Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Igaz, hogy a tudományok meg...

Igaz, hogy a tudományok meg fogják dönteni teljesen a kereszténységet, az iszlámot, a zsidó vallást, a hinduizmust, a buddhizmust stb.?

Figyelt kérdés

Olvastam az interneten.


De nem értem, hogy akkor miért vannak olyan tudósok természettudományos és társadalomtudományos területeken is, akik ezeket követik... Erdélyi Ágostonnak is volt egy csomó videója erről. Meg Dawkins is mondott hasonlót.


Akkor a vallásos tudósok miért nem tagadják meg a hitüket? Hogy lehet fizikus, kémikus, matematikus, történész, filozófus stb., ha közben vallásgyakorló?



2023. szept. 28. 00:26
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
 101/101 anonim ***** válasza:
17%
Ma már Ágoston tanai szinte mind több sebből vérzik,lehet,hogy korának nagy hatasú teológusa volt de luther pl már sok tanát ki merte kezdeni viszont nem eleget,ma már luther tanait is kikezdik joggal mert bár az én gyülekezetem tanai is protestáns eredetűek de még jobban megkérdőjelezték Ágostont mint Luthert! Én személy szerint mindent szó szerint veszek az igéből kivéve ahol maga a szöveg kimondottan figyelmeztet,hogy ezt nem szó szerint kell venni példázat stb!! Ugyanilyen szó szerint veszem hogy elindult az emberi történelem az első emberpárral fizikailag ugyanígy szamomra hibeli kérdés és történelmi tény,hogy a történelemben egyszer a Vörös tenger ketté vált,hogy egy teljes 24 órás napig a Nap egy helyben állt és nem utolsó sorban,hogy egy ember 3.napon testben feltámadt a halálból amiert hiszem hogy üdvösségem is van!! Ezek tudom csodák,így nevezzük ezeket,hogy csoda! Mivel Isten egyik tulajdonsága,hogy mindenható és csodatevő isten tehát ha akarja a fizikai törvényeket fel tudja függeszteni! Bizonyítani ugyan nem tudom meg senki se tudja ezért csak hiszem ezeket és nem tudom,végsősoron ezért vagyok hívő!!
2023. okt. 9. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!