Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A mai papok miért nem tudnak...

A mai papok miért nem tudnak gyógyítani?

Figyelt kérdés
Ha már Jézus követői, akkor tudják már azt, amit Ő.
2011. szept. 17. 17:17
1 2 3 4 5
 41/42 anonim ***** válasza:
0%
Ebcsont, a kérdező kíván egy kicsike disztanciát, szerintem megérdemli.
2011. szept. 19. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/42 anonim ***** válasza:
100%

Úgy gondolom, elég volt abból a távolságtartásból. :)


Kérdező, úgy látom, direkt a szellemgyógyászat reklámozása, terjesztése céljából tetted fel a kérdésedet. Ez ugyebár sérti az oldal szabályzatát, de lépjünk túl rajta. Mivel a Valláskritika rovatban vagyunk, gondolom, a vallásos - vagy inkább a keresztény, de főleg a katolikus - papokat és hívőket állt szándékodban kipellengérezni.


Én magam nem vagyok katolikus, nem fogom védeni a kat. egyházat. Viszont felhívnám szíves figyelmedet, hogy nagyon rossz úton jársz, hibás alapokon állsz, ebből következőleg hibás logika mentén gondolkodsz. Nem ártana egy kicsit alaposabban utánajárni, mit is ír valójában a Biblia Jézusról, az ő gyógyításairól, a betegségekről, a démonokról (=gonosz szellemekről), a hozzájuk való viszonyulásról, kiűzésükről, és a többi és a többi.


Nagyon röviden néhány lényeges dolog:

Jézus az Atya akaratát cselekedte mindig és mindenben, az Ő hatalmával és erejével. Felismerte és meg tudta különböztetni a szellemeket, sőt, hatalma volt rajtuk. Ezeket a "képességeket" ma sajnos elég kevesen kapják meg a Szent Szellem ajándékaként; ennek okait most ne firtassuk.

Viszont sokan Jézust kihagyva próbálkoznak démonokat kiűzni, ami pedig veszélyes dolog (lásd Skéva fiainak történetét); vagy Jézus megkerülésével (saját vagy idegen erők felhasználásával) "gyógyítani", mint ahogyan ezt a mai "szellemgyógyászok", "természetgyógyászok" és társaik is teszik. /Ne értsd félre, nem a gyógynövényekkel van a baj, azok nagyon is hasznosak./

Pedig a negatív erőkkel való kapcsolattól Isten óva int mindenkit, mivel ez igen veszélyes dolog az emberre nézve. Több mai történetet is fel lehetne hozni ennek igazolására, mutatok egyet:


[link]


De szerintem azon is el lehet gondolkodni, hogy vajon miért is halt meg középkorúként az általad rajongott szellemgyógyász. Vagy ugyanígy pl. Déri János. - Nem tudom, mennyi idős vagy; ha nem ismerős ez a név, akkor elmondom: Egy közismert tévés személyiség volt, aki elkezdett okkult dolgokkal foglalkozni és ezeket népszerűsíteni a műsoraiban. Nem sokkal ezután lett beteg (rákos), és meg is halt. Persze, az összefüggés nem bizonyítható a tevékenysége és a halála között, de mindenesetre furcsa egybeesés... Sokan gondolják úgy, hogy még élhetett volna tovább, ha nem kezd bele ebbe a dologba.


Ha elolvasod a belinkelt anyagot, láthatod, hogy hogyan működnek ezek a gonosz erők.

Szerintem gondold meg kétszer is, hogy ezek után tényleg akarsz-e foglalkozni a szellemgyógyászattal, és akarod-e ezt terjeszteni.

Ha további történeteket szeretnél, próbáld meg beszerezni Roger J. Morneau Játék a tűzzel c. könyvét. Vagy a neten is körülnézhetsz, bizonyosan találsz majd olyan honlapokat, ahol rávilágítanak, mi van a felszín mögött, a mélységben...


Még egy: Sok spiritiszta és egyéb okkultista hivatkozik a Bibliára, Jézusra is. Nem kell elhinni nekik, hogy tényleg Jézussal való kapcsolatukból származik a "tudományuk", mert ők vagy csak mintegy babonás eszközként használják Jézus nevét vagy a Bibliát, vagy pedig saját magukat is becsapják.


Hát, Isten áldjon meg és őrizzen meg téged attól, hogy bajba kerülj. Üdv.

2011. szept. 25. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!