Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Miért vannak annyira odáig...

Miért vannak annyira odáig meg vissza a magyar honvédség 44 db Leopard 2 tankjától? Nem nevetséges, hogy erre verik a mellüket?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=vXZFOw4vVOw


Manapság mire jó 44 db ilyen mozgó célpont?


Magyarországnak három potenciális ellensége adódhat (a jövőben):

Oroszország (NATO tag-ként ha Ukrajna elesik), maga Ukrajna (amiért a kormány ott tesz nekik keresztbe ahol csak lehet miközben a fél világ őket támogatja) és Románia (akik Trianon miatt vice versa egymás ellensége)


Az oroszok és ukránok egyaránt bebizonyították, hogy drónokkal simán meg tudják ritkítani ezeket a csilivili gépeket szóval védekezésre (főleg a létszámot tekintve) nevetséges ez a 44 db.

Romániának pedig (egyelőre) nincs drónflottája, de ha ők támadnának a Tiszáig akkor nem lenne elég 44 db a feltartóztatásukra, a területfoglalásra (édes-Erdély visszacsatolása) pedig szánalmasan kevés és még viccnek is rossz a gondolata, hogy ennyivel támadjunk.


NATO missziókra (afgán/balkáni meg hasonlók) pedig teljesen feleslegesen az APC-n kívül más.


Akkor mégis mi értelme van ennek a kevés mennyiségnek? Menőzni miközben már lassan minden országnak (ennél több) Leopard 2 tankja van?



2023. dec. 15. 15:56
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/81 anonim ***** válasza:
67# Ha másra nem is erre jó nekik a háború ahelyett, hogy hagynák elrozsdálni a harckocsikat kiviszik a frontra és legalább ha kilövik nem kell vele többet foglalkozni
ápr. 6. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/81 Strand Unió ***** válasza:
76%

@65-ös


Egy szóval sem mondtam, hogy a haderő fejlesztés nem fontos, de amikor valaki ennyi péznt öl bele ebbe a témába, úgy, hogy közben minden egyebet hagy szétesni, szerintem az nem egy jó hozzáállás. Vagy mondhatnám, úgy is, hogy kifejezetten rossz jel

ápr. 8. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/81 Strand Unió ***** válasza:

@kérdező


Szerintem ez az egész Zrínyi 2030 haderő reform, csak egy lácat fejlesztés. Nincsenek kezelő/karbantartó személyzet és még is bizonyos eszközökből olyan irdatlan mennyiségeket veszünk (lásd Gidrán 400 db(!), Lynx KF41 218db), vagy épp kis semmit, pl az önjárólövegekből. Abból csak 24 db van, valamiért mégsem keveseli azt senki. Mint ha minden csak a lácatra törekedne, nekünk van, ugye...Nagyon remélem, hogy tévedek, de amennyire én tudom a beszámolókból a magyar honvédség nem nagyon fejlődött, és közel sem High-tech ahogy mondják.


Persze ha a Bobit kérdezed ő mást fog mondani, mert szerinte lassan mi vagyunk Közép Európa legmeghatározóbb hadereje...

ápr. 8. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/81 anonim ***** válasza:

72# Én se mondtam, hogy ne kötlsünk másra. Amúgy NATO átlagba üég keveset is költünk. A Lengyelek pl 6%-át költik addig a jenkik meg tudod mennyit ő náluk a hadiipar a legnagyobb a mi általunk 100 év alatt elköltött haderőre fordított pénzt ők havonta elköltik a hadseregre.


Amúgy meg vissza is jön a pénz ott a Rheinmettal gyár Zalaegerszegen. 200 lynxet gyártunk jelenleg külfödi eladásra aztán a kézi fegyvereket is ahogy majd a KF51 harckocsit is fogjuk eladásra. (Ami amúgy 2028-ban fog megjelenni és elég drága lesz szóval bőven megtérül)


Majd a Gidránt is fogjuk gyártani eladásra meg magunkak.

ápr. 8. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/81 Jeffrey Spender ***** válasza:

Kinek akarjuk eladni a KF51-es Panthert ?


A piacot a K2-es Black Panther-rel tervezik leuralni ...

ápr. 8. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/81 anonim ***** válasza:

75# Pl a Lengyelek is venni akarnak és az Olaszok is jelezték, hogy lehet venni fognak...


Az, hogy kivel próbálják a NÉMETEK nem mi leuralni a piacot nem azt jelenti, hogy nem fognak eladni KF51-ből...

ápr. 9. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/81 anonim ***** válasza:
48%
Teljesen mindegy, hogy véletlenül sikerül-e eladni belőle pár tucatot, ez ilyen kicsi szériában akkor sem lesz profitábilis, a nyakamhoz a rozsdás bökőt.
ápr. 9. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/81 Jeffrey Spender ***** válasza:
Nekem az újdonság erejével hat, hogy a lengyelek is akarnak KF51-est ...
ápr. 9. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/81 Jeffrey Spender ***** válasza:
Az objektív döntés miatt természetesen lajstromba kell venni, hogy Kinek Mi van jelenleg. És lehet jósolgatni, hogy az illetők mire szeretnék beújítani a cuccaikat, azonban ezt illetően már nem vagyok optimista ...
ápr. 9. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/81 Strand Unió ***** válasza:
83%

@74-es


Nem akadékoskodásból kérdezem, de hogyan akarunk 200 lynxet legyártani exportra, ha csak egy gyárunk van és a mi maradék 173 db lynx-ünket is itthon gyártattjuk le és az is 2028-ra lesz teljes?

ápr. 9. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!