a használatát és odáig alacsonyítjátok a magyarázatot, hogy valamilyen nyakatekert logikánál fogva a kereszt használata egyenlő azzal, hogy Krisztus Urunkat egy nyomorult haldokló embernek képzeljük..
2014. nov. 25. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

"ugyanakkor abban nem látok rosszat, hogy van egy keresztet formáló medálom, amely emlékeztet Jézus váltságára. Ebbe talán nincs semmi kivetnivaló."


A Biblia azt mondja, hogy Istent "SZELLEMMEL és IGAZSÁGGAL kell imádni", nem pedig külső tárgyak segítségével, melyet TILOS használni ilyenformán vallásos "segédeszközként". Még azt is mondja a Biblia, hogy egyértelmű legyen, ezen eszközöket nem szabad "imádni", de "tisztelni" sem! Ez nem játék, ez NEM szabadon választott dolog, ez szigorú parancs, a Krisztus előtti Törvény halálbüntetéssel sújtotta az ilyent. Ez nem lesz másként majd Isten végső ítélkezéskor sem.


És NEM MI tiltjuk meg a kereszt, vagy bármi más hasonló célt szolgáló eszköz használatát, hanem a Biblia! Nem kéne ezt nekünk tulajdonítani, mert ez csak arról árulkodik, hogy nem ismered alaposan a hited alapját, a Szentírást.


És ahogy már mondtam, akárhogy szépítjük, ez egy kínzó és kivégzőeszköz volt, melynek ilyetén használata ÉPPEN OLYAN, mint más hasonló célt szolgáló, (KÍN)HALÁLT OKOZÓ eszközöké. Ilyen értelemben nincs különbség pl. egy kerékbetörő eszköz, vagy egy egyszerű rőzserakás között, ahol élve égettek el ún. "eretnekeket" azok is, akik a keresztet "szent jelképnek" tartották!!!!!


Csak azon múlik, hogy sok magát "kereszténynek" tartó ember mit hord ezek közül a nyakában, hogy szerintük min végezték ki Jézust. Ha éppen a máglyahalál lett volna akkor a divat, akkor pl. egy rőzserakást hordanátok a nyakatokban, vagy akasztanátok a falatokra?!

2014. nov. 26. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

Kedves utobbi válaszoló, mondani sokmindent lehet, de ugyse mi ketten vagy akárki más fogja eldönteni hogy mi isten nézőpontja bizonyos dolgokba, hisz a biblián keresztül Isten határozottan elitéli a képek szobrok vagy bármi más használatát,és ezt nem én vagy te mondod hanem a biblia irja,a kérdés az most mi számit nekünk igaznak amit az emberek mondanak annak ?-vagy amit Isten jelent ki annak?- sajnos a vallásvezetők nagyban hozzájárultak hogy az embereket ne a bibliai igazságok szerint tanítsák hanem épp elenkezőleg.

A jó vallás arra ösztönöz, hogy tiszteljük Isten Szavát

Gondoljunk csak bele! Jézus Isten Fia, mégis amikor tanított, a Bibliára támaszkodott mint tekintélyre. És természetesen soha nem vetette el Isten Szavát az emberi hagyományok kedvéért (János 7:16–18). Napjaiban sok vallási vezető azonban nem tisztelte így Isten Szavát. Miért nem? Mert hagyták, hogy az emberi hagyományok háttérbe szorítsák a Szentírást. Jézus nyíltan ezt mondta nekik: „Így teszitek érvénytelenné az Isten igéjét a ti hagyományotok kedvéért. Képmutatók, jól prófétált felőletek Ésaiás, amikor azt mondta: Ez a nép ajkával tisztel engem, de szívük távol van tőlem. Pedig hiába tisztelnek engem, ha olyan tanításokat tanítanak, amelyek emberi parancsolatok” (Máté 15:6–9, Budai).

A világ számos keresztény és nem keresztény vallása azt állítja, hogy tiszteli a Bibliát. De hány olyan vallást ismersz, amely elveti az emberi hagyományokat, ha azok nem egyeznek Isten Szavának az egyértelmű tanításaival? -ugyanigy kedves olvasó a kereszt használata isten szemében bálványimádás Jézus követői nem hordtak keresztet az első századba sem és most se teszik ,Jézus kővetése ennél többet jelent, persze azt már nem is részletezem hogy görög ‘stauros’ szó, amelyet általában keresztnek fordítanak a különböző Biblia fordításokban a szó szoros értelmében rúdat, póznát, karót vagy cölöpöt jelent. A feszület szimbólumának pogány gyökerei vannak .Egyes egyházak óriási misztikus jelentőséget kapcsolnak a kereszthez, s ennek eredményeként a feszület egy talizmánná vált, fizikai jelzésévé annak, hogy Isten velünk van. Ezt a Biblia egyáltalán nem támasztja alá.Tehát a saját érdekünkbe vizsgáljuk meg hogy emberek akarata és elkézelése szerini-e a hitünk vagy Isten elvárása és követelménye szerinti, ugyanis ha van a vallásunkba olyan szokás ünnep vagy bármi amit a Biblia elitél akor nem a Biblával van a baj.

2014. nov. 27. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!