Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon lassan a...

Magyarországon lassan a szemetelés lesz kötelező?

Figyelt kérdés
Ezen a héten van a TeSzedd. Nyilván fogalmatok sincs róla. Ez is már jól mutatja, hogy milyen alacsony presztízse van Magyarországon a szemétszedésnek. De ezt leszámítva is sok tapasztalatról tudok beszámolni. Most éppen beszóltak, hogy a saját házam előtt szedjem a szemetet és ne másé előtt. De már volt olyan is, hogy rendőrt hívtak rám szemetelés miatt. Mert egy nyugger picsa annyit látott, hogy egy zsák szeméttel sétálok az erdőszélen.
ápr. 27. 13:15
1 2 3 4 5 6
 21/54 A kérdező kommentje:
Voltál már életedben ulladékudvarban?
ápr. 27. 13:56
 22/54 anonim ***** válasza:
#20 Én legalább nem szemetelek, legalább a hulladékmennyiség növeléséhez nem járulok hozzá. Ha mindenki csak ennyit tenne nem lenne hulladék a köztereken, erdő szélén, árokparton, stb.
ápr. 27. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/54 anonim ***** válasza:
#21 Igen voltam hulladékudvarban, szorgosan le is mérték a zöldhulladékot hogy ha a maximálisan ingyen átvehető mennyiség felett van mennyivel kopasszanak meg.
ápr. 27. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/54 anonim ***** válasza:
Gondolom ez sem kérdésenk indult hanem puffogásnak....
ápr. 27. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/54 A kérdező kommentje:

#24


Ha puffogásnak nevezzük, hogy előre tudtam a válaszokat, akkor igen. Eszembe se jutott, hogy majd a válaszok közt lesznek olyanok, akik beismerik, hogy nem környezettudatosak.

ápr. 27. 14:02
 26/54 anonim ***** válasza:
#25 Nem dobálom el a szemetet, a saját ingatlanom előtt össze szedem az eldobott szemeteket, szelektíven gyűjtök és a levágott füvet komposztálom. Ez nem elég környezettudatos? Vagy ha össze szedek három garnitúra abroncsot akkor kiválthatom azzal más nemlétező környezettudatosságát? Az a nem környezettudatos aki szemetel.
ápr. 27. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/54 anonim ***** válasza:
A Hulladékradarhoz hozzá tenném: korábban minden bejelentésemet fogadták és elvitték a szelektív kuka mellé helyezett 80 kilós vasbeton tömböt is. Az appot amúgy akkoriban a kormány is hirdette, csak az elmúlt évben álltak le vele nagyon.
ápr. 27. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/54 A kérdező kommentje:

#26


Mitől lenne környezettudatos az, hogy nem szemetelsz? A nemszemeteléssel hozzájárulsz ahhoz, hogy tisztább legyen a környezet? Nem, ezzel legfeljebb nem teszed még koszosabbá.


Mellesleg a szemetelés jogszabályfüggő, 1980-ban az se számított szemetelésnek, hogy elástad a kertben a permetezőszert.

ápr. 27. 14:08
 29/54 A kérdező kommentje:

#27


Mi az, hogy fogadták? Elvitték a bejelentett szemetet? Azt nagyon kétlem.

ápr. 27. 14:13
 30/54 anonim ***** válasza:

#28 "Mitől lenne környezettudatos az, hogy nem szemetelsz?"

Attól hogy én személy szerint nem járulok hozzá a környezetszennyezéshez. Az szennyezi a környezetet aki kidobta a plazmatévét meg a törött WC-csészét. Nem az én kötelességem más szemetét össze szedni pláne nem az én pénzemből leadni a hulladékudvarba.

ápr. 27. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!