Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit lehet tenni ilyen helyzetb...

Mit lehet tenni ilyen helyzetben? Merre induljak?

Figyelt kérdés

Évek óta foglalkoztat a téma, és egyre inkább úgy érzem, kell hogy létezzen Isten, aki létrehozta az anyagot, az univerzumot.

Természetesen a vallások felé fordulva próbáltam megismerni Istent, de elkeserítően önellentmondásos volt mindegyik. Egyszerűen nem lehet komolyan venni őket, ha egy kicsit is mögéjük gondol az ember.

Isten létét viszont nem érzem kevésbé valósnak. Csak épp nem tudom hogyan induljak el a megismerésben vallások nélkül.

Vannak esetleg más vallástalan hívők erre?


2018. júl. 20. 12:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
64%
Ha valóban érdekel a téma, próbálj a filozófiai irodalmon keresztül ismerkedni a témával, illetve a misztikus hagyományon át. Bár ez utóbbi eléggé ingoványos talaj, ha újonnan kezdesz foglalkozni a témával, úgyhogy inkább az ókoriaktól napjainkig Istennel foglalkozó filozófiatörténetet ajánlom.
2018. júl. 20. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
11%
Azt keresd, azt a gyülekezetet, ahol jelek, csodák, gyógyulások és egyéb "érdekességek"történnek. Ne azzal foglalkozz, hogy milyen pletyka terjeng, hanem ahol ezek a dolgok megtörténnek, és valósak. Ott megtalálod akit keresel.
2018. júl. 20. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
14%

Alkoss saját istent és hitet magadnak.

Elég sok embernek már sikerült.

2018. júl. 20. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

#1

Tudnál esetleg néhány konkrét írást ajánlani? Mikkel érdemes kezdeni szerinted?


#2

Vannak olyan jelenségek amik magyarázatát még nem ismerjük. De ezeket helyből csodának beállítani csak önbecsapás. Ráadásul ezen jelenségek mindenféle vallás kapcsán de még vallásokon kívül is fellelhetők, így még iránymutatásnak sem jók.


#3

Ha úgy érzem, létezik Isten, akkor az a célom hogy őt ismerjem meg, nem az hogy kitaláljak valamit ami aztán vagy igaz lesz, vagy nem!

2018. júl. 20. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Elsőként valamilyen általános filozófiatörténeti művet ajánlanék, ebből rengeteg van, könyvtárban könnyedén fellelhetőek. Akár egyetemi tankönyv is jó. Ezekben ugyanis összefoglalják különböző gondolkodók álláspontjait tömörebben, és ki tudod választani, melyik érdekel jobban.


Közvetlenül konkrét filozófusok műveivel kezdeni elég nehézkes, a művek nehezen érthetőek, néha szárazak is tudnak lenni, plusz nem csak egy témát járnak körbe.


Emellett Isten kérdésében a vallás elkerülhetetlen tényező, de nem muszáj elmenned, és végigjárni a felekezetek. Nagyon jó műveket lehet találni a vallásokról külső szemlélőktől is, például Mircea Eliade művei nagyon jók. Teológiai-vallásbölcseleti műveket is érdemes olvasni, akár keleti vallásokról, például Baktay Ervin Szanátana Dharmája jól bemutatja a hinduizmus istenképét, és onnan már tovább lehet indulni.


A téma viszont hatalmas, és nem akarnék olyan műveket ajánlani, amikkel valami miatt vakvágányra jutsz. Ezt a saját érdeklődésedre bíznám. Legegyszerűbb bemenni a könyvtárba, és a filozófia, illetve vallás szekciót kutatgatni, és kikölcsönözni, ami érdekesnek látszik.

2018. júl. 20. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Eszembe jutott egy könyv, ami talán pont a helyzethez illik. Karen Armstrongtól az Isten története. Talán ez a legideálisabb kezdetnek.
2018. júl. 20. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%

Jehova a szaván keresztül bemutatkozik és feltárja kilétét, szándékát.

Az tény, hogy Isten nem hozott létre vallásokat, viszont mindig is képviseltette magát a választottjaival.

S ha nem is értesz mindenben egyet, bizony alázat kell, hogy elfogadd az ismeretet amit rajtuk keresztül nyújt mindenkinek.

2018. júl. 20. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

#5

Köszönöm a tanácsokat! Azt hiszem akkor elsőnek fel is keresem a helyi könyvtárat ez ügyben! :)


#7

Azért alázstosnak lenni nem egyenlő azzal hogy minden butaságot elhiszek. Jehova Tanúitól és a hasonló szektásoktól inkább mentsen meg az Isten!

2018. júl. 20. 16:36
 9/13 A kérdező kommentje:
Upsz, a negyedik kommentet mobilról írtam, és úgy tűnik ott még a régi felhasználónevemmel vagyok bejelentkezve. Remélem nem zavartam meg nagyon senkit, de az is én voltam, csak hogy tiszta legyen!
2018. júl. 20. 16:38
 10/13 anonim ***** válasza:
A kérésedet teljesíti. Távol maradsz tőlünk....
2018. júl. 20. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!