Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Családi ház vagy Panel lakás,...

Családi ház vagy Panel lakás, hol jobb lakni és miért?

Figyelt kérdés
Ilyen felmérés szerűt szeretnék ,csinálni ,hogy hol jobb lakni családi ház vagy panel? És ,hogy miért? Köszönöm előre is !!!!
2011. nov. 6. 18:33
1 2 3 4 5 6 7
 41/66 anonim válasza:
69%
Csak a panel építésűről érdekel vélemény vagy a qutinor is megfelel?:D Miért nevezi sok ember panelnak a tömbházakat?! Van az is téglából vagy betonból. Én betonházban lakom, 4.en, még sosem zavartak a szomszédok zajongásai, mert nem igazán van ilyen. Aki ilyen házban lakik, sztem figyel erre, vagy alap, h figyeljen. Én szeretem, mert közel van minden, a betonfalak nagyon jól szigetelnek, nem kell sokat takarítani, és a mi 3 tagú családunknak pont elég. Ha kertre vágyunk elmegyünk a nagyszülőkhöz, vagy kirándulni. És nem utolsó sorban biztonságosabb is.
2011. nov. 15. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/66 anonim válasza:
88%
Ja, és szerintem hülyeség ez, hogy a szomszéd fingik egyet az is áthallatszik...a közvetlen szomszédban van kutya, kisbaba, se soha, se ugatás se sírás nem zavart meg. Csak kinn a lépcsőházban hallani.
2011. nov. 15. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/66 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem az a családi ház ami azt a komfortot hozza mint egy panel az kb a panel árának 4x -ese mind vételárban, mind fenntartási költségekben. A régi házakkal meg csak a macera van.
2012. ápr. 2. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/66 hypno ***** válasza:
89%

Attól függ, az ember mit vár el a lakóhelyétől.


Egy családi ház soha nincs kész. Azon mindíg csinálni kell valamit. Viszont ha valaki bütykölős típus, akkor van helye arra, hogy kiélje a szenvedélyét. Ugyanez igaz a kertre is. Kevesebb a szomszéd, de ez nem garancia arra, hogy lehet élni a közelükben. Senki nem áztat le, legfeljebb a jóisten, ha történik valami a tetővel.


A panel nem vitásan kényelmesebb. A csapból mindíg folyik melegvíz, a lakás egyformán meleg ha fűtési szezon van. Cserébe behatárolt az élettér, ahol nincs mindennek helye. Nagy mozgásigényű állatnak semmiképp. Aki panelban kutyát tart, az nem az állatokat szereti, hanem saját magát.

Sok a szomszéd, de nem ismered őket.

Bütyköléshez, kertészkedéshez nincs hely. Hímezni, műszerészkedni, más bolhapatkolás jellegű tevékenységeket csinálni persze simán lehet.

2012. aug. 5. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/66 anonim ***** válasza:
74%
Ha azt írod, hogy a családi ház soha nincs kész valószínű panellakó vagy és úgy ítélsz, hogy nincs tapasztalatod, legalábbis nem valami sok ,a panelban se jön ám mindig meleg víz és a családi házban is mindig meleg van és nem is kell megszakadni érte meg kifizetni százezreket...:)
2012. aug. 5. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/66 hypno ***** válasza:
66%

Az életem felét családi házban éltem le. (Új építésűben Egy másikat segítettem felépíteni.) A másik felének a kétharmadát pananelben. A maradékot 100 éves bérházban.


Úgyhogy hidd el tudom miről beszélek.


A legkényelmesebb mind közül a távfűtéses panel volt.

2012. aug. 5. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/66 anonim válasza:
78%

Nézd, sok szempontból meg lehet vizsgálni ezt a kérdést... A jobb alatt mit értünk? Hogy gazdaságosabb, vagy hogy jobb az életminőséged?

Szerintem mivel életünk nagy részét az otthonunkban töltjük, nem mindegy hogy hova, milyen helyre járunk haza...

Annak idején miért hozták létre a panel házakat? Statisztikailag bizonyított tény, hogy sokkal többet lettek betegek a tanyákról panelokba költöző emberek.. Egyszerűen nem emberhez méltó élet, bárki bármit is mond. Lehet lepontozni, akkor is ezt gondolom. Persze, ha valakinek az élet az abból áll, hogy felkel, dolgozik, majd hazamegy, kibont egy sört és non-stop bambulja a TV-t, akkor aláírom, megteszi a panel is. Én mondjuk nem tudnék természet közelsége nélkül, vagy háziállatok nélkül élni. Mint ahogy az élet szépségeihez az is hozzátartozik, hogy ne csak vegetáljunk, hanem nyaranta elfogyasszuk a reggelinket az udvaron, sütögessünk, kertészkedjünk, a gyerekek meg szabadban legyenek.

Én is laktam kis ideig panelban, mikor egész kicsi voltam...nyaranta jóformán soha nem is tartózkodtunk otthon, csak a nagyszülőknél, mert a szüleim azért ragaszkodtak ahhoz hogy egészségesen nőjünk fel. Gondolhatod mekkora volt a kontraszt! Utáltam oda hazamenni. Na, szóval ennyit a szentimentális részéről. Ami a költségeket illeti,a kertes ház nem feltétlen ráfizetés. Én mai napig abban lakom, pl mi kandallóval fűtünk, és nagyon jól van szigetelve a ház, szóval fázni én itt még sosem fáztam, és sok szomszédunknál napelem is van, mi is szeretnénk. Nem igaz, hogy mindig valami elromlik...illetve, ha valami el is romlik, annak nincs köze a kertes ház mivoltához. Legutóbb pl elromlott a mosogatógép, előtte meg a mosógépünk szarakodott..na bumm, az talán lakásban nincs? Egy családi ház minden szempontból rengeteg örömöt, szépséget tud adni az embernek. Melegen ajánlom.

2014. jan. 10. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/66 anonim ***** válasza:
57%

Lehet késői válasz de a téma mindig él és figyelik úgyhogy írok.

Én családi házban lakok egy faluban,számomra rettentően unalmas,szomszédok pletykásak,egyszerűen undorítóak!

Az meg a másik hogy jönnek a nagy gengszter romák a szembe szomszédba és csak üvölt a zene a kocsiból este 10 órakor,hmm milyen jó...Readásul az ablak is beremeg...

A másik hogy panellakás sokkal olcsóbban megvehető,ez az egyik,a másik hogy azért a Bp központjában sokkal jobb egy tini fiúnak vagy lánynak hidjétek el! Ők szeretik ezeket a házakat mert közel van minden,mindig nyüzsgő helyen laknak ahol nem áll le az élet,de ez kb minden panelra igaz mivel faluban nem igen van panel...

Meg ugye olcsóbb is,nekünk van családi házunk de a fa valami rohadt drága,egy panelt kifűtünk most 20.000Ft-ból,ennyi egy havi számla és nappal meg éjjel is meleg van,de a családi házunkban mindig fázott a lában,kellemetlen volt,éjjel nem égett a tűz ergó lehült a lakás,meg ugye a családi ház több időt elvesz,tehát ha mondjuk felújítod a panel lakásodat akkor a külsejével nem kell foglalkozni mert mindenképpen szép,mármint olyan NYC stílusú,de egy családi házat ha felújítod akkor a külsejét is fel kell,új tető új vakolás kintre arra festék stb...

Tehát panel kényelmes,olcsóbb,általában nyüzsgő helyen van amit a fiatalok szeretnek.

Sokan itt sírnak hogy juj elmennék a panelből,de azoknak mondanám hogy örüljön h van valahol laknia és nem egy csöves,és azt se említsük hogy aki panelban élt az általában lusta,most nem olyan sértés és ne úgy értsétek csak annyi hogy családi háznál hetetne fűnyírózás,fa metszés,barkácsolás,kerítés megnyirése,kertet művelni ami már sok egy nagyvárosi embernek!

Hidjétek el,rokonom tök így van,ők ilyen helyen laktak,vagy is panelban és most elköltöztek egy Községe,olyan falu stilusú és van egy családi házuk,ahol van kert,de mivel lustábbak művelni mint egy olyan ember,aki már oda született ezért bérbe adták,füvet lenyírják de kb ennyiből ki is merült a munka!

Úgyhogy azt akarom írni hogy nem feltétlen jó olyan embernek a családi ház aki a panel kényelmét szokta meg! Mert itt a fórumon írják hogy élvezetes,de csak filmekből ismerik és ha oda csöppenek,inkább vágynak vissza!

Panel úgyhogy jó,és azt se felejtsük el hogy fűtés nélkül is kb 15 fokvan a lakásban,mert a falak fűtenek,de azért a mi családi házunkat ha éjjel nem fűtüttünk,márpedig nem lehűlt a lakás elég rendesen,az ember utált felkelni a meleg ágyból az 5 fokba.

Én azt mondom mindenki tisztelje a házát,ne vádjon annyira sehova mert akkor a háza vagy panelja is hálás lesz.

2014. máj. 1. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/66 anonim válasza:
100%

Ha fiatal vagy, szeretsz szórakozni, gyakran eljársz otthonról, a panel neked való.Nem nagyon kell foglalkoznod vele, a házból sok havert szerezhetsz, a szórakozóhelyek csak egy köpésre vannak, ha esetleg jófej szomszédaid vannak, bulit is tarthatsz.Ugyanakkor fel kell készülnöd a sok pletykás öregasszonyra, akik rossz szemmel fogják nézni a te "bûnözõ" életmódodat, állatot nem nagyon tarthatsz, és nagyon rugalmasnak kell lenned, mert MINDIG neked kell alkalmazkodnod a többi lakóhoz.Állatos és kisgyermekes család mellett lakni sem leányálom, el kell viselned a kutyaugatást, macskanyávogást stb. és a gyereksírást is.Ha az alattad, melletted, feletted lévõ szomszéd mos vagy éppen b*szik akár vasárnap éjjel, nem nagyon tudsz csinálni semmit.Szóval ha bulizós vagy, és tudsz alkalmazkodni, akkor jó választás, de ha nem akkor felejtsd el.Ja és a távfûtés méregdrága.

Ha nem igazán vagy alkalmazkodós, idõsebb vagy, vagy családot tervezel, állatokat szeretnél, inkább családi ház.Sokkal szabadabban tudsz élni, annyi kutyát, macskát tartasz, amennyit akarsz, és a porontyod sírása miatt sem fog dörömbölni a szomszéd.Úgy alakíthatsz mindent, ahogyan csak szeretnéd, nem szól bele senki.De a családi házzal nyilván több a munka, drágább, nem a központban van általában, gyakran kell autó vagy tömegközlekedés.

A falusi, kisvárosi családi ház pedig egy fiatalabb, kissé türelmetlenebb embernek kész rémálom.Én is helyen nõttem fel, fél éve beköltöztem egy belvárosi bérházba, ég és föld a különbség, egyedül a szép nagy kertünk hiányzik.Kezdeném ott, hogy a legközelebbi járdával felszerelt utca és bolt fél óra sétára volt tõlünk.Az utak kátyúsak voltak, télen sárosak, nyáron rettenetesen porzottak.A szomszédunk nem irtotta a parlagfüvét, ennek hála nla nyarakat végigtüsszögtem családdal együtt.Igen sok volt a környéken a cigány, akik leszólítgattak az utcán, és a banki értesítõkre vadászgattak (az a hab a tortán, hogy lelopták a vaskaput!).A környék hemzsegett a kóbor kutyáktól is, volt hogy 2 hetente történt kutyatámadás.Legközelebbi iskola kocsival ugyan 10 perc, de gyalog 1 óra, a busszal ne is próbálkozzon az ember, mert egyszerûen nem fér fel rá.Kórház nincs, orvosi rendelõ kocsival 20 perc, gyalog kb.másfél óra.Óvoda van, de az se túl közel.Betörés a környéken mindennapos volt.Szóval, ha a családi házat akarsz, semmiképp se költözz elhagyatott helyre, mert nagyon nem biztonságos!És amiket leírtam, azt úgy értsd, hogy egy 35 ezer lakosú város "családias"(magyarul bûnözô) övezetében történt.

2014. nov. 10. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/66 anonim ***** válasza:
100%
Így van,mindenki döntse el hogy milyen korosztályba tartozik,0-tól 40 éves korig álltalában panel mert ők szeretnek elmenni szórakozni,40-től 50-ig esetleg 55-ig dönteni kell,itt már nehezebb mert ők álltalában a nyugságot is keresik,55-től 100-ig (:D) meg kertes ház a nyüzsgő várostól távol,ők azok akik nyugdíjasok és pihenni akarnak,ők utálják a panelt meg a lépcsőket is,szóval a lényeg hogy melyik korosztályról van szó,én biztos panelba mennék mert undorító ez a falu,most gondold el reggel 6!!! órakor kelek,hogy 8-ra beérjek az iskolába...Akik meg abban a városban laknak ahova én megyek és egyben a legközelebbi is,felkelnek fél nyolckor esetleg 7 órakor és szépen lassan besétálnak,nem kell kényelmetlen buszon utazni ahol levegőt nem kapsz,nem kell ádogálni a szakadó esőben a buszra várva egyszerűen jobb.Falukban az orvosi ellátásról ne is beszéljünk,nálunk 1 héten kétszer van pár órát az orvos,kb 2 órát vársz mire sorra jutsz,ahol szintén elkapsz csomó betegséget a többi embertől! Na ezért nem kell a falu! Nem hiába fogy a népesség ezekről,nálunk is inkább az öregek élnek,meg a cigányok akiknek autó legyen és boldogok,lopásból meg megélnek.
2014. nov. 14. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!