Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha Allah minden néphez küldött...

Ha Allah minden néphez küldött prófétákat, miért nem hallott egy nép sem az iszlámról Mohamed előtt?

Figyelt kérdés
2023. máj. 24. 07:49
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/89 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:
52%

"Egy igazságos világban mindenki ugyanaz alapján lenne megítélve."


Nézd az emberek nagyrésze teljesen más pozicioban van/volt/lesz. Nem lehet ugyan azért meg itélni őket. Mert hogy nem éppen ugyan az.


De én ezt a vitát most felfüggesztem a magam részéről.


1. Nincs elegendő ismeretem sem érdeklődésem a témában.


2. Túl sok választ kell átnézni, mire ezt le írom tuti nem az 50 válasz lesz, hanem kb 52-dik.


Jó vitát mindenkinek. Vége csak akkor lesz ha egyikötök elfárad.

2023. máj. 24. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/89 A kérdező kommentje:

"Nézd az emberek nagyrésze teljesen más pozicioban van/volt/lesz. Nem lehet ugyan azért meg itélni őket. Mert hogy nem éppen ugyan az."

Ez csak akkor lenne releváns, ha a pozíciójuk lenne az ítélet alapja.

2023. máj. 24. 16:14
 53/89 anonim ***** válasza:
0%

"Az ember nem azért megy általános iskolába, hogy egyetemi diplomát kapjon. Szóval hamis az analógiád."


Én nem ezt mondtam, te viszont azt mondod hogy senki ne járjon egyetemre mert vannak akik csak az általános iskolát végezték el.



"Úgy lenne helyes hogy vajon mennyire igazságos egy olyan rendszer, ahol egyeseknek el kell végezni az egyetemet a diplomáért, míg mások már az általános iskoláért is diplomát kaphatnak, ha nem tudtak az egyetemek létezéséről. A válasz pedig, semennyire."


Pont hogy igazságos, hiszen nekik nem volt esélyük egyetemre járni önhibájukon kívül, mégis megkaphatják ugyanazt a jutalmat ami az egyetem elvégzésesért jár.

2023. máj. 24. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/89 anonim ***** válasza:
0%

"Hacsak nem azt akarod mondani, hogy annyira igazságtalan istenben hiszel, aki még az alapján is más ítéletet hoz hogy hol és mikor nem hallottál semmit a vallásáról, ennek semmi jelentősége nem volt."


Ez miért igazságtalan? Az eredeti példádban a magyar falusi Józsi bácsinak számtalan esélye lett volna megismernie az iszlámot. Ott szó nincs arról hogy önhibáján kívül nem halott az iszlámról.



"Mindenesetre a lényeg akkor annyi, hogy a mi jó emberünk siman bejuthat a mennyországba csak az alapján, hogy jó."


Szerinted kerüljön inkább a pokolba? Az lenne szerinted igazságos? :)



"Ellenben onnantól, hogy hallott egy bizonyos infóról, máris nem elég neki ugyanaz a jóság ugyanahhoz a jutalomhoz. "


Még jó. Nagyobb tudás, nagyobb felelősség.



"Ez is bizonyítja mennyire igazságtalan az egész."


Ez azt bizonyítja mennyire igazságos.

2023. máj. 24. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/89 A kérdező kommentje:

"Pont hogy igazságos, hiszen nekik nem volt esélyük egyetemre járni önhibájukon kívül, mégis megkaphatják ugyanazt a jutalmat ami az egyetem elvégzésesért jár."

Pedig igaza van, nem tudom mit nem fogsz fel. Akkor az lenne igazságos ha eleve nem léteznének egyetemek, hanem mindenki egyetem nélkül is ugyanazt érhetné el. Mert az, hogy egyesek elérhetik egyetem nélkül ugyanazt, mint mások csak egyetemmel, abban semmi igazságosság nincs.

2023. máj. 24. 16:34
 56/89 A kérdező kommentje:

"Szerinted kerüljön inkább a pokolba? Az lenne szerinted igazságos?"

Nem, az lenne az igazságos, ha mindhárom verzió ugyanúgy a mennybe kerülne, mert csak az számitana hogy jó emberek voltak akik jó életet éltek. Onnantól, hogy ugyanaz a jó ember nem kerülhet a mennybe amikor pontosan ugyanúgy él, csak épp hallott az iszlámról, az egy igazságtalan, sőt, gonosz rendszer.

2023. máj. 24. 16:35
 57/89 A kérdező kommentje:

" Az eredeti példádban a magyar falusi Józsi bácsinak számtalan esélye lett volna megismernie az iszlámot. Ott szó nincs arról hogy önhibáján kívül nem halott az iszlámról."

Ez meg továbbra is csak béna melléduma. Ha valaki azt se tudja, hogy létezik az iszlám, hogy kéne megismernie?

2023. máj. 24. 16:39
 58/89 anonim ***** válasza:
0%

"Pedig igaza van, nem tudom mit nem fogsz fel. Akkor az lenne igazságos ha eleve nem léteznének egyetemek, hanem mindenki egyetem nélkül is ugyanazt érhetné el. Mert az, hogy egyesek elérhetik egyetem nélkül ugyanazt, mint mások csak egyetemmel, abban semmi igazságosság nincs."


Te nem fogod fel hogy az csak egy kivétel hogy ha nem jutott el hozzád az üzenet akkor is megkaphatod ugyanazt a jutalmat. Az alap az hogy mindenkinek el kell végeznie az egyetemet. Mondjuk az is érdekes hogy azt írtad miért nem elég mindenkinek az alap, miért kell egyetem. Az értelmes embernek nincs problémája azzal hogy magasabb szinten foglalkozzon. Az eggyel értelmesebb felvetés lett volna hogy akkor miért nrm járhat mindenki egyetemre.



"Nem, az lenne az igazságos, ha mindhárom verzió ugyanúgy a mennybe kerülne, mert csak az számitana hogy jó emberek voltak akik jó életet éltek. Onnantól, hogy ugyanaz a jó ember nem kerülhet a mennybe amikor pontosan ugyanúgy él, csak épp hallott az iszlámról, az egy igazságtalan, sőt, gonosz rendszer."


Hogy kerülhet szerinted bárki is mennybe ha elutasítja azt ami ahhoz kell hogy oda kerüljön? :) Ha te hallottál az iszlámról de elutasítód, mi alapján követeled hogy a mennybe kerülj? :)) Az hogy jó ember vagy? A matek tanárodat sem érdekli hogy jó ember vagy ha nem tanulsz semmit és magasról teszel arra amit tanít.



"Ez meg továbbra is csak béna melléduma. Ha valaki azt se tudja, hogy létezik az iszlám, hogy kéne megismernie? "


Hogyne tudná? ha egyszer eljutott hozzá hogy létezik az iszlám. Legfeljebb nem vesz róla tudomást de ez már az ő hibája.

2023. máj. 24. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/89 A kérdező kommentje:

"Hogy kerülhet szerinted bárki is mennybe ha elutasítja azt ami ahhoz kell hogy oda kerüljön? "

A lényeg az, hogy eleve a mennybe került volna, ha sosem tud róla. De mivel tudomást szerzett róla, mindaz amivel egyébként a mennybe jutott volna, hirtelen már nem elég. Vagyis igazságtalan elvárások fosztanák meg a mennytől azt, aki egyébként azt érdemelne.

Az igazságos az lenne, ha eleve senki nem tudna róla, és mindenki úgy lenne megítélve, mint Józsi bácsi, amikor nem is hallott az iszlámról. Az egy igazságos rendszer lenne, hisz ott mindebki egyenlő esélyekkel indulna. De ez, amit leírsz, ez minden szempontból igazságtalan.

2023. máj. 24. 17:26
 60/89 A kérdező kommentje:

"Te nem fogod fel hogy az csak egy kivétel hogy ha nem jutott el hozzád az üzenet akkor is megkaphatod ugyanazt a jutalmat"

Felfogtam, csak bemutattam hogy ez mennyire igazságtalan. Egy igazságos rendszerben az lenne az alap, ami az összes emberre vonatkozik kivétel nélkül, amit te kivételnek hívsz.

2023. máj. 24. 17:27
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!