Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztények! Velük mi van?

Keresztények! Velük mi van?

Figyelt kérdés
Mi van azokkal, akik régen (vagy akár most) olyan helyen születtek, ahol még soha senki nem hallott a kereszténységről. Ők mind a pokolban égnek el, mert ott születtek? Mert nem jártak vasárnaponként templomba? Vagy hogy is van ez? Erről mit mond az igazságos Istenetek?
2011. szept. 11. 15:00
1 2 3 4 5
 21/45 A kérdező kommentje:
Engem igazából ez az egész végtelenül kirekesztő és agresszív keresztény gondolkodásmód idegesít - és mindez a fehér emberek rohadt felsőbbrendűségérzetéből alakult ki, és jó mélyen beleivódott a vallásukba is. De ilyen kérdésekre, nem tudnak értelmes választ adni. Legalábbis én itt nem láttam egyet sem, ami kielégítő válasz lenne erre a kérdésre.
2011. szept. 11. 16:52
 22/45 anonim ***** válasza:
62%
Aki azt tanítja, hogy a fehér ember felsőbbrendű, az nem keresztény! -.-"
2011. szept. 11. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 A kérdező kommentje:
nem azt mondtam, hogy ezt tanítják. de ebből ered ez a keresztény mentalitás
2011. szept. 11. 17:22
 24/45 anonim ***** válasza:
63%

Na kész...

Inkább írok egy viccet.

Bill Gates meghal , de abban a szerencsében van része hogy megnézheti a pokolt is meg a menyországot is mielőtt választ. Azt mondja Bill Gates hogy nézzük meg akkor a poklot elsőnek..

Így is lesz lent van a pokolba hip-hopp. Szól a zene villognak a fények party hangulat pia kaja nők minden.

Azt mondja Bill ő már meg se nézi a menyországot jólesz neki itt. Akogy kimondja meggyúllnak a lángok és beleteszi két kis ördög az üstbe. Forr a víz elkezd Bill Gates ordibálni. ,hogy hát nem erről volt szóó!!!


Erre megszólal egy hang ,Hát de az amit bejövetelkor láttál csak a demó verzió volt!!! :)

2011. szept. 11. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:
83%

16:47

Lehet, van egy mondás "nincs vallás igazság felett". Az én verzióm kicsit átalakítva így hangzik:

Nincs igazság, SEM vallás a sajátod felett.

2011. szept. 11. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 Golden Axe ***** válasza:
41%

'az, hogy a tízparancsolat csak egyfajta irányjelző, úgyse tartja be senki teljesen, az nem válasz a kérdésemre.'


Senki nem mondta, h nem kell betartani. Annyit mondtak Neked, h nem fog sikerülni maradéktalanul betartani, hiába erőlködsz!


'ha Isten kinyilatkoztatta a megváltást, ezt miért csak a nyugati emberek számára tette? Amerika... Ázsia... Afrika...'


Ott is ki van nyilatkoztatta. Merem állítani, h több keresztény van ott, mint Európában! (Úgy értem igazi keresztény, nem pedig csak vallásból az!)


'Mi van azokkal, akik régen (vagy akár most) olyan helyen születtek, ahol még soha senki nem hallott a kereszténységről. Ők mind a pokolban égnek el, mert ott születtek?'


Én úgy tudom, h azok üdvözülnek, mivel nem volt információjuk a dologról, így dönteni sem tudtak. Persze napjainkban nehéz elképzelni, h van olyan hely a földön, ahova nem jut el.

Aki Jézus elött született annak pedig zsidónak kellett lenni és akkor üdvözül. Bár úgy tudom ők most a seolban vannak (a pokolnak azon része, ahol alvó állapotban vannak, és az ítéletnapján üdvözülnek).

2011. szept. 11. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 anonim ***** válasza:
58%

Drágaszág,


akik önhibájukon kívül nem ismerhették meg Jézus Krisztust, azt bűneik által ítéli meg, nem hit alapján: a hit sokkal nagyobb tét, de a boldogság is sokkal nagyobb. Mivel az idő előtt megholt csecsemőknek nincsen bűnük, ezért ők a feltámadásnál kivétel nélkül megkapják az üdvösséget.


ὁ καθολικὸς ἵππιος

2011. szept. 11. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 Golden Axe ***** válasza:
42%

'bár nem vagyok benne, hogy a kommunista kínában a falvakban kapnak keresztény hittan nevelést'


Természetesen nem kapnak. Illegálisan gyakorolják a hitüket. De ez sajnos elég sok országban így megy.


'Ez fair volt Istentől?'


Ha fair szerinted ha nem, akkor is rossz vége lesz ennek, ha így folytatod...


'Nagyon nincs ez így rendjén.'


Nem nagyon kéne összemosni az ember cselekedeteit Isten akaratával. Amég nem fogod fel, h a 2 között óriási a különbség, addig alaptalan a puffogásod!


'A világ és a tudomány túlnőtt rajta, már nincs lehetősége diktálni.'


Ha így gondolod, akkor minek nyitottál topicot?

2011. szept. 11. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok keresztény,bár a Bibliai Jézus szavai elég jó választ adnak erre a kérdésre:"Legyen nektek a hitetek szerint"
2011. szept. 11. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 anonim ***** válasza:
100%

18:41 "akik önhibájukon kívül nem ismerhették meg Jézus Krisztust, azt bűneik által ítéli meg, nem hit alapján"

Ahhoz,hogy megismerhessék Jézus Krisztust,(pl.egy eldugott bennszülött törzs)ahhoz a keresztény értékeket,törvényeket,tanításokat is meg kell ismerniük.Nem ítéltethetnek meg tehát a bűneik alapján,mert azzal sem lehetnek tisztában,hogy a kereszténység mit tart bűnnek és mit nem,ha soha senki nem magyarázta el nekik.

2011. szept. 11. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!