Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Jól jártunk mi a multikkal?

Nem dávid kérdése:

Jól jártunk mi a multikkal?

Figyelt kérdés
Az igaz hogy munkahelyet ad de mennyi kisvállalkozást tett tönkre? ráadásul már csomó multi cégnél önkiszolgáló pénztár van tehát még kevesebb munkahelyet add.( nem jobbikos vagyok)
2011. nov. 19. 20:43
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
52%

"multi cégnél önkiszolgáló pénztár van"


Az meg milyen?

2011. nov. 19. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 asmosys ***** válasza:
85%

Egy kiskereskedés nem tud olyan hatékonyan működni, mint egy multi. Ez látszik az árakon is.

Egyébként nem akkor megy tönkre a kisbolt, ha megnyit egy multi, hanem amikor oda mész vásárolni, ahol olcsóbb a termék.

2011. nov. 19. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
94%

Azok a kivállalkozások többsége nélkülük is tönkre ment volna. Legalábbis a városunkban,amelyik tisztességes volt,jó árúkat forgalmazott,ma is meg vannak. Pedig 4 multi is van a városban.

Önkiszolgáló pénztár pedig sehol nem létezik.

2011. nov. 19. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
valaki jól járt valaki meg rosszul. A vevők jól mert olcsóbb
2011. nov. 19. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
Nálunk is hiába van multi, a kisebb boltok, ahol normális árakon, jó árut adnak el, még mindig mennek. Persze, hogy az olyan kis közértek bezárnak, ahol 600 Ft egy liter olaj.
2011. nov. 19. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
Aki nem járt jól, nem megy oda vásárolni.
2011. nov. 19. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 A kérdező kommentje:

"multi cégnél önkiszolgáló pénztár van"


Az meg milyen?


Nálunk a tescoba magamnak ütöm a megvásárolt termékeket egy gépbe és ebbe gépbe rakom a pénzt.

2011. nov. 19. 20:55
 8/38 A kérdező kommentje:

[link]


itt az önkiszolgáló pénztár.

2011. nov. 19. 21:00
 9/38 anonim ***** válasza:

hát, nem tudom, de én összeteszem a két kezem, hogy mehetek diákmunkázni (árufeltölteni) a tescoba. -_-

ha nem lenne az a krvakevés pénz, fogalmam sincs, miből fizetném az albérletem.

2011. nov. 19. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
62%
Igaza van sok előttem szólónak! Azok a boltok amelyek a multikra fogták a megszűnésüket, azok előbb vagy utóbb bezártak volna! Ahol én lakom, ott is van 5 különböző nagy áruház, de a környéken lévő kisboltnak mégis nagy a forgalma, mert tudott változtatni a tulaj az üzletpolitikáján! Egyébként amikor a multikat szidja a sok okos, arra azért gondoljon, hogy nem csak a Tesco és társai léteznek. A multi ellenesség a lehető legrosszabb, mert ha ők nem lennének, akkor Magyarország már régen becsődölt volna. A Tesco meg hasonló áruházláncokban pedig azért kevés a fizetés, mert gyakorlatilag bármelyik épeszű ember megtudja csinálni azt melót, de ez nem csak itthon, hanem külföldön is így van. Mellesleg ha van egy jó végzettséged és nyelvtudásod, és egy multinacionális vállalatnál dolgozol, akkor magyar viszonylatban nagyon jól keresel, kapsz juttatásokat és nem utolsó sorban, a teljes fizetésre be vagy jelentve, nem úgy, mint a sok "tisztességes" magyar kisvállalkozó, aki jó esetben minimálbérre jelent be vagy be sem jelent. Összességében a multik hasznosak Magyarországnak.
2011. nov. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!