Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Tőlem ezért nem kapsz munkát?

Tőlem ezért nem kapsz munkát?

Figyelt kérdés
[link]
2011. aug. 1. 14:52
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:
100%

Te egy p.cs vagy és ez nem feltételezés.


===================================

"A szerinted szélsőséges véleményemet meg nem tudod cáfolni."

Mint ahogyan te sem bizonyitani. Csak feltetelezheted(!!!), hogy a masik valaszolo pl. nyomtat az irodaban. Eleg feher-fekete modon nezed a vilagot...

===================================


Nem kell bizonyítani, hogy ki nyomtat, vagy viszi haza a kávét a céges repi irodából, autót a cég telephelyén mossuk le, céges telefonnak az összes ismerőst visszahívom, és sorolhatom. Ezeket láttam élőben. Ezer ilyen apró kis lopás van, amit a magyar nyelvben ügyességnek hívnak. A szoci időből visszamaradt fusizás. Ezt mindenki tudja a lelke mélyén és a legtöbben látták is munkatárstól vagy tudják magukról. És ilyen fórumokon álszent módon írogatják a nagy beszólásaikat. Ez nem egy bírósági tárgyalás, ahol az nincs, ami nincs bizonyítva. És ez a beszólásod is megerősíti, hogy te a klasszikus okoskodó sunyi kis senki vagy. Ha nem buksz le akkor nem is történt semmi.

Csakhogy egy vállalkozónak elemi érdeke, hogy olyan embereket találjon a munkára akivel haladni is tud.


És ez egyből válasz a 22:45-nek.

Sajnos amikor valaki felvesz egy dolgozót nem derül ki, hogy mire számíthat tőle. Nézd meg, hogy milyen tanácsokat adnak a fejvadász cégek, hogy hogyan készülj fel az állásinterjúra. Természetes, hogy állásinterjún hazudunk, csak vegyenek fel.

A próbaidőt még a legtöbben igyekeznek jól kitölteni, de sokszor a dolgozók belelustulnak a munkakörbe. Ezt is volt "szerencsém" megélni. De akkor már nem olyan egyszerű kirúgni őket. A férfiakat még igen de a nőket vagy bármelyik védett réteget már körülményes. A legjobb esetben is munkaügyi perrel fenyegetőzik és lehet egyezkedni, ha nem akarok esetleg évekig pereskedni és ügyvédet fizetni (volt erre is példa).

És én is bocsátottam már el dolgozót, de mindegyikkel ma is jóban vagyok. Ott vannak a facebook ismerőseim között, és nem én jelöltem be őket.

Dolgoztam szar főnökkel és szar vállalkozóval is.

Csakhogy a blog arról ír, hogy egy jóindulatú vállalkozó betartva a törvényes szabályokat, gyakorlatilag esélytelen. Tehát a fennmaradásért kénytelen simlizni.

De a reagáló, postoló "munkavállalók" olyan kérdéseket feszegetnek amihez a lényegnek semmi köze.

1. Miért nem AKAR felvenni nőt vagy idősebb munkaerőt? Nem nem akar, hanem túl sok csapda van benne.

2. Miért akar 12 fővel indulni? Ki mondta, hogy akar? Elindul, aztán ha jól megy a szekér bővül. Én is így csinálom.

Csakhogy van egy pont ami felett már egyre nehezebb bővülni, mert a törvényi korlátok nem engedik. A kis cégek 1-3 dolgozóval futnak mert elérik azt a pontot ahol már nem lesz több tiszta bevétel, csak jóval nagyobb rizikó. És ahelyett, hogy 10-15 embernek adnának munkát, csak 1-3-nak adnak.

Épp tegnap este (mert mi akkor is dolgozunk) beszéltem egy munka kapcsán egy másik vállalkozóval. Ő régebben 20 emberrel dolgozott most négy embert foglalkoztat. Tisztességes korrekt fazon. És ő is, mint ahogy a legtöbben, bevállal még nullszaldós munkát is, hogy ne kelljen kirúgni még valakit és reméli, hogy lesz jobb idő is.


===================================

"Amúgy egyszerűen cáfolhattok. Vállalkozzatok!"

Mar megint feltetelezel! Es hulyeseget raadasul.

===================================


Mi is ebben a feltételezés? Az tuti, hogy te nem vállalkozó vagy. Az írásaidból ez üvölt. 9:10-kor írsz. Tehát munkaidőben... Ha van munkád akkor más költségén, ha nincs, hát így jártál.


Te nem alkalmaznál engem? :-) Vicces. Figyelj luzerkém, te aligha jutsz el odáig, hogy valakit alkalmazz. Tehát a kijelentésedben rejlő megfélemlítés minimum szánalmas.


És senkiben sem keresek hibát. A törvények hibásak. Erről szólt a blog.

A törvények megváltoztatásához társadalmi összefogás kellene. De szerintem ilyen nem lesz, hisz ilyen blogban is csak a vállakozókat szapulják.

A vállalkozók közül csak a nagyon menők érnek rá lobbizni (és nekik van rá pénzük), de ők tesznek a vállalkozói réteg 90%-ára.


A kisvállalkozó tehát úgy harcol, hogy a rossz törvények esetén visszavonul. Kevesebb munkást foglalkoztat. Nem vállal mindent.

És mielőtt ráugranátok a nem vállal mindentre. A legtöbb "pályázat" úgy hangzik, hogy a vállalkozó előlegezze meg a beruházást majd a fővállalkozó (akár önkormányzat) fizet valamikor. Ha még megvan a fővállalkozó és ha akar fizetni. Mert ha nem akar, akkor szinte képtelenség behajtani. De mindegy. Ez is messzire vezet.

2011. aug. 5. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:

08:45

Ha tudnal egy cseppet is szoveget ertelmezni, akkor mar reg rajohettel volna, hogy melyik mondat kinek szol...


"Az tuti, hogy te nem vállalkozó vagy. Az írásaidból ez üvölt. 9:10-kor írsz. Tehát munkaidőben..."

Mar megint hulyeseget feltetelezel!!! Immaron masodszor!!!

De azert hajtogassad csak, hogy igazad van. Gondolod, hogy minel tobb sertegetessel es indulattal uvoltozod, annal inkabb igazad lesz?

Ujra csak Tapsi-tapsi...


A tobbire most nincs idom, majd vasarnap...


21:14 (FV : felso vezeto)

Nem gondoltam volna, hogy felső vezető voltal. Nekem ugy tunt az irasaid alapjan, hogy felsz a felelossegtol. Ezert irtam azt, hogy en nem vennelek fel.

2011. aug. 5. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:

Bocs az Offert...


08:45(SZE: SzovegErto)

Mar ne haragudj, de szerintem neked komoly onertekelesi problemaid vannak... De mivel a kerdes bnem errol szol, lehet, hogy vissza kellene terni az eredeti temahoz.

2011. aug. 5. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!