Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A mai papok miért nem tudnak...

A mai papok miért nem tudnak gyógyítani?

Figyelt kérdés
Ha már Jézus követői, akkor tudják már azt, amit Ő.
2011. szept. 17. 17:17
1 2 3 4 5
 11/42 A kérdező kommentje:

A papoknak már rég meg kellett volna tanítani az öngyógyítást, de nem hírdetik, és itt most nem az imádkozásra gondolok. Amikor valakin nem tud segíteni az orvostudmány, akkor jönne a pap, de ma ez nincs.

Vagy miért nem szervez az egyház utakat szent forrásokhoz, miért nem "reklámozza" a szent helyeket, miért nem hívja fel az emberek figyelmét ezekre? Ma csak gyógyszerreklámok vannak, de szent helyeket miért nem reklámoznak? Sokan nem is tudják, hol vannak az országban.

Az egyház, aki Jézust követi, semmit nem tesz az emberek gyógyulásáért, persze jön az, hogy mindenki tegyen magáért, de a mai rendszerben, amikor a kórházak tönkre vannak téve, a gyógyszer megfizethetetlen, emberek halnak meg, miközben ide-oda küldözgetik őket, ezt nem lenne szabad hagynia.


Ezt miért nem tanították meg a papoknak az elmúlt 2 évezredben: [link]


[link]

2011. szept. 18. 10:09
 12/42 anonim ***** válasza:
0%

A papoknak nem feladata a gyógyítás, és ők nem is tudnak gyógyítani. Ha te képes vagy gyógyítani, akkor te miért nem gyógyítasz, ahelyett, hogy másokat kritizálsz?


Jézus pedig nem tanított meg semmit gyógyítani, hanem bizonyságot tett Isten hatalmáról. Jézus halottat is támasztott fel (nem tetszhalottat, hanem olyat, akinek a húsa már félig megrohadt), miért nem veted azt is a papok szemére, hogy ők miért nem támasztják fel a halottakat?

2011. szept. 18. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 A kérdező kommentje:

A papoknak nem feladata a gyógyítás, és ők nem is tudnak gyógyítani.

- Miért nem? Mit is csinál ma egy pap? Általánosságban véve? Mik a rendszeres feladatai? Én nem vagyok megelégedve az egyházzal, ennek itt most hangot is adok.



Ha te képes vagy gyógyítani, akkor te miért nem gyógyítasz, ahelyett, hogy másokat kritizálsz?

- ez csak személyeskedés, legalábbis én annak érzem


Jézus pedig nem tanított meg semmit gyógyítani,

- kétezer évvel a történtek után ezt nehéz megállapítani


ők miért nem támasztják fel a halottakat?

- a halott feltámasztása és egy beteg gyermek meggyógyítása nem ugyanaz. Aki meghalt, meghalt, de ha egy gyermeknek, mondjuk tiednek-enyémnek rossz a szeme, akkor legyen már valaki aki meggyógyítja, és nem az orvosokra gondolok, ahol várólistán hónapokig kell várni, vagy azt mondják, hogy ez nem gyógyítható.

2011. szept. 18. 11:00
 14/42 anonim ***** válasza:
Mert most már többől áll az orvostudomány, mint érvágás, beöntés, sebkötözés és ima.
2011. szept. 18. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:
0%

"- Miért nem? Mit is csinál ma egy pap? Általánosságban véve? Mik a rendszeres feladatai? Én nem vagyok megelégedve az egyházzal, ennek itt most hangot is adok."


Krisztus szentségeit Krisztus akaratából a pap - mint Alter Christus - révén a Szentlélek által megvalósítja és mint szolga ezekkel a kegyelmekkel és lelki táplálékokkal, melyek életbe tartanak minket a lélekben és egységben tartanak minket Krisztusban, mint gyarló és szutykos szolga, melyet Krisztus tisztított meg eltörölhetetlen jeggyel, kiszolgálja a népet. A mise és a szentségek a legfontosabbak, ezek után az oktatás prédikáció, hitbuzdítás, segítség lelki támasz stb. A gyógyításos csodák csak térítésnél, a katolikus hit igazságának kinyilvánítása és a rajta levő krisztusi kegyelem megmutatkozása céljából jöttek létre. De a legfontosabb a keresztség és Szentlélek ajándékainak kiszolgáltatása volt. Pál és Péter az egyes közösségekben nem csodákat csinált, mint a cirkuszban, hanem lehívta Szentlelket és megkeresztelték, vagy fordítva. Történhetnek csodák, csodás dolgok a kiszolgáltatás közben, de nem szükségszerűek.


Szent Jakab levelében olvashatjuk, hogy a beteget olajjal kell megkenni a Szentháromság nevében és imádkozni érte.


"Beteg valamelyitek? Hívassa el az Egyház elöljáróit, és azok imádkozzanak fölötte, s kenjék meg olajjal az Úr nevében. A hitből fakadó ima megszabadítja a betegeket, és az Úr talpra állítja. Ha pedig bűnöket követett el, bocsánatot nyer." (Jak 5,14-15)


A bűnök a betegek kenetével bocsánatot nyernek és a lelket megszabadítják minden tehertől, amely gondot okozna az üdvözléshez. Ha teljesen, tiszta szívből megbánja Isten szeretetéért is irgalmáért, akkor teljesen eltörlődik a bűne, és mennybe kerül, ha ott meghalna. A többi Isten döntése, hogy magához hívja, vagy még missziót kell végeznie.


ὁ καθολικὸς ἵππιος

És az Egyház ENNYIT tehet érte, és ennyi bőven elég, mert nem a földi egészség az elsődleges,

2011. szept. 18. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:

Javítások:

"És az Egyház ENNYIT tehet érte, és ennyi bőven elég, mert nem a földi egészség az elsődleges és a legfontosabb, hanem a mennyei üdvösség és megigazulás."

2011. szept. 18. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
73%

"- Miért nem? Mit is csinál ma egy pap? Általánosságban véve? Mik a rendszeres feladatai? Én nem vagyok megelégedve az egyházzal, ennek itt most hangot is adok."

Miséket ad, temetést végez, keresztel, bérmál, hittanórákat ad, adományokat gyűjt a templom karbantartására, körmeneteket celebrál, gyóntat (katolikus), kapcsolatot tart a hívekkel, tanácsokat ad. De ezeken felül is biztosan van még más dolga is, nézz utána, én nem vagyok egyházi személy. Deha a saját bevallásod szerint is ellenérzésekkel viseltetsz az egyház iránt, akkor erre kár is vesztegetni a szót szerintem.


"Ha te képes vagy gyógyítani, akkor te miért nem gyógyítasz, ahelyett, hogy másokat kritizálsz?

- ez csak személyeskedés, legalábbis én annak érzem" -- Majdnem, nálam a személyeskedés ott kezdődik, hogy a k. any*dat te r*hadt g*ci stb. Egyszerűen úgy éreztem, hogy olyasmit kérsz számon másokon (itt most a papságon), amiket ők nem tudnak és nem is tudhatnak, de mégcsak te sem tudsz, akkor meg mire fel?!


"Jézus pedig nem tanított meg semmit gyógyítani,

- kétezer évvel a történtek után ezt nehéz megállapítani"

Tökéletesen jól meg lehet állapítani. Ott a Bibliában az újszövetség, és rengeteg kortárs beszámolója, leírása. Ilyen alapon Jézus létét is kétségbe lehetne vonni, ahogy Pontius Pilátusét, Heródesét, vagy akár a Római Birodalom létét is.


"ők miért nem támasztják fel a halottakat?

- a halott feltámasztása és egy beteg gyermek meggyógyítása nem ugyanaz. Aki meghalt, meghalt, de ha egy gyermeknek, mondjuk tiednek-enyémnek rossz a szeme, akkor legyen már valaki aki meggyógyítja, és nem az orvosokra gondolok, ahol várólistán hónapokig kell várni, vagy azt mondják, hogy ez nem gyógyítható."

Maradjunk abban, hogy a gyógyítás pedig az egészségügy feladata. Az egészségügy problémáiért nem a vallások és nem a papok a felelősek, hanem a társadalom, a kormányok, a gazdaság, a rendszer, amikben élünk. A TB rendszer szinte mindenütt a világon bajban van, több pénz kéne egyrészt bele, másrészt meg meg kéne akadályozni, hogy az a pénz korrupciós csatornákon elfolyjon. Ennek ez lenne a módja. Meg lehetne persze oldani, hogy a papok is írhassanak fel gyógyszert, de ne haragudj meg, én szerintem ez egy oltári nagy hülyesség volna.

2011. szept. 18. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 A kérdező kommentje:

ellenérzésekkel viseltetsz az egyház iránt

- az elégedettlenség és a gyűlölet/harag nem ugyanaz


amiket ők nem tudnak és nem is tudhatnak, de mégcsak te sem tudsz, akkor meg mire fel?!

- mert tudhatnának, nagyon kevesen voltak a papok közül, akik tudtak gyógyítani és csodákat tenni, de a többi?


Ott a Bibliában az újszövetség

- amit soha senki nem írt át, és nem nyúltak bele az elmúlt 2000 évben. Szlovákiában azt tanítják, hogy Eger szlovák város volt régebben. Nekik ez az igazság.


Maradjunk abban, hogy a gyógyítás pedig az egészségügy feladata.

- ma. Nem biztos, hogy ennek így kell lennie.


Az egészségügy problémáiért nem a vallások és nem a papok a felelősek, hanem a társadalom

- a társadalmi problémákért ki a felelős? A vallási vezetők is sárosak.


a papok is írhassanak fel gyógyszert, de ne haragudj meg, én szerintem ez egy oltári nagy hülyesség volna.

- ez a te ötleted, gondolatod, de szerintem is hülyeség több szempontból is, és ezzel a papok elfordulnának Istentől.

Régen amikor nem voltak tabletták, nem a középkorra gondolok, hanem több ezer évvel ezelőtt az emberek meg tudták gyógyítani magukat. Valahol láttam egy táblázatot miszerint Jézus idejében az átlagéletkor 22 év volt, szerintem ez hülyeség. Akkor kik csatáztak régen, a 18 és 24 év közötti kölyök?

2011. szept. 18. 12:07
 19/42 anonim ***** válasza:
51%
Jézus nem füvekkel gyógyított, sem a mai, modern természetgyógyászati jóga/meditáció praktikákkal. És azt se felejtsd el, kérdező, hogy a legtöbb krónikus, maradandó fogyatékosságban (vakság, süketség, némaság) vagy egy megszállt tisztátalan lélek uralmában szenvedett, tehát olyan betegségekben, amelyek gyógyíthatatlanok.
2011. szept. 18. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 A kérdező kommentje:

12:23

Ma is vannak szellemgyógyászok, akik le tudnak venni emberekre tapadt szellemeket, és K-M András, Csontos Gyula és társai egyéb módszerekkel is gyógyítanak, persze mindig Jézus segítségével: [link]

2011. szept. 18. 12:36
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!