Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » ADAX fűtőpanele (elektromos...

ADAX fűtőpanele (elektromos radiátor) van valakinek? Ha igen, milyen tapasztalatai vannak vele?

Figyelt kérdés
Főleg a teljesítménye és a fogyasztása érdekelne. Mi egy kb. 15 négyzetméteres szoba fűtését szeretnénk megoldani vele (1500 vagy 2000 W). Infrapanelre is gondoltunk, de az kb. 2-3 szoros költséget jelentene. Ezt nem engedhetjük meg magunknak sajnos.
2010. dec. 12. 14:35
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:

Értem amit irsz! De pont, hogy mert termosztát van rajta, nem fűt, nem tekeri az órát egyfolytában. Ja amúgy 50nm a lakás, a nagyszobába gázkonvektor van, de még nem kapcsoltam be. A fürdőt és előszobát sem fűtöm. Tehát a 2 fűtötest fűti az 50 nm. illetve éjszaka 1 fűtőtest.


Hétvégén élesbe fog menni mindkettő, mert egész nap otthon vagyunk. Hétfőn, ha nem felejtem el, megírom a tapasztalatomat.

2014. okt. 30. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:

jaj a másik!

Konvektorral fütöttem idáig, mint irtam az én szobámba is az van. Tavaly télen enyhe telünk volt, igy alig használtam, a konyhába a villany ment.

Tavaly előtti tél betett, havi 8500 gázt fizettem, az éves elszámolásnál tavaly nyáron kijött még 42ezer :D Pedig csak gáztüzhely és 2 konvektor volt :D Es ugyanugy nem voltunk otthon egesz nap. Utálom a konvektort, szar a levegő tőle, kattog, és semmi komfortérzete nincs. A villanyszámlám akkor 7500 volt havonta. Éves szinten: 234 ezer volt a kettő! Most ha a gázt kiváltom és ugyanennyi lesz a villanyom, sem bánom, mert valóban olyan "radiátoros" kellemes hőérzete van :)


Most, hogy be akartam a gyerekszobába kapcsolni a konvektort és nem tudtam, hivtam szerelőt, mondta kuka! Egy uj konvektor 60-80 ezer. Ha cirkot akarnék milla. Igy választanom kellett. Mindenképp praktikusat kényelmeset, tisztát akartam. Azt tudjuk, hogy a gázt higitják. Amikor főzök, állandoan piros a láng, évek óta. Ezt is figyelembe vettem. Szóval átrágtam rendesen és ezért is döntöttem a norvég villany fűtőtest mellett! Jövőre az én szobámba is lesz és az előszobába is.

2014. okt. 30. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:

Rendben van, de a régi hősugárzódból egy 3eFt-os termosztáttal egy pontosan olyan funkcionalitású fűtőtestet lehet(ett volna) csinálni, mint a mostani paneled.


(Megmondom őszintén, van létjogosultsága az ADAXnak, de mérges vagyok az értékesítőikre, amikor túllihegik, és energiatakarékosnak állítják be azt, ami nem az.)


Amúgy igaz, a konvektor ritka rossz hatásfokkal dolgozik, a villanyfűtés meg 100%-kal. Szóval nálad nyilván nem érvényes a cirka négyszeres szorzó.. (Azóta az árak is változhattak, nem néztem...)


Amúgy a gázt nem higítják... ;)

[link]


Ja, ha nem használod a konvektort, szereld le, és sürgősen tömd be a lukat a falon! Ott szökik el sok meleg!!!

2014. okt. 30. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
53%

"Gazdaságos: a központi fűtésrendszer árának harmadáért kiváló minőséget kap, a fűtőszál nem izzik, ezért az izzószálas készülékekhez képest harmada a fogyasztása"


Na szóval az ilyen szövegért én konkrétan rács mögé dugnám a felelőst!! Persze, hgoy harmada a fogyasztása, de azt nem írja, hogy csak harmad annyi meleget ad!!! Grrrr!

2014. okt. 30. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:

Jövőhéten jön a szerelő és szereli le :)


Azt tudjuk, hogy adax alulrol kapott hideget melegiti fel és a fizika törvénye szerint a meleg felfelé száll. Nekem alulról rohadt meleg a padló. Nyáron kellemes és lehet mezitláb, de ilyenkor már a szőnyegeket is előveszem, pedig baromira utálom :D A gyerekszobát meg hétvégén rakom le a puzzleszőnyeggel :D nagyon jol szigetel, a legjobb :)

2014. okt. 30. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:

Igen változtak az árak. rezsicsökkentés volt :D :D


azt mondom, aki nincs egész nap otthon, jobban jár egy ilyen készülékkel, feltéve, ha nem 100nm-t kell befűtenie. Hamar csinál meleget és ha beállitja éjszakára 18ra, akkor az 18. A konvektor vagy ment vagy nem, de volt, hogy 18nal be sem kapcsolt, lement 16ra. Ha meg 1fokozattal feljebb tekertem, megdöglöttünk a melegbe :D


Ezt a fűtést nem a szöveg miatt választottam. Az adaxot meg azért mert ez most a legolcsóbb :D van szebb és biztos jobb, de rohadt drágák.

2014. okt. 30. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:

Megtortent a 24 oras teszteles!

15 oraba 22 fokra tekertem mndkettot. 9 oraba 18 fokra! Villanybojlerem van, az is hasznalva volt rendesen, hisz a hetvegen otthon voltunk a gyerekkel. Mostam is 3 adagot, mosogattam napi 4-szer, hajmosas, furdes, porszivoztam es egyeb elektronikai gepek hasznalata. Es nem sporoltam semmivel.

Konvektormat nem tekertem fel, nem volt ra szukseg. Napi 2 szelloztetes!

20kW a 24 ora alatt!

2014. nov. 3. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:

Na jól van, rosszabbra gondoltam, így elsőre úgy tűnik, a konvektoros fűtésnél alig drágább csak, ha belevesszük a kényelmi dolgokat, megérheti.


(A napokban volt átlag 7 fok, nálad bent átlag 20, 13 fokot kellett fűteni. Ez megy három hónapig, a három téli hónapban majd kint átlag 0 fok lesz, kell fűtened 20 fokot, kb. 1.5x ennyit. Most cirka 15kWh ment el a fűtésedre, akkor el fog menni 15×1.5=22.5kWh. Mindegyik kb. 3 hónapig, tehát az éves fűtésed cirka 3×30×(22.5+15)kWh, ami cirka 170ezer. Ez alig több, mint a gázos 144ezer. Persze majd egy év múlva pontosabbat tudunk, mint az elméleti számolgatás, de az már látszik kb., hogy nincs *nagyságrendi* különbség...)


Köszi a tapasztalatot!

2014. nov. 3. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
Nincs. De egeszsegügyi és kényelmi szempontbol jobb :)
2014. nov. 4. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:

Jelen időjárás mellett: heti 100 kW megy el. Reggel kb fél orára bekapcsolom, aztán ki. Du érünk haza 5 körül, szellőztetés mindkettő bekapcsolás. éjszakára mindkettőt lekapcsoltam.

Mátol viszont a konyhába éjjel-nappal mennie kell, mert elég hüvi van, és onnan hül a lakás. A szobába csak reggel egy kicsit és du 3-4 órát fog menni hétköznap, hétvégén adott, ha otthon vagyunk megy. Majd ezt a fogyasztást is leirom. A fürdőbe is be kell mostmár füteni a gyereknek, ha fürdik.

2014. nov. 18. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!