Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kínoszloposok (jehovatanui)!...

Kínoszloposok (jehovatanui)! Jézus megfeszítését hogyan kellene elképzelnem?

Figyelt kérdés

"Két rablót is megfeszítének vele, egyet >JOBB< és egyet >BAL< !!!KEZE!!! felől." (Márk 15:27)


Annyira törtem rajta a fejem, hogy végül belefájdult! Be kellett vennem egy fájdalom csillapítót!

De most viccen kívül, én jófej vagyok és megpróbáltam elképzelni, hogy Jézus felett feszítették volna meg a levegőben valamilyen módon a másik két embert, de a Máté 27:37 miatt inkább lemondtam erről az eshetőségről:

"A >feje fölé< föltették elítélésének okát. Ez volt ráírva:

»Ez Jézus, a Zsidók Királya«."


Nem lehet esetleg, hogy Jézust mégsem kínoszlopon feszítették meg, hanem inkább egy kereszten? Nem így lenne logikus is a Biblia alapján?



2014. nov. 21. 17:12
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
itt tényleg nem a Bibliával van baj,ezzel egyetértek,hanem azokkal,akik elferditik.Jézus kereszten halt meg,ezen nincs miért vitázni és ironizálni rőszerakással meg mit tudom mivel
2014. nov. 27. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

Amint észrevehetted, és nem azzal vitatkozom, hogy milyen volt a konkrét kivégzőeszköz (ezt senki sem tudja teljes bizonyossággal. A Biblia PONTOS szóhasználata és annak helyes értelmezése persze támpontot adhat, hiszen tudjuk, hogy az eredeti görög szavak akkori jelentése nem ugyanaz volt, mint ma), hanem azzal érvelek, hogy mit mond Isten Szava ezek ilyesforma imádatáról, vagy tiszteletéről, ezek használatáról az imádatban, vagy azzal kapcsolatban. Ez pedig egyértelmű.


Nem irónia ez, hanem egy Írás szerinti, elgondolkoztató kérdés.

2014. nov. 27. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
2014. nov. 30. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
ezek a képek nem újak számomra,az örtornyokba és könyvekbe épp eleget lehet látni
2014. nov. 30. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

Szia!

Attól, hogy oszlopra feszítették, még tudták melyik a jobb illetve bal oldala. Jobb keze felől azt jelenti, hogy a jobb keze felén. Azon a féltekén- jobb oldalon. Tehát a testének amelyik oldalán a jobb keze volt. A feje fölé szegezett tábla pedig azért van így leírva, hogy legyen nyilvánvaló, hol is foglalt helyet: a feje fölötti részen. Nem az oszlop aljában, vagy akárhol máshol.

Remélem segitettem. Tisztelettelb Miklós

2019. jún. 10. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!