Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tagja-e a hit gyülekezete...

Tagja-e a hit gyülekezete nevű szektának Kálmán Olga, vagy András nevű férje?

Figyelt kérdés
Eldöntetlen vita a barátaimmal. Az Atv más munkatársaiból nem nézzük ki, (Vicsek, Dézsi, Avar, Mészáros, Bánó) esetleg csak Kurucz Péterből. De, ki tudja! Kálmánról viszont megoszlanak a vélemények.
2010. jún. 23. 15:14
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
51%
neked nincs jobb dolgod?
2010. jún. 23. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim válasza:
4%
Adolf Hitler is ennek a tagja volt
2010. jún. 23. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
18%
bocsi,de nem szekta hanem egyház
2010. jún. 23. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
27%

A hitgyüli szekta.

Én el tudom képzelni, hogy tagja, de biztos infót nem tudok.

2010. jún. 23. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim válasza:
33%
ilyen alapon mindenki, aki nem katolikus, szektás..
2010. jún. 24. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
74%

Ennyi erővel Jézus is szektás volt...:D

Szembe ment a történelmi egyházakkal... "örjöngős" dolgokat csinált mikor kiűzte a fiuból a démont és az hangosan, fennszóval távozott! (nem csak csendben. hanem őrjöngve!)

Az akkor nagy egyházhoz képest (amit Isten hozott létre!) neki kissebb követőtábora volt...

Illetve Ő maga is megmondta, h aki igazán követi Őt (azaz ugyanazokat teszi amiket Ő tett) azt mások utálni fogják...

Hát enyit erről... Ha valaki... akk Jézus volt a legnagyobb "szektás" :) Úgyh énis szívesen csatlakozom az ő kis szektájához...:)

2010. jún. 24. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
69%

Nem vagyok hit gyülis, a testvérem az, én is elmentem vele egyszer kétszer, így vannak ismereteim róluk. A hit gyülekezete egy bejegyzett egyház. Ha szekta lenne, nem lennének nyitottak az összejöveteleik, nem nézhetnéd a vidám vasárnapot a tv-ben, ne olvashatnád Németh Sándor személyes vallomását a Hit Botránya c. könyvben.


Persze szemben a többi egyházzal önfenntartó, tehát nem nyúlja le a nem hívőket, amiért szimpátiát érdemelnek és nem mocskolódást. Istentiszteleteiken kétségkívül nagyobb a részvétel mint a templomokban, de ez ugyebár semmilyen hívő emberből sem kellene, hogy irigységet váltson ki.


Ha olvasod az újszövetséget, a szent szellemmel való betöltekezés első jele Pünkösdkor olyan erőteljes volt, hogy a kívülállók azt hitték "édes bortól részegedtek meg". Miért baj az hogy valaki szenvedélyesen hisz és szereti Jézust?


Kedves kérdező, te meg miért a vallási hovatartozásuk alapján ítéled meg az embereket? Te szeretnéd ha vallásod, fajod, nemed alapján ítélkeznének rólad?

2010. jún. 25. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
0%

Hitler nem volt tagja semmilyen szektának.

A hitgyüli pedig szabadkőműves alapokon szervezett radikálcionista szekta.

2010. jún. 25. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
67%
A szabadkőműves mozgalmat a hit gyülekezete elítéli. Ne mondj ismeretek nélkül véleményt, inkább a saját magad lelki épülésével foglalkozz.
2010. jún. 26. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Mindenkitől bocsánatot kérek, de nem ez volt a kérdésem.

A kérdésem úgy hangzott, hogy "tagja-e"?


És igen: nincs jobb dolgom, sajnos most ez érdekel. És igen, az meg most nem érdekel, hogy téged ez most miért nem érdekel, kedves 06-23 15:20.


Ha a szekta jelentése érdekelne, elővenném a Magyar Értelmező Kéziszótárt, ami azt írja, hogy: a nagyegyházaktól elkülönült kis vallási csoport. ... Tágabb értelemben valamely tant hirdető ember követői ...

Származása: "lemetszett" (mármint rész) sectio, -onis (f) "elvág", "lemetsz", "szel", "fűrészel", "farag". Esetleg: sequi, sequor (latin) feldarabol, felaprít, összevagdal.

A "szekta" szó régtől fogva pejoratív ízt is magában foglal, mivel az elkülönülés a szó eredetijében is jól megfogalmazott.


Mert nem alkotmányjogi vetülete érdekelt most: hogy be van-e jegyezve, vagy hogy a magyar jog szerint "egyháznak" minősül-e; ez egészen addig számomra mellőzhető szempont, amíg a magyar jog sem ismeri a "destruktív vallási közösség" fogalmát, mint mondjuk ismeri azt a német, az olasz vagy a francia jog és számos más jogrendszer, akit nálunk annyira divat majmolni.


Tehát a kérdésem továbbra is így hangzik: "tagja-e" a hit gyülekezete megnevezésű szektának Kálmán Olga, vagy András nevű férje?

Nem probléma, ha nem tudjátok, nem azért kérdeztem, hogy rávilágítsak: oda kellene járnotok, hogy én választ kaphassak erre a piszlicsáré kérdésemre.

Kérdezhettem volna azt is, hogy "lefeküdjek-e a barátommal, aki el akar hagyni". De nem ez volt a kérdésem. Bocsánat! Engem most egy ilyen "badarság" érdekelt (volna).

2010. jún. 27. 10:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!