Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit szólt a közvélemény,...

Mit szólt a közvélemény, amikor az MSZP elénekelte az Internacionálét?

Figyelt kérdés

2012. márc. 28. 21:12
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/80 anonim ***** válasza:

"Kádárt meg hagyjátok békében, mert sok millió cselédnek és bérmunkásnak adta vissza az önbecslését. Az más kérdés, hogy evvel mennyien és hogyan éltek vissza."


A rendszere vette el nagyszüleim kevéske földjét és csinált belőlük jobbágyokat. Az én nagyapámat vitték el a ruszkik seggnyalói hadifogságba, csak azért mert az utcán mer mert biciklizni. A nyomorult rendszere ugyan azt csinálta mint a nyilasok, csak nem Adolfka volt az Isten, hanem az aktuális alkoholista pártfőtitkár.

2012. márc. 30. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/80 anonim ***** válasza:

" Szét is hullott mind Jugoszlávia, mind Csehszlovákia, mind a Szovjetunió. És egyesült Németország.

"


Valamit széthullott Magyarország, ez van.


"Egyszerűen abnormális állapot milliónyi ember másodrendű kezelése, és nemzetétől való elszakítottsága, a saját szülőföldjén."


Senki nem kezel senkit másodrendűként, különben nem lenne a fél román politikai elit magyar.


"- Az a "földdarab" történetesen az, amiben az ősapáid(?) csontja nyugszik, amin a mi kultúránk 1000 év alatt felépített "


Igen előtte több ezer évvel meg más kultúra lakta. Elmúlt. Ez lesz Magyarországgal is. Meg a magyar kultúrával akár tetszik a kár nem.


"mai napig a nemzettársaink élik napjaikat - elnyomásban. "


Sok diktatúrában élő ember szeretne ilyen "elnyomásban" élni.


"A családnál pedig - mint másik "szép, de felesleges dolog" - minden emberi társadalom alapköve."


Az egyén az alap.


"Ahogy a hitnél sincs fontosabb, hisz ez határozza meg az erkölcsi rendet. "


Ateista vagyok, úgyhogy nekem magyarázhatod, hogy hit milyen fontos. Az erkölcsi rendet pedig a józan ész határozza meg nem összekaparászott mendemondák.


"Ha ez a nemzet ennyire nem lett volna közösségtudatos, mint te, nem is léteznénk ma. "


A magyarság talán sosem volt közösségtudatos.


" és az elődeink által felépítetteknek tisztelete és védelme kell. "


Elődeink építették a cocializmust is. Akkor ki szelektálja, hogy mi az amit elfogadunk és mi az amit nem? A Párt? Egyház? Gárda?


"Másfelől ha valaki idegen kultúra elnyomásában is megőrzi identitását, az már igencsak nevezhető "jobb magyarnak", mint a hozzád hasonlók, akiknél tartok tőle, hogy elsőként hagynák el az anyanyelvüket egy elcsatolás esetén... "


Szerintem nem lennének jobb magyarok. Mi az, hogy megőrizni az identitást? Van valami jellegzetessége a magyaroknak? Mi az? Persze én most a normális magyarokról kérdezem ezt nem a fradi sálas agyoniskolázottakról, akikről már az első megnyilvánulásuk után kiderül, hogy ők bizony mekkora magyarok. Csak a magyar történelmet nem igazán ismerik, ha kérdezel tőlük.


"Minekután a mai magyarok - tapasztalataim szerint - ma már szégyenlik, hogy magyarok, és a világban járva inkább letagadják, (pedig a kultúránk semmivel sem alsóbbrendű, mint másoké), és nem, nem Orbán miatt, így igencsak fel kell pörgetni a kultúra megismertetését, és megszerettetését, hogy kiköszörüljük a 45 év okozta csorbát."


Néha nem csodálkozom, hogy szégyenlik. Legalábbis nem lehet dicsekedni vele, mióta a nacionalizmus felerősödött az országban. Persze a nacionalisták nagy része alig tud valamit a magyar kultúráról, kizárólag meglovagol egy mainstreamet, hogy balhézhasson és kukákat gyújtogathasson. Tudod, így meg tudja magyarázni, hogy miért egyszerű.

45 év csorba? Mi volt 45 évig ami csorbát ejtett? A cocializmus? Előtte sem volt semmi olyan ami táplálta volna a magyar kultúrát. Nem, a nyilasok sem. A történelembe visszatekintve ugyan olyan semmirekellő politikusokat fogsz találni, mint a maiak bármennyire is romantikusnak tűnik egy-két történelmi figura.


" Az tényleg visszás, ahogyan néhány butikos már giccset csinál ebből."


Igen, ez igaz. A legnagyobb butikos MO.-n Budaházy György, aki a nacionalizmus erősödésekor elkezdte árulni a nemzeti kacatjait.


"De ezt egy hozzád hasonló materialista nem fogja megérteni.

"


Üres, szánalmas rágalom.


"Ezzel elkéstél. Rengeteggel beszéltem, és nagyon egyiknek sem tetszik, hogy megbélyegezve élnek kint.

"


Én is beszéltem eggyel és azt mondta náluk jobb mint itt.


"? Ha valami nem tetszik az MSZP-seknek akkor egyből jön a trianon/náci/fasiszta kártya? Gratulálok."


Ha, valami nem tetszik a jobbikosoknak, egyből jön a zsidó/hazaáruló/őskomcsi kártya?


"Mondjuk én még olyanról nem hallottam, hogy manapság valakiért fekete kocsival jöttek volna pufajkások, mert amellett acsarkodott, hogy a több millió határon túli magyar nem is magyar. Ellenpélda viszont millió volt az elmúlt rendszerben. "


A kommunisták elvitték azokat akik nem tartották magyarnak a határon túliakat?

2012. márc. 30. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/80 anonim ***** válasza:

"Az egyén az alap. "


Az egyén nem alakíthat társadalmat, így lehetetlen, hogy annak alapköve legyen.

2012. márc. 30. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/80 anonim ***** válasza:

"Én is beszéltem eggyel és azt mondta náluk jobb mint itt."


:D:D:D:D:D:D:D:D::D:D:D:D:D:D::D Nem szégyen az, ha nem beszéltél Erdélyivel, nem kell ilyeneket hazudoznod.


"Ha, valami nem tetszik a jobbikosoknak, egyből jön a zsidó/hazaáruló/őskomcsi kártya?"


Nem vagyok jobbikos, de te tényleg a mintája vagy az őskomcsi beállítottságnak.


"A kommunisták elvitték azokat akik nem tartották magyarnak a határon túliakat?"


Mivel ez ellentmondott a rendszer véleményének. Ha hangot adott bárki ilyennek azt bizony megfenyegették.


Más: még mindig nem tudom, hogy jön ez a kérdéshez. Egyébként meg a kedves barátommal akivel ellened érvelünk nekem is vannak fenntartásaim, kicsit túljátssza magát. Nem kell ezzel az őseink építették Erdélyt stb. szöveggel jönni. Elég tényeket nézni: még mindig egybefüggő magyar tömbök vannak a határ mentén, Székelyföldről nem is beszélve, aminek továbbra sincs semmilyen autonómiája ami egyenesen röhejes. Szlovákia kisebbségi politikája meg külön undorító.

2012. márc. 30. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/80 anonim ***** válasza:

Az egyén családot alapít, a családokból + egyénekből = társadalom.


Az egyén az alap.

2012. márc. 30. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/80 anonim ***** válasza:

"különben nem lenne a fél román politikai elit magyar."


Az 5%-os támogatottságú RMDSZ-ről beszélsz, akik azokat az előírásokat sem tudták érvényesíteni, amiket amúgy az EU előír?


"Sok diktatúrában élő ember szeretne ilyen "elnyomásban" élni."


Te is kipróbálhatnád, csak hogy lássuk, hogy ízlik.


"Van valami jellegzetessége a magyaroknak?"


Például a magyar nyelv, persze az is tünedezőben van, no nem az elszakított területeken, hanem az agyoniskolázott butapestiek körében.


"Én is beszéltem eggyel és azt mondta náluk jobb mint itt."


De nem azért, mert ott lett jobb, hanem mert itt lett szarabb, és nem kicsit.


"Ha, valami nem tetszik a jobbikosoknak"


Hullahopp, ha valaki nem MSZP-s, akkor tutira Jobbikos?

2012. márc. 30. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/80 anonim ***** válasza:
74%

"Egyszer azért megkérdeznék egy erdélyit, hogy szeretné-e, hogy felszabadítsák az "elnyomás" alól."


Erdélyi vagyok, és semmit nem szeretnék ennél jobban. Remélem kielégít a válasz.

2012. márc. 30. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/80 anonim ***** válasza:

"Erdélyi vagyok, és semmit nem szeretnék ennél jobban. Remélem kielégít a válasz."


Akkor megkérdezném, hogy milyen elnyomásban van részed? Megvernek az utcán? Apartheid rendszer van? Tömegsírba lövik az erdélyi magyarokat, mint anno a bosnyákokat a szerbek? Törvényeket hoznak ellenetek, mint anno a zsidók ellen? Ha akkora lenne az elnyomás akkor nem lenne magyar nyelvű egyetemetek, politikai képviselőitek, szólásszabadságotok, stb. Remélem sosem fogod megtudni milyen elnyomásban élni. Ne hallgass a toroczkai félékre, akik hangoztatják, hogy ti mekkora elnyomásban éltek.


Kb. annyira vagytok elnyomásban, mint az egyszeri pesti tüntető, aki panaszkodott, hogy éhezik, stb. Tudod mi történt ezután? Valamiért tömegoszlatáshoz készültek a rendőrök, ő pedig zsömlével meg kaláccsal dobálta a rendőröket. Nagyon ironikus volt.

2012. márc. 31. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/80 anonim ***** válasza:
74%

Már meg se haragudj, de amiután megkérdezed, hogy milyen elnyomásban van része az erdélyi magyaroknak, megpróbálsz kioktatni erről a témáról?


Igen, többször előfordult már támadás a román demokraták részéről, iskolás koromban pedig rendszeres volt a zaklatás és einstandolás a frissen telepítettek által. Gondolom neked semmit nem mond a fekete március, vagy a vasgárda népirtása. Sorold fel légy szíves, a politikai képviselőink mit tettek eddig a magyarokért, mert semmi ilyenről nem tudok, nincs beleszólásuk semmibe. Sorold fel Erdély magyar egyetemeit, mert nem tudok ilyenekről, minden városban volt egy, de mára vagy bezárták őket, vagy elrománosították. Igen, hoznak a magyarok ellen törvényeket, pl. a magyar város- és utcanevek eltüntetése, szobrok "kicserélése" (nem tudom mit szólnál ha Szent László szobrát az orrod előtt a tömeggyilkos Avram Iancuéra cserélnék, gondolom te tapsolnál), anyanyelvi szintű érettségi románból, magyar nyelv száműzése a hivatalos ügyintézésből (persze az arab vagy kínai továbbra is olyan nyelvet használ amilyet akar, de a magyar beszéljen románul).


Hadd kérdezzem már meg, hogy ha annyira oké minden, nincs kedved Kolozsvárra költözni? Csak hogy tapasztald is miről van szó, és ne messziről legyél okos.

2012. márc. 31. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/80 anonim ***** válasza:

" Gondolom neked semmit nem mond a fekete március, vagy a vasgárda népirtása"


Biztos marhára érintett voltál. Amúgy én is elnyomásban élek Gondolom semmit nem mond neked a török invázió.


", hogy milyen elnyomásban van része az erdélyi magyaroknak, megpróbálsz kioktatni erről a témáról? "


Mivel értelmes választ nem kaptam, így rávilágítottam arra, hogy mekkora "elnyomás" van Romániában.


"Igen, többször előfordult már támadás a román demokraták részéről, iskolás koromban pedig rendszeres volt a zaklatás és einstandolás a frissen telepítettek által."


Ez meg vaktöltény.


Sorold fel Erdély magyar egyetemeit, mert nem tudok ilyenekről, minden városban volt egy, de mára vagy bezárták őket, vagy elrománosították


[link]


Véletlenül nem hallottál olyanról, hogy magyar nyelvű gyógyszerészeti, orvosi kar hoznak létre?

Persze nektek az sem lenne elég.


" Igen, hoznak a magyarok ellen törvényeket, pl. a magyar város- és utcanevek eltüntetése, szobrok "kicserélése" (nem tudom mit szólnál ha Szent László szobrát az orrod előtt a tömeggyilkos Avram Iancuéra cserélnék, gondolom te tapsolnál), anyanyelvi szintű érettségi románból, magyar nyelv száműzése a hivatalos ügyintézésből (persze az arab vagy kínai továbbra is olyan nyelvet használ amilyet akar, de a magyar beszéljen románul). "


Jogszabályi forrást mellékelj és majd erre válaszolok. Jogszabályt és ne kurucos linket.


"Hadd kérdezzem már meg, hogy ha annyira oké minden, nincs kedved Kolozsvárra költözni? Csak hogy tapasztald is miről van szó, és ne messziről legyél okos.

"


Nincs kedvem. Ez meg, hogy ne messziről legyél okos rátok is vonatkozik, bár lehet, hogy mégsem. Én nem szavazhatok a te országodban, de te az enyémben igen, méghozzá úgy, hogy semmit nem tudsz a magyar politikai életről és arról, hogy milyen az élet itt.

2012. márc. 31. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!