Mi a lelkiismeret?

Figyelt kérdés
2009. jan. 4. 17:12
 1/8 anonim ***** válasza:
94%
A lelkiismeret egy belső tanú vagy hang, az a képesség, amellyel meglátjuk önmagunkat, ítéletet alkothatunk magunkról, tanúskodhatunk magunkról.A lelkiismeretet úgy is leírják, mint ami a természetes megérzése annak, hogy mi a jó és mi a rossz, mi az igazságos és igazságtalan, mi az erkölcsös és erkölcstelen. Egy érzékeny "belső műszer" amely formálódik a környezetünktől jövő hatásokra,kilehet iskolázni azonban el is lehet nyomni.
2009. jan. 4. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az egyén viszonya a saját maga által elfogadott, illetve egy csoport által felállított követelményrendszerhez. Amennyiben az így elfogadott normákhoz az egyén jól igazodik, akkor pozitív lelkiismeret érzést él meg, ha jellemzően nem tesz eleget, akkor lelkiismeret furdalásról beszélhetünk.
2009. jan. 4. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

helló

én az első válaszolótól szeretném megkérdezni, hogy amikor az írja, el lehet nyomni a lelkiismeretet, akkor arra gondol szó szerint, és nullára nem lehet csökkenteni, tehát mindig is megmarad érzés, csak halványan?! Ez egy lényeges dolog. Egyébként arról van szó amit ő felvezetett.

üdv

25/F

2010. márc. 31. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Veky ***** válasza:
23%
el lehet nyomni örökre is, ilyenkor szokták a filmekben 'gép'nek szólítani az embereket... néhány állásban ez jól jön, hogy valaki félretudja tenni a lelkiismeretét, de valójában őt bunkónak nézik, holott lehet, hogy nem az... mindenesetre érdemes a lelkiismeretet néha elnyomni... :D
2010. máj. 14. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
nekem sok is van
2010. aug. 9. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Helló.

Már korábban válaszoltam, de azóta felfigyeltem egyre s másra. :)

A lelkiismeret, minden emberben lapuló felsőbbrendű énének a hangja, a belső hang, ami nem győzköd, halk, világos és biztos. Ez az én tudja az Univerzum szabályát, és magában hordozza a tiszta szeretet csiráját. Aki önző nagymértékben, vagyis a szeretet ellen cselekszik többször, annak elhalkul a hangja, de meg nem szűnik soha. Ez a lelkiismeret tudja mi az erkölcsi jó, ami a harmonikus együttéléshez tartozik. Ez a Természet ajándéka, hogy a szabály szerint élhessünk...ÖNmagunk VALÓsága, ami segít a továbblépésben univerzális szinten. :)


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. aug. 10. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

a szó lelkiismeret, a legmélyebb dolgokat hordozza:

lélek-ismeret, amiben a megismerés, az igazság van.

Belső tanú: hangját letisztult csendben lehet hallani.

Nem szabadna elnyomni, mert az igazságot hordozza, ami mindennél fontosabb. Arra törekednék, hogy beszédemben, cselekedetemben jelen legyen,mint erőforrás.

2011. jan. 7. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 nicola73 ***** válasza:

"mindenesetre érdemes a lelkiismeretet néha elnyomni... :"


Erre csak egy Biblia verssel válaszolnék:


"Őrizzétek meg a jó lelkiismeretet, hogy abban az adott dologban, amelyben ellenetek beszélnek, megszégyenüljenek azok, akik lenézően beszélnek a Krisztusban való jó viselkedésetekről. 17 Mert jobb amiatt szenvedni, hogy jót cselekszetek — ha ezt kívánja az Isten akarata —, mint amiatt, hogy rosszat cselekszetek." (1Péter 3:16)

2011. ápr. 2. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!