Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit lehet tenni ilyen helyzetb...

Mit lehet tenni ilyen helyzetben? Merre induljak?

Figyelt kérdés

Évek óta foglalkoztat a téma, és egyre inkább úgy érzem, kell hogy létezzen Isten, aki létrehozta az anyagot, az univerzumot.

Természetesen a vallások felé fordulva próbáltam megismerni Istent, de elkeserítően önellentmondásos volt mindegyik. Egyszerűen nem lehet komolyan venni őket, ha egy kicsit is mögéjük gondol az ember.

Isten létét viszont nem érzem kevésbé valósnak. Csak épp nem tudom hogyan induljak el a megismerésben vallások nélkül.

Vannak esetleg más vallástalan hívők erre?


2018. júl. 20. 12:24
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

"nem az hogy kitaláljak valamit"

Pedig nem viccből írtam: ha egyetlen vallást sem érzel pontosnak, akkor csak ezt teheted: hogy kitalálod, SZERINTED milyen lehet az isten.

Tényleg sokan csinálták már ezt: még olyanok is, akik hivatalosan pl. keresztények.

Szerintem csak ez hozhatja el neked a lelki békét.

2018. júl. 20. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Hátt a legtőbb igazság a kereszténységben van (aminek sok ága van...) Csak nem kizárt hogy pár dolog nem kerult bele illetve átt írtak a bibliában
2018. júl. 21. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Isten Személy, ráadásul Szellem ( ha jobban tetszik Lélek - 'Pneuma' ). Egyetlen személy sem ismerhető meg a róla készült bármely beszámoló alapján, mindenképpen találkozni kell vele, és kapcsolatba kerülni vele, különben az ismeret csak egy elvont filozófia marad, információ bármiféle kapcsolódási pont nélkül. Mivel pedig Isten Szellem, lehetetlen találkozni Vele hétköznapi módon. Ha a célod több információszerzésnél, akkor sehogyan sem kerülheted ki azokat az embereket, akik kapcsolatban vannak Vele. Egyetlen embert sem ismerek, aki úgy került volna kapcsolatba Istennel, hogy ezt nem előzte meg az olyan emberekkel való találkozás, akik már az Övéi, vagy a találkozás után ne adott volna útmutatást, hogy most hogyan tovább, hova, kikhez menjen, és kikhez ne. Eleve rossz megközelítés, hogy Istenem, csak ide és ide és ide ne! Isten intelligens személy, és meg tudja Magát értetni. Ha azonban az ember csak akkor akarja Őt érteni, ha a szájízének megfelelő a dolog, akkor akár el is felejtheti az egészet.


A helyes megközelítés ez: "Istenem, én elhiszem, hogy Te létezel, jó Vagy, és jót akarsz nekem. Kérlek, mutasd meg Magad a számomra, adj támpontokat, hogy megismerhesselek. Te intelligens Személy vagy, én is intelligens személy vagyok, ezért meg tudod értetni Magadat velem. Amit mondasz nekem, elfogadom. Nem törődök emberi előítéletekkel, sztereotípiákkal, nézetekkel, véleményekkel, amiket eddig hallottam, vagy ezután fogok hallani. Ezeket mind elvetem, Téged akarlak megérteni, Tőled akarom hallani, ha embereken keresztül szólsz is hozzám, tudni akarom, hogy Te állsz-e mögötte vagy nem. Bocsásd meg a bűneimet, a tévedéseimet, igazíts meg és tisztíts meg engem. Ha ezzel kapcsolatos akadály van az életemben, azt kérlek, hogy távolítsd el, vagy mutass rá, hogy én távolíthassam el. Vezess be engem a Veled való közösségbe, és tartsd távol tőlem a tévedéseket, a csalásokat és a becsapásokat. Ahova vezetsz, oda megyek, amit mondasz, elfogadom."


Ha így, vagy ehhez hasonlóan imádkozol, és napi gyakorlattá teszed, akkor Isten reagálni fog, de nem te döntöd el a helyet, a módot és az időpontot sem. Légy azonban résen, az ilyen imára nemcsak Isten reagál, hanem az Isten ellensége is, ezért légy türelmes, ne vetődj árnyékra. Isten nem haragszik meg, ha vársz Rá.


A Biblia tanítása szerint Jézus az egyedüli út Istenhez, mert az Istennel való kapcsolatot nem az isteni akarat hiánya akadályozza, hanem az ember bűne, amiért Jézus Krisztus kifizette a váltságdíjat a vére által, amikor meghalt értünk. Utána azonban fel is támadott, és most Ő a közbenjáró Isten és az ember között. Mivel ez bibliai tény, jól teszed, ha Őt szólítod meg, hiszen, mint Isten Fia, egylényegű az Atyával: Örökkévaló, Mindenhol Jelenlevő, Teremtő Isten. Őt kell elfogadnod először, Ő az origó Isten országában, minden csak Általa és Benne érhető el.

2018. júl. 21. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!