Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » ADAX fűtőpanele (elektromos...

ADAX fűtőpanele (elektromos radiátor) van valakinek? Ha igen, milyen tapasztalatai vannak vele?

Figyelt kérdés
Főleg a teljesítménye és a fogyasztása érdekelne. Mi egy kb. 15 négyzetméteres szoba fűtését szeretnénk megoldani vele (1500 vagy 2000 W). Infrapanelre is gondoltunk, de az kb. 2-3 szoros költséget jelentene. Ezt nem engedhetjük meg magunknak sajnos.
2010. dec. 12. 14:35
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
Na, az tök jó, javul a helyzet, két hete még napi 20kWh ment el, az heti 140 lenne. Most hidegebb van kint, többnek kellene elmennie. Mi változott? Hűvösebbet tartasz a lakásban? Amikor éjszakára lekapcsoltad, hány fokra ébredtetek reggel?
2014. nov. 18. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
...
2014. nov. 19. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
Azota a 2 falszomszédom is füt! A gyerekszobába reggel 19 fok van. Du mikor hazamegyek 20.
2014. nov. 19. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:

A napi 20kW/h az 24 órába ment el, amikor otthon voltunk. Az hétvége volt. És mostam 3 adagot, bojler többet van használva stb....

Mostmár a heti fogyasztást nézem, amikor 6:30-16ig nem vagyunk otthon hétközbe, csak a hétvégén.

2014. nov. 19. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:

Keddtol-keddig nezem a heti fogyasztast. Most 130 ment el. 2 keszulek.

Regen 1 sima hosugarzo a konyhaba ejjel nappal havi 600.

2014. nov. 26. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
1 havi villany fogyasztasom: 603 kW. Abbol 250 az alap fogyasztasom. Es most itthon voltunk betegbe 2 hetet. Tehat ment napközbe is a 2 keszulek.
2014. dec. 3. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
Na most aztán szélsőséges az időjárás. Gondoltam rád.. Hogy bírjátok?
2014. dec. 31. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 Már létezik88 válasza:

Üdvözletem mindenkinek.


Mi most tervezzük a fűtés kicserélését norvég fűtőpanelra. Igazában 4 helységet kellene fűtenie amihez kicsit túlméretezve ősz 4.8-5.3Kw teljesítményű kell típustól függően. Azt is kiszámolva hogy 24ó folyamatos üzem mellet

Kb.: 150000Ft a fűtésszáma, tehát ez a legrosszabb eset.

Na most nekünk nincs gáz a telken mi meg nem kívánunk rá költeni az igen kellemetlen és hosszadalmas procedúra miatt + az iszonyatos költségek miatt és az engedélyeztetési eljárás miatt.


Valaki emlékszik még mikor elzárták az Oroszok a gázcsapot nem lehetett szinte elektromos fűtőeszközt kapni a boltokban.

2015. jan. 11. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
Nos, én leszigeteltem brutálul a házamat. A falakon 20cm szigetelés, a tetőben 30cm gyapot, az ablakok három rétegűek... Nálam a hőigény egy *átlag* téli napon 3kW... Neked mennyire szigetelt? Számolj!
2015. jan. 11. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:

Téli szünetbe nem voltunk itthon, de a hűtő és a konyhai 1250-es panel ment. 18 fokra volt állitva, és 89 kW ment el 5 nap alatt!


Nálam a konyha egyáltalán nincs szigetelve. Ez egy hozzáépités a 60-as évekből, verandának hivták :D 17-es fal, hullám pala, alatta farost lemez.

Amikor nem volt vill fűtésem, télen be kellett csukni az ajtaját, hogy ne jöjjön be a lakásba a hideg. Olyan kor 12 fokok voltak reggel :D fasza volt :D Aztán vettem egy fűtőszálas melegitőt, már modernebb kiadás volt, 3 fokozat volt rajta. Az ment 24be télen és volt 600 kW a fogyasztásom. Most a 2 panellel ennyi, és plusszba még számitógép, mikro. Régen nem volt se gépem se mikrom.


Szoval az alap, fűtésnélküli fogyasztásom 250 kW. Ennyit fizetek átalányt. Illetve augusztustol megkértem a 300 kW-ot, mert akkor már tudtam, hogy váltok. Fűtéssel 600 kW havonta. Nekem simán megéri a 2 panel. Nálam van már csak konvektor, tavaly 650 m3-t fogyasztottam, azután fizetem az átalányt. Jelenleg 110 m3-nél tartok :D juniusba jön leolvasni, szerintem 250-nél több nem lesz, szóval 400-at sporolok, az összegbe nem tudom mennyi. A villany meg max 1000 kW-al lesz több! És mindenhol meleg van :) Ja és ez mellett egy ventillátoros kis fűtőtesttel fűtöm a fürdőt a gyermeknek max 30 percet megy. A bojler 80 L-res az 3 orát megy naponta átlagba. A szgép átlag 50 orát hetente.

2015. jan. 20. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!