Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miképp válik az ateizmus a...

Miképp válik az ateizmus a tudományba vetett fanatikus hitté valakiben olyan szinten, ami ellentmond a tudomány alapelvének is, miszerint a tudomány mindig megkérdőjelezhető?

Figyelt kérdés

Ateisták leírhatják hogyan váltak ilyenné, mi a történetük.

Hívők leírhatják szerintük mint külső objektív szemlélődők leírhatják, miért juthat valaki idáig, hogy amit tudománynak (mert nem az, ha hit alapú és dogmatikus) nevez, az lesz a kvázi vallása.



#ateizmus #hit #dogma #fanatikusság #Objektivitásmentes
2023. júl. 2. 21:41
1 2 3 4 5 6
 41/52 A kérdező kommentje:
40: többszörösen lefitymálod a kérdést és a kérdezőt, de még mindíg itt vagy. Ez az igazi meghasonlás. Távozz.
2023. júl. 5. 09:54
 42/52 Mojjo ***** válasza:
94%

@39: Persze, ezt értem és világos, de ahhoz hogy emberek egy csoportjáról beszélhessünk, szerintem jól jön meghatározni, kik is tartoznak a csoportba.

De akkor kissé ontopicabb gondolat: triviálisan és zsigerből jönne - legalábbis nekem - az a társítás, hogy az az ateista, aki a tudományt teszi meg egyfajta hitté, és mindenképpen a tudományt szeretné a hittel ütköztetni, az erős/gnosztikus ateista. De valójában, ha átgondolom a dolgot, mégis arra jutok, hogy a tudomány szemellenzős túltolása, pont ahogy a tudományellenesség is, szerintem kialakulhat istenhittől, illetve ez esetben az istenhittel való direkt szembeállástól függetlenül is. A pszichológiához nagyjából annyit értek, mint egyszeri alpesi tehén a klasszikus összhangzattanhoz, de bárminemü fanatizmus és szemellenzősség valamilyen bizonytalanságból, instabilitásból, kiegyensúlyozatlanságból alakulhat ki, illetve - szintén szerintem - a metakogníciós képességek elégtelen szintje szükséges feltétel hozzá. Ilyen értelemben biztos lehet benne valaki, hogy márpedig a világegyetem olyan véget ér, hogy még a protonok is elbomlanak, az ősrobbanás előtt meg nem volt semmi, még idő sem, mert ezt gondolja a tudomány állaspontjának és kritika nélkül hangoztatja. Aki gnosztikus ateista, mindeközben szintén valamilyen tudományos eredményre hivatkozva azt mondja, istenek nem létezhetnek. De nem látom szükségesnek, hogy valaki ebbe a tévedésbe is belecsússzon, attól, hogy másba belecsússzon.

2023. júl. 5. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/52 anonim ***** válasza:
39%
@32: Igazából elengedtem ezt a dolgot abban a tekintetben, hogy próbálom elkerülni a fölösleges szájtépést. Ugyanakkor nem fogom véka alá rejteni a tapasztalatomat, nem fogok úgy tenni, mintha nem történt volna semmi. Nagyon visszatetsző az a fajta megközelítés, hogy úgy igyekszik egy csoport fölékerekedni egy közegnek, hogy megpróbálja elviselhetetlenné tenni a részvételt a többieknek. Túlságosan makacs vagyok, hogy ennek csak úgy engedjek.
2023. júl. 5. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/52 A kérdező kommentje:
42: a kérdésbeli és a hozzátartozó magyarázatbeli meghatározás éppen elégséges a válaszokhoz. Nem akadémiai disszertáció és annak terjedelme a cél. Örülök, hogy megtaláltad a helyed és válaszoltál a kérdésre. Remélem az olvasók hasznosnak találják.
2023. júl. 5. 10:23
 45/52 anonim ***** válasza:
88%
Épp azért kérdezzük, kérdező, hogy te hogyan definiálnál fogalmakat, mert ha a lexikális definíciókat vesszük alapul, akkor a kérdésednek semmi értelme. Vagyis hogy hasznos választ kapj, nem ártana tudni, melyik fogalomról (vagy fogalmakról) él téves jelentéstartalom a fejedben.
2023. júl. 5. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/52 A kérdező kommentje:
45: már többen adtak értelmes elfogadható, jól értékelt választ. Igazan nincs szükség a te válaszodra, ha nem érted a kérdést.
2023. júl. 5. 10:33
 47/52 A kérdező kommentje:
43: Tényleg mi gyötri ezeket az embereket, hogy minden eszközzel megpróbálják a másképp gondolkodó számára jelenlétet is elviselhetetlenné tenni? Ez is fanatizmus.
2023. júl. 5. 10:51
 48/52 anonim válasza:
79%
Ez egy tévhit. Az ateizmus azért lett úgy ismert mint tudomány hívő mert az isten hívőkel csak bizonyított alapokkal tudnak védekezni mivel az nem csak le van írva. Igazából annyit jelent hogy nem hisz a Bibliának a Koránnak se semmilyen olyan dolognak ami azt mondja hogy van ember feletti
2023. júl. 5. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/52 Célpont... ***** válasza:
0%

"hanem a túlzó, fanatikus ateista motivációi, indokai."



Küzdelem zajlik Isten és Lucifer közt, ebben a küzdelemben mindenki részt vesz és valamelyik tábor harcosa. Vannak kemény erőss harcosok és vannak gyengébb harcosok mindkét táborban. Ennyire egyszerű.


Nincs közös semmi a két táborban, mindegyik fél ellene van a másiknak, ha megnézzük a nagyzó beszéseket, forditotja a másiknak.

2023. júl. 5. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/52 A kérdező kommentje:
49: értem, igaz.
2023. júl. 5. 18:25
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!