Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Családi ház vagy Panel lakás,...

Családi ház vagy Panel lakás, hol jobb lakni és miért?

Figyelt kérdés
Ilyen felmérés szerűt szeretnék ,csinálni ,hogy hol jobb lakni családi ház vagy panel? És ,hogy miért? Köszönöm előre is !!!!
2011. nov. 6. 18:33
1 2 3 4 5 6 7
 61/66 anonim ***** válasza:
Ne panel, de 20 lakásos társasház cirkó fűtéssel és hozzá egy 10 nm2 méretű erkély. Lakóközösség átlagon felüli, mindenki segít mindenkinek, nem pletykás idióták lakják, pest külső kerületében. Abszolút számomra családi ház feeling, erkélyen grillezek, pizzát sütök kis kemencében a 3. emeleten... /felettünk lakóval és szomszéd engedélyével/. Gyereknek kis medencéje is volt az erkélyen, de nem igazán hatotta meg, jobb szeretünk a duna partra vagy a közeli tóra lejárni. Ja és a hitelt jövőre kifizetem. Sosem laktam családi házban, de nem is vágyom rá. Jelen helyzetben a rezsi ugye új értelmet nyert, legdurvább téli hónapban is a termoszátt fixen 23 fokon egész nap /home office/, így volt 70 m3 a havi gázfogyasztás /pár éve 10 cm szigetelés a házon, nem pályázati önerőből fizetve.../
2022. júl. 28. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/66 anonim válasza:
100%
Elég régi a kérdés de nálam most pont aktuális a téma. Én szerintem egy társasházi lakásban jófej szomszédokkal jobb lakni, mint mondjuk egy családi házban. Egy családi házból költözem lakásba nemrég és őszintén mondom, hogy nem szivesen mennék vissza.
2022. aug. 24. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/66 Tücsi44 válasza:
100%
Én kertes házban lakom és vágyok lakásba.Sok a kinti munka fűvágás, veteményes,télen hólapátolás + bejárás is időbe telik,mert 20 percre van az állomás. És hiába falun lakom kertes házba zajosak a szomszédok folyton buliznak és bömböltetik a zenét szóval hétvégente ki se tudja aludni magát az ember. Városba a panelba sztem könnyebb, mert kevesebb a munka,mert csak házon belül van és közelebb van minden, nem kell a vonathoz igazítanom az időm. 30/L
2023. jún. 1. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/66 anonim válasza:
71%
Panelben sokkal jobb egy cspalàdihàzra folyamatosan költeni kell ...rezsi is többe kerül főleg egy nem szigetelt hàz esetén es nem igaz hogy a panelben minden àthalpattszik a csalàdi haznàl ugyanugy ha üvölt a szomszed vagy bàrmit is csinàl.és akkor télen a csalàdi haz fűtese szerintem megeröltető vagy pld elromolhat a gàzkazàn cseréltetni kell ....
2023. szept. 30. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/66 anonim válasza:
78%

Én is eljutottam odáig, hogy eladom a házat, és inkább vissza költözök panelbe!


Régen kb 2006 ban átmentem egyszer egy lányhoz, akivel ismerkedtem Újpestre költöztek panelbe szintúgy Gyálról. Én ott 16 évesen annyira irígy voltam, hogy jó meleg van, minden egy köpésre. Akkor megfogadtam, nekem is kell majd egy ilyen lakás.

Na vele nem, de egy másik lánnyal végül laktunk Gyálon egyik kertesből másikba, full szarok voltak, állandóan doh szag, penészesedés, rohadt gagyi konvektor fűtés, mellette megsülsz 2 méterre megfagysz, ropog kopog ha ki/bekapcsol. Szomszédban kutyaugatás, medencéztek a nyomi gyerekek, utcán vagy kapuba beszélgettek az emberek, sétáltatta valaki a kutyát -akkor kertes házhoz kötelezően mindenki kutyát tart. Kutyaszarszag, szomszédban pottyantós WC, ól, sufnyi, patkányok, sok szúnyog, légy. Télen fűrészgéppel favágás füstszag, de kb mindenhol. Utáltam!

2015 ben szülei segítségével néztünk egy panelt a Havannán 10. Emelet, jó kilátás. Távhő. Na az a végtelen csend és nyugalom. Cakk pajk a rezsi 21.000 Volt fűtéssel mindennel együtt 59m2-es.


SEMMIT mondom mégegyszer! Soha semmit nem hallottunk a szomszédok létezéséből. Egy évet laktam ott, minden a seggembe volt, kényelmes tiszta.

Azóta sajna más lehetőségem nem volt 2017 óta (5éve) megint kertesben lakok, Gyálon olcsó volt. A gatyámat ráköltöttem. De még mindíg nincs kész. Egyedül élek, horror az építőanyag ár. A szomszédok zajolásáról már nem is akarok írni. Itt is ugyan az megy, mint a kertes albérletekbe.

Állandóan mindíg mindenhova kocsival kell menni. Legközelebbi bolt 15 perc gyalog. Busz 20 perc. Belefáradtam már. Szabadidőmbe szabadba akarok sétálgatni és nem pedig rákölteni a kerítés /tetőfelújításra. Inkább megyek étterembe, moziba akármi.

Utálom a kertest!

Minden vágyam vissza a panelba.

2023. okt. 6. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/66 Bereczk Jénos ***** válasza:

Ez aztán az érdekes téma!!! Már a hibákat sokan leírták ezzel nem untatnék senkit!

Lakni valahol kell, vagy kellene, de nincs lehetőség, tető legyen a fejek felett, én vidéken építettem házat, magamnak és a bátyáméknak!!!! Életem legszebb vállalkozása volt, beleértve hogy a tervezőn kívül, más szakember nem volt!!

Vidáman éltünk, míg egy kölcsön fejében az OTP. elvitte mert a csekken hiányzott egy 0 és azt nekünk tudni kellet volna! Semmi gond beköltöztünk a városba, ahol figyelmeztettek, ne furkáljunk annyit, mondtam még egy lyukat se fúrtunk, de kiderült ennek van egy tulajdonosa, aki nekünk eladta szélhámos volt! Vettünk vidéken egy parasztházat, FHB. kölcsönre, mire elkészült azt is vitte a bank! A gyerekünk megnősült, fészekrakó, stb!!! Kiváló szakember lett Angliában, fia kitüntetéssel végezte el a

8. osztályt, a kislánya perfekt angol, kitűnő tanuló!!!

Lányunk Amerikában, New-York-ban és Floridában élt!!!!

Végül, hogy ketten maradtunk, jött a panel, én csak szocotthonnak hívom,

bár én mindenkivel jóba vagyok, mégis mindenki magányos!!!!

Mi a hiba? Az emberek nagyképűek, irigyek falun is, városban is, külföldön is, ez a magyaros mentalitás, ami minden baj oka, ha segíteni akarok zokon veszik, én akarok segíteni NEKI, az őslakosnak, hisz minden jó, hétvégét a nyaralóban tölti, ahol baj a kakaskukorékolás, a madár csicsergés, a parlagfű, a kipufogógáz és hogy valami jót is írjak, mindenkinek köszönök és már sokan köszönnek vissza, vagy már előre!!!!!

SZIASZTOK!!!!!

febr. 28. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!