Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Családi ház vagy Panel lakás,...

Családi ház vagy Panel lakás, hol jobb lakni és miért?

Figyelt kérdés
Ilyen felmérés szerűt szeretnék ,csinálni ,hogy hol jobb lakni családi ház vagy panel? És ,hogy miért? Köszönöm előre is !!!!
2011. nov. 6. 18:33
1 2 3 4 5 6 7
 21/66 anonim ***** válasza:
95%
Már ne haragudj de attól hogy kertben van attól viszem sétálni.
2011. nov. 6. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/66 anonim ***** válasza:
100%
plusz a körbe szomszédoktól mind ott vannak a kutyák a kerítésnél, de séta ettől függetlenül akkor is van, csak épp nem minden nap hanem minden 2. nap ahol ha elviszem a határ felé szabadon rohangál a nagy pusztán a többi kutyasétáltató kutyáival.
2011. nov. 6. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/66 anonim ***** válasza:
100%

Vicces ez a kutyás téma, elvileg két eset létezik, vagy lakásban lakik a kutya és mindenki kutyaiskolába viszi meg sétálni napi nyolc órát, vagy ki van rakva egy zsebkendőnyi kertre és a gazdák soha rá se néznek. Harmadik eset nincs :D


Amúgy: nem tudom eldönteni, melyik jobb. Én családi házban nőttem fel, most panelben élek. A családi ház előnye a nagyobb terek, hogy van udvar, hogy nyáron sem megy 25 fok fölé a hőmérséklet, de ha mégis, akkor aznap rendet rakok a pincében. Hogy van mód sok kisállat tartására, kertészkedésre, haszonállatok tartására. Hogy nyáron kitehetek egy medencét az udvarra pancsolni. Hogy kertipartit tarthatok a diófa alatt.

A panelnak viszont nagy előnye, hogy tényleg nincs vele munka, bármi nagyobb felújítás van, elintézi a közös képviselő, nekem meg "csak" fizetnem kell. Nem kell órákat melózni a kertben, az udvaron, nem kell fát vágni, stb. Hogy télen ha nem fűtünk egyáltalán, akkor sem hűl 18 fok alá a lakás, és a padló mindig meleg - ergo nem fázom fel. Családi házban mindig rohangálni kellett a papucsért. Előny, hogy a takarítás is pillanatok alatt megvan, tíz perc alatt az egész lakást felmosom, ennyi idő alatt a szüleim házában jó, ha egy szobával végzek. Előny, hogy minden felújítás sokkal olcsóbb, lévén kevesebb anyag és munka kell hozzá.


Mindent összevetve alig várom, hogy családi házba költözhessek, de megértem azokat is, akik panelpártiak. Pontosabban egy dolog aggaszt: mi lesz 10-20 év múlva a panelokkal, amiket 30-40 éve 40-50 évre építettek? Mert ha bontani kell, még egy kis telek sem marad az embernek, ahova esetleg újat építsen.

2011. nov. 6. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/66 King of Reptoids válasza:
100%

Sorrendben.


Családi ház

paneklakás

új építésű lakópark

2011. nov. 6. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/66 anonim válasza:
100%

Én családi házban élek egy kis faluban ez azért rossz mert igy bejárós vagyok .. meg a barátok is városba élnek.

DE csend van,van egy kutyám,van kert,ki lehet ülni,tudok nyáron napozni,v medencézni, és egy gyereknek is sokkal jobb mint egy panelban bezárva lenni és csak a játszótér van menekülésnek a sok vénasszonnyal :)

Viszont laktam 7 évet panelban ott születtem anynira nem emlékszek de azt tudom hogy ott nem lehetett nagy kutyám és kicsit nyüzsi volt bár még akkor kicsi voltamna de alényeg hogy szerintem családi ház ! :)) bocs a regényért!

L/16

2011. nov. 6. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/66 anonim ***** válasza:
100%
Kutyás esetben én írtam le a 3. esetet:D
2011. nov. 6. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/66 anonim ***** válasza:
86%
Én családiban lakok,panelbe fogok költözi,családiban is jó lakni, de várom már a másikat!:)
2011. nov. 6. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/66 anonim ***** válasza:
100%

Családi házat részesítem előnybe. Leginkább azért mert szabadságot ad ( az én házam az én váram ). Nincs függőség a szomszédoktól, közösképviselőtől. Oda helyezem ki a postaládámat ahová én szeretném, és nem törik fel!

Autó nem az útcán áll hanem az udvarban, zárt területen.

Sokkal csendesebb, nem hallani a szomszédok köhögését, kiabálását, veszekedéseket stb.

Amennyi víz, gáz, villanyt stb. fogyasztok annyit fizetek. Sok olyan planel van ahol közös mérőórák vannak felszerelve. Sokkal tágasabb, otthonosabb családi házban lakni és élni. Lehet a kertben főzni, sütni, nyáron az úszómedencében csobbanni. :)

2011. nov. 6. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/66 anonim ***** válasza:
57%

nekem bejön a panel. szerencsére normális a lakóközösség, jó a környék, közel van minden, biztonságban érzem magam.

ketten vagyunk a párommal, elférünk bőven, nincs szükségünk egy nagy házra, a fenntartásra költendő pénzt inkább félrerakjuk nyaralásra, a leendő gyermekünkre. :)


ha megszületik a babánk, akkor is panelban szeretnék élni, csak egy kicsit nagyobban. játszótér lesz a közelben, tud barátkozni más gyerekekkel, ugyanúgy el lehet menni kirándulni, sétálni, ha épp arra van igényünk.

állatnak tökéletesen megfelel a tengerimalac :) kutya tartásához nem érzem magam alkalmasnak, de ettől függetlenül nagyon szeretem a barátaim kutyáit, cicáit.


a kertre sincs nagy igényem. ha bejön az élet, akkor talán veszünk valahol egy nyaralót, és ott kiéljük ezirányú vágyainkat :)

kedvelem a nagyvárosi életformát, nekem egy családi ház túl csendes és nyugis lenne :P


pénzügyi szempontból sem érné meg nagy házban laknunk, hiszen csak állna benne a pénzünk. teszem azt itt Budán egy jobb családi ház 50-60 milla, a mi lakásunk 15 milla. ha lenne pénzem sem élnék nagy házban, hiszen a maradék 35-45 milliót be is tudom fektetni, kamatoztatni, és másra költeni. nincs szükségem státuszszimbólumokra ahhoz hogy többnek érezzem magam.

2011. nov. 7. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/66 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!!
2011. nov. 7. 14:24
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!