Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha Allah minden néphez küldött...

Ha Allah minden néphez küldött prófétákat, miért nem hallott egy nép sem az iszlámról Mohamed előtt?

Figyelt kérdés
2023. máj. 24. 07:49
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/89 A kérdező kommentje:

Élő példa a fanatizmusra.

A Józsi bácsis példákkal kapcsolatban is, amíg az iszlámról van szó, agymosottan mantrázza hogy milyen igazságos, de ha vele szemben járna el ilyen igazságtalanul egy bíróság, ő visítozná a leghangosabban az igazságtalanságot...

2023. máj. 24. 21:58
 72/89 anonim ***** válasza:
0%

"Mivel bemutattad, hogy az üzenetére semmi szükség nincsen, hiszen Allah anélkül is tökéletesen meg tudja ítélni az embereket, így egyrészt igazságosabb."


Nem tünik fel mekkora marhaságot állítasz? Az az apróság nem zavar hogy így sokkal kevesebb lesz a jó ember? Nyilván ha minden nap elmondják neked hogyan lehetsz jó ember és elmagyarázzák miért jó ez, sokkal nagyobb a valószínűsége hogy az is leszel, mintha csak a lelkiismeretedre lenne ez bízva. És neked igazságos? Ahogy mondtam, előbb tedd sebessége az agyad, utána írj. :)


"Másrészt ugye eleve felesleges így az üzenete."


Miért felesleges? Az élet minden területére kapsz útmutatás.



"Harmadrészt sokkal logikusabb is, hisz ha mindenkit a lelkiismerete alapján ítélne meg, akkor mindenki valóban az érdemei alapján lenne megítélve, nem pedig értelmetlen szabályok alapján, amiknek semmi köze ahhoz hogy valójában mennyire jó vagy mennyire bűnös valaki."


Egyre nagyobb marhaságokat hordasz össze :) Az olyan szabályok hogy ne lopj, ne ölj, ne hazdj szerinted értelmetlenek és semmi köze ahhoz hogy valójában mennyire jó vagy mennyire bűnös valaki? :)



"Ahogy te is mondtad, Jóska bácsi hiába lenne ugyanaz a bűntelen jó ember, aki alapesetben mennyországba jutott volna, mégsem juthatna be csak mert nem zarándokol meg imádkozik napi 5x."


Ha Jóska bácsi alapból jó ember, akkor is jó ember marad ha megkapja az isteni kinyaltkoztatást. Vagy szerinted akkor kezd bűnözni miútán megkapta? Kicsit sem életszerű és logikus ami állítasz de ez eddig sem zavart téged.



"Ez egy igazságtalan, és egyenesen kegyetlen rendszer, hisz a válaszaiddal épp azt bizonyítottad hogy mennyet érdemlő embereket is simán a pokolba küld nevetséges indokokkal."


Nagyon életszerű hogy egy alapból jó ember a kinyilatkoztatás hatására kezd el bűnözni :)



"Mindig megdöbbent mit képes művelni emberekkel a fanatizmus. Hogy igazságosnak képesek látni egy ilyen direkt diszkrimináción alapuló, gonosz, igazságtalan rendszert..."


Engem az döbbent meg hogy egyesek mindenféle marhaságot képesek gondolkodás nélkül leírni, csak hogy megpróbálják kritizálni az iszlámot. Ez bizonyára az iszlámellenes gyülöletkeltő propaganda következménye, ugyanis nincs jó hatással a hülyékre.

2023. máj. 24. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/89 anonim ***** válasza:
0%

"Valaki itt azt írta, hogy a vallások 90%-át se ismerjük, hát miért ne lehetne ilyen?"


De ezzen nem tudunk mit kezdeni :) Ez egy feltételezés :) Tudsz mutatni ilyen vallást vagy nem.



"De amúgy a buddhizmusban is vannak buddhák, több is, csak ott másként nevezik őket."


De csak hozzájuk érkeznek a buddhák. Ez olyan mint a zsidó vallásban hogy csak hozzájuk érkeznek próféták. Nincs olyan tanítás a buddhizmusnak hogy a világon minden néphez érkezik buddha.

2023. máj. 24. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/89 A kérdező kommentje:

"Az az apróság nem zavar hogy így sokkal kevesebb lesz a jó ember?"

Ha pedig szükség van a szabályokra hogy jó ember legyen valaki, akkor meg azért igazságtalan a rendszer, mert rengeteg embernek esélye sem volt megismerni a szabályokat.


"Egyre nagyobb marhaságokat hordasz össze :) Az olyan szabályok hogy ne lopj, ne ölj, ne hazdj szerinted értelmetlenek és semmi köze ahhoz hogy valójában mennyire jó vagy mennyire bűnös valaki?"

Én? Le sem esett hogy a te írásaidat fordítottam nagad ellen? Azt mutattam be hogy amit te leírtál, mennyire logikátlan és igazságtalan. Szóval most lényegében a saját hitedet marhaságoztad le. Ügyes :)


"Nagyon életszerű hogy egy alapból jó ember a kinyilatkoztatás hatására kezd el bűnözni"

Nem kezd el bűnözni! Épp ez volt az egészben a lényeg, hogy ugyanarról a bűntelen emberről van szó mindhárom példában!!! Jóságos ég, úgy hordtad itt össze ezt a sok sületlenséget hogy egész végig fel sem fogtad amiről szó van?????

Oké, elég. Ez még tőled is akkora látványos elhasalás... Jesszusom... Oké, tudok hogy eddig minden vitát elbuktál amibe csak belekezdtél, de ez, még a te szinteden is súlyos! Inkább hagyjuk...

2023. máj. 24. 22:23
 75/89 anonim ***** válasza:
0%

"A Józsi bácsis példákkal kapcsolatban is, amíg az iszlámról van szó, agymosottan mantrázza hogy milyen igazságos, de ha vele szemben járna el ilyen igazságtalanul egy bíróság, ő visítozná a leghangosabban az igazságtalanságot..."


Akkor ebben mi is az igazsáhtalan? Minden néphez érkezett próféta a kinyilatkoztatással. Ha te az őserdő mélyén élsz és nem hutott el hozzád a próféta akkor enyhébb szabályok vonatkoznak rád. És ez neked igazságtalan? :) Akkor mi az igazságos? A zsidó és keresztény vallás amik szerint ha nem vagy zsidó, emberszámba sem vesznek? :)

2023. máj. 24. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/89 A kérdező kommentje:

"De ezzen nem tudunk mit kezdeni :) Ez egy feltételezés :)"

Ez meg pontosan összefoglalja az összes eddigi érved a vitában. Csak úgy szólok, ha csodálkoznál hogy miért buksz el minden egyes érveddel minden vita alatt.

2023. máj. 24. 22:24
 77/89 anonim ***** válasza:
0%

"Ha pedig szükség van a szabályokra hogy jó ember legyen valaki, akkor meg azért igazságtalan a rendszer, mert rengeteg embernek esélye sem volt megismerni a szabályokat."


De akkor döntsd már el hogy melyik? Eddig azt állítottad nem kell semmiféle szabály. Az meg nem igaz hogy rengeteg embernek esélye sem volt megismerni a szabályokat. Régebbi korokban alapból kevés ember élt, az egyes népek pedig nem szóródtak szét, nagyobb blokkban éltek. Nagyon kevés lehetett az olyan aki teljesen elzárkózott a külvilágtól.



"Én? Le sem esett hogy a te írásaidat fordítottam nagad ellen? Azt mutattam be hogy amit te leírtál, mennyire logikátlan és igazságtalan. Szóval most lényegében a saját hitedet marhaságoztad le. Ügyes "


Sajnos nem tudlak követni :) Leírnád mivel fordítottad ellenem a saját írásomat? :)


"Nem kezd el bűnözni! Épp ez volt az egészben a lényeg, hogy ugyanarról a bűntelen emberről van szó mindhárom példában!!! Jóságos ég, úgy hordtad itt össze ezt a sok sületlenséget hogy egész végig fel sem fogtad amiről szó van?????"


Egyáltalán nem ugyanarról az emberről van szó. Ha valaki alapból felismeri bármiféle törvény nélkül hogy jónak kell lenni, akkor azt is fel fogja ismerni mikor megkapja a kinyilatkoztatást hogy ez Isten parancs és betartja a többit is. Köze nincs a valósághoz amit állítasz. Egyáltalán nem életszerű.



"Oké, elég. Ez még tőled is akkora látványos elhasalás... Jesszusom... Oké, tudok hogy eddig minden vitát elbuktál amibe csak belekezdtél, de ez, még a te szinteden is súlyos! Inkább hagyjuk..."


Ha majd tizedszerre is kiirod ugyanezt a kérdést, javaslom előbb gondolkozz. Eddig sajnos ez nem sikerült.

2023. máj. 24. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/89 anonim ***** válasza:
0%

"Ez meg pontosan összefoglalja az összes eddigi érved a vitában. Csak úgy szólok, ha csodálkoznál hogy miért buksz el minden egyes érveddel minden vita alatt."


Az én érveim nem feltételezések hanem konkrét létező vallásokkal hasonítottam összes az iszlámot és mutattam rá tengernyi azonosságra. Ellenben te azt állítottad hogy korábban biztos nem létezett iszlám miközben azt sem tudjuk miben hittek az emberek 5-6 ezer éve az emberiség pedig legalább 200 ezer éves. Szóval akkor ki bukta el ezt a vitát is? :)

2023. máj. 24. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/89 A kérdező kommentje:

"De akkor döntsd már el hogy melyik?"

Bármelyik. Én nem mondtam sem azt hogy szükség van szabályokra, sem azt, hogy nincs. Te lavíroztál oda-vissza, amíg én csakis a te írásaidat ismételgetve prezentáltam, hogy mind a két végletbe esve ugyanúgy igazságtalan a rendszer.

És hogy itt értetlenkedsz, ezek szerint még ezt sem figtad fel. Wow...


"Egyáltalán nem ugyanarról az emberről van szó. Ha valaki alapból felismeri bármiféle törvény nélkül hogy jónak kell lenni, akkor azt is fel fogja ismerni mikor megkapja a kinyilatkoztatást hogy ez Isten parancs és betartja a többit is. Köze nincs a valósághoz amit állítasz. Egyáltalán nem életszerű."

Dehogynem, életszerű. Teljesen hétköznapi dolog, hogy valaki jó ember, de egyik vallásból sem kér. Te meg rávágod hogy nem életszerű, mert rettegsz szembenézni vele hogy a valóság, ahogy korábban is mindig, ismét rádcáfolt.

Na ennyit rólad...

2023. máj. 24. 22:43
 80/89 A kérdező kommentje:

"Az én érveim nem feltételezések"

Feltételezed hogy Allah létezik, feltételezed hogy küldött prófétákat minden néphez, feltételezed hogy volt valami eredeti üzenet, feltételezed hogy az iszlámnak ahhoz bármi köze is van, feltételezed hogy két vallás hasonlóságai közös etedetre utalnak, stb. Gyakorlatilag semmit nen tudtál felmutatni, ami nem csak vak hiten alapuló feltételezés. Lol :D

Na ekkora égetés után tényleg hagylak! Pá!

2023. máj. 24. 22:47
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!