Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Jól jártunk mi a multikkal?

Nem dávid kérdése:

Jól jártunk mi a multikkal?

Figyelt kérdés
Az igaz hogy munkahelyet ad de mennyi kisvállalkozást tett tönkre? ráadásul már csomó multi cégnél önkiszolgáló pénztár van tehát még kevesebb munkahelyet add.( nem jobbikos vagyok)
2011. nov. 19. 20:43
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:

Igazán nem kicsik megszűnése jelenti a hatalmas problémát.

Hanem az hogy ennyi kermultival a nyakunkon az életben nem nőhetnek a bérek, mert csak elinflálódna.

Az a baj hogy már ma is valami 70% ban ott vásárolnak az emberek, és ok hogy olcsó, de azzal hogy olcsó a saját jövedelmednek szabsz gétat. Ebbe bukott Megymag is bele, mert a fogyasztási rotációk végfelhasználóikénk a profitot nem tőkésítik újta hanem viszik kifelé.

Így aztán nem jöhetnek létre gazdasági olyan mechanizmusok amik öngerjesztőmódon erősítik és növelik a gazdaságot. Minimum 5-6%nyi gazdasági növekedést tesznek lehetetlenné, de lehet hogy többet a jelen körűlmények között. ennek a bő felét, az az 3% símán meglehetne spórolni magunknak, ha arányaiban annyi kermulti lenne mint a lengyeleknél. ""ami nem kevés "


Hiszen, kumuláltan 10 év nem 30% ot jelentene, hanem a kifejtett hastásokkal is számolva akár 60% is.


Csak gondolkodj!

2011. nov. 19. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:

nem hiszem, hogy az összes ország, ahova bevonultak a multik, azonnal nyomorba dőlt volna. csak a kormánynak kell megfelelően irányítani a helyzetet, úgy hogy az állam is jól jöjjön ki a dologból, és nagy hasznot húzhasson a multikból, amiből (esetleg) támogatná a kisvállalkozásokat.


szerintem magukkal a multikkal nincsenek problémák, pl. szerintem Spanyolországban is van egy csomó, mégsem áll olyan szarul az ország, vajon miért? a politikai "elit"-nek nem lenne szabad hagynia, hogy elszaladjon a ló.

2011. nov. 19. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:

A multik előnye a kisvállalkozásokhoz képest az, hogy legálisan működnek.


Figyeld meg, h egy nagyáruházban, gyorsétteremben mindig adnak számlát, az alkalmazottakat bejelentik a valós fizetésükre (még ha az nem is túl sok...).


Ezzel szemben a kisboltok, kisvállalkozások állandóan trükköznek, csalnak ahol lehet.

2011. nov. 20. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:

Mivel van rá kereslet, így igen.

Ha annyira sz@r lenne nem járnának oda (egyébként szerintem is sz@r, de ebbe most ne menjünk bele)

A kisvállakozások többsége kényszervállalkozás volt, így is úgy is tönkrementek volna, vagy ellenkező esetben multik lennének ők is.

Ajánlom a South Park WalMart-os részét.

2011. nov. 20. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
59%

"A multik előnye a kisvállalkozásokhoz képest az, hogy legálisan működnek."


[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


Köszönjük szépen a "legális" működést..


Egyébként az a legjobb a Multikban, amit már előttem is írtak, hogy a Magyar vállalkozásokkal szemben külföldre szivattyúzzák a pénzt a gazdaságból. Iszonyat mennyiségű profitot vágnak zsebre, amikor pedig a kormány plussz adót akar kivetni rájuk, amit egyébként farzsebből kifizethetnének, akkor mennek, és az EU elé viszik az ügyet, mondván hogy itt hátrányosan megkülönböztetik, és kizsigerelik őket.


Normálisabb államok be sem engedik a külföldi multikat, Ausztriában, és Angliában sem látsz külföldi kézen lévő multit.

2011. nov. 20. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
2011. nov. 20. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 asmosys ***** válasza:

Magyar vállalkozásokkal szemben külföldre szivattyúzzák a pénzt a gazdaságból.


Itt fizet adót, itt alkalmaz munkaerőt, itt költ fejlesztésekre és egyéb költségekre. Mit szeretnél még? Nyilván az nyugtatná meg a lelked ha még külföldre sem utaznánk, mert akkor is kivisszük a pénzt az országból.

2011. nov. 20. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:

"Itt fizet adót, itt alkalmaz munkaerőt, itt költ fejlesztésekre és egyéb költségekre."


1,Hogy itt fizet adót az szerintem alap, ezt most had ne köszönjük már meg.

2,A multik megjelenése után 1.5 millióval nőtt a munkanélküliség. A fizetéseikből hónapról-hónapra egész jól meg lehet élni, már ha kifizetik. (Korábban linkelt cikkek).

3, A fejlesztéseiket nagy részét MI fizetjük állami támogatások formájában. Azt áruld már el hogy az ország mit kamatoztat a fejlesztéseikből? Az hogy egy Angol/Német/Francia cég felhúz egy áruházat, ahonnan ismét csak kiviszik a profitot, az nekünk miért jó?

2011. nov. 20. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 asmosys ***** válasza:

1 Megköszönni nem kell, de jobb a van mint a nincs/kevesebb.

2 A munkanélküliség akkor nem a multik miatt nőtt. Nélkülük csak nagyobb lett volna.

Állami támogatás az lesz amit nem nekünk kell befizetni, csupán a bejövő nagyobb összegből, egy rész elengedünk.

3 A profithoz másnak egész kevés köze van. Ha van egy multim és magyar vagyok, miben érint mást az Én bankszámlám?

2011. nov. 20. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:

Ha te Magyar vagy és van egy multid akkor mi a különbség mintha te pl Német lennél? Ég és föld!


Itthon fekteted be, vagy itt hozol létre belőle új vállalkozást, aminek a profitját ismét itthon fekteted be.

A multi ezzel szemben csak visszacsepegtet a profitjából azért hogy új áruházat nyisson, ahonnan ismét kiviszi a profitot.

2011. nov. 20. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!