Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » ADAX fűtőpanele (elektromos...

ADAX fűtőpanele (elektromos radiátor) van valakinek? Ha igen, milyen tapasztalatai vannak vele?

Figyelt kérdés
Főleg a teljesítménye és a fogyasztása érdekelne. Mi egy kb. 15 négyzetméteres szoba fűtését szeretnénk megoldani vele (1500 vagy 2000 W). Infrapanelre is gondoltunk, de az kb. 2-3 szoros költséget jelentene. Ezt nem engedhetjük meg magunknak sajnos.
2010. dec. 12. 14:35
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:

Az rendben van, hogy te érted, de a többség nem, és az ADAX maga is egy csaló, amikor ezt írja a honlapján:


"Ezáltal azonos áramfelvétel mellett - összehasonlítva az izzószálas rendszerekkel - háromszor akkora hatásfokkal működik. Ez egyben azt is jelenti, hogy az ADAX fűtőpanelek harmada annyi elektromos áramot fogyasztanak, mint az izzószálas fűtőberendezések."


Mert ez szimpla hazugság. Pontosan ugyanannyit fogyasztanak. (Persze, az én autóm is harmadannyit fogyaszt csak, mint a tied, az egy dolog, hogy az enyémet az út 2/3 részében álló motorral vontatni kell...)


A glamox ennél sokkal normálisabban fogalmaz: "fűtőpanel általában harmada annyi áramot használ, mint a névleges teljesítménye"


Ez is félrevezető, de nem annyira pofátlanul.

2010. dec. 16. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim válasza:

Sziasztok!

Ma voltam bent ismét a bemutatótermükben a Csap utcában, mert másik két szobámba kellett. 2 éve használom az Adaxot és valóban drágább az üzemeltetése, de a gázhoz képest még így is 7 évnyi előnyben vagyok. Ezt mindenkinek át kell előtte gondolni. Most néztem a honlapjukat is, ezen van egy jó segítség, érdemes megnézni vásárlás előtt.

[link]

2011. ápr. 20. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:

"a gázhoz képest még így is 7 évnyi előnyben vagyok"


És ezt ők mondták? Mert szerintük a villany ára 45-50Ft/kWh, és ez 25%-kal drágább, mint a gáz. Szerintük tehát a gáz ára 45/1.25=36Ft/kWh. Biztos nem jön be náluk az eon oldala, mert akkor tudnák, hogy a gáz ára nem 36, hanem csak 11,71Ft/kWh. ( [link] Tehát a harmada annak, mint amit sugallni szeretnének. Tehát lehet, hogy neked sincs 7 évnyi előnyöd, hanem 2 év múlva már bőven négyszeres árat fizetsz a fűtésedért ahhoz képest, mintha bevezetted volna a gázt..


A te helyzetedet te ismered, mindenesetre a cég hazudik az általad hivatkozott oldalon is...


Nem azt mondom, hogy nincs létjogosultsága a villanyfűtésnek, hanem azt, hogy annak olyan elenyészően kevés helyen van létjogosultsága, hogy ha nem vernék át a vevőket, akkor annyira kis piacuk lenne csak, ami nem tartaná el őket.

2011. ápr. 20. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim válasza:
A Kwh az olyan esetben Kwh, ha 24 órán keresztül folyamatosan fogyaszt. Nekem a várakozásnak és a tájékoztatásnak megfelelően működik nem napi 24 órán keresztül, hanem kb. 7 órán keresztül fogyasztja el az összteljesítményét. Pl: 1 Kw-os készülék napi fogyasztása=7 Kw (ki-bekapcsol). Így nem releváns a két Kwh ár összehasonlítása. Mielőtt azt gondolnám, hogy érdeked a gázt védeni, nézz ennek utána.
2011. ápr. 21. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
31%

Nem. A kWh esetében nem releváns, hogy naponta hány óráig működik. kW esetében lenne az, és te összekeverni látszol a két mértékegységet: "1 Kw-os készülék napi fogyasztása=7 Kw".


Ez butaság. Nálad így lenne helyes: "1kW-os készülék napi fogyasztása 7kWh". Tehát a te lakásod/szobád napi energia-szükséglete 7kWh, rendben. Ez a hőmennyiség kerül elektromos energiából 7kWh*45Ft/kWh=315Ft-ba, gázból pedig 7kWh*12Ft/kWh=84Ft-ba.


(Ha 24kW-os gázkazánod van, akkor az összesen durván 7/24=0.3 óráig (18 perc) üzemel, mire leadja ezt a hőt. Ha 12kW-os a kazánod, akkor 0.6óráig üzemel, ha 1kW-os paneled van, akkor 7 óráig, ha 7kW-os, akkor 1 óráig. De neked tök mindegy mikor adja ezt le..)


A gázkészülék sem fűt tehát folyamatosan, az is ki-be kapcsolgat, ezt tehát teljesen feleslegesen írtad ide. És ezzel ugyanígy van minden termosztátos fűtőkészülékkel.


A napi fogyasztás, látod, nem lehet kW, csak kWh. A leadott hőmennyiség is kWh. És ez ugyanígy igaz a gázkészülékeknél is, sőt, a kandallónál is. Mindegyik napi hőleadása kWh-ban mérhető, ezek tehát összemérhető értékek.


Mielőtt azt gondolom, hogy érdeked a döntésedet utólagosan védeni, nézz ezeknek az alapvető ismereteknek utána! ;)


Mégegyszer segítségül: a fogyasztás egyenlő a teljesítmény szorozva a működési idővel. Tehát 7kWh=1kW*7h. Nagyobb teljesítmény kevesebb ideig kell, hogy üzemeljen. A fogyasztás viszont ugyanaz marad, és az órád a fogyasztást (kWh) méri. A villanyórád is és a gázórád is. Tehát összemérhető a kettő. Sajnos lehet, hogy rosszul jártál..

2011. ápr. 22. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim válasza:

Ok, amit írsz elfogadom, nem akarlak megcáfolni. De a felső szomszédom ugyan ekkora lakásban szinte azonos minőségű lakásában (ablak, falvastagság, körbefűtés), kb. 15 éves cirkórendszerével fizet télen átlagban 25 000 Ft-t én meg fizettem átlagban 43-at. És nekem nincs vele szívás, meg karbantartás. Ha ki kellett volna építenem a gázrendszert az kb 700 és 1 misi között lett volna. Így jött a 7 év.

Engem a számla győzött meg, bár az első évben én is féltem tőle, ezt bevallom.

2011. ápr. 22. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
44%
Én pedig a számla-adatokat nem akarom megcáfolni. Annyit fűznék hozzá, hogy ha most alakítod ki a gáz-rendszeredet, akkor az nem 15 éves lesz, tehát hatékonyságában jobb, vagyis várhatóan jobban megközelítenéd az elméleti négyszeres árkülönbséget, mint a szomszédod. Vagyis ha most 46-ot fizetsz, akkor gázzal mondjuk 12-14-et fizetnél. A gáz-rendszer 700-as, 1millás árát gondolom nem az infrapaneles beruházás összege fölött értetted. Ha viszont csökkented ezt az infrapanelek bekerülésével, akkor marad nem tudom max fél milla árkülönbség, ezt visszaosztva a havi 30ezres megtakarítással, nos, szerintem elég hamar megtérül. Ha a 46ezer az az éves átalányod, nem a fűtési időszakod átlag-fogyasztása, akkor nagyon hamar. Ha csak a fűtési hónapokra vonatkozik ez, akkor mondjuk 20 hónap, vagyis 4 év. Ha az éves átalányod ennyi, akkor kettő. Jól számolok?
2011. ápr. 22. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:

Tapasztalatom:

2 napja van meg a 2 adaxom, még nem megy napi 24 orat, mert nincs miért menjen, de...


1500 w 14 nm-es szobába, 1250 w a 10 nm-es konyhába! Van 2 falszomszédom es az utcafront szigetelve van. Tehát a szobai 2 oldalról szomszéd fűt, egy oldal szigetelve, előszobába nincs fűtés (jövő évbe ott is adax lesz) A konyha egyáltalán nincs szigetelve, 17 cm-es fal van (jövő nyáron rá kerül a sor) Villanybojlerem van, izzokba összesen ledes es energiatakarékos összesen 58W! Azokból napi 2-6 órát működnek, de ez semmi. Hűtő, mikró napi kb 6 perc, vizforraló minimális használat, 80 literes bojler: mosogatás, 2 fő fürdése este, abból egy 4 éves, akinek tele kell engedni a kádat, egy én, aki tusol, spórolva :D Csak a viszonyitás miatt irom ezeket!

Következő!


2 nap tapasztalata:

du 5kor bekapcs mindkét futőtest. 8kor az 1500 lekapcs, az 1250 megy reggel 6ig. tehát 13 órát. Az 1500 reggel fél 6-6ig.! Összesen napi 3 és fél órát!

A bojler biztosan megy 3szor, éjjel fogalmam sincs hányszor. 24 óra alatt 13 Kw ment el!

Régi fajta villanyfutőtesttel (nem olajradiátor, hanem izzoszálas fajta) 1 db-rol beszélek!Ennyi idő alatt 25 kw ment el!


Saját tapasztalat!

2014. okt. 30. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:

Másik:

Barátnőm letesztelte otthon!

Cirkót reggel felkapcsolta, 2 m3 gáz ment el mire befűtött vele. Másnap a 2 villanyfűtőtestet kapcsolta be, 3 kW-al futotte be vele! Mennyi a gáz és mennyi a villany?

Miről vitáztok emberek?

2014. okt. 30. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:

Kriszta, én nem cáfolom az általd mért dolgokat... Mindenesetre az világos, hogy nem érdemes úgy számolnod, hogy hány óráig működnek a paneljaid...


Ugyanis az 1500 wattos panelod ha megy napi 3.5 órát, az 1.5*3.5=5.25kWh, az 1250-es panelod meg 13 órát, az 1.25*13=16.25kWh, ezek összesen 21,5kWh... Te meg csak 13-at mértél, pedig gondolom ment a hűtő meg a bojler is...


Örülök, hogy elégedett vagy, enyhe telet kívánok neked!


Ui: A régi fűtőtesttel azért mehetett el több energia, mert nem volt rajta ilyen precíz termosztát, és melegebbet csinált! A régi készülék 1 kilowattja ugyanannyit fogyaszt, mint az új készülék 1 kilowattja. Kb. 1 kilowattot...

2014. okt. 30. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!