Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért csinálják ezt a kereszté...

Miért csinálják ezt a keresztények?

Figyelt kérdés
Ha valamit igazolni akarnak, akkor azt írják "a Bibliában le van írva úgyhogy igaz. a Bibliát komolyan kell venni, szó szerint." ha pedig kritika éri az abban leírtakat, mert éppen tudományosan megcáfolták, vagy éppen semmivel sem bizonyítható akkor pedig ezt válaszolják: "attól még hogy a Bibliában le van írva, nem kell szó szerint értelmezni. Azok csak általános érvényű tanítások." Vagy például, gyakran védik hitüket nagynak ható szavakkal és gondolatmenetekkel, miközben ténylegesen semmi konkrétat nem mondanak. A tipikus "beszél, de nem mond semmit" esete. Vagy hogy mindent Bibliai idézetekkel próbálnak meg alátámasztani meg igazolni. Annyira unalmas és kiábrándító már...
2011. szept. 22. 14:58
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:

1. nem minden igaz ami ott le van írva. pl azok a hosszú életek meg a tökéletes gének hogy a testvérétől van gyereke, az nem.

2. viszont darwin sem igaz, példa erre a tökéletes szimbiózis, vagy akár csak a majdnem tökéletes, elvégre az nem alakulhat ki fokozatosan, hogy időnként megeszi a tisztogatóhalat időnként nem. vagy a tallegalatyúk (gugli!) ha nem rakja először tökéletesre az inkubátort, kihal. vagy! ha a süllő nem tanulja meg egy generáció alatt, ÖRÖKLETESEN, hogy a törpeharcsát nem szabad benyelni, kihal.

3. tehát ezeknek egy pillanat alatt kellett kialakulnia, nem darwin elmélete szerint

4. volt teremtés

egyébként egy asztroNÓMus (nehogy keverd, büszke ateista), kiment Vatikánba, és kikutatta, hogy ami a teremtéstörténet, EREDETI nyelven, az szóról szóra igaz, egészen ádámig, mert ott már kérdőjelezhető. de talán arámul meg görögül nem

a lemoshatatlan mocsok pedig inkább az, amit te csinálsz. elvégre azok a szabályok (ne ölj, ne lopj, atyádat és anyádat tiszteld, ne hazudj) nem hülyeségből vannak. gondolom lelkifurdalásod neked is van. mert tudod hogy nem kellett volna megtenni. már a Bibliában is le van ez írva, ami tényleg akkor keletkezett. (mondjuk az időszámításban van eltérés, 7 év, meg a sötét középkor ugye...)

továbbá, ha megnézed, a nincsisten elméletekben ott a hiba. mindig. vagy tudsz olyat amit ne lehetne úgy folytatni hogy ne jussunk oda hogy mégis van? stephen hawkingsal ne gyere, az előbb írtam le ugyanazt a folytatását. egyébként ha láttad a discoveryn azt a műsort, a gödör-elméletben találtam meg a hibát. ugyanis a gödröt létre kell hoznia valami külső hatásnak.

büszke keresztény

2011. szept. 26. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:

Nos az álmaimban a démonok nagyon is élethűek voltak ,sőt Isten hangja szólt.

Nekem aztán mondhatnák azt hogy nincs pokol ,sem ördög sem Isten.És hogy miért hisznek a keresztények ,miért csinálják?Akik átéltek az álmokat és halál utáni bizonyságokat azoknak meg lehet -e magyarázni miért tértek meg?Én átéltem nem egy dolgot ,úgyhogy jobb lenne komolyan venni.

2011. szept. 26. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
Nekem is volt olyan álmom ami a többi álomhoz képest rendkívül valóságos volt és rettenetesen félelmetes volt és a pokolból láttam benne egy kis részt. Úgyhogy megerősítem azt amit az előttem szóló írt.
2011. szept. 27. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


"az hogy van egy isten fent, aki figyel, nézi minden cselekedetemet, aztán ha jó leszek megjutalmaz, ha meg rossz akkor a pokolra küld.... én ebben egyszerűen nem tudok hinni. "


Én sem.


"amit az egyház művelt az évezredek során, és művel mai napig, sok hívőjével együtt, az számomra gyomorforgató."


Számomra is.


"Szomszédom macskákat mérgez ki, bezárva tartotta a férjét a pincében, szitkozódik, aztán minden vasárnap szalad a templomba imádkozni. Nah az ilyentől hányok."


Én is.


Mégis hiszek. De egy teljesen más Istenben.


Azt hiszem, itt mondod ki a lényeget:

"nekem a kereszténység az ilyen dolgokkal van összefonódva."


Amit többen feszegetnek, hogy mit törődsz mindezzel, ha egyszer ateista vagy, tényleg érdekes. Azt hiszem, nagy sérelmek értek Téged az egyház(ak) részéről, és ez nem az egyháztörténet. Történt valami, bántott valaki, csalódtál valakiben? Nagyon sok Benned a harag, érdemes a mélyére ásni és foglalkozni vele. Mert különben elkísér egész életedben. Mármint a harag.És nemcsak a hívőkre, mert a harag sokszor önállósítja magát és kicsapódik másra........


"Ezzel szemben, legjobb barátom aki ateista, sokkal Jobb (így nagybetüvel) ember, mint amilyen a legtöbb hívő valaha is lehet."


Én is ismerek ilyeneket. A hiteltelen hívők szégyene, szegény Isten nem tehet róla...



Béke!


:)

2011. szept. 27. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:

"Továbbá, egészen a XI. századig a kereszténységen belül nem létezett olyan, mint hit a Pokolban vagy a Paradicsomban."


A Bibliában Lázár és a dúsgazdag történetében egyértelműen le van írva a pokol.

2011. szept. 28. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:

Minden emberbe bele van építve az Isten hit!

Valaki elnyomja magába ,és ateista lessz,vagy kibontakozik,és Isten gyermeke lessz,Jézus álltal.

E világ "istene" a Sátán,és félre vezeti az emberek gndolkodását ahogy a kedves kérdezőnél is ,és még több millió embernél.De aki hinni akar,az kap rá esélyt hogy meglegyenek bocsájtva a bűnei Jézus vére által.É lesz belőle boldog ember.

Az ateisták is találkozni fognak Istennel,ha hiszik hanem.

Ádám.

2011. szept. 28. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
Valóban, minden emberben benne van az istenhit. Minden ember keresi Istent valamilyen formában. Ezért van az, hogy sokan az ezoterikába, horoszkópokba, jóslásokba menekülnek. Ezzel tulajdonképpen elismerik, hogy van valami természetfölötti erő, csak épp nem Istennek nevezik, hanem "sors"-nak és hasonlóknak.
2011. szept. 28. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
100%

"Ezzel tulajdonképpen elismerik, hogy van valami természetfölötti erő, csak épp nem Istennek nevezik, hanem "sors"-nak és hasonlóknak."


És közben pedig valójában a démonok vezetik őket félre az ezoterikán keresztül.

2011. szept. 28. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
0%

Szegény Kolompár Achilles.

Nem kell mindenkinek azt gondolnia amit te.

Tudod esetleg néha ki is nyithatnád a szemed és láthatnád, hogy saját gondolataid azok nincsenek.

Csak azt érzed, amit a Biblia a fejedbe diktál.

Sajnállak.

Kedves Kérdező!

A Katolikusoknak, azért van szükségük Istenre, mert nélküle nem hiszik, hogy bizonyos dolgok meg történhetnek az életükben.

Akik, ilyen gyengék azoknak erre szükségük van.

2011. szept. 28. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:

A keresztről szóló beszéd,(Biblia)bolondság azoknak akik elvesznek,de nekünk hívőknek Isten ereje.

Jav.:Aki nem ismeri a Bibliát ne szoljon hozzá mert csak butaságokat ír.

2011. szept. 29. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!