Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A mai papok miért nem tudnak...

A mai papok miért nem tudnak gyógyítani?

Figyelt kérdés
Ha már Jézus követői, akkor tudják már azt, amit Ő.
2011. szept. 17. 17:17
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
47%

"- mert tudhatnának, nagyon kevesen voltak a papok közül, akik tudtak gyógyítani és csodákat tenni, de a többi?" Pont ezt magyarázom én is, de te személyeskedésnek veszed! Te is tudhatnál, hát akkor miért nem tudsz!


"- amit soha senki nem írt át, és nem nyúltak bele az elmúlt 2000 évben. Szlovákiában azt tanítják, hogy Eger szlovák város volt régebben. Nekik ez az igazság." Rendben, vond kétségbe a Bibliát, vond kétségbe a történelmi tényeket, de akkor miről is szeretnél beszélgetni?


"Maradjunk abban, hogy a gyógyítás pedig az egészségügy feladata.

- ma. Nem biztos, hogy ennek így kell lennie." Nem hát, majd nyitunk több sámánképzőt, ahol a fősámán oktatja a sámántanoncokat.


"Az egészségügy problémáiért nem a vallások és nem a papok a felelősek, hanem a társadalom

- a társadalmi problémákért ki a felelős? A vallási vezetők is sárosak." Akkor ezt fejtsd ki bővebben. Milyen társadalmi problémákért felelősek a vallási vezetők, amik hatással vannak az egészségügyre is!


"Valahol láttam egy táblázatot miszerint Jézus idejében az átlagéletkor 22 év volt, szerintem ez hülyeség. Akkor kik csatáztak régen, a 18 és 24 év közötti kölyök?"

Nem tudom, hogy van e ilyen statisztika, de nem feltétlen hülyesség. Régen egy átlag családban született 10-12 gyerek, a zöme meghalt rögtön a születése után, másik nagyrésze meg néhány évesen. Voltak háborúk, abban is sokan meghaltak, meg sokakat keresztre feszítettek, ilyen-olyan dolgokért :). Voltak akik megérték a 60-80 vagy akár 100 éves kort is, deha átlagolunk összeéletkor/fő alapján, akkor nagyon könnyen kijöhet a 22-24 életév. Az a sok 0-0,1 életév korú emberke bizony nagyon rontja az akkori statisztikát. Mindamellett most tudatnom kell veled egy nagyon nagy horderejű dolgot is! Az akkori emberek nem nagyon tudták gyógyítani magukat! A csecsemőhalálozás a csillagos eget súrolta! Kemikáliák antibiotikumok nem voltak, orvostudomyány sehol sem volt. Csodát mjad csak Jézus tett, esetleg még néhány Istenhez nagyon közel álló tanítványa vagy próféta. Az emberek saját magukat különböző gyógynövényekből nyert cuccokkal próbálták gyógyítani, amik vagy összejöttek vagy nem. Sok hasznos dologra rájöttek próbálkozásaik során, de ők sem tudták, hogy ami gyógyít, az miért gyógyít. Ha Józsinak a lábára jó volt a tehénszar-pakolás, akkor Jakabéra is azt raktak, ha neki is segített az jó volt, ha meghalt, az sajnálatos volt. Nagyon sok jó dologra rájöttek, például a vízbe alkoholos italt kevertek, mert észrevették, hogy aki borozza a kútból nyert vizet, az életben marad egy-egy nagy járványkor, míg a többi nem. De például arra, hogy a vizet forralni is lehetne, arra sajnos nem jöttek rá világviszonylatban sajnos (egy-egy helyen ez sem kizárt persze, csak nem terjedt el).

2011. szept. 18. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:
68%

"Ma is vannak szellemgyógyászok, akik le tudnak venni emberekre tapadt szellemeket, és K-M András, Csontos Gyula és társai egyéb módszerekkel is gyógyítanak"

Én meg ebben nem hiszek. Ez ilyen, kinek mi jön be.

2011. szept. 18. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 A kérdező kommentje:
Minden betegség valamilyen lelki okra vezethető vissza, ezeket lehet gyógyítani, de nem tanítják meg nekünk, csak nagyon kevsen vannak. Olyan is van, hogy egy szeretett személy szelleme itt marad, és ránk tapad, ettől egyesek új szokásokat vesznek fel, megváltozik az életük, sok esetben rosszabb lesz, és idővel súlyosan meg is betegednek, ilyenkor a szellemet angyalok segítségével át kell segíteni a túlvilágra. Ezek nem emberfeletti dolgok, ezek elfeldetett Isten-ember közötti kapcsolatot erősítő cselekdetek, amiket évszázadok alatt elfejeltettünk. Jézus megmutatta, mi nem használjuk.
2011. szept. 18. 12:42
 24/42 A kérdező kommentje:

Te is tudhatnál, hát akkor miért nem tudsz!

- mert az elmúlt évszázadokban ezt a tanítást eltitkolták, vagy egyszerűen kiveszett, vagy nem is voltunk alkalmasak rá, ki tudja. Én 2-3 hónapja hallottam arról, hogy lehet szellemműtéttel gyógyítani, az érdekel, egyenlőre nincs pénzem tanfolyamra. Jézus is ilyesmit alkalmazhatott. Most úgy látom, az emberek újra kezdik elővenni a régi gyógyításokat, és most kezdünk majd visszatalálni Jézushoz.


Rendben, vond kétségbe a Bibliát, vond kétségbe a történelmi tényeket, de akkor miről is szeretnél beszélgetni?

- nem a Bibliáról és nem a történelemről

2011. szept. 18. 12:50
 25/42 A kérdező kommentje:

Nem hát, majd nyitunk több sámánképzőt, ahol a fősámán oktatja a sámántanoncokat.

- a természetes az lenne, hogy amit a szülők megtanultak azt átadják a gyerekeiknek, és már iskolában is tanítani kellene az öngyógyítást.


Milyen társadalmi problémákért felelősek a vallási vezetők, amik hatással vannak az egészségügyre is!

- már elmondtam

2011. szept. 18. 13:02
 26/42 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes, nem gondoltam volna, hogy mondjuk pl. a baktériumok és vírusok is lelki okok miatt fertőznek. Meséld már el, hogy milyen lelki okai vannak annak a hátterében, ha valaki összeszed egy trippert vagy egy HIV vírust, és vajon mely szellemek megidézésével lehet ezeket elűzni a testből?


Vagy mi áll annak a hátterében ha valakinek meggyengül a látása? Nekem elromlott a látásom gyerekkoromban, és néhány éve lézeres szemműtétet hajtottak rajta végre, és azóta nem hordok szemüveget. Kiváncsi lennék arra, aki hókuszpókuszolással tud dioptriákat gyógyítani.


Amúgy vannak lelki eredetű betegségek is, amiket valóban

hittel lehet a legjobban gyógyítani, de a betegségeket nem minden esetben ez váltja ki.

2011. szept. 18. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
47%

"Milyen társadalmi problémákért felelősek a vallási vezetők, amik hatással vannak az egészségügyre is!

- már elmondtam"

Arra gondolsz, hogy "eltitkoltak" olyan dolgokat, amit ők se tudtak, ők sem tudnak? Ha nem, akkor mondd el mégegyszer, vagy idézz saját magadtól, mert sokaknak tudsz majd segíteni, hogy eligazodjanak rajtad.

2011. szept. 18. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:
0%

"12:23

Ma is vannak szellemgyógyászok, akik le tudnak venni emberekre tapadt szellemeket, és K-M András, Csontos Gyula és társai egyéb módszerekkel is gyógyítanak, persze mindig Jézus segítségével: [link]


Elolvastam, de sajnos az egész szélhámosságnak tűnik. A tisztátalan lelkeket csak Jézus nevében és a szentek közbenjárására lehet elűzni a pokolba, megfelelő módszerrel.

2011. szept. 18. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:

"Olyan is van, hogy egy szeretett személy szelleme itt marad, és ránk tapad, ettől egyesek új szokásokat vesznek fel, megváltozik az életük, sok esetben rosszabb lesz, és idővel súlyosan meg is betegednek, ilyenkor a szellemet angyalok segítségével át kell segíteni a túlvilágra."


A tisztátalan lelkek nem emberi lelkek, hanem testetlen angyalok, akik nem állták ki a próbát, démonok. Az ember lelke az vagy elkárhozik, vagy viseli a földi hanyagságnak szenvedéseit, vagy ünnepel a mennyben. Mindegyik a fizikai rendtől különbözik.

2011. szept. 18. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:
47%

Idéznék abból amit belinkeltél:

"Vízben Oldott Arany" Gondolom ennyi igazságtartalma van a többi dolognak is, ami ezen az oldalon található. Az arany ugyanis semmilyen körülmények közt nem oldódik vízben! Királyvízben oldódik.

"A fogakat 24 karátos, legpuhább aranyból készítették, hogy a nyál és a rágás jól tudja oldani." Hát ez kész! :D

2011. szept. 18. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!