Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért nehéz elfogadni a...

Miért nehéz elfogadni a vallásosak számára azt a rendkívül valószínű tényt, hogy Isten nem létezik?

Figyelt kérdés
2010. jan. 14. 17:26
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/194 anonim ***** válasza:
62%

Miért nehéz elfogadni a nem vallásosak számára azt a rendkívül valószínű tényt, hogy Isten létezik és mindenhol ott van és ő irányítja mindannyiunk életét.

Aki vallásos az ebben hisz, aki nem vallásos az meg másban hisz: szerencsében, véletlenben, csodában.

Mindegy csak higgyünk valamiben.

2010. jan. 14. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/194 A kérdező kommentje:

"rendkívül valószínű tényt, hogy Isten létezik "


Ezt bővebben kifejtenéd, hogy miért rendkívül valószínű?

2010. jan. 14. 17:40
 3/194 A kérdező kommentje:

Egyébként kérdésedre a válasz:


mert egyáltalán nem rendkívül valószínű, hanem éppen ellenkezőleg: rendkívül valószínűtlen.

2010. jan. 14. 17:43
 4/194 anonim ***** válasza:
74%

Aki nem vallásos annak rendkívül valószínűtlen, aki vallásos annak rendkívül valószínű...ennyi. Ő abban hisz.

Van aki az ufókban hisz, rendkívül valószinűtlen, hogy nem léteznek.

2010. jan. 14. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/194 anonim ***** válasza:
46%

Nézd, ezek fanatikusok. Nincsenek saját gondolataik, saját akaratuk, csak átmossák az "agyukat" otthon meg a templomban/hitgyülin, és kész is a hívőzombi.


Az ilyet nem lehet észérvekkel meggyőzni, iskolába csak aludni járnak, csak annyit tudnak hogy isten így, Biblia úgy.


Hagyd őket békében megdögölni.

2010. jan. 14. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/194 anonim ***** válasza:
62%

Szia!

Nagyon egyszerű: mert NEM TÉNY, csak általad és még sokak által rendkívül valószínűnek tartott feltevés, ami abból táplálkozik, hogy még nem tapasztaltad meg az Ő létét. Aki megtapasztalták, azok TUDJÁK, hogy van. Ennyi.

Üdv. Péter

2010. jan. 14. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/194 anonim ***** válasza:
32%
vagyis rendkívül valószinűtlen, hogy léteznek(az ufok)
2010. jan. 14. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/194 anonim ***** válasza:
25%

"Aki megtapasztalták, azok TUDJÁK"


Erről beszéltem, a skizofréneket nem tudod meggyőzni arról, hogy amit beképzelnek maguknak az nincs, mert meg vannak győződve róla.

2010. jan. 14. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/194 ceri ***** válasza:
76%

Talán azért, mert nem ugyanazt értjük isten fogalma alatt.

Számomra egy egész picikét nagyobb a valószínűsége, hogy létezik az az isten akit én elképzelek. Akit te istennek képzelsz (mert ahhoz is kell egy képzetnek lenni, hogy elvesd a létének a lehetőségét), abban valószínű én sem tudnék hinni.

2010. jan. 14. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/194 A kérdező kommentje:

"Talán azért, mert nem ugyanazt értjük isten fogalma alatt. "


Ezzel a válasszal kivételesen most 100%-ig egyetértek. Egyébként én is hiszek valami """"istenben""""", de az már annyira nem az a bibliai isten, hogy tulajdonképpen az én hitem már szinte semmiben nem különbözik az ateizmustól.

2010. jan. 14. 18:51
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!