Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon lassan a...

Magyarországon lassan a szemetelés lesz kötelező?

Figyelt kérdés
Ezen a héten van a TeSzedd. Nyilván fogalmatok sincs róla. Ez is már jól mutatja, hogy milyen alacsony presztízse van Magyarországon a szemétszedésnek. De ezt leszámítva is sok tapasztalatról tudok beszámolni. Most éppen beszóltak, hogy a saját házam előtt szedjem a szemetet és ne másé előtt. De már volt olyan is, hogy rendőrt hívtak rám szemetelés miatt. Mert egy nyugger picsa annyit látott, hogy egy zsák szeméttel sétálok az erdőszélen.
ápr. 27. 13:15
1 2 3 4 5 6
 51/54 anonim ***** válasza:
#50 Az az én magánügyem hogy mit tettem a társadalomért, de például az adó 1% is jó helyre ment és megy is. Amúgy meg sokszor megbántam hogy tettem is bármit, mert ez a társadalom nem csak fizikális de erkölcsi hulladékokkal is tele van.
ápr. 27. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/54 A kérdező kommentje:
És higgyem is el, hogy aki az 1% felajánlását válaszolja erre a kérdésre, az tett már bármit önzetlenül a társadalomért. Szánalmas vagy.
ápr. 27. 15:05
 53/54 Lord Gauldoth ***** válasza:

Kérdező, én had kérdezzek vissza. Mert nem szemetelnek az országban már most is?


Én személy szerint mindig meg vagyok döbbenve, hogy kimegyek (ki járunk) egy tóhoz, ami természetvédelni terület, de a tóban mindig találok gumiabroncsot is és persze mindenféle műanyagszemet. A városban meg ne is beszéljünk róla, úszik a szemétben sokfelé. Főleg a belváros Budapesten. Rengeteg helyen van, hogy két kerület vagy kisebb település között van egy kis erdő, és oda mindenki kib****a a szemeteszsákját. Nem épen szemetelés, de pont ugyanebből a mentalitásból következik, nap mint nap mindig leakadok, hogy a boltok (Lidl, Aldi, Tesco, stb.) amikor bent vagyok mindig mindenhol van letéve termék, amit valaki felvett, de aztán meggondolta magát, és lerakja ahol épp van. Mégsem akarja megvenni a sonkát? Miért vinné vissza? Lerakja a borok között "oszt jóvanazúgy".


Saját szememmel láttam, amikor egy tizenéves fiatal sétált, energiaitalt ivott, épp a kukánál járt, amikor kifogyott neki, de még véletlenül sem beledobta. Ott volt a kukától 1 lépésre, haladt a kuka felé, ki sem kellett volna térnie, de egy lépéssel előbb ledobta a földre.


Szóval itt tartunk. Vannak akiknek egyszerűen nincs igénye erre. Nem érti és nem is érti, hogy a tiszta környezetre van igény. sokan, és szerintem egyre többen vannak ilyenek.

ápr. 28. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/54 A kérdező kommentje:

#53


Teljesen igazad van, csak kihagyod az emberek többségét. Akik kidobják a szemetet a szemetesbe, meg akik visszaviszi a sonkát a sonkákhoz, azok se jobbak. A magyar emberek többsége pusztán azért HISZI magát környezetvédőnek, mert nem szemetel. Nem számít, hogy a közértig is terepjáróval megy-e, mert azt szabad. De büszken ráordít a terepjárójából a kisiskolásra, aki eldobta a csokispapírt.


Az 51-es válaszoló is ugyanez a jelenség, csak nem környezetvédelem témában. Felajánlja az adója egy százalékát, és ebből ő már jótékony embernek HISZI magát. Érted, soha életében nem adakozott önszántából, csak felajánl valamit, amit már úgysem kaphat vissza, és ez az ő fejében úgy képződik le, hogy ő egy jótékony ember.


Ezekkel a mentalitásokkal szerintem semmi értelme eljátszani, hogy Magyarországon a tiszta környezetre van igeny.

máj. 9. 23:48
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!