Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Fűtésrendszeremet szeretném...

Fűtésrendszeremet szeretném korszerűsíteni. Kinek mi vált be? Vegyes tüzelés, gázfűtés, esetleg infra fűtés stb? Mennyibe kerül nálatok a fűtés és mekkora a ház?

Figyelt kérdés

Minden ötlet érdekel.A gázt drága lenne bevezetni szerintem,mert csak tartályt lehetne hozatni,azt nem tudom mennyibe kerül.

köszi előre is a segítséget.


2011. márc. 1. 15:14
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:

csak annyit tudok, hogy mi is most fogunk korszerűsíteni, és eddig az infra tűnik a legelőnyösebbnek. nálunk sincs bevezetve a gáz.

nagy előnyének látom, hogy a plafonra szerelve nem foglal értékes helyet. (pici a lakás, minden m2-re szükség van)

2011. márc. 1. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:

Első remélem nem bérkommentelő vagy. Az infra fenntartási költsége a legdrágább.

Szerintem vegyes tüzelésű olyan kazánnal amibe bálát is berakhatsz, feltéve hogy olcsón hozzájutsz. Ha nincs ilyen lehetőséged akkor kisebb kazán is elég.

2011. márc. 1. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:

már miért lennék?

sajnos kazán, cserépkányha kizárva, mert nincs hely a tüzelő tárolásának.


ha lenne több helyünk, pellet kazánt választanék.

2011. márc. 1. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:

Vegyestűzelésű kazán.

Mi kb 90nm2-t fűtűnk és nagyon jó meleg van mindenhol (25-26fok)de akár melegebb is lehetne.

10m3 fát szoktunk venni amit még hasogatni kell de nem szokott elfogyni mind szerintem kb olyan 8-8,5m3 ha elfogy de gondolom ez a háztól is függ.Nekünk 38-as falak vannak nincs rajta nikecell, műanyag ablakok vannak, lemezradiátorok és ahhoz a betonba megy olyan ötrétegű cső amit hajlítani lehet.

Mi nem fázunk télen nálunk jó meleg van.

2011. márc. 1. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
Legolcsóbb és legkényelmetlenebb a fafűtés. A legdrágább és legkényelmesebb a villanyfűtés (mondjuk infra). Lehet választani. Én a fát választottam.
2011. márc. 1. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:

Az infra durván drága, a vegyes tüzelésű meg áramszünetkor nem működik. A pelletkazán pont ugyanolyan kiszolgáltatottá tesz, mint a gázfűtés, és árban sem sokkal jobb.


Én ha nem lenne gázunk akkor cserépkályhát rakatnék egy darabbal egy 100m2-es házat be lehet fűteni.

A fűtéssel párhuzamosan meg homlokzati és födém szigetelés legalabb 15cm polisztirollal( vályog esetében gyapottal).

A födémre legalább 30cm gyapot, Új nyílászárók.


Egyszerre érdemes ezeket csinálni. mi egy ilyen akcióval 1M befektetésével az 1/4-re csökkentettük a fűtés költségét. Igaz nálunk van gáz, egy 100m2 50es években épült családi ház havi fűtési költsége még nem volt több 22e ft/hónap. ennél a fa sem sokkal olcsóbb.

2011. márc. 1. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
Hát a fa fele a gáznak kb., de valóban, ha jól szigetelt a ház, már alacsony összeg lesz ez a megspórolt 50%, és egyre kevésbé éri meg a vesződség a fával..
2011. márc. 1. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:

"...a vegyes tüzelésű meg áramszünetkor nem működik."

Ez nem igaz. Mért ne működne? A fa égetéséhez nem kell elektromos energia. Amelyik gravitációs üzemben megy, még szivattyú sem kell hozzá. Mint pl nálunk.

Arról nem is beszélve, hogy áram nélkül a gázkazán se megy.


100nm-es 30 éves ház. Fele kis méretű tégla, fele B30. Fele stukatúros fafödém, fele vasbeton. Külső szigetelés nincs, nyílászárók nagyrészt régiek.


Vegyes tüzelésű kazánunk mindig is volt, de pár éve kirohadt a régi lemezkazán. Egy évnyi gázzal való fagyoskodás, ellenben a gatyánkat ráfizetés után tavaly vettem egy új öntvény vegyes tüzelésű kazánt.

Nagyon jó, nagyon jó meleget is csinál. Össze sem lehet hasonlítani a gázzal.

Háromszor veszünk 20 mázsa fát, adagonként 30eFt-ért, ami egész fűtési szezonra kitart.

Előnye még, hogy a kertben keletkező fa hulladékot sem kell a kukába dobni, hanem el lehet égetni benne és még meleget is ad.

Mint említettem gravitációsan megy, így nem függünk se gáztól, se áramtól, se semmilyen más szolgáltatástól.


Idén novemberig egy 30 éves Fég C21-es gázkazánunk volt és egy hasonló átfolyós gázüzemű vízmelegítő. A vízmelegítő kezdte megadni magát. A kazán még tökéletes volt. De mivel egy kombi kazán nem kerül sokkal többe, mint egy parapetes vízmelegítő, továbbá mivel mindenhol azt sulykolták, hogy egy új kazán mennyivel modernebb technika, mennyivel jobb, mennyivel kevesebbet fogyaszt, mennyit meg lehet vele spórolni, ezért mindkettőt lecseréltettük.

Egy elég márkás német gyártmányú kombi kazán került felszerelésre. Nem volt olcsó, de ezen nem akartunk spórolni. Fórumokon is utána jártam a dolognak. Ez az egyik márka, amit mindenhol javasoltak.

A régi készülékekkel 1400m3 gáz fogyott évek óta. Az újjal elfogy napi 15-20m3 simán úgy hogy meg lehet fagyni mellette. Szóval a gázra is majd fizethetünk százezreket az elszámoláskor, a "takarékos" kazán miatt. Érdekesnek találom, hogy 30 évvel ezelőtt kisebb fogyasztású kazánokat tudtak gyártani, ma meg nem. Ha ezt tudtuk volna, dehogy cseréltetjük le a régit.

A beüzemelő szerviz a pénzt felvette, de foglalkozni nem akarnak az emberrel. Két hónapnyi nyaggatás után végre kijöttek, megnézték és közölték hogy nem tudnak vele mit csinálni, ez ennyit fogyaszt.

Ja és az is hozzá tartozik, hogy kazáncserével egy időben szigeteltük le a födémet és cseréltük ki a bejárati ajtót hőszigeteltre. Ha ezt nem tettük volna meg még talán 30m3 gáz is elmegy egy nap alatt.

Azóta he lehet be se kapcsoljuk a gázt, csak a vegyes tüzelésű kazán megy éjjel-nappal. Így a fűtésünk költsége töredék áron meg van oldva, mint gázzal.

2011. márc. 1. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

Most 2 kandallónk van egy kb 90 négyzetméteres házra.De én most is fázok...Igaz,mind kettő 5 kilowattos.(erre volt pénz,mindkettő használt)

De jövőre szeretnék valami kényelmesebbet.Nekem már egy vegyes kazán is kényelmes lenne,mert nem fogyna ennyi fa(meleg az max 20 fok volt,fa nem tudom mennyi ment el,de rettenet sok,az előző házamhoz képest)

A falak 80 centisek(vályog+tégla) a nyílászárók újszerűek.A házat úgy vettem,hogy sparhelt volt benne,az is rossz.De csak kandallóra futotta.


Most még a konvektoron is gondolkodtam,de PB palackról,mert a vezetékes gázt ide nem hozzák,a tartályost meg nagyon drága telepíttetni.Ennek is utána kérdezek majd,hátha van valakinek ilyen fűtése.

Köszi az eddigi válaszokat és várom a továbbiakat is!

2011. márc. 1. 18:25
 10/25 anonim válasza:

Minden fűtés drága ha egyszer nagy a hőveszteség.... 25-26 cfok csak olyan helyen kell, ahol nagy a falak hidegsugárzása.


Szerintem kérj árajánlatot mindegyikre, és meglátod, hogy melyik lesz neked a legmegfelelőbb.

2011. márc. 2. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!