Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztények! Velük mi van?

Keresztények! Velük mi van?

Figyelt kérdés
Mi van azokkal, akik régen (vagy akár most) olyan helyen születtek, ahol még soha senki nem hallott a kereszténységről. Ők mind a pokolban égnek el, mert ott születtek? Mert nem jártak vasárnaponként templomba? Vagy hogy is van ez? Erről mit mond az igazságos Istenetek?
2011. szept. 11. 15:00
1 2 3 4 5
 11/45 anonim válasza:
85%
én hívő vagyok ,hiszek Istenben ,hiszek Jézusban hiszek Istent szolgáló Angyalokban, de ez a, keresztény vallás nem az, amit Jézus tanított, nem arról szól, vegyük csak Istent, vajon Isten azt akarta volna, hogy az emberek elmenjenek az úgy nevezett szent háborúba, azt akarta volna Isten, hogy nevében gyilkoljanak(keresztes lovagok háborúja Jeruzsálemben ), mert szerintem nem ezt akarta volna, Isten jóságos és mindenkin segít csak a mostani világban sokan megfeledkeznek róla, mert a rohanás a kapkodás a kapzsiság ezek veszik át a hatalmat a hívek felett és ami a keresztény vallást illeti az nem más mint egy hatalmas átverés hol van a rengeteg pénz ha nem ott és még elvárják hogy a szegény ember adakozzon egy olyan szervezetnek ahol rengeteg pénz van de minek szerintetek vajon Isten ezt jól szemmel nézi hogy a püspök urakon a vastag aranyláncok gyűrűk a világon meg rengeteg éhező száj én hű ember vagyok de istenhez nem pedig a pápához és papokhoz sajnálom ez az én véleményem
2011. szept. 11. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 anonim ***** válasza:
81%
A kereszténység NEM egyenlő a katolikus VALLÁSSAL!!
2011. szept. 11. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 anonim ***** válasza:
86%

'Ő tudta, hogy a tengeren túl van egy másik kontinens'

Az emberek, akik kitalálták viszont nem tudták. Itt a magyarázat.

2011. szept. 11. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 anonim válasza:
42%
akkor talán kifejtenéd bővebben
2011. szept. 11. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 anonim ***** válasza:
69%
Nem igazán értem, miről beszéltek, mert ha ismernétek a Bibliát, tudnátok, hogy Pál is járt Ázsiában és levelet is írt az ottani gyülekezetnek.
2011. szept. 11. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 anonim válasza:
47%
16:36 elmondanád hogy mi a külömbség a keresztény és a katolikus vallás között
2011. szept. 11. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 A kérdező kommentje:

A válasz írója 80%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 16:31


most már viszonylag mindenhol. bár nem vagyok benne, hogy a kommunista kínában a falvakban kapnak keresztény hittan nevelést. talán említve hallottak valamit a nyugati emberek istenéről, de nincs lehetőségük belemélyedni.

és ha jól tudom, két évezred eltelt az evangélium óta. 1492. Kolumbusz. Oké, Amerika keleti partjainál kisebb népcsoportok fel vannak fedezve. Nem hisztek Istenben? Nem dobjátok el több ezer év hagyományát, mert mi az parancsoljuk? Nesztek egy kis inkvizíció!!! Nesztek egy kis tűz!! Hulljon a férgese, aki olyan korlátolt, hogy nem érti meg, hogy mi felsőbbrendűek vagyunk, és az az igaz, amit mi mondunk, és csak ez az egy igazság van, és mindenki, aki ezt nem fogadja el, halál fia. És akik 1492 előtt éltek és haltak? Ez fair volt Istentől? És azér nem két perc alatt foglalták el Amerikát, szóval ott továbbra se nagyon vágták, hogy mi az a kereszténység. Annyit tudtak, hogy fehér démonok szálltak partra, akik feltúrják a földet arany után, és aki nem hisz az ő Istenükben, azr megégetik.

Nagyon nincs ez így rendjén. És az egyház nem valami belső késztetésből, vagy megbánásból változott meg. A világ és a tudomány túlnőtt rajta, már nincs lehetősége diktálni. Egyébként még mindig Isten nevében gyilkolnák le a pogányokat és mindenkit, akit nem hódol be az egyetlen elfogadható ideológiának

2011. szept. 11. 16:43
 18/45 anonim ***** válasza:
81%

papok, pápák

gyermekkeresztség

gyónás

Máriához való imádkozás (= bálványimádás)

nem házasodhatnak a papok

stb., stb.


Ez mind ellentétes a Bibliával.

Ezt ők találták ki.

2011. szept. 11. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 anonim ***** válasza:
37%

Hát hidd el, hogy az afrikai bennszülöttek közül több megtér, mint a bunkó európaiak közül, mert ők engedik, hogy a Szentlélek megmutassa nekik az igazságot.

Ez nem vak hitről szól.

Hanem találsz elég bizonyítékot és rájössz, hogy ez az igazság és mindent megmagyaráz.

Két éve ugyanolyan voltam, mint Ti...

...

A hit ahhoz kell, hogy amikor "nehéz az élet", akkor is emlékezz arra, amit egyszer elfogadtál és ne mondd, hogy ha Isten szeret, akkor miért ilyen rossz nekem...?

2011. szept. 11. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 anonim ***** válasza:
65%
A judeo-keresztény isten a leggonoszabb, legigazságtalanabb legkegyetlenebb entitás amit valaha emberi elme kreált, itt már nem kell meglepődni semmin.
2011. szept. 11. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!