Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Akik azt szeretnék, hogy...

Akik azt szeretnék, hogy visszahozzák a sorkatonaságot, mit szólnak ehhez?

Figyelt kérdés
Azokat a visszahúzódó, csendes embereket, akiket gyakran az iskolában is kiközösítenek, és alig várják, hogy kikerüljenek onnan, a katonaságon olyan szinten megaláznák, kiközösítenék, megnyomorítanák, hogy az az egész életüket tönkretehetné. Nem kics*szés egy ilyen emberrel, hogy azt mondod neki, muszáj bevonulj katonának?

2016. szept. 18. 18:51
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:
# 10: Itt, egy EU- és NATO-tagállamban olyan jellegű háború nem lesz.
2016. szept. 18. 19:13
 12/29 anonim ***** válasza:
14%

A kérdés az, hogy milyen sorkatonaságról van szó.

A jó öreg szoci féle ökörködés nem kell, de egy pár hetes, nem bentlakásos korrekt képzés talán még népszerű is lenne.

2016. szept. 18. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 A kérdező kommentje:
# 9: Gyakorlatban hogy képzeled el ezt a példát statuálunk dolgot? Én láttam olyat, hogy valakit szívattak, aztán a tanár rendesen megbüntette a szívató embereket, utána még jobban utálták azt, akit előtte szívattak.
2016. szept. 18. 19:15
 14/29 anonim ***** válasza:
16%

Egy ilyen ember maga tehet arrol hogy tutyimutyi.

Voltam evekig bentlakasos, sorkatona, sot fizetett is. Csak azt fogjak szivatni aki hulye, aki csak siman csendes ahhoz hozza se szoltak 2 nap utan. Ha megis szivatjak 2 dolog fog tortenni: kinonek a herei es kiall magaert, vagy sir anyuciert es meg tobb csesztetest kap.

Es ha mar ott lennenk hogy az eletkeptelenek otthon maradhatnak, akkor nem lenne kicseszes a tpbbi behivottal szemben???

2016. szept. 18. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
59%
#14: Az "életképtelenek" nagy része valószínűleg nem otthon marad, hanem elmegy villamosmérnöknek, közgadásznak vagy informatikusnak, hogy a jól megkeresett pénzéből adózva fizethesse azokat, akik homoszexuális vágyak vagy egyéb okok miatt igénylik, hogy államilag finanszírozva dagonyázhassanak más fiatal férfiakkal.
2016. szept. 18. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
100%

7: tiltva is voltak anno. Suttyomba itták a piát aztán mesélte az egyik öreg kolléga, hogy egy katonatársa rosszul lett és nem mertek senkinek sem szólni, mert különben mehettek volna a böribe. Szerencsére megoldották valahogy és a srác nem halt meg.


Egyébként nálunk is téma a munkahelyen, hogy vezessék be újra, de én rohadtul nem támogatom. Mondjuk tény, hogy szocfóbként és kevert szorongásos depresszív zavarral kétlem, hogy behívnának. Bármikor fejbelőhetném magamat.

2016. szept. 18. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
0%

"# 10: Itt, egy EU- és NATO-tagállamban olyan jellegű háború nem lesz."


Ha te mondod.

2016. szept. 18. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
36%
#15, Az eletkepesek kozt is van boven mernok vagy mas jol fizetett szakma. Ugysem fognak behivni senkit, de ha megis akkor ennyi erovel viselkedjen mindenki reszketo fobiaskent.
2016. szept. 19. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
100%

Én csak egyetlen egy dolgot nem értek:


Akik olyannyira ajnározzák, oda vannak a sorkatonaságért, meg visszavezetnék, azok miért nem fáradnak be rögtön a toborzó irodába, és állnak be hivatásosnak vagy önkéntesnek? AKik támogatják az egészet, azok miért nem vonulnak be rögtön? Minden olyan érv, ami a támogatók bevonulása ellen szól, csak üres kifogás, semmi más. Ha nektek nem fekszik az egész, akkor mégis mi jogon várjátom el, hogy más meg elpocsékoljon az életéből 1-2 évet erre a szánalmas bohóckodásra?


Mellesleg a mai háborúkban a tömeghadsereg egy nagyon elavult taktika. Egy profi hacker simán meg tudná egész Magyarország közlekedési rendszerét bénítani. Mit akartok ti a sorkatonasággal....nézzétek meg micsoda hatékony az egész Ukrajnában. Az ország gyakorlatilag pénzügyi csődben van, mert a maradék pénzt a behívókra meg az ellátásokra kellett költeni, és a 35-40 milliós Ukrajna nem bír el a szakadárokkal, akik 2 megyében vannak csak jelen, orosz támogatás ide vagy oda. Ha felszereltek volna egy normális hadsereget, és nem a sorozással herdálták volna el a pénzt, akkor lehet, hogy már megnyerték volna a háborút a szakadárok ellen.

2016. szept. 19. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
54%
1-2 év? Legutóbb már csak 6 hónap volt. Egyébként én sem támogatom, bár nekem jó buli lett volna, mert azt mondták, ha meg lesz a diplomám, akkor kiképeznek tisztnek, de ha nem, akkor megyek helikoptert szerelni.
2016. szept. 20. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!