Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Majdnem 40 évesen várnátok...

Majdnem 40 évesen várnátok még az ingatlan vásárlással, hogy az önerő összejöjjön vagy megvennétek egyet lakást olyan helyen, ahova nem annyira vágytok?

Figyelt kérdés

Városban élek és ez a környék kifejezetten tetszik. Nem a legdrágább város, de egyedül azért itt venni ingatlant mem egyszerű.

Néztem olcsóbb lakásokat faluban, amire van önerőm. Az sem családi, hanem lakás.

Lemondanátok a kényelmes városi életről egy ilyen lehetőség miatt? Közel a 40-hez várjak még 1-2 évet és hátha tudok itt is venni?


2023. jún. 23. 23:24
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
én nem vártam, és a "szar" lakáson kerestem 30 milliót amíg vártam az "igazit"
2023. jún. 25. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

11# Ez véletlen egyrészt. Másrészt, ha továbbköltöznél és nem befektetésnek tekinted a lakást, akkor ez a nyereség nem realizálható. Tartja a piaci értékét, sőt... Mondok egy példát.

Amikor a lakásunkat vettük az 16 millió forint volt. Ekkor az eladóink egy újépítésű csokos házba mentek tovább 28,8 millióért. Mi a lakásunkat szeptemberben eladtuk 39,5 millióért, ugyanaz a ház most a 90 milliót nyaldossa. Ha most egy ilyen házba szeretnék beköltözni, akkor nem 13 milliónyi különbséget kell kigazdálkodnom valahogy.

2023. jún. 25. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Nem a környék taszít, hanem a gondolat, hogy kiköltöznék a városból, ahol minden karnyújtásnyira van, akár gyalog is, munkahelyet kivéve.
2023. jún. 25. 18:23
 14/22 anonim ***** válasza:

#13

Városból költöztem falura 25 éve, családi okok miatt. A befogadásommal nem volt semmi gond, normális emberek laknak errefelé.

Mégis 25 éve úgy érzem magam itt, hogy nem vagyok otthon, pedig a saját házam. Számomra megszokhatatlan életforma.

2023. jún. 25. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

#12 értelek, de én regeteget dolgoztam vele a két kezemmel, munka mellett. Ennek a munkának viszont realizálható a profitja. 3 évet dolgoztam vele főállás mellett. Másik esetben meg vártam volna tovább az igazira egy albérletben. Szóval de, bőven van realizálható része, és a vásárlóereje arányaiban sokkal nagyobb a mostani értékének, mint amennyiért vettem.


Volt itt minden, bontás, építés, új lakrész kialakítás, stb stb.


Szóval értem amit mondasz, itt most nem ez a helyzet, az igazira várást én helyettesítettem egy extra lépcsővel és munkával, ami meg is térült.

2023. jún. 25. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
65%

A lépcsőt értem, nekünk is megadatott, bár extra munka nélkül is "megtérült", ha lehet ezt mondani. Viszont mivel az értékét tartotta és csupán ugródeszka volt, a nagy egészet nézve nem jártunk jobban.

Abban igen, hogy 40 millióval indultunk tovább a mai piacon, nem 16-tal (vagy kitudja mennyi megtakarításunk keletkezett volna azóta). De jobban esett volna a lelkemnek 7 éve megvenni a házunkat, az akkori árán...

2023. jún. 26. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Nyilván minden eset más és más, én már a korábbi lagymatag piaci környezetben is mélyen áron alul vásároltam, pont azért, mert amit generálos 15-ért megcsinált volna rajta, azt én megoldottam 5-ből "okosan".


Mák, nagy mák, egyébként sosem lett volna lakásom.

2023. jún. 26. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Azóta hogy döntöttél kérdező?
márc. 14. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Megvettem a falusi lakást kertrésszel. Van itt is például edzőterem, szomszédok normálisak. Bolt meg negyed óra autóval. Itt is van szükség esetén, de a nagyobbakba járok. Kutyákkal legalább ott is sétálunk. Modern falu ez, nem az a tipikus maradi felfogású, putrizós emberekkel tele. Munkahely meg ugyanolyan távolságra van, mint ezelőtt.
ápr. 15. 20:08
 20/22 anonim ***** válasza:
Király, gratulálok! :)
ápr. 16. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!