Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha Jézus áldozata nem történt...

Ha Jézus áldozata nem történt volna meg, akkor mindenki automatikusan pokolra kerülne?

Figyelt kérdés
A keresztények szerint az üdvözülés Jézus áldozatával vált lehetségessé, tehát ha ez nincs akkor Isten mindenkit elkárhoztatna? Még a jó embereket is?

2023. júl. 27. 22:52
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
 91/97 anonim ***** válasza:

Most telefonról írok ezért csak pár dologra reagálnék.


"A kisgyerek aki félrenyelt és megfulladt azért halhatott meg ilyen módon mert Isten így tervezte meg az embert? Tehát Isten azt akarja, hogy az emberek egy része megfulladjon és meghaljon mivel más magyarázat nincs rá miért tervezte volna meg így az embert."


Erre a részre te a genetikai hábakat hozod és hasonlókat, hogy védjed Istent. De ez egyáltalán nem magyarázza meg ezt a tervezési hibát. Ezt így nem tudod rákenni az emberre.

Elképzelésed szerint Isten megalkotta az embert úgy, hogy nem rendelkezett ezzel a hibával. Mégis melyik emberi tevékenység és hogyan volt képes Isten teremtését felülírni minden emberben és egy ilyen komoly változást okozni? Különösen már jóval régebben amikor még az ember tized ennyire sem károsította a környezetét.


"Maga a ”természet” sem létezne, ha valaki nem alkotja meg. "

A macska pedig egy madár. Kijelentéseket tenni könnyű. De nem lesz igaz attól még valami mert te úgy gondolod, úgy akarod hinni vagy mert sokszor leírod.

Nem ártana bizonyítani is.



"Nem csukhatod be a szemed, ezek mind bizonyítják, hogy KELL egy értelmes Tervező és Alkotó. "

Nem is kell becsuknom. Pusztán a vágyvezéreltség helyet a tényeket, bizonyítékokat kell vizsgálnom.



"Igen, ismerem, épp az abiogenezist cáfolta Pasztő"

Nem cáfolta meg. Söt ha utána nézel azóta sok más kutatás alapjon sokkal inkább az abiogenezés felé billent a mérce.

2023. nov. 3. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/97 anonim ***** válasza:

Nem láttom sok értelmét az evolúcióról és értelmes tervezetségről vitázni. Inkább itt van pár kérdés. Ha mást nem akkor azt talán megmutatja, hogy mennyire nem bizonyított az értelmes tervezetség/mennyi alapja van az evolúciónak.


Itt egy evolúció tagadó vs Pombe a dinók védelmében.


https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__..


Itt többek között Darkmoon az evolúció mellett vs Peti aki talán csak provokál


https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskr..


Szintén evolúció vs tagadó


https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__..


Bár kicsit ellentmondásosnak tartom, hogy ennyire szembemész az tudománnyal, bizonyítékokról beszélve mikor saját kijelentésed alapján sem értesz a szükséges témakörökhöz.

2023. nov. 3. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/97 anonim ***** válasza:
44%

Szia újra!

Azt gondolom, tényleg elérkeztünk egy olyan pontra, ahol nem nagyon van már miről eszmét cserélni.

Igen ,én hiszek Istenben, és igen, annak ellenére, hogy nem vagyok "expert" semelyik tudományágban, mégis bizonyítottabbnak látom a teremtést csupán a józan eszemet használva, mint az evolúciót. Elfogadom , hogy te és még sokan mások pedig ellenkezőleg vélik.

Néhány "bizonyítékot", amiket te hiányolsz a részemről, én úgy gondolom felsorakoztattam a múltkori válaszomban. Keresd vissza és gondold át: a különféle bonyolult és tervezést igénylő körforgások, a "természet" zseniális megoldásai, amiket a tudósok próbálnak leutánozni. Azt gondolom, hogy ezek (persze a teljesség igénye nélkül) bizonyítják, hogy szükséges egy tervező.

Te az utolsó hozzászólásodban innen a "Gyakoriról" beidézel néhány beszélgetést a teremtés vs evolúció témakörből mint "BIZONYÍTÉKOT" . Komolyan gondolod, hogy Darkmoon, Peti és Pombe véleménye perdöntő???

Az általam felsoroltak pedig áthúzhatók egy tollvonással? Sajnos ezt így nem tudom komolyan venni, lehet, hogy ez az a pont, mint feljebb is írtam, hogy ne erőltessük tovább.


"Erre a részre te a genetikai hábakat hozod és hasonlókat, hogy védjed Istent. De ez egyáltalán nem magyarázza meg ezt a tervezési hibát. Ezt így nem tudod rákenni az emberre. Elképzelésed szerint Isten megalkotta az embert úgy, hogy nem rendelkezett ezzel a hibával...."


Nem tervezési hiba az, ha "félrenyel" szerencsétlen gyerek. Ha újra elolvasod figyelmesen a válaszomat, erre a "véletlen" vonatkozik, amire idéztem a Bibliából is egy gondolatot. Az emberi tevékenység már a következő gondolathoz, a genetikai hibákkal születettekre vonatkozóhoz tartozik (gondoltam ezt így egy mondatban említem , de azért érteni fogod) . Hogy mire gondolok? Pl Csernobilra - és nem hiszem, hogy szükséges részleteznem.

Nem akarom "rákenni" az emberre, nem is szükséges. Ez van. Na látod: ezek tények valóban.


"Maga a ”természet” sem létezne, ha valaki nem alkotja meg. "

A macska pedig egy madár. Kijelentéseket tenni könnyű. De nem lesz igaz attól még valami mert te úgy gondolod, úgy akarod hinni vagy mert sokszor leírod. Nem ártana bizonyítani is"

Próbáltam bizonyítani, keresd vissza a korábbi válaszokat. Sajnálom, ha ez neked mind kevés még ahhoz is, hogy egyáltalán átgondold.

Védem Istent? Nem hiszem, hogy szüksége lenne az én védelmemre. Inkább szeretném, ha azok, akik elutasítják a létezését legalább esélyt adnának a lehetőségnek, hogy mi van, ha mégis létezik. A legelső levélváltásaink egyikében írtam, hogy egész más jövőképe lehet az emberiségnek Istennel, mint Nélküle. Ez az, amiért érdemes komolyan átgondolni, miben is hiszünk / vagy nem hiszünk.


Örültem, hogy váltottunk pár gondolatot, ha válaszolsz a levelemre, mindenképp elolvasom, de választ már nem ígérek.

Azt is megértem, ha nem akarsz válaszolni, ez esetben minden jót kívánok neked!

2023. nov. 6. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/97 anonim ***** válasza:

"Néhány "bizonyítékot", amiket te hiányolsz a részemről, én úgy gondolom felsorakoztattam a múltkori válaszomban."


Felsorakoztattál pontokat amikből következtetsz valamire. A probléma, hogy ez sokkal inkább olyan mintha azt mondanád, hogy az alma kerek tehát bizonyított, hogy minden zöldség kerek. Az alma kereksége azonban nem bizonyítja és nem is következtethetünk az almából a zöldségre.


Darkmoon, Pombe, egyéb anonim válaszolók véleménye nem perdöntő. Pusztán nem volt kedvem lefolytatni azokat a vitákat amiket már előttünk ennél jóval több kérdés alatt lefolytattak. Ami azonban már perdöntő az például a valódi tudományos bizonyítékok amiket ők ott felsorakoztattak.


"nem vagyok "expert" semelyik tudományágban, mégis bizonyítottabbnak látom a teremtést csupán a józan eszemet használva, mint az evolúciót."

Tehát nem értesz valamihez de mégis kijelented róla, hogy nem lehet valós. Csak nem látom mi alapján veted el az evolúciót és sok mást ha nem is ismered, sem a valódi bizonyítékokat amiket eddig felsorakoztattak mellettük.


"Nem tervezési hiba az, ha "félrenyel" szerencsétlen gyerek. Ha újra elolvasod figyelmesen a válaszomat, erre a "véletlen" vonatkozik, "

Valóbban a gyerek félrenyelésénél leírtál rengeteg mindent majd a végén meg említetted a véletlent. Azonban ez sem válaszolja meg miért tervezte így az embert Isten. Esetleg szerinted véletlen tervezte így az embert Isten? A félre nyelésre ráfoghatod a véletlent de arra nem, hogy így lett akkor állításod szerint megtervezve.

Tehát akkor az állításod szerint Isten akarta azt, hogy rengetegen megfulladjanak és még rengeteg egyéb tervezési hiba miatti elhalálozást és szenvedést is Isten szánt szándékkal akart és tervezte meg ilyen hibásra az embert.


"Próbáltam bizonyítani, keresd vissza a korábbi válaszokat. Sajnálom, ha ez neked mind kevés még ahhoz is, hogy egyáltalán átgondold."

Átgondolhatom. De vágyvezéreltség nélkül nem következik az amit te állítasz.

2023. nov. 7. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/97 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként lehet nem ártana utána nézned a evolúció, stb. melletti tudományos bizonyítékoknak. Már pusztán azért is mert az evolúció nem zárja ki Isten, sok hívő el is fogadja az evolúciót azonban nem biztos, hogy egy alkotó díjazza hogy ha letagadják az alkotását. A valódi, tudományos tények pedig azt mutatják, hogy Istennel vagy nélküle az evolúció és társai valósak.
2023. nov. 7. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/97 Darkmoon80 ***** válasza:
100%

Mint néven említett annyit megjegyeznék, hogy sem Pombe sem én nem csak a "véleményünket" írjuk le, hanem ÉRVELÜNK és az érveléseket igazoljuk is a megfelelő irodalmi hivatkozásokkal.


Igaz több utánjárást igényel ez a hozzáállás, de pont azért kifizetődő, mert nem lehet ránk fogni, hogy légből kapott, alá nem támasztott állításokkal dobálódznánk, vagy szándékosan hamis információt terjesztenénk.

2023. nov. 8. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/97 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy Jézus életét, dolgait stb.

Ezt nem fogjuk megtudni sajnos.

Olyan régen volt Jézus ideje, hogy csak annyit tudni róla, hogy Jézus Jeruzsálemben született ő tartotta össze Izraelt és Poncius Pilátus akarta a halálát Jézusnak, hogy feszítsék keresztre. 33 éves volt Jézus mikor keresztre feszítették a zsidók.


Szinte Jézus története olyan, mint a költők Petőfi, Arany János, Kosztolányi Dezső, Móricz Zsigmond stb.

Pál utcai fiúk Nemecsek Ernő, Nyilas Misi. Ilyenek.

2023. nov. 9. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!