Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Családi ház vagy Panel lakás,...

Családi ház vagy Panel lakás, hol jobb lakni és miért?

Figyelt kérdés
Ilyen felmérés szerűt szeretnék ,csinálni ,hogy hol jobb lakni családi ház vagy panel? És ,hogy miért? Köszönöm előre is !!!!
2011. nov. 6. 18:33
1 2 3 4 5 6 7
 51/66 anonim ***** válasza:
91%

Én laktam családiban és panelban.

Panelben tetszett az, amit már mások is írtak, hogy amikor haza megy az ember, alig van dolga, kényelmes életformát biztosit.

Nekem nem hiányzott a kertészkedés, sem a hólapátolás, sem a fünyirás és az sem hogy egésznap takaritsam az udvart, gazoljam a járdát..stb.

Viszont hiányzott egy garázs és egy kis udvar, netán terasz, ahová jó idő esetén ki lehet ülni.

Legnagyobb hátránya, az utólagos hangszigetelés ellenére is az ott lakó szomszédok zajainak elviselése (sok a bunkó bérlő). Számomra felháborító amit egyesek művelnek és ezeket a zajokat nem lehet megszüntetni egy panelban.


Családi házban van udvar, garázs, és a panelhez képest csend és nyugalom, ami itt sem teljes, mert a szomszéd ha fát vág, füvet nyír, ugat a kutyája, bagzanak a macskák, az szintén zaj, csak nem közvetlen.

Családi háznál szabadabb az ember, nyugodtam fúrhatód a falat, hallgathatsz zenét, de cserébe ott a sok munka, amivel egy családi ház jár.

Az ideális egy csalási ház lenne, egy jó kertésszel, aki rendbe tartja az udvart, kivéve, ha valaki szeret kertészkedni.


Most egy nyaralóban lakóm a várostól és a munkahelyemtől 2km-re. Ez végül is egy lakás méretű kicsi családi ház, kicsi udvarral ami térköves és részben füves, így rendelkezésemre áll egy kicsi, de kevés munkával szépen tartható udvar.

Csend és nyugalom vesz körül a nyár kissé zajosabb az szomszédba érkező nyaralók miatta, de nem vészes és nem maradnak örökké, mint a rossz szomszédok.

2015. ápr. 13. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/66 anonim ***** válasza:
78%

Miért hiszi mindenki azt, hogy a családi házban nem lehet gázzal fűteni????? Lehet!

Mi családi házban élünk! (pár évet laktam panelban brrr) 2000 nm. kert, 2 garázs, 2 tárolóépület, medence, kültéri kemence....egyszerűen imádom. Ja a fűnyírás meg játék...1 óra alatt megvan, úgy, hogy elrodeózunk a fűnyírótraktorral :)

Ami meg a legjobb, hogy 25 négyzetméteres konyhám és másfélszer ekkora nappalim van! :D A gyerek cuccokat sem kell eladogatnom, mert elfér (tervezünk másikat) :)

2015. szept. 24. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/66 Pifko válasza:
84%
Mi panelban lakunk már hosszú évek óta,de már nagyon elegünk van belőle,bunkó szomszédok,idegesítő vénasszonyok,pairvékony falak.Mi a nyolcadik emeleten lakunk és ha a földszinten neki álnak furni olyan mint ha a fülemben lenne az a szar.Nem lehet piheni egyszóval meguntuk és most megyünk.Megpróbálunk elköltözni egy családiházba hogy végre kipihenhessük a panelnyujtotta nyugalmat...
2016. febr. 28. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/66 anonim ***** válasza:
87%
Régi a kérdés, de azért válaszolok. Én családi házban nőttem fel és onnan költöztem panelba. Meg kell mondjam én nagyon élvezem a panel kényelnét a családi házhoz képest. Ott állandóan dolgozni kellett valamin, apukámnak mániája volt az állattartás, ami azért nem olyan könnyű. Mindig gond volt a fűtéssel én állandóan fáztam. Folyamat valamit szerelni kellett rajta. Ráadasul be kellett járni minden miatt a városba, ami szintén nagyon fárasztó. Én nem akarok se kutyát se egyéb más állatot tartani. A kerti és egyéb munkákra fordított energiát másra fordítom, minden itt van a közelben, minden kényelmesen elérhető. Innen én max egy erkélyes téglalakásba költöznék, de csaladi házba semmikép.
2020. ápr. 5. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/66 anonim ***** válasza:
71%
Jah, és aki a családi házra érvelve a nyugalomra és a csöndre hivatkozik, az sem teljesen helytálló. Apukámáknál mindig hétvégén áll neki valamelyik szomszéd füvet nyírni vagy fát vágni hangos stillfűrésszel, a kutyák ugatásáról nem is beszélve. Folyamat zajos a környék ezek miatt. Télen a házak fűtése miatt meg büdös és szennyezett a levegő, míg egy társashát központi fűtéssel működik, így ott nincs ez a probléma. Néha azon nevetek, hogy a városban tisztább a levegő, mint vidéken. Ezek miatt is én maradok lakás párti.
2020. ápr. 6. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/66 anonim ***** válasza:

Nem lehet általánosan megmondani, melyik jobb a másiknál, ez teljesen egyéni igények függvénye.

Nekünk a társasház (nemcsak panel) ideálisabb az életvitelünk szempontjából, feleségem és én is egész nap dolgozunk hétköznap, a hétvége egy részében pedig a lakást takarítjuk... nekünk nem hiányozna még pluszban a kert fenntartása is.

Gyerekünk még nincs, de majd szeretnénk, addigra még változhat az elképzelésünk, habár mindketten társasházban nőttünk fel, mégis boldog gyerekkorunk volt.

Nekünk a lakóközösséggel sincs baj szerencsére, és nekem megnyugtatóbb, hogy szomszédok is vannak a közelben, nagyobb biztonságérzetet ad.

Ahol mi lakunk, van udvara a társasháznak, ahova jó időben ki lehet menni, nyilván ez is egy plusz érv, hogy nem ragaszkodunk kertes házhoz.

Na meg szeretjük azt is, hogy közel vannak boltok, orvosi rendelő, posta, bank stb., jó a közlekedés, és nem kell egy fél napot rászánni, ha pl. bevásárolni megyünk. És nem is belvárosban lakunk, de ott nem is szeretnénk. Kertes házak pedig zömmel a város szélén, vagy agglomerációban vannak, ahol az infrastruktúra, az ellátottság is általában rosszabb. A városközponthoz közeli családi házak meg kb. a megfizethetetlen kategória.

Szóval részünkről ezek miatt a társasház a nyerő.

2020. nov. 12. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/66 anonim ***** válasza:
80%

Gyűlöltem családi házban lakni.

2 évet húztam le falun, házban és borzalmas volt.

Menekültem vissza a panelba.

Egyszerűen nem volt annyi pénzünk, hogy olyan házban lakjunk, ami megfelel egy felújított lakásnak. Több millió forint ráment a házra, de még mindig 1000 dolog volt, amit meg kellett volna csinálni (régi disznóól, járda a felázás miatt, palatető, új kerítés a ronda régi helyett, fákat rendbe hozni, terasz járólapozása, konvektor helyett rendes fűtés...).

A fű rettenetesen ronda volt és rémesen gazos, de esély se volt arra, hogy az helyre lesz hozva, mert rengeteg pénz kellett volna hozzá.

A fűtés szörnyű volt, mindig fáztam mert csak egyetlen szobát fűtöttünk és az is irdatlan pénz volt. A lakás többi részében 15 fok volt, szinte kabátban kellet kimennem a konyhába.

A kutyák kegyetlen büdösek voltak, de télen a minuszokban nem rakhattuk ki őket egész napra, csak amíg dolgoztunk (panelben felnőtt kutyák). Ezért a ház is büdös volt tőlük.

Nyugalom és csend.... ez az az érv amit soha életemben nem értettem a családi házzal kapcsolatban. Ebben a pillanatban néma csend és hullaszag van a panelben ahol vagyok. Ennél nagyobb csend csak akkor lenne, ha megsüketülnék.

Nem tudom milyen lenne egy fullra felújított családi ház a belvárosban, de mivel nekem nincs 40 millió forintom, teljesen felesleges azon gondolkoznom, hogy jobb-e mint a panel.

Ahol laktam az rettenet volt.

Hazaértünk a munkából és álltunk neki sötétedésig a munkának, aminek soha nem volt vége és teljesen kilátástalan volt a helyzet.

Ha hazamentem, onnantól be voltam zárva, sehova nem lehetett menni, nekem nem szabadság volt hanem rabság (kb 1000 forinttal lehetett számolni a benzinköltséget ha be akartam menni a városba).

Itt a városban munka után azt csinálok, amit akarok. Szép időben azonnal megyek sétalni parkba, futtatóra, kirándulóhelyre a kutyákkal, találkozni a barátnőimmel, lemenni fagyizni a főtérre, beülni egy kávéra, csak úgy beülni hirtelen egy mozifilmre vagy csak lehuppani megnézni netflixen egy sorozatot.

Falun el voltam vágva a világtól.

Az h kimentem a kertbe elhordani a téglákat, összeszedni a lehullott almát vagy kiszedni a gazt a járdából, nekem nem okozott semmiféle örömet vagy szabadságérzést.

1000x inkább költöm a pénzem nyaralásra, koncertekre, éttermezésre stb. mint nyomjam bele a házba minden forintot amit megkeresek.

Azok akik minden héten grill partit tartanak, talán megéri mindez, de mi végül ki se ültünk a teraszra. Gyakorlatilag nem használtuk a kertet, mert munkán kívül nem tudtunk mit csinálni ott. Persze kifeküdtem egyszer az árnyékba meginni egy cidert, meg kb 3x grilleztünk de ennyi.

A környezet csúnya volt (hisz nem gazdag nagymamától örököltünk szuper házat), én sokkal igényesebb környezethez vagyok szokva, de nem akarom minden pénzem arra költeni és el voltam vágva a világtól és semmi szórakoztatót nem tudtam ott csinálni.

Az a nagy szabadság amit páran felsoroltak, az mind munka...


Összességében rettenetes élmény volt és elképzelni sem tudom, hogy ez miért jó az embereknek (hacsak nem tényleg eleve egy városban full felújított házba költözik, bár én akkor sem mennék oda, mert ha lenne 40 millám, inkább vennék 20ért egy lakást és maradna 20 millióm...)


Társasháznak persze megvan a veszélye, de családi házban is lehet pont ugyanolyan élhetetlen a szomszéd, de lakásból könnyebb elköltözni rossz szomszédok miatt, mint házból, amiben az összes pénzünk benne van.


Sokkal kényelmesebb a városban, minden karnyújtásnyira van (gyalog 10 perc Lidl, 15 Aldi, 20 Tesco, 3 perc kisbolt- kocsival vagy biciklivel pedig egy szempillantás).

Kórház kocsival kevesebb, mint 10 perc.

Munka után nem a munkát kell folytatni.

Hatalmas park mellett lakom, ahol csúcs játszótér van, ha gyerekem lesz, rálátok az ovodára és a park közepénél ott az ált. iskola, gyerekorvos, gyógyszertár, 10 perc sétára kutyafuttató és erdős sétarész.


Soha de soha nem fogom megérteni, hogy miért jó az valakinek, ha falun lakik családiházban (a városban lakó pöpec házakat nem keverném ide, az nyilván jó- bár én oda se költöznék a pénz miatt).

2021. febr. 14. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/66 Brandon41 válasza:
75%

15-ös, nem tudom hogy te milyen családi házban éltél, de az elmondásod alapján eléggé lepukkant lehetett (már bocs). Születésem óta családi házban lakok, amit a nagyszüleim építettek, majd a szüleim ráépítettek egy szintet. Az egész kertünkben szép fű van (öntöző rendszerrel így a füvet sem kell öntözni, ha nincs eső), amit nem nagyon szeretünk vágni,de muszály. Ahogy olvastam sokan írták családi ház fűtéséhez a fát, amit vágni kell (vagy hozatni), mi többnyire csak gázzal fűtünk, ha valami geb*sz van vele akkor van még elektromos fűtési lehetőségünk is meg vegyes tüzelés is.

Mi nálunk hátul a kertben van egy kis kondigép is, úgy hogy ha kiakarom magam pattintani, akkor fitness terembe sem kell mennem. Egy családi házon, mindig lehet valamit csinálni, szépítgetni, javítgatni. Ha olyanok a szüleid akik miatt szerelőket sem kell hívni ha valami elromlik, vagy átalakítást szeretnél csinálni akkor sok pénzt lehet megspórolni ezeken. A villany számlát családi házban, meg napelemmel (is) lehet csökkenteni.

2021. máj. 31. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/66 anonim ***** válasza:
84%

#58

Sok a ha :D és ha minden feltétel teljesül amit leírtál, akkor biztosan jó lehet családi házban lakni.

Eleve pöpec házba beköltözni, ahol minden adott és van aki a javításokat is segít elvégezni.

De az emberek többsége csak a egy car házat tud megvenni, városon kívüli területen.

2021. jún. 2. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/66 anonim ***** válasza:
100%

Én eddig csak családi házban éltem,a szüleimmel élünk.

Ha szép házat akarsz nagyon sok pénzt bele kell fektetni.


Pl pár évente azért érdemes kívülről lefesteni a kerítést,korlátokat,ha van melléképület azokat is karban tartani,nem 2 fillér.


A telek hatalmas,a fűnyírás olyan 3 óra alatt van meg.


Ha beázik a tető,elég költséges,a házra kívülről is költeni kell,tehát szigetelés,festés.


Ha elromlik valami,és nincs a családban ezermester,akkor mindig hívhatod a szerelőket.

Ha elromlik a kazán,az sem 2 fillér.


Nyáron munka után tarthatod karban a külső részt,az mellett,hogy általában több helyiséges egy családi ház,mint egy panel,így a takarítása is több idő.


Ha nincs autód,akkor marad a tömegközlekedés,ha nem a központban laksz,akkor messze esik még buszozás után is gyalogolhatsz a boltba,orvosi rendelőbe.


És,igen,amit írtak sokan,egy élhető,jó helyen lévő családi házból pedig 2 panelt veszel,akkor már sokkal inkább vennék kettőt és kiadnám albérletbe az egyiket,ami passzív jövedelmet hoz.

Így meg az összes vagyonod benne van egy lakásban,ahol élsz,és mindig költeni kell rá,többet,mint egy panelre.


Amúgy mi családi házban lakunk,de jó ha szökőévente egyszer kiülök a teraszra.

Annyira bezárkózottak már az emberek,elvannak a tv-n,neten is a falusi emberek is,hogy nem nagyon vannak kint az udvaron.

2021. jún. 2. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!