Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Fűtésrendszeremet szeretném...

Fűtésrendszeremet szeretném korszerűsíteni. Kinek mi vált be? Vegyes tüzelés, gázfűtés, esetleg infra fűtés stb? Mennyibe kerül nálatok a fűtés és mekkora a ház?

Figyelt kérdés

Minden ötlet érdekel.A gázt drága lenne bevezetni szerintem,mert csak tartályt lehetne hozatni,azt nem tudom mennyibe kerül.

köszi előre is a segítséget.


2011. márc. 1. 15:14
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:

Hát igen, csak árajánlatot nem tudsz kérni üzemeltetési költségekre.


Ha árajánlat alapján döntene, minden szobába elektromos hősugárzót tenne. Ez összesen kijön 20eFt-ból.

2011. márc. 2. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim válasza:
Arra nem, de mint írtam, lehet sok és kevés is. Az attól függ, hogy mennyire jó a ház szigetelése. Azt szinte lehetetlen megmondani, hogy mennyibe fog kerülni egy fűtés. Azon viszont lehet gondolkozni, hogy hosszabb távon melyik éri meg jobban. Sokat számít a hatásfok, és jó szabályozhatóság.Neki a villany és az infra is jó lehet szerintem. Üzemeltetésben is kb ugyan ott lesz. Mindkettőnek vannak előnyei is hátrányai.
2011. márc. 2. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:

"Neki a villany és az infra is jó lehet szerintem. Üzemeltetésben is kb ugyan ott lesz."


Ezt hogy érted? Az infra is "villany"! Üzemeltetésben valóban, mindegyik ugyan ott van, ez a kettő a legdrágább..:)

2011. márc. 2. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim válasza:

Bocs, vegyestüzelésűt vagy infrát akartam írni.

A villanyfűtéseknek, köztük az infrának a legjobb a hatásfoka, és éjszakai kedvezményes áramról is lehet üzemeltetni. Kiépítése is olcsóbb, nem kell vesződni a fával se... Sok helyen olvastam, hogy gázhoz képest 30% megtakarítást értek el, és még melegebb is lett. Szerintem összességében kell nézni, nem csak az üzemeltetési klts-ben.


Beruházás, üzemeltetés, nincsenek fenntartási ktsg-ek stb... Egyre többen használnak villanyfűtést. Na meg aszt se felejtsük el, hogy eu-s szinten van már az áram.

2011. márc. 2. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

"és éjszakai kedvezményes áramról is lehet üzemeltetni"

Igen, feltéve, hogy valakinek kényelmes az, ha csak éjszaka van fűtés. Általában éjszakára inkább hűvösebb a kényelmes.


"Sok helyen olvastam, hogy gázhoz képest 30% megtak

2011. márc. 2. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

...arítást értek el"

ESETLEG beruházásban! Üzemeltetésben KI VAN ZÁRVA! Nézz meg egy eon honlapot mondjuk, ott láthatod, hogy azonos "fűtőértékre" vetítve az elektromos energia kb 4x-ese a gázénak. Ahol ezt olvashattad, az reklámanyag volt, ott meg pofátlanul lehet bármit hazudni.


"Na meg aszt se felejtsük el, hogy eu-s szinten van már az áram."

Ezt nem tudom értelmezni. Nálunk drágább az áram, mint máshol, és olcsóbb a gáz, mint máshol.


Szerintem állandóan lakott átlagos házakban NEM alternatíva a villanyfűtés. Ott, ahol ritkán fűtenek, ott esetleg. Mondjuk egy nyaralóba, ahol 10 évente egyszer van pár hűvösebb nyári nap...

2011. márc. 2. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

Infrafűtés!

Sokkal jobban kijössz havonta, mert minden helyiséget külön tudod temperálni, ahol nem tartózkodsz, ott nem kell fűteni. Emellett hamar felfűt, be tudod programozni, hogy mire hazaérsz, jó meleg legyen.

Nem kell karbantartani sem, mert nincsenek benne forgó alkatrészek, amik tönkremehetnének.

Éjszakai (vezérelt) áramról is lehet üzemltetni, ami olcsóbb. A panelek amúgy nem mennek a nap 24 órájában a hőtaró képességük miatt, csak akkor kapcsolnak be, ha a hőmérséklet a beállított érték alá esik.

A melegvízhez sem kell gáz, mert az átfolyós vízmelegítők is árammal működnek. Ezek nem rendelkeznek tartállyal, így nem kell állandóan bekapcsolniuk, és hőfokon tartaniuk a vizet, csakis akkor, ha szükségünk van melegvízre.

A panelek amúgy napelemmel is kombinálhatók.

Ráadásul mobilisak, tehát költözéskor viheted magaddal. Esztétikusak, nem foglalnak helyet és a por sem száll a szobában, mert nem a levegőt melegítik elsősorban.

2011. márc. 2. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim válasza:

Kedvezményes áram nem csak este van...


Nem cégtől, hanem tapasztalatban olvastam. Rengeteg anyag van már róla, csak után kell nézni. Egyébként már boldog boldogtalan infrapanelt árul, gondolom azért mert van rá igény.


Nem nálunk a legdrágább az áram, kb eu-s szinten van. A gáz meg csak dárgább lesz...

2011. márc. 2. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

"Nem nálunk a legdrágább az áram"

Ausztriában a normál áram kerül kevesebbe, mint nálunk a vezérelt.. Ami igaz, nem csak éjjel van, napközben is van 2x1 óra időtartamra... Nálunk legalábbis, de nem hiszem, hogy máshol alapvetően más lenne a helyzet...


"A panelek amúgy napelemmel is kombinálhatók. "

Naaa gyerekek! Szálljatok már le a földre! Mégis hány m2 napelemet gondoltál felszerelni ehhez? :)

2011. márc. 2. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

Csak a tények kedvéért.

Ugyanannyi energia leadásához szükséges áram, és gáz ára kb 5:1 hez. tehát ami gázból 1 forint az villanyból 5.

Az infrafűtés vagy a villanykályha egyremegy mert ugyanannyi energiát kell betáplálni a rendszerbe csak més módon történik annak leadása.


Semmilyen árammal működő fűtés nem gazdaságos, a gázhoz képest sem,a fához képest meg pláne nem.

Aki mást mond nem tanult fizikát, vagy nem tud számolni.

2011. márc. 2. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!