Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért van az, hogy az emberek...

Miért van az, hogy az emberek inkább elfogadják az evolució elméletét és elutasítják a teremtést? Miért nehéz csak egyszerüen elhinni, hogy Isten teremtette a világot? Egyáltalán már bizonyított tény az evolució?

Figyelt kérdés
2008. aug. 9. 18:54
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
 91/164 anonim ***** válasza:
80%
Ha a makroevolúció lehetetlensége ELLEN hozol érveket, az éppen az evolúciót bizonyítja, nem? Most akkor ez hogy is van? Nem gondoltam, volna, hogy magad érvelsz majd az evolúció mellett.
2009. ápr. 8. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/164 anonim ***** válasza:
18%
Most tényleg elírtam.A lehetetlensége mellett.
2009. ápr. 8. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/164 anonim ***** válasza:
96%
Nem csak most írtad el. Akárhogyan keresem, nem találom azt az ezer érvet, ami cáfolná az evolúciót. Lehet, hogy ilyenek nem is léteznek?
2009. ápr. 8. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/164 anonim ***** válasza:
87%

17:54-es: Amit írtam a hollók, delfinek és más értelmes állatok gondolkodási, tanulási, stb. képességeiről, azok tények, miután ezer meg egy kísérlet támasztja alá. És erre mondtad, hogy elmélet.


Ami meg az evolúció kérdését illeti, gondolkozz el a következőn:


Szerinted Isten, vagy egy bármilyen teremtő SZERET FELESLEGESEN DOLGOZNI?


Mert ha IGEN, akkor egyértelmű, hogy NINCS evolúció.


Ha viszont NEM - és ugyan miért is szeretne -, akkor VAN evolúció.


Gondolj csak bele: ha a teremtő "kézivezérléssel", személyesen alkot meg minden egyes új fajt minden egyes bolygón, ahol a feltételek adottak valamiféle élethez, az feleslges munka, mivel kétségkívül hatalmában állna, hogy ezt a folyamatot egyszerűen automatizálja, pl. az evolúcióval és más hasonló procedúrákkal.

Ugyanígy, ha egy bolygónak bármely szegletében bármilyen jelentősebb változtás áll be, ami egyes fajok kihalásához, mások átalakulásához és újak megjelenéséhez vezet, akkor szerinted logikus az, hogy Isten szintén személyesen intézkedjen mindenhol, és kézileg intézze el mindazt, ami magától is megtörténhetne? Mert ez megint csak felesleges munka.


Egy igen-igen egyszerű példával élve: ha van 1.000.000 GIF kiterjesztésű képfájlod, amit át akarsz konvertálni JPG-be, akkor mi a célszerűbb: kézileg és egyenként átkonvertálni őket, vagy egyszerűen alkalmazni egy automata konvertálóprogramot, ami egy pillanat alatt ledarálja neked mindet?


Ugyanez a helyzet az evolúcióval is.

2009. ápr. 8. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/164 anonim ***** válasza:
15%

De az nem tény, hogy az állatok egyenrangúak az emberrel,sőt,cáfolható.

Hinni nem hisz semelyik állat.Bevihetsz egy majmot az istentiszteletre,semmit se fog fel.A delfin se.

Mi viszont tiszteljük Istent.HA van Isten,szól hozzánk.Az ige által.Lehet tagadni Istent,de inkább keresni érdemes.Te sem tudod biztosan ,hogy nincs.Az evolúció is csak feltevés,de nem százas.Várjuk ki a végét.Én hiszek.A teremtésben is.Nem hiszek viszont az ősrobbanásban,meg a véletlenek millióiban.Én létezem,és Isten is létezik szerintem.

2009. ápr. 9. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/164 anonim ***** válasza:
97%

"De az nem tény, hogy az állatok egyenrangúak az emberrel,sőt,cáfolható."


Az tény, hogy se a delfineknek, se a hollóknak nincs kezük, és az életterük sem alkalmas rá, hogy civilizációt teremtsenek. Az értelmi szintjük viszont ettől függetlenül igen megközelíti az emberét, és ez bizonyított.


"Hinni nem hisz semelyik állat.Bevihetsz egy majmot az istentiszteletre,semmit se fog fel.A delfin se."


Miután nem érti a nyelvünket, tényleg nem. De ennél többet - részben éppen ezért - nem tudunk. Én továbbra is csak azt mondom, hogy olyan értelmi szinttel, amivel ők rendelkeznek, még ez sem lehetetlen. Főleg, hogy mindketten nagyon sok "szabadidős tevékenységet" végeznek - vagyis sok más állattal ellentétben az életük nem csak evés-alvás-szaporodásból áll, hanem tényleg kíváncsiak, vizsgálják a környezetüket, megfigyelik, tanulnak, terveznek, gondolkodnak.

Ilyen háttérrel tehát már igen sok minden lehetséges.


"HA van Isten,szól hozzánk.Az ige által."


Vagy épp temporális epilepszia által... (Szendi Gábor : Isten az agyban . Ajánlom, érdekes olvasmány)


"Lehet tagadni Istent,de inkább keresni érdemes. Te sem tudod biztosan ,hogy nincs."


Tény. Sőt, talán meg fogsz lepődni, de még azzal is egyetértek, hogy keresni érdemes. Az e célból eddig használt megközelítéssel azonban nem.

Imádkozás, stb. - ezekkel mind az a baj, hogy egyéni, belső élmények, és soha az életben nem lehetsz biztos benne, hogy nem csak az egyik agyféltekéd szórakozott-e épp a másikkal.

És mielőtt megkérdeznéd, nem, nem tudom, hogyan másképp lehetne még keresni, de kétségkívül lesznek még ötletek erre másoktól a jövőben. De belső, egyéni kutatással nem, mert annak az eredményei sose biztosak.


"Az evolúció is csak feltevés,de nem százas."


Hát nézd. Azt lehet tudni, hogy DNS van. Azt is lehet tudni, hogy minden egyes szaporodási aktus során az újonnan fogant lény DNS-e nem egyszerűen csak a szüleiének a keveréke lesz, hanem minden esetben van néhány random mutáció, ami átcsúszik az ellenőrzésen.

Azt is lehet tudni, hogy ha egy adott életterület körülményei, feltételei jelentősen megváltoznak, akkor az ottani állat- és növénypopulációk vagy kihalnak, vagy alkalmazkodnak - idővel pedig jelentős mértékben eltávolodhatnak a más környéken élő, változatlan rokonaiktól.

Mindez tehát bőséggel bizonyítja azt a tényt, hogy a változás, alakulás, módosulás igenis lehetséges. Legszemléletesebb példák erre talán a kutyák és a macskák a maguk végtelen sokszínűségekkel, holott az őseik, a farkas és a vadmacska eléggé "egyhangúak".

Persze, tudom, ettől még nem váltak új fajokká - de ezt semmi nem is indokolta.

Lényeg azonban ez: változás, alakulás, alkalmazkodás van - ez pedig az evolúció egyik sarokköve.


"Nem hiszek viszont az ősrobbanásban, meg a véletlenek millióiban."


Szíved joga. Én meg úgy gondolom, hogy egy energiamezőben beálló egyensúlyvesztésből kialakuló detonáció klasszisokkal valószínűbb, mint az, hogy egy értelmes, érző, mindenható, mindentudó szuperlény jöjjön létre ugyanebből az energiamezőből minden előzmény nélkül.

Nem tartom ugyan lehetetlennek ezt sem, de az tény, hogy ehhez még végtelenszer több véletlen kellene, mint pl. az anyagi élet kialakulásához és az evolúcióhoz.


"Én létezem, és Isten is létezik szerintem."


Lásd fentebb, a belső kutatás megbízhatatlanságáról írottakat.

2009. ápr. 9. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/164 anonim ***** válasza:
13%

Olvasom Szendi művét, de amit ő ír, az puszta feltevés.Abszolút nem tudja bizonyítani, hogy aki hisz,az nem egy tényleg létező Istenben hisz.Tele van a könyve elméletekkel, történetekkel.Elég nagyképűen söpri le a keresztényeket, de nem hiszem hogy ez bölcs dolog.Lehet, hogy a pénzszerzés vezette a megírásban, mert elég pongyola.De ha kiderül, hogy Jézus tényleg feltámadt?

Ne legyenek előítéleteink,még nyitott a kérdés.Én hiszem, hogy Jézus él, hiszek az apostoloknak.Nem hiszek viszont sok pszithiáternek, bár olvasom a könyvet,érdekel a téma.

2009. ápr. 14. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/164 anonim ***** válasza:
97%

Annyira imádom, amikor tényekre mondják rá, hogy feltevés... Basszus, klinikai vizsgálatok eredményeire alapoz, megfigyelt agyi jelenségekre, amiket alaposan tanulmányoztak és dokumentáltak. Mi ebben a feltevés, könyörgöm?


Pénzszerzés... Persze. Mit gondolsz, hányan vesznek meg egy ilyen könyvet? A legtöbb hívő ugye már alapból nem. A nem hívők közül is csak azokat, akiket érdekel a dolog mechanikája, ami egy elég kis szegmense a "tábornak", mivel a legtöbb nem hívőt egyszerűen nem is érdekli az egész. Ez nem olyan téma, amivel kaszálni lehet. Ha kaszálni akart volna, akkor mondjuk Győzikéről írt volna, vagy valami.


Ha kiderül, hogy Jézus feltámadt? Akkor az egy megcáfolhatatlan tény lesz, és örülhetnek a keresztények. De erre mindeddig nem került sor, és őszintén szólva nem is hiszem, hogy kerülne. Mert kb. ugyanennyi az esélye annak is, hogy pl. az derüljön ki, hogy a krisnásoknak van igaza, vagy épp a zsidóknak.


De még mielőtt jobban belemelegednék inkább gyorsan le is állok, elvégre a hitnek úgyis épp az a lényege, hogy szilárd védőpajzsként hárítja a realitást és az észérveket. Zárszóként csak annyit, hogy a magam részéről a "hiszem, ha látom"-iskola híve vagyok, nem pedig a "látom, ha hiszem"-é.

2009. ápr. 14. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/164 anonim ***** válasza:
96%

Kiteszem a lábam hétvégére és máris elfajul a vita. Itt az történik, hogy az ÉRTEM híveinek ismét sikerült egy alapvetően érvekkel indított vitát lerángatni a saját szintjükre. Le kell szögezni néhány dolgot:


1. Isten létét nem lehet bizonyítani. Ha lehetne, nem lehetne benne hinni. A hit önmagában feltételezi a bizonyosság hiányát. Erről vitatkozni felesleges.


2. A tudományok általában, többek között a biológia is, nem tekinti vizsgálata tárgyának Istent. Soha senki sem tervezett kísérletet Isten létének cáfolatára vagy bizonyítására. Hiába akarják az ÉRTEMesek az ellenkezőjét a szánkba adni, ilyen kutatásokat soha senki nem végzett.


3. Isten létét az evolúció elmélete semmilyen formában sem kezeli, nem tesz róla megállapításokat, így létét sem cáfolja.


4. A biológia tudománya a földi életet vizsgálja, erről tesz megállapításokat. Megpróbálja visszafejteni az utóbbi hárommilliárd év történéseit és ezeket igyekszik megmagyarázni a természetben megfigyelt törvényszerűségek alapján.


5. Egyetlen tudományág sem fogadja el a "csodát" bizonyításaiban. Lehet azzal érvelni, hogy fizikusok, vegyészek mit nyilatkoznak, de a saját tudományukban egyikük sem találta még soha nyomát Istennek. A relativitáselmélet nem számol Istennel, az anyagmegmaradás törvényébe sem avatkoznak be felsőbb hatalmak. A fizikusok, vegyészek által leírt természeti törvények áthághatatlanok. Amennyiben mégis valamelyiket cáfoló jelenséget találnak, azonnal kutatni kezdik, hogyan írhatnák le mégis más törvényekkel, nem kezdenek imádkozni, hogy itt van Isten! Ha a saját tudományterületükről kizárják Istent, miért éppen a biológiába akarják beszuszakolni?


6. Az ÉRTEM mozgalom éppen ezt szeretné megtenni, azaz Isten létére keres bizonyítékot. Ilyet az utóbbi kétezer évben senki sem talált, de nyilván majd nekik sikerülni fog. Ha akarják csinálják, de hagyják vele békén a biológusokat, akik értelmes munkát akarnának végezni.


7. Az ÉRTEM prófétái egyáltalán nem értenek a biológiához. A kiagyalt elméleteik könnyen cáfolhatóak. Teljesen laikusoknak könnyű megmagyarázni bármit, ám szakmai fórumokon az érveik egyszerűen elolvadnak.


8. A cáfolatokat a hívek valamiért eleresztik a fülük mellett, mert ők mindenáron a tudományban akarják megtalálni Istent, tehát bármilyen marhaságra azonnal ugranak, ami megerősíti a hitüket. Akinek ilyesfajta megerősítésre van szüksége az eleve nem igazán hitt Istenben.


9. Az iskolákban a tudományos közmegegyezést tanítják egyszerű, közérthető formában. A tudományos közmegegyezés jelen pillanatban az, hogy a földön élő jószágok az evolúció folyamata során alakultak ki. Ezt nem azért tanítják az iskolákban, mert el akarják nyomni a hitet, hanem mert a biológusok jelenleg ezt gondolják a világról.


10. A tudományos közmegegyezést kizárólag bizonyítékokkal lehet megváltoztatni. Az ÉRTEM ilyenekkel a mai napig nem szolgált. A fanyalgás, kételkedés nem számít bizonyítéknak.



"Még korunk szélhámosainak is tudósnak kell magukat színlelni, mert különben senki sem hinne nekik."

– C.F. Weizsacker

2009. ápr. 14. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/164 anonim ***** válasza:
15%

15.43-nak

Ha látod, akkor már nem hiszed,hanem tudod.A hit a nem látott dolgokról való meggyőződés.(zsidó levél)

Egyébként nagy butaság, hogy a hívőket nem érdeklik az észérvek, mert a hit és az ész nem cáfolja, hanem erősíti egymást!Ezért van annyi hívő tudós,értelmiségi is.

Egyébként Jézus feltámadása nyilvánvaló lesz,hidd el.

De a hitetleneket tűzzel fogja égetni dicsősége.

Egyébként az Isten az agyban könyvről:arról még nem halottál, hogy tudományos köntösben írnak demagóg sikerkönyveket?Pedig sok példa van rá.

Inkább a Bibliát ajánlom, azt nem emberi okoskodás tölti ki, hanem Isten szól Neked.Ha hagyod.

2009. ápr. 15. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!