Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten nem létezik. Ki ért...

Isten nem létezik. Ki ért ezzel egyet?

Figyelt kérdés

2023. szept. 8. 15:15
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/655 anonim ***** válasza:
32%

Az ördög létezik és olykor legyőzi az "isteni" hatalmat. Így értetted?


Valami paradoxont, valami párhuzamot kell keresni...

2023. szept. 8. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/655 anonim ***** válasza:
64%

Sziasztok én 1975-be születtem, most taposom a 48-at, egy ideig hívő voltam, fiatalon sokáig hittem a halál utáni szellem életben, de már nem hiszek benne és szerintem halál után nem létezik semmi. Mind csak arra találták ki a mennyországot és a poklot az apostolok, akik még anno nagy régen, mikor az apostolok lángnyelven beszéltek kommunikáltak az apostolok ők terjesztették egész világon át minden országba Isten igéjét és kitalálták a mitológiai szimbólumokat mennyország és a pokol, a sárga az örökkévalóság színe. Kitalálták mind ezeket az apostolok még annak idején, akik még nagy régen lángnyelven beszéltek és szétterjesztették az egész országokba Isten igéjét, hogy mikkel tartsák az embereket félelemben, de nagyon sokáig mikor fiatal voltam én is hívő voltam, de már nem hiszek benne és az én meg a sok ember társak véleménye szerint nincs semmi a halál után, úgyhogy ne görcsöljön senki, merje a saját életét élni mindenki ahogy jól esik neki. Mennyországot és a Poklot ezeket az apostolok találták ki még annak idején, hogy félelembe tartsák az embereket, hogy ne merjenek az emberek gonoszak lenni.

De amúgy halál után nem fog létezni semmi, úgyhogy mindenki merje élni az életét bátran, ahogyan jól esik neki.

Üdv egy 1975-ös bácsi Sziasztok!!!

2023. szept. 8. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/655 anonim ***** válasza:
83%

"Isten nem létezik. Ki ért ezzel egyet?"

A teisták nem értenek egyet veled.

Az antiteisták egyetértenek.

Az ateista emberek, definíció szerint, nem hisznek istenek létezésében. De ez nem jelenti azt, hogy tagadnák a létezését, egyszerűen nem hisznek benne.


Bármely fogalom, tárgy vagy élőlény létezését nagyon nehéz tagadni. Általában véve csak akkor tudod tagadni, amennyiben a létezése logikai ellentmondást eredményezne. (Mint például a keresztény vallás istene, aminek létezését logikai úton cáfolni lehet.)


"Miért jelentik egyesek a kérdésemet?"

Amennyire látni lehet, csupán egyetlen válaszoló jelentette. Ehhez joga van, a moderátorok majd eldöntik rendben van-e a kérdésed. Szerintem nem kérdeztél semmilyen ördögtől valót, sok embert foglalkoztatnak ilyen kérdések és a valláskritika kategória erre lett kitalálva.

2023. szept. 8. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/655 anonim ***** válasza:
92%

A kérdés a keresztények istenéről szól, az egyértelmű, hogy nem létezik.

Más dolog, hogy mi a kérdés célja?

2023. szept. 8. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/655 anonim ***** válasza:
84%

Én mindig is tudtam, hogy nincs Isten, mert ha ő lenne és ha mi emberek Isten gyermekei lennénk és nem pedig az evolúcióból jöttünk volna létre, hanem ha mi Isten gyermekei lennénk, akkor ennyi rosszindulatot és gonoszságot nem engedne.

Meg az ördög sem létezik azt is csak kitalálták a papok ilyen mitológiai szimbólumokat, hogy Isten mennyország, paradicsom és az ördög és pokol a sátán kemencéje, aztán a faszt nem kerül senki sehova a halál után, hanem csak mindenki elpusztul és megsemmisül.

Úgyhogy én mindig is tudtam, hogy nincs, nem létezik Isten, hanem csak a papok kitalációja és az emberek hitének a képzelete szüleménye, mert ha ő lenne azaz Isten lenne és mi az ő gyermekei lennénk, akkor nem engedne, nem hagyná ezt a sok gonoszságot és rosszindulatot, úgyhogy én mindig is tudtam, hogy az evolúció az, amelyből mi emberek létre jöttünk az evolúció és genetika.

Az ördög a sátán az maga az ember.

2023. szept. 8. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/655 A kérdező kommentje:
Nincs Isten, nincs ördög, nincs sátán.
2023. szept. 9. 00:10
 17/655 anonim ***** válasza:
91%
Az ateisták egyetértenek ezzel. Az agnosztikusok nem tudják. A nem keresztények pedig egyet értenek azzal, hogy Isten nem létezik de valamelyik másik igen. Ahogyan a keresztények is egyetértenek azzal, hogy istenek nem léteznek csak Isten.
2023. szept. 9. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/655 anonim ***** válasza:
57%

#17 vagyis utolsó

Akit még szintúgy nem látott senki, csak hallott róla mindenki.

2023. szept. 9. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/655 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem csak kitalálták Istent meg az ördögöt és szellemeket, angyalokat is, és így találgatták ki tovább a többi dolgokat, a mennyországot és a poklot, hogy valamiket elkellett hitetni az emberekkel, hogy valamikkel félelemben tudják az embereket tartani, hogy ne legyenek az emberek vérengző állatok.


Meg szerintem még lehet, hogy Jézushoz és Szűz Máriához sincs semmi közünk, hanem őket is kitalálhatták.

2023. szept. 9. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/655 anonim ***** válasza:
87%

#7


Ennél azért szerteágazóbb a kép.

Az agnosztikus teisták például úgy tűnik, hogy nem biztosak Isten létezésében, de úgy vélik, hogy valószínűbb a létezése, mint a nem létezése:


[link]


Ugyanúgy lehetne beszélni pl. a deistákról is, akiknek merőben más istenképük van, mint a teistáknak. Egy deista ember szemében a híres vallások istene nem létezik. Stb.

2023. szept. 9. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!