Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A liberálisok kirekesztőbbek...

A liberálisok kirekesztőbbek és gyűlölködőbbek mint a nácik?

Figyelt kérdés

Beregisztráltam pár napja az index fórumra, hát az ottani liberálisok valami elképesztőek: az erdélyi magyarokat és a nemzeti szimbólumokat gyalázták nyomdafestéket nem tűrő stílusban, persze a bevándorlók egytől egyig ártatlanok (érdekes hogy az ottani moderátorokat ez nem zavarta, én belinkeltem egy szélsőjobboldali honlapot egyből tiltást kaptam :D)

Ott vannak még a nemzeti felvonulásokon, szélsőjobboldali felvonulásokon, Fidesz gyűléseken az olyan liberális aki fröcsögve ordít hogy "nácik" "nácik" stb, néha még verekedést is provokál.

Aztán a másik liberális aki diktatórikus módon a szólásszabadságot tiporva betiltaná a szélsőjobboldali felvonulásokat (Becsület Napja stb), és a meleg felvonuláson az ellentüntetéseket se engedélyezné.

Szerintem ha mindezeket összevetjük, a liberálisok gyűlölnek mindenkit aki nem liberális, ezzel együtt szerintem a mai magyar politikai palettán a leguszítóbb, leggyűlölködőbb, legkirekesztőbb politikai irányzat. Ti mit szóltok?



2015. júl. 19. 11:27
1 2 3 4 5 6 7
 51/63 anonim ***** válasza:
73%
a jogos kritika minden csak nem tamadas.
2015. júl. 19. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/63 anonim ***** válasza:
75%

"A magyarokat és a keresztényeket 1919 óta le akarják nyomni, ez is tény"


Nem, ez nem tény. Ez beképzelt lázálom. 1919-ben le akarták nyomni, meg is tették. Ami azóta történt, minden baj és gond legfőképpen a politikusok hibája. Lehetnénk akár sikeresek is, mint a lengyelek, észtek, finnek. De nem, és ez nem a németek, amerikaiak, tököm tudja kik hibája. Ez a politikai elit hozzá nem értése miatt történt. Sajnos ez van, és ezt be kell látni.

2015. júl. 19. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/63 anonim ***** válasza:
55%

Érdekes.

Nem látom, hogy valaki magyarázatot adott volna Merkel viselkedésére.

2015. júl. 19. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/63 A kérdező kommentje:

Álljunk már meg egy kicsit, mi ez az orbitális butaság hogy Mátyás román volt? :D

Először is kezdjük az elején. A középkorban nem voltak nemzetiségek, vagy paraszt voltál vagy nemes ennyi, ha egy középkori Magyar Királyság területén élő szlovákot vagy románt megkérdeztél volna minek tartja magát azt mondta volna magyarnak. Sőt ha külföldön jártak ott is magyarnak vallották magukat, ez egészen a 18. századig így volt..

A másik csak Hunyadi Jánosnak volt román felmenője mégpedig az apja (amúgy ez se biztos mert a neve kun eredetre utal), de az anyja magyar volt. Sőt már maga János is a Magyar Királyság területén született, románul nem tudott csak magyarul, magyarnak is tartotta magát. Az ő fia volt Mátyás, az anyja echte magyar volt, az apja János félig magyar félig román vagy kun, ebből leszűrni hogy Mátyás román volt hát gratulálok...

2015. júl. 19. 21:08
 55/63 anonim ***** válasza:
88%
Csakhogy senki nem állította azt,hogy Mátyás román volt. Román származásúnak nevezték.Ennek pedig van alapja.Más kérdés,hogy én soha nem értettem,miért kell ilyen dolgokon "lovagolni".Hunyadi Mátyás Magyarország királya volt,akárcsak Károly Róbert,Nagy Lajos,Zsigmond,stb. Finoman szólva,ők sem echte magyarok,de ez miért baj?
2015. júl. 19. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/63 A kérdező kommentje:
59# Ez a román származás egyáltalán nem biztos, ugyanis az apjának kun neve volt! A románok abból gondolják hogy román volt mert az akkori Havasalföldről jött, azt a tényt már kevesen ismerik hogy a románok előtt a területet Kunországnak nevezték és kunok éltek ott, amire rátelepültek később a románok. A középkori Havasalföld területén több százezer kun élt! Vagy tízszer annyi mint amennyi nálunk az alföldön betelepült! Szóval csak azért mert az apja Havasalföldről jött még egyáltalán nem biztos hogy román volt, márcsak azért sem mert kun neve volt.
2015. júl. 19. 21:52
 57/63 anonim ***** válasza:
79%
Oszt ha kun származású volt az jobb?
2015. júl. 19. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/63 A kérdező kommentje:
Jobb.
2015. júl. 19. 22:06
 59/63 anonim ***** válasza:
87%
Én nem is állítottam,hogy román származású volt,csak azt, hogy van alapja a felvetésnek.Más kérdés,hogy a "nagymagyarokat" kevéssé vígasztalja az esetleges kun származás.De még mindig nem értem,miért olyan fontos ez? Zrínyi,Jurisics,Bem apó,Damjanich magyar származású volt? Az aradi vértanúk között csak magyar származásúak voltak?
2015. júl. 19. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/63 anonim ***** válasza:
88%
Amúgy egy másik verzió szerint,Hunyadi János,Zsigmond törvénytelen gyermeke volt.És ha igen?Akkor megint csak ott tartunk,hogy Mátyás nem magyar származású.Ezért nem látom értelmét ezen "rugózni".Persze értem én,hogy az esetleges román származás fájna sokaknak,de ez legyen az ő bajuk.Engem ez hidegen hagy.Mátyás megítélésén ez nem változtat semmit.
2015. júl. 19. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!