Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha Jézus áldozata nem történt...

Ha Jézus áldozata nem történt volna meg, akkor mindenki automatikusan pokolra kerülne?

Figyelt kérdés
A keresztények szerint az üdvözülés Jézus áldozatával vált lehetségessé, tehát ha ez nincs akkor Isten mindenkit elkárhoztatna? Még a jó embereket is?

2023. júl. 27. 22:52
 31/97 anonim ***** válasza:

29.Hsz!


Ha ismernéd a történetet,nem vádaskodnál!


Isten világosan megmondta az 1.emberpárnak,hogy közelébe se menjen a "jó és gonoszság fájának".


Éva kíváncsi volt és Ádám jobban szerette Évát,mint Istent.

2023. aug. 31. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/97 anonim ***** válasza:
62%

31.Hsz!


Elolvastad és értelmezted amit írtam?


"Isten világosan megmondta az 1.emberpárnak,hogy közelébe se menjen a "jó és gonoszság fájának"."

Ez pedig annyit számított mint lepke szellentés a szélviharban. Ádám és Éva egy olyan környezetben éltek ahol nem akart ártani nekik semmi. Soha nem találkoztam hazugsággal, ártószándékkal és semmi hasonlóval.

Lényegében olyanok voltak mint a világ legnaivabb gyerekei. Ha a kígyó azt mondja nekik, hogy egyék meg a lábukat mert az milyen jó móka akkor elkezdték volna lerágni a lábukat mert azt is elhiszik.

Ez nem arról szólt, hogy kit tisztelünk és kit nem. Ez arról szólt, hogy ki mondta később. Az ő szemszögükből a kígyó biztosan igazat mond és nem akar ártani nekik.


"Éva kíváncsi volt"

Ez az eget verő kíváncsiság pedig arra sarkalta a történetben Évát, hogy egyen a fáról és a kígyó mire oda ért addigra már rég megtömte magát almával?

Hol volt ez a nagy kíváncsiság amíg nem jött a kígyó?


De nézzük másik oldalról is, hogy miért rossz a felvetésed. A kíváncsiság nem döntés kérdése. Nem a szabad akarat része. Ennél fogva egy módon kerülhetett a kíváncsiság Évába az pedig az, hogy ha valaki belehelyezte. Például Isten miközben megalkotta.

Na már most miért tett volna ilyet Isten? A bűnbeesés felé akarta volna ezzel (is) terelni őket?

2023. aug. 31. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/97 Jégszív ***** válasza:
100%

#26. Hű, de későn kapcsoltam!

Fel kellett volna ismernem az idézőjeleket, BOCS!

2023. aug. 31. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/97 anonim ***** válasza:
0%

Nagyon sokáig nekem is erős volt a hitem az Istenbe meg a mennyországban, de még a pokolban is hittem, de sok emberrel beszélgettem és azt mondták nekem 40-60 éves emberek, de még 80 évesek is, hogy ez csak az emberek félelemben tartása.

És halál után nem lesz semmi, mint a virág a kertben elpusztul, úgy az ember is.

Meg a papok is mondják, emlékezzünk arra, hogy porból lettünk és porrá leszünk.

No meg már én is számtalanszor bele képzeltem magam a halálba, hogy nem látsz, nem hallasz, az agyad és az érzékszerveid kikapcsolnak, a szíved nem dobog már, hanem egyszerűen totál inaktívvá válsz, ha meghalsz.

Na meg már annyi gonoszság is van a földön meg minden, hogy szerintem tök mindegy, hogy itt a földön ki milyen ember és ki hogy viselkedik, ha meghal eltemetik, vagy elhamvasszák, elszorják a hamvait a halottnak és ennyi nincs tovább, nem kerül senki sehová se mennyországba, se pokolra, hanem mindenki végleg elpusztul.

Na meg már én is annyi halottakra gondolok és gondoltam már, hogy megtört a hitem és szerintem mennyországot és a poklot kitalálták csak, valakik elhitették ezt az emberek tömköllegével, hogy lehessen az embereket valahogyan vezérelni, azaz kezelni az embereket valahogyan félelemben tartani, hogy ha rossz lesz, gonosz lesz pokolra kerül, örök kárhozatra, hogy valakik ezt kitalálták ezeket az ötleteket és elhitették az emberekkel, hogy valamivel kezelni lehessen az emberiséget és közben meg nincsen azaz nem is lesz a halál után semmi.


De ugyanúgy én is tiszteletben tartom más emberek hitét is.

2023. aug. 31. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/97 anonim ***** válasza:
37%

"Lényegében olyanok voltak mint a világ legnaivabb gyerekei.....

Ez nem arról szólt, hogy kit tisztelünk és kit nem. Ez arról szólt, hogy ki mondta később. Az ő szemszögükből a kígyó biztosan igazat mond és nem akar ártani nekik."


Azért nem voltak annyira szegény naiv gyerekek. Tökéletes ,éretelmes döntésképes embereknek lettek megteremtve. Nézd meg a beszélgetést Éva és a "kígyó" közt a 1Mózes 3:1-5 ben... Felfogták, hogy a létük Isten által van, értették a feladatot. Éva válaszaiból ez jól látszik.

A "kígyó" kérdéseire átgondolt válaszokat adott, olvasd el, mikor azt mondja neki a kígyó, hgy Isten megtiltotta nekik, hgy egyenek a kert fáiról, Éva végigondolta és válaszolt, hogy nem így van, "a kert minden fájról ehetünk, csak erről az egyről nem." Épp így átgondolhatott volna egy sereg dolgot: Pl Miért beszél egyáltalán ez a kígyó? Miért állítja, hogy Isten rosszat akar nekünk, amikor mindent Tőle kaptunk és eddig csak jót tett velünk?

Aztán mondjuk akár megbeszélhette volna Ádámmal az egészet, mielőtt vesz a fáról, sőt, megkérdezhették volna magát Istent is.

Úgyhogy ne nagyon van mentség a számukra.

Ha neked van egy ártatlan naiv gyereked és a szomszéd azt mondja neki, hogy tegyen meg valamit, amit te megtiltottál és ő megteszi, valószínűleg ugyanígy elbeszélgetsz vele és megkérdezed ezeket te is a gyerekedtől nem? Édes kisfiam, miért tetted? Hát apu, tudod, a szomszéd bácsi azt mondta. Értelek gyerek, de én mit mondtam? Miért nem nekem fogadsz szót? Ki neked a szomszéd bácsi?

Még egy gyereknél sem fogadjuk el. Ádám és Éva pedig tökéletes, értelmes felnőtt emberek voltak és nem fogtak pisztolyt a fejükhöz, hgy azonnal enni kellett a fáról. Fordulhattak volna segítségért Istenhez.

tehát de, a tiszteletlenségről, az engedetlenségről , hálátlanságról és a függetlenség utáni vágyról van szó.

2023. aug. 31. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/97 anonim ***** válasza:
75%

"Azért nem voltak annyira szegény naiv gyerekek. Tökéletes ,éretelmes döntésképes embereknek lettek megteremtve."

Ez nem zárja ki azt, hogy ne lettek volna felkészületlenek bármiféle ártó szándékkal, hazugságokkal és hasonlókkal szemben.

Te már úgy lettél nevelve és mindenki más is, hogy a szülők felkészítettek rá, hogy ártani akarhatnak neked, ne fogadj el semmit idegenektől, ne beszélj idegenekkel, hazudhatnak neked ahogyan te is hazudtál, hogy ha úgy alakult a helyzet...


"sőt, megkérdezhették volna magát Istent is."

Miért is? Isten ott volt akkor is. Tudta, hogy mi történik.

"mindent Tőle kaptunk és eddig csak jót tett velünk?"

Tehát megint csak miért mondana az a kígyó bármit ami nem igaz, bármit ami ártana nekik? Hiszen a kígyót is Isten teremtette és tudja, hogy mit tesz. Tehát még ezért sem lett volna indoka, hogy bármi rossz szándékot feltételezzen, ne higgyen nekik.


"Ha neked van egy ártatlan naiv gyereked és a szomszéd azt mondja "

A "szomszéd nem csak azt mondta, hogy tegye meg. Átverte.

Amihez pedig megvolt minden képessége. Ha már úgy is hivatkoztál rá akkor idézek egyet "A kígyó pedig ravaszabb vala minden mezei vadnál, melyet az Úr Isten teremtett vala"


"a függetlenség utáni vágyról van szó."

Ez miért is baj?


Amúgy a gyerek esetén is maximum a gyereket bűntetted meg nem? Mennyire bünteted meg ha nem fogad szót? Szoktad tesztelni a gyerekedet, hogy valamilyen szabályt csak azért hozol meg, hogy lássad szót fogad-e de közben teljesen értelmetlen?

2023. aug. 31. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/97 anonim ***** válasza:
0%

36.Hsz!


Az előző(35.Hsz) világosan megírta,hogy butaságokat hordtál össze!


Isten mindenütt jelen van. Csak szólítaniuk kellett volna és Ő válaszolt volna.


A kígyó korábban s azóta sem beszél emberi nyelven. Nyilvánvalóan Lucifer használta fel médiumként. Azonnal tudniuk kellett,hogy nem "mogyorókrém van a palacsintában"! Igenis tudniuk kellett volna,hogy aki szól hozzájuk,az NEM a kígyó!


Miért baj,az Istentől való függetlenség?...


Csak nézd meg az összes háborút!...

Nézd meg a serdülő fiuk nélkül maradt szülőket,a végtagok nélüli rokkantakat,az összes háborúzó poszttraumás sérült katonát,akikből sosem lesz normális férj,apa,gyermek! Nézd meg,a valaha gyönyörő otthonokat,városokat,gyárakat hidakat,gátakat mivé lettek!


Ez az Istentől függetlenedett emberiség sorsa!

2023. szept. 1. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/97 anonim ***** válasza:

#34


Írod, hogy sokáig erős volt a hited. Tulajdonképpen emberi nézőpontok, és a világ állapota alapján tört meg? Amit az idősek mondtak neked, abban van igazság, mert régen az emberek valóban meg voltak félemlítve ("ha nem úgy élsz, a pokolra jutsz"). Amiket pedig leírtál a halál utáni állapotról, azt jól tudod, mert a Biblia is azt írja, hogy a halottak semmit sem tudnak, miután a sírba kerülnek. Ennél fogva tüzes, kínzó pokol sem létezhet. A teremtési beszámolóban sem írja a Biblia, hogy Isten poklot teremtett, pedig részletesen leírja a teremtett dolgokat. Érdekes is lenne, ha ilyet olvasnánk, hiszen a teremtés idején még nem létezett az ember, akkor kinek a számára készült volna a pokol? A világban lévő gonoszság pedig nem meglepő, hiszen az is a Bibliában van leírva, hogy ilyen lesz a világ az utolsó napokban.

2023. szept. 1. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/97 anonim ***** válasza:
62%

"Isten mindenütt jelen van. Csak szólítaniuk kellett volna és Ő válaszolt volna."

Tehát ha oda megy valaki a gyerekedhez és cukorkát kínál neki, hogy beszálljon a furgonjába akkor te ott vársz, hogy a gyereked vajon megkérdezi-e, hogy mit csináljon?


Miért is kellett volna megkérdeznie Évának Istent? A kígyó az ő szemszögükből nem hazudott (mivel nem ismerték a hazugságot), nem akart ártani nekik (mivel ezt sem ismerték). Ezenfelül a rettentően ravasz kígyó szerinted nem fogja úgy manipulálni őket, hogy ne kérdezzék meg?


"A kígyó korábban s azóta sem beszél emberi nyelven. Nyilvánvalóan Lucifer használta fel médiumként. Azonnal tudniuk kellett,hogy nem "mogyorókrém van a palacsintában"! Igenis tudniuk kellett volna,hogy aki szól hozzájuk,az NEM a kígyó!"


Idéznék egy korábbi részt erre reakcióként: "butaságokat hordtál össze!"

Kezdjük ott, hogy ismerték Isten, tudták mire képes. Miért kellett volna meglepődniük azon, hogy egy kígyó beszél?

Ezenfelül ha furcsa is lett volna, hogy a kígyó beszél akkor sem utalt volna számukra semmi, hogy valaki rajta keresztül beszél. DE még ha meg is lepődtek volna, hogy beszél és rájönnek, hogy valaki beszél a kígyón keresztül AKKOR sem gyanították volna, hogy bármiféle ártó szándékkal beszélt volna vagy, hogy hazudna nekik a már említett hiányoságaik miatt.



"Csak nézd meg az összes háborút!...


Nézd meg a serdülő fiuk nélkül maradt szülőket,a végtagok nélüli rokkantakat,az összes háborúzó poszttraumás sérült katonát,akikből sosem lesz normális férj,apa,gyermek! Nézd meg,a valaha gyönyörő otthonokat,városokat,gyárakat hidakat,gátakat mivé lettek!



Ez az Istentől függetlenedett emberiség sorsa!"


... Nem.

Attól még, hogy Istentől függetlenül él az ember nem jelenti azt, hogy egy ilyen világban, ilyen körülmények közt, ilyen képességekkel kell élnie. A Bibliában is az van, hogy ez a világ egy büntetés és nem függetlenedés. Nagy a különbség mert az előbbinél direkt megnehezíted a dolgát a másiknak míg az utóbbinál ha szereted a másikat akkor felkészíted a nélküled való életre.


De vegyünk például egy csivavát. Az emberek ilyen szerencsétlenre tenyésztették, emberek között nőnek fel, emberek etetik,... ha kiengednéd a természetbe akkor jó esetben pár nap alatt meghalna mert embertől függővé tettük.

Azonban előfordul, hogy vad állatokat úgy nevelnek fel, hogy ne legyen kapcsolatuk az emberekkel és minél jobban megtanulják azt, hogy túl éljék a szabadban, majd amikor eljön az ideje akkor vissza lehet engedni a természetbe és elboldogul szabadon az ember nélkül.

De az ember is úgy neveli fel jó esetben a gyerekét, hogy az megálljon segítség nélkül is a lábán, függetlenül a szüleitől.


Ugyan ilyen módon Isten döntése volt, hogy csivavát csinál-e belőlünk majd kidob büntetésül minket mert a padlóra kakiltunk vagy megadja a választás szabadságát azzal, hogy felkészít mindkét eshetőségre és mint jó szülő tiszteletben tartja a gyereke döntését amikor az függetlenedni akar és támogatja.


Persze ha csak házikedvencnek lettünk teremtve, ...

2023. szept. 1. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/97 anonim ***** válasza:

Kedves 36 és (gondolom) 39 kommentelő, neked nagyon beakadt ez a "szegény naiv, jóhiszemű" emberkép és hibáztatod Istent,amiért "ilyenre teremtette" őket és lám-lám most milyen csúnya világban kénytelen élni mindenki...

De nagyon messze vagy az igazságtól, és ezt ne nekem, vagy a többi hozzászólónak hidd el hanem olvasd el figyelmesen a Bibiát, ne csak a bűneset leírását, hanem a későbbi összefüggéseket is.

Közelítsük más oldsalról: Isten a TÖKÉLETES és értelmes embernek elmondta a FELTÉTELEIT. Azt mndta, addig élnek a csodálatos környezetben (amit fokozatosan kiterjeszthettek volna az egész földre és minden leszármazottjuk is ezt élvezhette volna) -tehát addig, míg nem esznek a tiltott fáról. 1 Mózes 2:17. itt azt olvasod, hogy "...arról ne egyél, mert..meghalsz" Ebből következik logikusan, hgy viszint ha nem eszikm él...ha sose eszik, sose hal meg. Itt aztán mondhatunk akármit, hogy a kígyó így meg úgy...Isten nem helyezett eléjük egy "gonosz" próbát, amiről tudta, hogy úgyis lehetetlen az embernek teljesítenie. Nem árult ezen kívül zsákbamacskát, villágosan megmondta, mik a feltételei, mit vár el, és mi lesz, ha nem úgy tesznek.

ha ezek után jön valaki és rá akar venni annak az ellenkezőjére, amit Isten kér, nem gondolkosz? Még ha nem is tételeznek fel rossz szándékot a kígyó részéről ( a szegény naiv gyerekek) , akkor is értelmes, felnőtt emberek lévén csak felmerül, hogy valami nem stimmel: Isten (az addigi életadó Atyjuk) azt mondta, ne tegyék, mert meghalnak -itt van valaki aki azt mndja nem halnak meg...Ragozhatjuk még, de afeneottegye' máááá csak megkérdezem az "Öreget", hogy most mi van!!

Mert ha -ahogy te állítod - nem tételeztek fel rossz szándékot a kígyó részéről, akkor azt kell gondolnunk, hogy Istenről vélték igaznak a rosszakaratot, ahgy a kígyó állította "...Bizony nem haltok meg!..." 1Mózes 3:4 Vagyis: ugyan már, nem haltok meg, Isten hazudik....

És így bizony már igencsak nagy jelentősége van ennek az "engedelmesség-próbának, vagy nevezd, ahogy akarod. Eléggé nagy dolgokról van szó: Isten szavahihehtősége, jó hírneve, uralkodása mind érintve van, és a "KGYÓ" ezeket mind támadta ezzel az akciójával. És bizpny az emer rosszul vizsgázott. Nem gondolt másra, csak arra, hogy milyen jó lesz neki, ha ennek a kígyónak igaza van és nem lesz semmilyen "korlát" előtte , még ha csakolyan csekély is, minthogy ne egyen egy bizonyos fáról - szóval igen, afüggetlenség - csakhogy nem így lettünk kitalálva! Nem vagyunk képesek Istentől fügetlenül létezni , és ez nem is volt cél. Mint ahogy nem vagyunk képesek víz alatt létezni , nem az a természetes közegünk, nem így lettünk kitalálva. Ez a természetünkkel ellentétes -épp úy, mint az istenünk nélküli élet. na és ennek a silány próbálkozását mutatja az istentől elidegenedett emberi társadalom a sook gonddal-problémával és a "Kígyó" folyamatos befolyásával : 1János 5:19 "...az egész világ a gonosz hatalmában van"

2023. szept. 1. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!