Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A mai papok miért nem tudnak...

A mai papok miért nem tudnak gyógyítani?

Figyelt kérdés
Ha már Jézus követői, akkor tudják már azt, amit Ő.
2011. szept. 17. 17:17
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
61%

Mégis melyik felekezetre gondolsz? Egyáltalán ki mondta neked, hogy az ember képes a gyógyításra? (ha a kereszténységből indulunk ki, Jézus sem maga gyógyított, hanem rajta, mint eszközön keresztül vitte véghez a csodákat Isten)

Egyébként ma is történnek "csodás" gyógyulások, csak kevésbé látványosak, és azonnal megmagyarázzák őket az orvosok. Na és, persze ezek csak ritkán tartósak, de arra is van már magyarázat.

2011. szept. 17. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
Inkább menj el orvoshoz, a szegény papokat meg ne zaklasd, van nekik elég bajuk nélküled is!
2011. szept. 17. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 A kérdező kommentje:
Még most sem kaptam választ. 2000 év telt el Jézus óta, Jézus megtaníotta a tanítványait (ha jól tudom), hogy hogyan gyógyíthatnak, de ma egy pap sem tudja meggyógyítani a gyengénhalló embereket, vagy azokat akik mankóval járnak. Miért nem?
2011. szept. 17. 17:59
 4/42 A kérdező kommentje:

"Inkább menj el orvoshoz"

Az orvostudomány nem rossz dolog, de hány olyan eset van, amikor ők nem tudnak segíteni? És azok a csodálatos gyógyulások, amelyek Mária képeknél, szobroknál, forrásoknál történnek? A papok miért nem tudnak gyógyítani?

2011. szept. 17. 18:01
 5/42 anonim ***** válasza:
64%
A mai intézményesített kereszténységnek semmi köze Jézus tanításaihoz.
2011. szept. 17. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
73%

Jézus nem tanította meg gyógyítani a követőit. Nem mondta nekik, hogy na most figyeljetek, kinyújtjátok a jobb kezetek, az ujjaitok picit rebegtetitek, behunyjátok a szemeteket és lőn gyógyulás...

Hanem azt mondta nekik, hogy amit hittel kértek megadja néktek az Atya... és hasonlóakat.

Tehát a gyógyítás nem egy technika, vagy valami amit meg lehet tanulni a teológiai főiskolán. A gyógyítás nem is ember döntése, hanem Istené.


Talán úgy lehetne jobban leírni, ha Isten meg akar gyógyítani valakit, akkor rendelni fog mellé egy gyógyítót, aki nem feltétlenül lesz pap, lehet egyszerű mezei keresztény is, akinek a szívére helyezi Isten, hogy imádkozzon az adott ember gyógyulásáért.


Persze vannak "gyógyítók" - bár én még eggyel sem találkoztam - akiknek megadatott hogy gyógyítsanak, de az is Isten akaratából.


Konkrétan a kérdésedre válaszolva a katolikus papok azért nem gyógyítanak mert nem hisznek a karizmákban, konzervatív hitelveket követnek, ha pedig nem hisznek abban amit tehetnének, hogyan tehetnék meg?

2011. szept. 17. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
0%
Miért kéne? Jézus azt mondta, hogy lesznek olyanok, akik nevében csodákat művelnek, de azt mondja nekik, hogy nem ismeri őket. (Mt, 7, 23) A papok a lelket gyógyítják, a test szenvedéseiből pedig csak kegyelem terem.
2011. szept. 17. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
51%

Hohó, lesznek olyanok, de nem azt mondta, hogy mindenkit, aki az ő nevében betegeket gyógyít, meg fog tagadni.


Sőt:

"Márk 16:17 Azokat pedig, akik hisznek, ilyen jelek követik: az én nevemben ördögöket űznek; új nyelveken szólnak.

Márk 16:18 Kígyókat vesznek föl; és ha valami halálost isznak, meg nem árt nékik: betegekre vetik kezeiket, és meggyógyulnak."


Nagyon is létezik, és nem csak régen, ma is, az Isten ereje általi gyógyulás. Én nagyon sok bizonyságot olvastam már, illetve több olyan embert ismerek, aki természetes magyarázattal nem megmagyarázható módon gyógyult meg betegségéből, miután a gyülekezetben imádkoztak érte. Isten ma is cselekszik csodákat, mert ez sosem rajta múlott, hogy akar-e cselekedni vagy nem, hanem az emberek hitén vagy hitetlenségén. Ha az emberek hitetlenek, az megakadályozza a csodákat. Nem azért, mert Isten nem mindenható, hanem azért, mert csak hit által lehetséges gyógyulást átvenni. Ezt látjuk egész végig a Krisztus földi szolgálatáról tudósító evangéliumokban:

"Máté 9:28 Mikor pedig beméne a házba, oda menének hozzá a vakok, és monda nékik Jézus: Hiszitek-é, hogy én azt megcselekedhetem? Mondának néki: Igen, Uram.

Máté 9:29 Akkor illeté az ő szemeiket, mondván: Legyen néktek a ti hitetek szerint."

Bárkit meggyógyíthat bármiből, mert meg van írva, hogy "az ő sebeiben meggyógyultunk", így, múlt időben. De senkit nem gyógyít meg erőszakkal. A hiten múlik minden.


(Tp.)

2011. szept. 17. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:

Vannak ma is csodák, de a híradóban nem jelennek meg.


Gondolk én itt olyanokra, hogy nemrég másfél millió fiatal gyűlt össze spanyolországban a pápai misére, de a híradóban semmi sem volt erről, csak a melegfelvonulásról.


Az nem hír manapság, ha valaki meggyógyul, sőt, inkább el akarják titkolni.


Vannak papok, akik képesek gyógyítani. Gondolok pl Szent Pio atyára, aki a múlt században élt, de II. János Pál pápa boldoggá avatásához is szükség volt 3 csodára. Volt köztük gyógyulás is, nézz utána, mert izgalmas történet.


Hallottál már a TŰZ evangelizációról? Ha jól tudom, akkor november 19.-én lesz a következő alkalom. Tömeges gyógyulásokról hallottam onnan is, botok, tolószékek maradtak ott gazdátlanul.

2011. szept. 18. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
Igen, de a csodáknak a lényege Jézus isteni mivoltának igazolása volt. A "csodák" csak az egyházközösség hitéletét mélyíthetik el, önmagában a szenvedés nem rossz, mely türelmet teremt és sok-sok kegyelmet.
2011. szept. 18. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!