Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tagja-e a hit gyülekezete...

Tagja-e a hit gyülekezete nevű szektának Kálmán Olga, vagy András nevű férje?

Figyelt kérdés
Eldöntetlen vita a barátaimmal. Az Atv más munkatársaiból nem nézzük ki, (Vicsek, Dézsi, Avar, Mészáros, Bánó) esetleg csak Kurucz Péterből. De, ki tudja! Kálmánról viszont megoszlanak a vélemények.
2010. jún. 23. 15:14
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
74%

Kedves kérdező. Igazad van, én elsősorban a szekta felvetésre válaszoltam és nem az adott kérdésre. Csak annyit azért elmondanék a destruktív egyházról,hogy a testvérem majdnem 20 éve tagja ennek a "szektának" azonnal leszokott az ivásról, dohányzásról, megházasodott, van három gyönyörű gyereke, és a vidám vasárnapon ül rock koncertek helyett. Tudom, van aki magától ilyen, de ő ennek segítségével jött ki az önpusztító dolgokból. Azóta két diplomát beszerzett, és célja van az életének. Ez a cél a szeretet és Jézus követése. Ha neked ez destruktív, nagyon sajnállak. Én még nem találkoztam olyan drogossal vagy alkoholistával akit a történelmi egyházak hoztak volna ki a lelki nyomorukból (biztos van ilyen is) de sok embert köszönök, aki a Hit Gyülekezetének köszönheti azt hogy most nem az út szélén a mocsokban fekszik, hanem újra teljes értékű ember. Szerintem ez Jézus követésének a lényege.

Tudom, hogy vannak rengetegen a gyüliben,akik teljesen el vannak szállva a hülyeségükkel, a kolléganőm is ilyen, de ezek az emberek hit gyülekezete nélkül is sérültek kicsit.

Bocsánat az offért.

2010. jún. 27. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Javítás: sok embert ismerek, nem köszönök.
2010. jún. 27. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


Csak nagy hirtelen ennyit értem rá összeszedni, hogy bizonyítsam: a meleg víz felfedezése nem Németh Sanyi bácsi találmánya.

De ha már az érdemeknél tartunk, hallott-e vajon arról a győri fiatalemberről, aki harminc valahány késszúrással ölte meg a "hittel" őt meggyógyítani szándékozó hitgyülist? Később felmentették, mert a cselekmény megítélése szempontjából szükséges belátási képessége olyan mértékben hiányzott.

Az áldozatból - aki egyébként önmagában egy rendes fiú volt - belőle meg maximális hiányzott a drogosok ellátásához szükséges minimális szakismeret.


Avagy: légy ott, amikor valami jó dolog történik, hogy utána rád foghassák, hogy miattad történt.

Post hoc, ergo propter hoc?


De annyira nem érdekel ez az egész szekta-kérdés. Majd úgyis megszűnik, mert nem isteni-transzcendes alapítású, és mint ilyen a tévtanító halála után darabokra hullik úgyis.

Addig meg, hogy kizsebeli ki a híveit... Az ő dolguk.

Éppen most hallottam, megosztom: új egyházi törvény készül, ami alapján már remélem nem lesznek egyháznak minősítve.


Elnézést, de ez is "off" volt. Mert hogy ragaszkodik az off-okhoz.

Remélem akad majd, aki "on" lesz, bár már látom, elbukom a fogadást.

2010. jún. 27. 15:50
 14/18 anonim ***** válasza:
92%

Nem teljesen off, mert a kommentedre válaszolok.

Nagyon sajnálom azt a fiút, de azért elgondolkodtató a hozzáállásod. Egy drogos megkésel egy hit gyülist, aki rendes srác. Ki a hibás? A hit gyüli. Még ha egy hites srác késelt volna, akkor azt mondom, hoppá, de így? Kiforgatsz mindent. A hitesek egyébként sem küldenek senkit drogosok közé téríteni, általában az ex-drogosok éreznek késztetést arra hogy volt sorstársaikon segítsenek. Ők meg tudják mi a dörgés. Ez a fiú sajnálatos módon felelőtlen volt és túlbuzgó. Viszont tisztelem a hitét és a jóságát.


Egyébként azok a történelmi egyházak zsebelik ki az embereket akiket az állam az adózók pénzéből támogat. Én nem vagyok tagja a hit gyülinek, tehát nem fizetek nekik. A testvérem tag, ő igen. Az önfenntartó egyház jó dolog, az apostolok is így kezdték.


Azonkívül elmondanám, hogy a legnagyobb szekta alapító Jézus volt a te nézeted szerint, hiszen követői kiváltak a zsidó vallásból, radikális nézeteket vallottak, és az életüket adták ezekért a nézetekért. Én csak tisztelni tudom az olyan embereket, bármilyen valláshoz tartoznak, akik -mások bántása nélkül- komoly elhivatottsággal élnek hitéletet.


Ez persze neked idegen, mert gondolom,a karosszékből ítélkező, szájjal és nem tettel hívő, opportunista emberek korát éljük. Meg a beszűkült gondolkodásét. Bocs, hogy írtam.

2010. jún. 28. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Kedves Freya!


Értelek.


A logikádnál maradva:

Egy drogos megkésel egy hitgyülist, aki rendes srác. Ki a hibás? Hát persze, hogy: én,


Elgondolkodtató ez a gondolkodás is; nem csak a hitgyüli.

Értem én, hogy nektek ezt tanítják, de ettől ez miért lenne igaz?

Kiforgatok mindent?

Az én "hozzáállásommal" van a baj?

Persze.


Kiforgatok mindent? Mit is?

"A hitesek egyébként sem küldenek senkit drogosok közé téríteni, általában az ex-drogosok éreznek késztetést arra hogy volt sorstársaikon segítsenek."

Szóval nem szoktak - de azért szoktak. Értem.


Viszont tiszteled a hitét és a jóságát. És a hozzá nem értését? Azt nem tiszteled?


Nem értesz a nukleáris energiához – rendben - de mondd meg nekem, miért szeretnéd akkor a paksi atomerőművet működtetni? Nem értesz az anatómiához, de mégis műteni akarsz?

Mondd csak tényleg van ebben bármi tisztelendő, tisztelhető és bármi köze a hithez?


És ha lenne, akkor már csak az a kérdés, mi a különbség a hit, a vakhit és az ostobaság között?

Tudom: én és a kés.

Mert, hogy az a hibás, aki szóvá teszi.

Tipikus hitgyülis felelősség áthárítás, egyféle szuper-filozófia.


Önfenntartó egyház? Mondd csak te ezt el is hiszed? És ha annyira önfenntartó, akkor miért adott még utoljára Hiller Pityu, vagy valamelyik csahosuk milliárdokat az Atv-re?


És azt ugye megint csak meg tudod magyarázni, hogy a szeretet jegyében és az ostoba, eltörölhetetlen vidám-vasárnapos vigyor ellenére miként lehetséges, hogy ebben a tévében tudnak a legkifejlettebben, darwini egyedfejlődési csúcson gyűlölni.

A Bauer képviseli a szeretetet? A Kálmán Olga? A hírszerkesztőitek? Mitől is keresztény ez a tévé? Mert a Sanya tulajdonában van?


Nem más, mint egy hamis próféta által vezetett politizáló megélhetési szekta agymosodája.


Mondd csak, tegnap, amikor az államtitkár az új egyházügyi törvényről beszélt, hogy ki lesz pro forma a szekta és ki az egyház, és ki kaphat állami támogatást, miért nem jelent meg erről a gyűlölettől izzó csatornátokon egy kommentár sem? Csak nem azért, mert a hír sem jelent meg?


De szerencsénk van, mert a probléma nem probléma.

Mivel semmi köze az Istenhez a szektátoknak, ezért az el fog tűnni, amikor meghal a Sanya. Mert ő is meghal ám, egyszer. És? A B. neje vagy a K. gyermekei lesznek a trónörökösök?

Na, ekkor fog majd érdekelni a szektátok. Kéjes gyönyörrel fogom figyelni a keresztény szeretet jegyében egymást összetépő üdvözült mosolyú, Armani zakós hiteseket.

És a CBN mit keres a csatornán? Esténként. Egy amerikai ultrakonzervatív műsor. Nekem tetszik ugyan, de szerinted Pat Robertson mit szólna hozzá, ha kiderülne, hogy a nagyobbik magyar szektavezér és tévtanító (mert a kisebbik az a néha Badiny) kommunista, posztkommunista szellemiségű emberekkel kvaterkázik?

Avarnak, Mészárosnak, Bolgárnak ma lehet műsora? (Akkor a Pax Hungaricának, vagy az MNA-nak is legyen. Nekik miért nincs? - Nekem ugyan nem hiányoznak, mert irritálnak a nézeteik, de akkor levitézlett kommunistáknak miért lehet? Akkor… adja ki a hitgyüli saját kiadásban a Mein Kampf-ot is. De az ugye már szélsőséges lenne. Mitől is? Egyik szélsőség, a másik nem. Amelyik nekem hasznos, az nem szélsőség; amelyik nem hoz pénzt meg híveket, az ellen még gyöngécske chartás, gyurcsányista szimpátiatüntetéseket szervezek.)

Mert mire is tanítanak minket Avar, Bauer, Bolgár, Mészáros? Mire? Etikára? Tisztességre? Hűségre? Pártszerűségre? Szeretetre? Jézusra? Akkor jöjjön még Ipper Pál és Hajdú János is, meg Komlós János is.

Köves Slomó miért nem szerepel? Ja, mert ő egy valódi zsidó egyházat vezet, és nem zsetonokért prostituálódik, hanem a zsidó vallás elveit képviseli következetesen. Ja, meg azért, mert ha szerepelne, hamar rájönne a megtévesztett hitgyülis, hogy:


"Tudok cselekedeteidről, hogy nem vagy sem hideg, sem forró. Bárcsak hideg volnál, vagy forró! Így mivel langyos vagy, és sem forró, sem pedig hideg: kiköplek a számból. Mivel ezt mondod: Gazdag vagyok, meggazdagodtam, és nincs szükségem semmire; de nem tudod, hogy te vagy a nyomorult, a szánalmas és a szegény, a vak és a mezítelen: tanácsolom neked, végy tőlem tűzben izzított aranyat, hogy meggazdagodj, és fehér ruhát, hogy felöltözz, és ne lássék szégyenletes mezítelenséged; és végy gyógyító írt, hogy bekend a szemed, és láss. Akit én szeretek, megfeddem és megfenyítem: igyekezz tehát, és térj meg! Íme, az ajtó előtt állok, és zörgetek: ha valaki meghallja a hangomat, és kinyitja az ajtót, bemegyek ahhoz, és vele vacsorálok, ő pedig énvelem. Aki győz, annak megadom, hogy velem együtt üljön az én trónusomon; mint ahogy én is győztem, és Atyámmal együtt ülök az ő trónusán. Akinek van füle, hallja meg, mit mond a Lélek a gyülekezeteknek!" (Jel;3,15-22)


Kinek a tévéjében ajnározhatták az egy ország szemében lejáratódott őszödi beszédet?


Szerintem egy e-mailt megérne megtudni, mindehhez mit szólna Pat Robertson. Meg is írom, azt hiszem.


A történelmi egyházak miért is "zsebelik ki" az embereket? Mert Sanya azt mondja? Majd az új rendszer bevezetése után beszélgessünk erről, amikor a hitgyüli gatyája és a Sanyáék állami pénzen szerzett nyaralója is rámegy a működés költségeire, meg a csarnok fűtésére.


Mennek az elefánt és a kisegér a hídon. Megszólal a kisegér: hallod-e elefánt, hogy dübörgünk?!

Ez a vicc jutott eszembe erről, amikor a történelmi egyházak munkáját szóltad le.

Adózók pénze? Miért nem beszéltetek az elmúlt 8-20 évben lefolytatott állami lenyúlásokról? Csak nem azért mert a hitgyüli is benne volt? Hack Péter mikortól volt országgyűlési képviselő? Aham. 2016-tól. Értem.

És - nagyon örülve neki, hogy hosszú évtizedek izzadtságszakú erőfeszítései után végre leállamvizsgázott - vajon melyik évszázadban fog leszakvizsgázni is? Melyik ötéves tervben? És ha nincs szakvizsgája, akkor mitől is lenne ő "alkotmányjogász"? Mert olyan is kell a szektába. Megértettem.


Jézus szekta alapító volt? Furcsa nézeteid vannak Jézusról. Valószínű a Szent Pál Akadémia Biblia fordítását használtad. Talán el kellene kezdeni latinul, vagy héberül tanulni, mert valamiért ez a fránya magyar nyelv nem megy a hitgyülinek.

Jézus kivált? Mikor is?

"Mert bizony mondom néktek, hogy amíg az ég és a föld el nem múlik, egy ióta vagy egy vessző sem vész el a törvényből, míg minden be nem teljesedik." (Mt;5,18)

Tudja, az iota az a jel, ami a héberben a jod. Tudja, amelyik benne van az Isten nevét jelző mozaikszóban, amit itthon szokás jehovának ferdíteni.

Radikális nézeteket képviselt Jézus? Hú! Csak nem Che Guevarával harcolt Bolíviában és ő is lesből mészárolgatta a szemét antiszemita bolíviai rendőröket; vagy megrohanta Leninnel a Téli Palota pincéjét, hogy az összes pezsgőt megigya?

Mitől radikális Jézus? Nem forradalmár inkább? Vagy kommunista? Esetleg nem forradalmár-kommunista. Most értettem csak meg, mit keres az Atv-ben egy Avar, egy Bolgár, egy Bauer, egy Dézsi, egy Kálmán, egy Mészáros, egy Vicsek. Erre még nem is gondoltam, már megérte végigolvasnom, amiket írtál.


"Mások bántása nélkül"? Amikor mást sem tesz a hitszekta, hogy a történelmi egyházak munkáját fikázza le és szidalmazza? (Ahogy most is az "adófizetők pénze" téma előkerült, korábban meg a pedofil papok témája hetekig lehetett vezető hír. Értem én. Ki a hibás? A katolikusok, meg a Hegedűs Lóránt. És a Jobbik. Meg én és a kés.

Ugye Sanya is katolikus kispap volt? A saját hibák? Sanya libamájas, hedonista aktusai? Miért nem jönnek elő? Mert a mi bűnünk, azok jó bűnök, a ti bűnötök meg utálatos?)


"komoly elhivatottsággal élnek hitéletet" - értem. Ezek szerint nagyra becsülöd a dupla "Sieg" rúnajel tagjait is, meg a Lebensborn-t, meg az Ahnenerbe-t és a Thule csoportot is. Ők is komoly elhivatottsággal éltek hitéletet, nem?


Ez persze - természetesen - nekem ez mind "idegen"? Mert "a karosszékből ítélkező, szájjal és nem tettel hívő, opportunista emberek korát éljük. Meg a beszűkült gondolkodásét." Mi ez az élcsapat szemlélet? Már a vörös könyv is kötelező a hitgyüliben? Ne válaszoljon, tudom, hogy igen. Minden bizonnyal ez hatalmazta fel arra, hogy felettem is ítélkezzen. Látom közreműködött maga is Kaiser Ede perében. Tudja, amikor megállapították, hogy ő volt a móri mészáros. Megalapozott, kifejtett, mérlegelt vélemény. "Köszönjük Emese! "


Aham! És mindezt a szeretet jegyében, Jézus nevében mondja? Jobban mondva a hitgyülis szekta szellemében? Értem. Köszönöm, hogy ilyen jól ismer. Enélkül a leszólás nélkül nem is tudom, hogy teltek volna a napjaim. Vagy a mai napom. Szüksége van mindenkinek a napi ostobaság adagjára, és félművelt megjegyzések nélkül nem is tudnánk becsülni a műveltséget. Enélkül hogy telhetne jól a napom, amit olyan álszent szemforgató módon kívánt nekem. Természetesen minden hátsó gondolatmentesen. "Bocs, hogy írtam." Juj! Higgye el, nem KELL írnia. Hacsak a szektája nem kötelezi rá. Mert azt megérteném. Mert a pártfegyelmet azt megértem; magam is megéltem azt a kort; így meg tudom érteni:

"... szolgálnak alattam katonák, s ha azt mondom az egyiknek: Indulj! - akkor elindul; ha a másiknak mondom: Gyere ide! - akkor odajön; vagy ha a szolgámnak: Tedd meg! - akkor megteszi." (Lk;7,8) És ugye, tudjuk, maguk ki alatt szolgálnak... mi, idióta alsóbbrendűek, "szájjal nem tettel hívők és opporunisták" mind tudjuk... de a felhasználási feltételek tiltják, hogy leírjam. De tudjuk... ki a sötétben és a halál árnyékában ülők (Lk;1,79) valódi ura, minek is a fejedelme.


Innen a fotelből jól látszódik. Nekünk, "opportunistáknak", "szájjal hívőknek".

Legyen magának is hasonlóan jó napja, mint amit nekem kívánt!

2010. jún. 29. 09:28
 16/18 Vuk-91 ***** válasza:

Számomra elég a szektasághoz ha valakit meg akarnak szabadítani a homoszexualitás "Démonától", azaz elítélik az egyneműek közti szerelmet. Nekem ez nem tetszik, ezért ítélnek el embereket mert szeretnek, csak nem úgy ahogy az ő "halálfekete" mesekönyvkben előírt?


Egy modern világban a hit gyülekezete egy primitív hulladék, akár szekta hivatalosan akár nem, számomra mindig is szekta lesz.


Ja és tudják mit? minimum két nőm lesz, és az egyiknek leszek engedelmes és a másiknak én hordom a gatyát. Ha már annyira a "Férfi az úr és a feleség a segéd" akkor miért ne szegjem meg ezt is? Sőt ha kell, b*z*lok időnként. Nem tetszik, Hitgyülisek? El lehet menni.

2013. márc. 13. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 Vuk-91 ***** válasza:
A kérdésre válaszolva meg: KIT ÉRDEKEL, nem is ismerem őket, biztos randa nő. Ha a hitbe jár, akkor meg tuti. A nővérem is j randa volt amikor csatlakozott, nem is akarok ezzel foglalkozni. Elég nekem hogy a hitgyülinek beszlhatok alapjáraton XD
2013. márc. 13. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 zümm válasza:

Hogy értsd: nem, Kálmán Olga nem a Hit Gyülekezetének tagja.

És a szó eredeti értelmében szekte. A latin sequi szóból származik, ami annyit tesz: követni. Követik a Biblia tanait. Hogy destruktív-e? Szubjektív. Szerintem nem. Sokkal inkább destruktív az, aki mindenáron másokat akar besározni hitük miatt (ld. késelős sztori).

2016. dec. 18. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!