Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért csinálják ezt a kereszté...

Miért csinálják ezt a keresztények?

Figyelt kérdés
Ha valamit igazolni akarnak, akkor azt írják "a Bibliában le van írva úgyhogy igaz. a Bibliát komolyan kell venni, szó szerint." ha pedig kritika éri az abban leírtakat, mert éppen tudományosan megcáfolták, vagy éppen semmivel sem bizonyítható akkor pedig ezt válaszolják: "attól még hogy a Bibliában le van írva, nem kell szó szerint értelmezni. Azok csak általános érvényű tanítások." Vagy például, gyakran védik hitüket nagynak ható szavakkal és gondolatmenetekkel, miközben ténylegesen semmi konkrétat nem mondanak. A tipikus "beszél, de nem mond semmit" esete. Vagy hogy mindent Bibliai idézetekkel próbálnak meg alátámasztani meg igazolni. Annyira unalmas és kiábrándító már...
2011. szept. 22. 14:58
1 2 3 4 5
 11/41 A kérdező kommentje:
Értem, köszi! Arról mi a véleményetek, ah már a pokolról volt szó, hogy eredetileg nem szerepelt a keresztény hitvilágban, és csak a 11. században jelent meg, hogy legyen mivel riogatni az embereket?
2011. szept. 22. 16:04
 12/41 A kérdező kommentje:
Én reformátusnak lettem megkeresztelve, amiről tudom h a kereszténység egy ága. Ettől függetlenül nem preferálom jobban, mint az összes többit. A szóhasználatért pedig már akkor elnézést kértem, de én tényleg így érezném. Mint egy lemoshatatlan mocskot. Már az a tudat is ilyen nekem, hogy megkereszteltek. Én biztos nem fogom a saját gyerekemet. Majd ha már lesz saját akarata és elég érett lesz, majd ő eldönti milyen valláshoz is akar tartozni, ha akarni fog egyáltalán. Ha keresztény akar majd lenni, nem fogom neki megtiltani, de ráerőltetni nem fogom. Ez az egyik legundorítóbb keresztény szokás, és ezért tartozik a világon a legtöbb hívő ebbe a vallásba. Nem beszélve a történelmi hódításokról.. De már nagyon eltértünk a témától. Sorry
2011. szept. 22. 16:08
 13/41 anonim ***** válasza:
46%
Akkor nincs más magyarázat,rossz közösségbe jártál,ha ilyen tapasztalatokat szereztél.Különben elárulom,hogy a tudomány és a keresztény (katolikus) tanítás nem áll szemben egymással.Sőt,van hogy kiegészítik egymást.A Bibliában leírtak többsége (az sem mindegy Ó vagy Új szövetség) példabeszéd.Az akkori kor emberének sokszor nem lehetett máshogy megmagyarázni dolgokat,csak példabeszédekkel.Ezeket nem szabad szó szerint venni,mögéjük kell látni.Viszont léteznek megtörtént esetek is benne.
2011. szept. 22. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 A kérdező kommentje:

"Akkor nincs más magyarázat,rossz közösségbe jártál,ha ilyen tapasztalatokat szereztél.Különben elárulom,hogy a tudomány és a keresztény (katolikus) tanítás nem áll szemben egymással.Sőt,van hogy kiegészítik egymást."


Az Intelligens Tervezettség elméletre gondolsz?

2011. szept. 22. 16:13
 15/41 anonim ***** válasza:
93%

"Arról mi a véleményetek, ah már a pokolról volt szó, hogy eredetileg nem szerepelt a keresztény hitvilágban, és csak a 11. században jelent meg, hogy legyen mivel riogatni az embereket?"


Erre most szívem szerint idéznék a Bibliából, de a kedvedért nem teszem :) Így csak annyit tudok mondani hogy benne van, vagyis már 2000 éve is hittek benne. Sőt, szerintem már korábban is, de azt nem tudom hogy hol szerepel először.

2011. szept. 22. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
93%

A pokolról szóló tan gyökerei az Ó- és Újtestamentum közötti időszakban alakultak ki.

Az eredeti héber kifejezésnek, ‘se’ól’ amely pokolnak van fordítva, jelentése a sír vagy ‘fedett hely’. Szimbolikusan a holtak hazája, ahonnan nincs visszatérés (Jób 10:21). Több példa van arra, amikor az eredeti szöveg se’ól szava gödörnek van fordítva. A Biblia néhány modern verziója ritkán használja a pokol szót, úgy fordítja sokkal pontosabb formában, hogy gödör. Néhány példa arra, amikor a se’ól szó gödörnek van fordítva, megtorpedózhatja a népszerű elképzelést a poklot illetően, miszerint az a bűnösök számára fenntartott örök tűz vagy büntetés helye:


- "a bűnösök...tűnjenek el a holtak hazájában" (se’ól)!" (Zsolt.31:17)) - nem fognak a nagy fájdalomtól üvölteni.


- "Isten engem kivált a holtak hazájából" (se’ól) (Zsolt.49:15)) - Dávid léleke vagy teste fel lesz támasztva a gödörből vagy pokolból. "..mert nem hagyod lelkemet a halottak birodalmában"(ApCsel 2:27).

Szóval a pokol NEM a 11.század találmánya.Rosszak az információid.

2011. szept. 22. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:

Az Intelligens Tervezettség elméletre gondolsz?

Nem!Hanem arra,hogy a katolikus keresztény egyház nem állítja szembe magát a tudománnyal.

2011. szept. 22. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
100%

"ráerőltetni nem fogom. Ez az egyik legundorítóbb keresztény szokás"


Az ember a legjobbat akarja a gyerekének. Ha én jónak tartom, hogy kapcsolatom van Istennel, akkor a gyerekemnek is azt akarom. Ez a természetes nem?


Felnőtteket pedig azért térít a hívő, nehogy az ő lelkiismeretén száradjon, hogy az illető nem ismerte meg Istent. De ebben nincs semmi erőszakosság. Maga Jézus is azt mondta (nem szó szerint idézem), hogy ahol nem látnak szívesen titeket, ott még a port is rázzátok le a lábatokról. Ha nincs befogadókészség, tovább lehet lépni.

2011. szept. 22. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen lehetnek olyan emberek,akik habitusuknál fogva kicsit erőszakosabban-meggyőződéssel teli hittel-próbálnak elmagyarázni dolgokat olyan embereknek,akiknek erre nincs befogadóképességük és akkor ilyen kép alakul ki,de ezt sem szabad általánosítani.Illetve vannak olyan keresztény vallásoú emberek pl.Jehova tanúi,akiknek ez a kötelességük,mert különben elkárhoznak,ha életükben nem térítenek meg embereket,de ők nem katolikusok,reformátusok...stb.Nem szabad összemosni Jézus egyházával és az igazi keresztényekkel.
2011. szept. 22. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
39%

Most le leszek pontozva, de az igazság fájdalmas: egyszerűen csak rossz nekik, hogy akár hamis is lehet az, amiben hisznek. Meg mindenáron rá akarják tukmálni a hitüket a másikra. Múltkor nekem a buszon szóltak be, igazából ugyanolyan bunkó stílusban vissza kellett volna szólnom, de engem aztán pont hidegen hagy mások meggyőződése, csak épp az zavar, amikor engem is térítgetni akarnak. Persze nem akarok általánosítani, mert vannak azért ettől különb emberek, csak jobb, ha tudják ezek a fanatikusok, hogy amit csinálnak, az ártalmas és idegesítő és ezzel csak azt érik el, hogy még inkább kevesebb lesz a hívő.

Persze egyébként egyszerűbb nekik mindenre azt a választ adni, hogy "mert így van a Bibliába," hiszen fogalmuk sincs a valódi válaszról. Ha lenne nem ezzel a sablon szöveggel jönnének. Én majd azt fogom vissza szólni, hogy "mert ez van a tudományos könyvekben".

2011. szept. 23. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!