Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Jól jártunk mi a multikkal?

Nem dávid kérdése:

Jól jártunk mi a multikkal?

Figyelt kérdés
Az igaz hogy munkahelyet ad de mennyi kisvállalkozást tett tönkre? ráadásul már csomó multi cégnél önkiszolgáló pénztár van tehát még kevesebb munkahelyet add.( nem jobbikos vagyok)
2011. nov. 19. 20:43
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:

"Azaz az ideérkező és az innen távozó jövedelmek különbsége a GDP 5.12%-a."


Az rendben van hogy a "távozó" oldalon ott vannak a multinacionális cégek (rengeteg van, szinte az összes külföldi) profitjai, a bankok kamatai, a szolgáltatók bevételének döntő része.

Az "érkező" oldalon a saját maguk terjeszkedése miatt befektetett tőkén kívül mi van még?

A kettő különbsége pedig nagyon távol van az 5%-tól.

2011. nov. 20. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 A kérdező kommentje:

Üdv


Sokan írták hogy a multik nem minimálbérre írják be az alkalmazottakat. Én dolgoztam multinál amikor tanuló voltam és 80ezer forintot kerestem. ez 10ezer forinttal több mint a mostani minimálbér. Ráadásul a túlórát ki se fizették...Amúgy szerint kell multi csak nem ennyi... és valamilyen külön adót ki kéne rájuk vetni de olyan mértékűt amitől még nem csomagolnak össze. és keményen odafigyelni hogy betartsák-e a jogszabályokat.

2011. nov. 20. 12:47
 33/38 anonim ***** válasza:
Jól jártunk a multikkal, legalábbis én biztosan, mert 375.000 Ft a nettóm és teljes fizetésemre be vagyok jelentve, mellette kapok étkezési és utazási hozzájárulást is! A magyar cégek közül nagyon kevés fizet ennyit, és be nem jelent az is biztos! A multicég sokaknak csak a boltokat jelenti! Pedig nem csak azok. Csak hát ahhoz, hogy valaki ne minimálbért vagy a közeli fizetést kapjon, azért tenni is kell valamit, de az már nem megy, így hát a legjobb módszer a másik ócsárolása ahelyett, hogy mindenki kezébe venné a sorsát!
2011. nov. 20. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:

ma 12:41


Mindkét oldalon a tőke és munkajövedelmek állnak:


Profit, kamat, munkajövedelem külföldről. Ha hiszed ha nem, a magyar vállalatok között is vannak tőkeexportőrök.


A tőkének ugyanis nincsen színe/nemzetisége. Oda megy ahol jobb feltételeket talál.


Szlovákiába történő tőkeexport tekintetében Mo. a top 5-ben van. Nem véletlenül.


Kérlek szépen: leírtam mennyi a gdp, gni. Ha nem hiszed, hogy a különbözet, akkor keríts egy számológépet, vagy oszd el fejben, mit bánom én.


Számokkal nehéz vitatkozni...

2011. nov. 20. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:

ma 12:57


Pontosan, itt mindenki a tesco árufeltöltő/pénztáros béréből indul ki. De könyörgöm mennyit kéne adni egy olyan munkáért, amit egy értelmesebb majom néhány óra betanítás után elvégez?


Miért nem az Audi motorfejlesztő mérnökéből indultok ki?


A gazdasági nacionalizmus tipikusan a tehetségtelen semmirekellő looserek mentalitása. Még írni olvasni is alig tud, de azért veri az asztalt, hogy neki több jár.

2011. nov. 20. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
Ez sokkal bonyolultabb kérdés, mint amennyire leegyszerűsítik egyesek. A multikkal az a probléma, hogy sokkal kisebb arányban veszik ki a közterhek viseléséből a részüket mint a kis és közepes vállalkozások, és ez az arány fennáll a foglalkoztatottság terén is. Ráadásul a külföldi vállalatok általában nem hazai vállalkozásoktól szerzik be a készleteiket, ezért a hazai kkv-t nem erősítik, sok esetben éppen az ellenkezője valósul meg. Itt a legtöbben a kereskedelmi multikat említették, de pl. az autógyárak is multinacionális cégek. Azt tudni kell ezekről a cégekről, hogy nem Magyarország a fő értékesítési piacuk, ide az olcsó munkaerő, és az adókedvezmények miatt jönnek, ráadásul divat lett pályázati pénzeket is folyósítani nekik számomra érthetetlen módon. Szóval véleményem szerint a jelenlegi formában a multik kifejezetten károsak a magyar gazdaság számára, de minimum sz@rt se érnek. Arról nem is beszélve, hogy a nyereségük nagy részét gond nélkül adózatlanul ki tudják menteni az országból.
2011. nov. 29. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:

Kötve hinném.

Amúgy itt, nem %-ot kell nézni, hanem a valós tényeket.

Fura, ahova egy, külföldi multi beteszi ide a lábát, az, az esetek java részében, nem sok jót jelentett. Japánból meg távozik a Tesco - [link] - ez nálunk, miért nem hírértékű? Sőt! Japánban, az LCD gyártás is, részben államosítva van:

[link]

Ilyen nálunk miért nincsen? Helyette, a GANZ, a Skoda kezére került (a leányvállalata lett, ez nem vicc).

Nem mondom azt, hogy rossz egy, külföldi cég, de csak akkor érvényesülhet Magyarországon, ha:

1. Teljesen betartsa a hazai jogszabályokat.

2. Semmiféle kedvezményt, támogatást nem kap.

A Microsoft, a Tesco és más is ilyen - na, vajon miért?

Ja, hogy a politikusokon múlik az, hogy miket engednek meg nekik? Ez igaz, de azt is, be kell látni, hogy miért nem kérdeznek rá, a választások előtt arra, hogy mi a véleménye a multikról? Cselekedik-e az érdekükben, vagy nem? Nem csodálkoznék, hogy egyesek, már, a beválasztásuk előtt is, a multi(k) érdekeit nézték. Sajnos, nekünk, nem kell, az összeesküvés elméletekben hinni, elég csak, megnézni a gyakorlatot. Amúgy meg, milyen szép dolog az, hogy előre lehet tudni, hogy mikor is jön az ellenőrzés (ez, pedig nem vicc), illetve azt is, hogy hogyan lehet felkészülni rá (van ilyen olvasmány is, megtalálható a főnökök polcain - ez is tény), persze, ha az jön. Meg is lehet győzni az ellenőröket, ha úgy kívánja a helyzet.

A multiellenességet, meg a gyakorlati tapasztalatok szülték. Támogatták volna, a hazait, ahelyett, hogy a külföldi vállalkozást segítenék. Most komolyan: amit csinál nálunk a Tesco, azt, egy magyar, nem tudta volna megcsinálni? Igaz, a hipermarket, nálunk, egy ideig tabu téma volt, de abban is, tisztában kell lenni, hogy a Tesco, eredetileg, szupermarket (nálunk is, így kezdte). A bevásárlói csarnokokat, üzletházakat, a magyarok is, ismerték, még a rendszerváltás előtti időkben is.

A hiper és a szupermarket között, az eladó tér nagysága és a sorba állított pénztárak száma a különbség. Igaz, a nagyobb eladó térben, nagyobb és a több a választék, de mire megy az, amikor ha vesz az ember, egy PC-t, vagy bicajt és máshova küldik el, ha szervizről van szó. A szakboltoknál nincs ilyen.

2011. nov. 29. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
36/37 szerintem a legokosabb választ adó. Tökéletesen igaza van.Azonkívül a multi a magyar termelnek megalázó minimális összeget ad annak termékéért, ami 500-600%- os haszonnal ad el. Ez nem mese, mert saját termékemen keresztül érzem, hogy hiába fogy szabadalmazott termékem, az euró műbalhés emelkedése óta én csak vegetálok, míg a multi legfeljebb egy kicsivel kevesebbet nyer az árucikken.. Az is érdekes, hogy bejelentettem, hogy ha nem rendezzük a termékem árát legalább minimálisan, akkor nem tudok tovább szállítani neki.Még nem válaszolt, de valószínű, hogy nem fog példát statuálni azzal, hogy velem engedékeny lesz.Ezenkívül "polcpénz",a "belistázási összeg" mind minket terhel.Ezek milliós tételek. Gondoljátok el milyen érzés nekem az, hogy a tönk szélén állok a másik pedig milliókat keres rajtam.?- tudás és munka nélkül, a helyébe vitt árukon,
2011. nov. 30. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!