Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért csinálják ezt a kereszté...

Miért csinálják ezt a keresztények?

Figyelt kérdés
Ha valamit igazolni akarnak, akkor azt írják "a Bibliában le van írva úgyhogy igaz. a Bibliát komolyan kell venni, szó szerint." ha pedig kritika éri az abban leírtakat, mert éppen tudományosan megcáfolták, vagy éppen semmivel sem bizonyítható akkor pedig ezt válaszolják: "attól még hogy a Bibliában le van írva, nem kell szó szerint értelmezni. Azok csak általános érvényű tanítások." Vagy például, gyakran védik hitüket nagynak ható szavakkal és gondolatmenetekkel, miközben ténylegesen semmi konkrétat nem mondanak. A tipikus "beszél, de nem mond semmit" esete. Vagy hogy mindent Bibliai idézetekkel próbálnak meg alátámasztani meg igazolni. Annyira unalmas és kiábrándító már...
2011. szept. 22. 14:58
1 2 3 4 5
 21/41 A kérdező kommentje:

Kedves 16:17-es!


Továbbá, egészen a XI. századig a kereszténységen belül nem létezett olyan, mint hit a Pokolban vagy a Paradicsomban. Ez a Clunyi Reformok koholmánya. Ezekben az időkben ugyanis a katolikus egyház módfelett lezüllött; a papok nősülhettek, egyszerre több szeretőt is tartottak, a kolostorok élete demoralizálódott, s ott a nagy egyházszakadás Bizánccal, ami tovább rontott a helyzeten. Szükség volt rendezésre, amit aztán VII. Gergely tett meg: ekkor alkották meg a cölibátust és még sok ehhez hasonló nagyon szigorú törvényt. S hogy az embereket is jámborabb, kötelesség teljesebb életre neveljék, elkezdték őket a Pokollal ijesztgetni.


És akkor ez?

2011. szept. 23. 15:10
 22/41 anonim ***** válasza:
100%

Tisztelt kérdező


A probléma ott van hogy az emberek a Bibliát a saját bölcsességük által akarják értelmezni. Egy konrkét példa: Ha én veszek egy televíziót, és az van a használati utasításában, hogy a piros gombbal kell bekapcsolni, akkor én milyen jogon akarom a zölddel?


A Biblia nem egy olyan könyv, hogy szó szerint értelmezem azt ami nekem tetszik, amit meg nem tudok összeegyeztetni a tudásommal azt jelképesnek veszem. A tíz szűz példázatát mielőtt Jézus elmondja eleve az elején ismerteti hogy jelképekben fog dolgozni: "Akkor hasonlatos lesz a mennyeknek országa" (Mt 25,1) Hogy pedig mit jelentenek a jelképek azoknak az azonosítását ki kell keresni a Szentírásból. A Teremtésnél hol lát az ember jelképet? Sehol, az egy elbeszélő szövegtípus, egy történetet mondd el. Az, hogy bizonyos emberek jelképesen értik az már más dolog, de ezt a felfogást a Biblia nem engedi meg.


Ha én a Jelenések könyvében foglalt jövendöléseket a saját értelmem szerint akarom értelmezni, tehát hogy egy jelképet úgy azonosítok ahogyan én szeretném, semmit nem fogok megérteni belőle. Az azonosítást a Bibliából kell venni, ugyanis ha az a könyv azt állítja magáról hogy Isten üzenetét tartalmazza, akkor hagyjuk a Bibliát "beszélni", majd saját maga igazolja hogy Istentől vannak-e azok a gondolatok vagy sem. A hazugság ugyanis mindig kiderül, úgy ahogy az igazság is.


Van persze egy manapság elteredt Bibliamagyarázat, az úgynevezett történet-kritikai írásmagyarázat, amely egyáltalán nem Biblikus. Hogy ennek mi az eredménye arról magad is megyőződhetsz...

2011. szept. 23. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
46%
Vannak neporotestáns felekezetek, akik állandóan a Bibliájukra hivatkoznak, abból idézgetnek, kiragadnak 1 mondatot amit szó szerint vesznek, de azzal nem törődnek, hogy a szövegkörnyezet teljesen más jelentést ad az egésznek.
2011. szept. 23. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
81%

Kedves kérdező, szerintem te nem vagy igazi ateista. Én ateista családban nevelkedtem, de az egyik nagymamám katolikus volt és ezért megkereszteltek kisbabaként. És tudod, én ateistaként erre sohasem úgy gondoltam, hogy bemocskolódtam,hanem úgy ahogy minden normális nem hívő ember: kaptam egy kis vizet a fejemre a nagymamám túlbuzgó szeretete miatt.

Sosem beszéltünk Istenről, templomba sem jártam, később magamtól kezdtem Istent keresni. Saját akaratomból keresztelkedtem meg egy másik egyházban, de a katolikus gyermekkeresztséget továbbra sem éreztem bemocskolódásnak, hanem csak egy kis víznek, hiszen az igazi keresztelkedés saját döntésből kéne jöjjön.


Ha nem hiszel Istenben,miért zavar a keresztség? Azok a magukat ateistának nevező emberek akik egyfolytában acsarognak Isten ellen, azért nevetségesek, mert valójában nem is igazi hitetlenek. Hogyan gyűlölhetsz valamit vagy valakit aki nem is létezik? Én nem gyűlölöm a télapót vagy a fogtündért (a húsvéti nyúl határeset:-)

Miért gyűlölnék valamit, ami nincs? Miért kritizálnék valamit, aminek nem látom értelmét?


A keresztények meg azért akarnak megtéríteni, mert aggódnak a lelki üdvödért. Nem azért mert bunkók és rád akarnak tukmálni valamit.

Én nem vagyok jó keresztény,tehát engem nem érdekel, hiszel-e vagy sem, csak a helyzet ironikus.


Nem tudom, milyen keresztényekkel találkoztál, lehet hogy mond ő valamit, csak te nem érted. Hiszen azt sem tudod, hogy a katolikusok nem bérmálkoznak és állítólag jártál hittanra.

2011. szept. 23. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!


Én eddig úgy tudtam h bérmálkozni a katolikusok szoktak, konfirmálni pedig a reformátusok. Én reformátusnak lettem keresztelve, ezért nekem konfirmálnom kellett volna. Ezek után végképp nem értem h hogy van.


Ezt h azért tiltakozok ennyire ellene mert hívő vagyok, már többször mondták. Igazad van, logikus és jól alátámasztott gondolatmenet. Én inkább a kereszténységtől és a térítő keresztényektől óckodok annyira. A józan eszem azt diktálja h nincs isten, ugyanakkor halottam és tapasztaltam olyan dolgokat, amik azt mondatják velem h vannak olyan dolgok amikre a tudomány nem tud és nem is fog tudni soha választ adni. És talán nem is kell. DE ezeknek semmi közük a keresztény valláshoz. Még a sámánizmusban is jobban hiszek, mint abban amit a kereszténység tanít. Félre ne érts nem vagyok sámánista, de amikor olyan emberek, akik sose halottak a közép-amerikai indián kultúrákról, és azok vallásairól, hitvilágáról, vagy más egyébről, és kipróbálják "buliból" a San Pedro kaktuszt, aztán pedig olyan látomásokról számolnak be, amik szorosan kapcsolódnak az őslakos indián hitvilághoz, és mondarendszerhez, nah számomra még ez is meggyőzőbb hit, mint az hogy van egy isten fent, aki figyel, nézi minden cselekedetemet, aztán ha jó leszek megjutalmaz, ha meg rossz akkor a pokolra küld. Nem akarom elbagatellizálni a keresztény egyházat de én ebben egyszerűen nem tudok hinni. Magával a hittel nem lenne bajom, de amit az egyház művelt az évezredek során, és művel mai napig, sok hívőjével együtt, az számomra gyomorforgató. Szomszédom macskákat mérgez ki, bezárva tartotta a férjét a pincében, szitkozódik, aztán minden vasárnap szalad a templomba imádkozni. Nah az ilyentől hányok. Tudom, ez egy extrém példa, de nekem a kereszténység az ilyen dolgokkal van összefonódva. Ezzel szemben, legjobb barátom aki ateista, sokkal Jobb (így nagybetüvel) ember, mint amilyen a legtöbb hívő valaha is lehet. Köszönöm de én ebből nem kérek!


Hogy nem vagyok teljesen ateista? Lehet. Hiszek dolgokban, de nem egy keresztény istenben...

2011. szept. 23. 22:59
 26/41 anonim ***** válasza:
Ebben nem is kell hinned,hiszen ahogy jellemezted Istent,az nem igaz rá.Nem egy olyan valaki,aki fönt ül és figyel.Istent nem lehet helyhez kötni.Ő abban az időtlen és tér nélküli dimenzióban létezik öröktől fogva,amit mi nem tapasztalhatunk meg,mert az anyagi világban élünk.Sajnos ez a baj sok emberrel,hogy a felhőről a lábát lógató öreg szakállas bácsinak képzeli Istent.Ezt az Istenképet az ember találta ki.Ha valaki jár(t) hittanra vagy katekumenre és figyelt,tudja,hogy Isten nem így működik.A másik tévedés pedig az,hogy ha nem jól viselkedem pokolra küld.Isten a végtelen szeretet,nem büntet.Nem is tud,hiszen önmaga ellentéte nem lehet.A végtelen jóságba nem tud jelen lenni a harag,gyűlölet-büntetés.Ha úgy érzed az életben,hogy "Istenem mit követtem el,hogy így büntetsz",akkor igazából a büntetés a helytelen döntésed következménye.
2011. szept. 24. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Én tökéletesen megértelek téged, a mai kereszténység nagyrésze ellentmond valóban a vallásának. De a "keresztény" kifejezés annyit jelent hogy: Krisztust követő. Aki pedig nem kéri a Mennyei segítséget hogy az élete olyan legyen mint Krisztusnak, azt Krisztus nem is ismeri el követőjének:


"Ez a nép szájával közelget hozzám, és ajkával tisztel engemet; szíve pedig távol van tőlem. Pedig hiába tisztelnek engem, ha oly tudományokat tanítanak, a melyek embereknek parancsolatai." (Máté 15,8-9)


Továbbá az is tény, hogy a valódi keresztények kevesebben vannak mint azok, akik csak kereszténynek tartják magukat. Jézus Krisztus erről is beszélt (Máté 7,13-14)


Én azt tudom mondani neked, hogyha valóban meg szeretnéd ismerni Istent, akkor vele kell felvenned a kapcsolatot, nem pedig különböző Egyházak viselkedéséből megítélni Krisztus vallását. Majd akkor az Isten el fog vezetni téged arra a helyre, ahol tisztán adják vissza Krisztus evangéliumát, fog adni elegendő világosságot.


De ha nem akarod ezt, akkor természetesen senki sem fogja ráderőltetni a keresztény vallást. Isten emberei legalábis biztosan nem, Istennél ugyanis nincs erőszak, mert "a hol az Úrnak Lelke, ott a szabadság. (2Kor 3,17)

2011. szept. 24. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:

A kérdésedre válaszolva:

Olvasd el és próbáld megérteni az Újszövetséget. Majd tedd fel újra az egész kérdést magadban.

2011. szept. 24. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező,


én vagyok a 71% és először is bocsánatot szeretnék kérni, mert most jöttem rá, milyen egyszerű összekeverni a bérmálkozás és a konfirmálás szót. De megzavart az hogy valamiből arra következtettem, hogy téged katolikusnak kereszteltek, bocsi.


Bár kérdezőknek nem lehet zöldet adni, de neked adnék, mert elgondolkodsz a másik álláspontján, és ez ritka dolog, valamint jó jellemre vall.


Kérlek, hadd reagáljak válaszod egy részére, ezt írtad:


"de amikor olyan emberek, akik sose halottak a közép-amerikai indián kultúrákról, és azok vallásairól, hitvilágáról, vagy más egyébről, és kipróbálják "buliból" a San Pedro kaktuszt, aztán pedig olyan látomásokról számolnak be, amik szorosan kapcsolódnak az őslakos indián hitvilághoz, és mondarendszerhez, nah számomra még ez is meggyőzőbb hit, mint az hogy van egy isten fent, aki figyel, nézi minden cselekedetemet, aztán ha jó leszek megjutalmaz, ha meg rossz akkor a pokolra küld. "


Először is: mielőtt a kereszténység mellet vagy ellen kardoskodnánk, szögezzük le, hogy létezik egy spirituális világ, léteznek spirituális erők. Ezt a kommentjeidből úgy látom, te sem igazán tagadod. (Ennyit az ateizmusról:-)

Nos, ha létezik egy szellemvilág(nem kísértetvilág, hanem spirituális szellemre gondoltam), azzal különböző módokon kapcsolatba lehet lépni. Gondolom abban is egyet értesz, hogy a szellemiségnek van negatív és pozitív pólusa. Nos, van egy könyv, a Biblia, ami a pozitív spirituális erő forrását Istennek nevezi, a negatívét pedig Sátánnak. Keleten is létezik a kétpólusúság, gondolj csak a jing-jang jelre. A különbség abban áll hogy a Biblia szerint a jó és a rossz nem egyenlő mértékben van jelen, hanem a rossz a jó hiánya, és ilyen értelemben a jó (Isten) kezdetektől fogva volt, sőt, ez az ősállapot, míg a rossz később jött a világba,mintegy a fény hiányaként. A sátán kifejezés eredetileg ha jól tudom, ellenkezőt, ellenpontot jelent, nem gonoszat. (persze a gonosza jó ellenpontja, de ez most mellékes)


Szóval azért, mert egy spirituális aktus, technika működik, még nem jelenti azt hogy tiszta forrásból ered. Sőt, a zavaros, sátáni szellemvilág közelebb van hozzánk, mert ez az anyagi világhoz kötött. (ezt a Biblia úgy fejezi ki hogy e világ istene a Sátán.)


Amikor azt írod, van egy Isten fent, aki figyel, megint azt tudom mondani, hogy azok a hívők, akik ebben hisznek, azok elmulasztottak valamit a Bibliából. Ha figyelmesen elolvasod Jézus szavait az evangéliumokból (érdemes, már csak kulturális és filozófiai szempontból is. Én is olvastam Buddha beszédeit és más hasonló könyveket, mert a széles látókör és az ismeret nagyon fontos.)

szóval, ha elolvasod Jézus beszédeit,azt látod hogy Isten a szívedben lakik, a mennyek országa tebenned van (vagy nincs) stb. Tehát tévedés azt hinni hogy Isten fölülről figyel. Isten belülről figyel téged és rajtad keresztül, és azon a ponton, ahol figyel, EGY VELED. Azon a ponton te saját magad ítéled magadat. Akik külső Istent akar, annak külső Istene van (merthogy a belsőről nem tud). Az a vallásgyakorlásban lép kapcsolatba Istennel, több-kevesebb sikerrel.

Aki azonban megkeresi Istent belülről, az megváltozik, és Istennel nem elsősorban a vallásgyakorlás útján, hanem a saját lelkiismeretén keresztül áll kapcsolatban.


Tehát a kereszténységen belül is van számos nézőpont, illetőleg az egyénen múlik sok minden. Csak azt akartam mondani, hogy szédületes mélységei vannak ám annak a felületesen megítélt kereszténységnek.....


Tisztelettel,

Freya

2011. szept. 25. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező !


Ez azért van mert a Biblia igaz és az Isten beszéde.

Isten az emberek rendelkezésére bocsátotta az ő beszédét,akaratát,kinyilatkoztatásait.

Ebben a könyvben le van írva:


-Milyen Isten ?


-Miért kell helyreállítani vele a kapcsolatunkat?


-Hogy lehet ővele helyreállítani a kapcsolatunkat ?


-Hogyan lehet az embernek helye az Isten országában?


-Milyen feltételek kell betölteni az Istennel szövetségre lépett embereknek?


-Hogyan lehet részesedni Isten kegyelméből és áldásaiból?


-Mi az Isten terve az emberek számára ?


-Mit tett a Názáreti Jézus és miért küldte az Atya erre a világra?


Szóval ezek nagyon fontos kérdések ezért is íródott a Biblia, hogy az embernek megadja Isten a segítséget itt a földi életében ha már visszatalált hozzá.

Számomra ez a témák nem unalmasak és a Biblia sem unalmas ma is nagyon aktuális könyv mert Isten tettei nem fejeződtek be még a történelem végkifejletében Isten lezárja a korszakokat és a történelmet.

Eljön az Isten országa szerintem ez egy nagyszerű ígéret a jövőre vonatkozólag és mivel ezt és (ezeket) én is és sok-sok keresztény tudni akarja és kapcsolatban akar lenni az Istennel ezért szükség van erre a könyvre.



Shalom.

2011. szept. 25. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!