Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit szólt a közvélemény,...

Mit szólt a közvélemény, amikor az MSZP elénekelte az Internacionálét?

Figyelt kérdés

2012. márc. 28. 21:12
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/80 anonim ***** válasza:
71%

"Biztos marhára érintett voltál."


Igen, én marhára érintett vagyok abban, ha románok tömegesen magyarokra támadnak, te pedig mosod kezeidet, mert semmi közöd hozzá.


"Gondolom semmit nem mond neked a török invázió. "


A törökök hazamentek, a románok még itt vannak tudomásom szerint, de mindjárt kijavítasz.


"Mivel értelmes választ nem kaptam"


És nem is vagy rá kíváncsi.


"Ez meg vaktöltény."


Ez meg nem válasz.


A Babes-Bolyai mióta magyar egyetem? Igen, az volt. Valamikor régen. Van bölcsész szak magyarul, köszöni egész Erdély, mindenki azon fog továbbtanulni, minden más román. Linkeld be légy szíves a többi magyar egyetemet is, hadd lássuk...


"orvosi kar hoznak létre?"


Mármint küzdenek érte a saját egyetemükön a románokkal szemben, és ez csak egy egyetem egész Erdélyben.


"Jogszabályi forrást mellékelj és majd erre válaszolok."


Nem vagyok jogász, de te mutathatnál nekem magyar városokban magyar utcaneveket, mert itt csupa Iuliu Maniu és Unirea utca van, magyarról nem tudok. Az Erdélyi Magyar Ifjak visszarakták az eredeti táblákat, azokat a román polgármesteri hivatal leszedette.


"Nincs kedvem. Ez meg, hogy ne messziről legyél okos rátok is vonatkozik, bár lehet, hogy mégsem. Én nem szavazhatok a te országodban, de te az enyémben igen, méghozzá úgy, hogy semmit nem tudsz a magyar politikai életről és arról, hogy milyen az élet itt."


Nincs kedved, aha. Mi az, hogy nem szavazhatsz az én országomban? Nekem Románia nem az országom, semmi közöm hozzájuk, se a román politikusokhoz. Amúgy apám budapesti, tíz évig éltem magam is ott, nagyon is sokat tudok róla, míg te magad csak a kis inventált lőzungjaidat terjeszted, tapasztalatod semmi.

2012. márc. 31. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/80 anonim ***** válasza:

"

Igen, én marhára érintett vagyok abban, ha románok tömegesen magyarokra támadnak, te pedig mosod kezeidet, mert semmi közöd hozzá. "


Igen a románok nap mint nap tömegesen a magyarokra támadnak. Csakis a románok a hibásak.


"A törökök hazamentek, a románok még itt vannak tudomásom szerint, de mindjárt kijavítasz."


Itt is van van még török nemzetiségű. Meg mecset is.


"Nem vagyok jogász, de te mutathatnál nekem magyar városokban magyar utcaneveket, mert itt csupa Iuliu Maniu és Unirea utca van, magyarról nem tudok. Az Erdélyi Magyar Ifjak visszarakták az eredeti táblákat, azokat a román polgármesteri hivatal leszedette.

"


Milyen magyar városokban? Melyikek azok? Én nem fogok neked táblaneveket hajkurászni, keress te magad. Ez tényleg szörnyű elnyomás lehet. Ez Erdélyi Magyar Ifjak pedig visszarakathatná a táblákat törvényes úton is. Persze fel lehet háborodni, hogy levetették a táblákat, de a közterületnév módosításának nálatok is meg van a hivatalos útja. Jogszabályt meg még mindig nem linkeltél.


"Nincs kedved, aha. Mi az, hogy nem szavazhatsz az én országomban? Nekem Románia nem az országom, semmi közöm hozzájuk, se a román politikusokhoz. "


Akkor miért élsz ott? Miért érdekel, hogy milyen utcanevek vannak?


"Amúgy apám budapesti, tíz évig éltem magam is ott, nagyon is sokat tudok róla, míg te magad csak a kis inventált lőzungjaidat terjeszted, tapasztalatod semmi."


Az én apám is budapesti, születésem óta itt élek, így talán kicsit többet tudok erről az országról mint te.


"53%-os. Eddig azt hittem, szimplán MSZP-s vagy és besértődtél. De amiket írsz abból egy jön le: szemét vagy. Egy kis suttyó. Téged van aki szeret?"


Ja, ezt szokták írni a szupermagyarok, amikor belelépek egy erdélyi lelki világába és nem borulok térdre előttük. Menj vissza a kurucinfó fórumba a "tefajtáid" közé. Ott lesz aki szeret téged.

2012. márc. 31. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/80 anonim ***** válasza:

"Igen a románok nap mint nap tömegesen a magyarokra támadnak. Csakis a románok a hibásak."


Nem, a brazilok a hibásak. Ja, hogy azok nincsenek itt. Oké.


"Itt is van van még török nemzetiségű. Meg mecset is. "


De azok nem zárják be a magyar iskolákat, nem bontják le a szobrokat, nem nyúlják le az épületeket a magyar egyháztól, és nem korlátoznak a nyelvhasználatban, vagy tévednék? Te is érzed, hogy a példád egy szar, ez már csak színtiszta trollkodás a részedről.


"Milyen magyar városokban? Melyikek azok? "


Nagyvárad, Kolozsvár, Temesvár, Marosvásárhely, soroljam? Be kell neked mutatni az egészet?


"Ez tényleg szörnyű elnyomás lehet."


Igen, az, de te is kaphatnál a jóból, de mint olvashattuk, "nincs kedved".


"Ez Erdélyi Magyar Ifjak pedig visszarakathatná a táblákat törvényes úton is."


Teljesen törvényes úton EU-s előírás, anyagi problémákra hivatkozva nem rakta ki a polgármesteri hivatal, és amikor saját költségen kirakták a civilek, rongálásra hivatkozva szedették le. A románokat nem érdeklik a törvények.


"Akkor miért élsz ott? Miért érdekel, hogy milyen utcanevek vannak? "


Mert ez az én szülőföldem, nem a románoké. A kérdés nem az, hogy én miért élek itt, hanem az, hogy a románok mit keresnek itt. Esetleg megválaszolod nekem ezt a kérdést?


"Az én apám is budapesti, születésem óta itt élek, így talán kicsit többet tudok erről az országról mint te. "


Okíts, mester. Erdélyről is, hiszen nem tudok róla semmit.


"amikor belelépek egy erdélyi lelki világába"


Te konkrétan tagadod, hogy az elcsatolás negatív következményekkel járt volna a magyarságra nézve, ez nem belelépés, te nyíltan provokálod őket.

2012. márc. 31. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/80 anonim ***** válasza:

"De azok nem zárják be a magyar iskolákat, nem bontják le a szobrokat, nem nyúlják le az épületeket a magyar egyháztól, és nem korlátoznak a nyelvhasználatban, vagy tévednék? "


Azért mert gazdaságtalanul működnek az intézmények nem a román elnyomást kellene hibáztatni- Szobrokat MO-n is cserélgetnek, akár külföldi személyek szobraira is ezért még nincs elnyomás. Vagy mindenképpen magyar ember szobra kell, hogy legyen? Biztos előrébb lennétek vele. Hogyan korlátoznak téged a nyelvhasználatban?


"Nagyvárad, Kolozsvár, Temesvár, Marosvásárhely, soroljam? Be kell neked mutatni az egészet? "


Igen legyél szíves, kíváncsi vagyok egy erdélyi szemszögére.


"Igen, az, de te is kaphatnál a jóból, de mint olvashattuk, "nincs kedved".

"


Nekem nem az "elnyomáshoz" nincs kedvem, hanem abban az országban élni. A kedvedért meg nem fogok elköltözni a világ végére. De biztosan borzasztó módon el lennék nyomva.


"Teljesen törvényes úton EU-s előírás, anyagi problémákra hivatkozva nem rakta ki a polgármesteri hivatal, és amikor saját költségen kirakták a civilek, rongálásra hivatkozva szedették le. A románokat nem érdeklik a törvények."


Azért mert saját pénzükön kirakták a "civilek", azért még van egy törvényes útja az egésznek. Nem úgy működik, hogy felszögelsz mindenféle táblát és jó napot.


"Mert ez az én szülőföldem, nem a románoké. A kérdés nem az, hogy én miért élek itt, hanem az, hogy a románok mit keresnek itt. Esetleg megválaszolod nekem ezt a kérdést?

"


A román is ott született. Meg kb. 5 generációja is.


"Te konkrétan tagadod, hogy az elcsatolás negatív következményekkel járt volna a magyarságra nézve, ez nem belelépés, te nyíltan provokálod őket."


Biztos sok negatívummal járt azoknak akik akkor éltek. Neked milyen negatívumaid származtak az esetből? Kettős állampolgár vagy(?), orba-szája támogat az orbán-rezsim, ismersz két nyelvet (?), stb. Milyen pozitívumai lennének, ha visszacsatolnának? Persze, aki meg meri mondani egy erdélyinek a véleményét az egyből hazaáruló, provokatív, nemzetellenes, stb. Én is tudnék az ilyen emberekre cifrát mondani, de a végén még azt is elnyomásnak vennék.

2012. márc. 31. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/80 anonim ***** válasza:

"mert gazdaságtalanul működnek az intézmények"


Tehát te a gazdaságtalan működéssel magyarázod, hogy eltűntek a magyar egyetemek és sorra tűnnek a magyar iskolák, ellenben a helyükre románok kerülnek. Minden világos.


"Szobrokat MO-n is cserélgetnek, akár külföldi személyek szobraira is ezért még nincs elnyomás. "


Magyar királyok szobrait milyen külföldi személyek szobraira cserélik le? Kérhetnék példákat?


"Nekem nem az "elnyomáshoz" nincs kedvem, hanem abban az országban élni."


Az ott élőknek sincs ínyére hogy a románok átkeresztelték Magyarország felét Romániára, szóval legalább ebben egyetértünk.


"Azért mert saját pénzükön kirakták a "civilek", azért még van egy törvényes útja az egésznek. Nem úgy működik, hogy felszögelsz mindenféle táblát és jó napot."


És szerinted a román táblák hogy kerültek a magyar táblák helyére? Megmagyaráznád, hogy én is értsem?


"A román is ott született. Meg kb. 5 generációja is."


Majd' négymillió románt telepítettek be a háború óta, személyes ismerőseim közül egy vagy kettő erdélyi. A többi egyik sem.


"Neked milyen negatívumaid származtak az esetből?"


Amiket eddig leírtam, azok egyik füleden be, a másikon ki?


"Kettős állampolgár vagy"


Nem vagyok kettős állampolgár.


"orba-szája támogat az orbán-rezsim"


Egyetlen egy forint támogatást nem kaptam eddig semmire, és nem is ismerek olyat, aki igen.


"ismersz két nyelvet"


Ismerek négyet, de ebből egyet nem önszántamból tanultam meg, és anyanyelvi szintű érettségin épphogy átmenőt kaptam belőle, ami a továbbtanulásomat igencsak megnehezítette.


"Milyen pozitívumai lennének, ha visszacsatolnának?"


A fentieknek mind agyő, például azt.


"Persze, aki meg meri mondani"


Te összevissza hazudozol.

2012. márc. 31. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/80 Pro Patria ***** válasza:

" Szét is hullott mind Jugoszlávia, mind Csehszlovákia, mind a Szovjetunió. És egyesült Németország.

-> Valamit széthullott Magyarország, ez van."

- De nem úgy, ahogyan természetszerűleg kellett volna történnie, hanem erőszakkal és természetellenesen. Ez pedig már ebből kifolyólag sem maradhat így tartósan.


"Egyszerűen abnormális állapot milliónyi ember másodrendű kezelése, és nemzetétől való elszakítottsága, a saját szülőföldjén.

-> Senki nem kezel senkit másodrendűként, különben nem lenne a fél román politikai elit magyar."

- Azért erről még kérdezd ki Hegyeli Attilát, a Moldvai Csángómagyarok Szövetségének egykori vezetőjét. Tudna mesélni erről.

De nézz körül a Beneš-dekrétumok, a nyelvtörvények, az iskolai támogatások megvonásának, és minden egyébnek az ügyében is, Szlovákiában...


"Az a "földdarab" történetesen az, amiben az ősapáid(?) csontja nyugszik, amin a mi kultúránk 1000 év alatt felépített

-> Igen előtte több ezer évvel meg más kultúra lakta."

- Azok a kultúrák már kihaltak. A miénk mai napig fennáll. És továbbra is lakjuk azokat a földeket.


"Elmúlt. Ez lesz Magyarországgal is. Meg a magyar kultúrával akár tetszik a kár nem."

- Ahogy az emberiség is kihal majd egyszer. De ma még nem. Addig pedig jogosan követeljük, ami a miénk.


"mai napig a nemzettársaink élik napjaikat - elnyomásban.

-> Sok diktatúrában élő ember szeretne ilyen "elnyomásban" élni."

- Lehet, de nem Észak-Koreában vagyunk, hanem az EU-ban, ami az emberiségi jogokat tipró Szlovákiával, Romániával, Ukrajnával, Szerbiával szemben semmit nem lép, nálunk meg folyton fasisztát kiált.

Ha mi hoznánk meg nyelvtörvényt, esetleg legitimizálnánk a numerus clausust, vagy zárnánk ki a román köztársasági elnököt az országunkból, netán tennék olyan kijelentéseket hogy "a tankjainkba ülünk és lerohanjuk Szlovákiát", vajon másnap maradna még egy talpalatnyi föld is az országunkból, amit nem bombázott le a NATO...?

Az EU láthatóan csak akkor hoz szankciókat, ha a bankokról van szó, de akkor aztán nagyon tudja félteni a "demokráciát".


"A családnál pedig - mint másik "szép, de felesleges dolog" - minden emberi társadalom alapköve.

-> Az egyén az alap."

- Neked. Még az embernél kevésbé fejlett közösségi lények, a farkasok is a falkát tartják előbbre saját lényüknél. Persze ezt az ego fényében nehéz megérteni, hogy valaki másokért éljen...


"Ahogy a hitnél sincs fontosabb, hisz ez határozza meg az erkölcsi rendet.

-> Ateista vagyok, úgyhogy nekem magyarázhatod, hogy hit milyen fontos. Az erkölcsi rendet pedig a józan ész határozza meg nem összekaparászott mendemondák."

- Azt mondtam, a hit. Azaz a meggyőződés, a felfogás - felekezetektől függetlenül. Ami alapvető erkölcsi normákat fektet le, örökölt neveltetést. Például hogy nem veszünk el negyven feleséget, nem adjuk el a lányunkat rabszolgának, nem kövezünk halálra nőket. Ez pedig kulturális sajátosság/különbség.


"Ha ez a nemzet ennyire nem lett volna közösségtudatos, mint te, nem is léteznénk ma.

-> A magyarság talán sosem volt közösségtudatos."

- Igen, ezt tanította 45 év bolsevik történetírása, de ha végigolvasol egy '90 után kiadott történelmi könyvsorozatot, teszem azt az Új Képes Történelmet, vagy a Magyarország Történetét, akkor megtanulhatod belőle, hogy az egyetlen, aminek köszönhetjük, hogy ma még létezünk mint nemzet, az az állandó küzdelmünk, amivel a szabadságunkat akartuk visszaszerezni 1526 után (a Habsburgokkal szemben ugyanúgy), és a kultúránkhoz, nyelvünkhez való ragaszkodás.


"és az elődeink által felépítetteknek tisztelete és védelme kell.

-> Elődeink építették a cocializmust is."

- Tévedés, Kádár építette, szovjet szuronyok árnyékában. Egyébként én a kulturális, művészeti, történelmi, irodalmi értékekre céloztam, a szocializmus pedig egy ideológia.


"Akkor ki szelektálja, hogy mi az amit elfogadunk és mi az amit nem? A Párt? Egyház? Gárda?"

- Csak egyvalaminek van joga azt eldönteni, hogy mi az, ami a kulturális értékeink részét képezi, mi az, amit a szellemi örökségünknek tartunk, és mi az, amit nem vállalunk. Gondolom, magadtól is rájössz, mi/ki dönti el ezt. Ha nem, akkor segítek egy dátumban: 1956.


"Másfelől ha valaki idegen kultúra elnyomásában is megőrzi identitását, az már igencsak nevezhető "jobb magyarnak", mint a hozzád hasonlók, akiknél tartok tőle, hogy elsőként hagynák el az anyanyelvüket egy elcsatolás esetén...

-> Szerintem nem lennének jobb magyarok. Mi az, hogy megőrizni az identitást?"

- Neked feleslegesen magyaráznám, úgy látom. De megkísérlem a felzárkóztatásodat: anyanyelv, irodalom, népszokások (például most épp aktuális: húsvéti locsolkodás), esküvői hagyományok, vagy a néptáncegyüttesek, csak ezeket egy panelprolinak hiába magyarázom...


"Minekután a mai magyarok - tapasztalataim szerint - ma már szégyenlik, hogy magyarok, és a világban járva inkább letagadják, (pedig a kultúránk semmivel sem alsóbbrendű, mint másoké), és nem, nem Orbán miatt, így igencsak fel kell pörgetni a kultúra megismertetését, és megszerettetését, hogy kiköszörüljük a 45 év okozta csorbát.

-> Néha nem csodálkozom, hogy szégyenlik. Legalábbis nem lehet dicsekedni vele, mióta a nacionalizmus felerősödött az országban."

- Jóval korábban sem. És ennek az oka az önmagunkkal szembeni lekicsinylés, önostorozás, a "nyugat szemkápráztató fényével" szembeni saját szégyenérzet. Ezt a következő levelemben külön fejtem ki.


"De ezt egy hozzád hasonló materialista nem fogja megérteni.

-> Üres, szánalmas rágalom."

- Pedig egyre inkább igazolódni látszik, a fentebbi "egyénezéseddel", meg a kultúrád iránti abszolút hideg érzéketlenségeddel, a nemzettudatod teljes hiányával...


"Ezzel elkéstél. Rengeteggel beszéltem, és nagyon egyiknek sem tetszik, hogy megbélyegezve élnek kint.

-> Én is beszéltem eggyel és azt mondta náluk jobb mint itt."

- Hűha! Egy teljes emberrel?:)


"Ha valami nem tetszik az MSZP-seknek akkor egyből jön a trianon/náci/fasiszta kártya? Gratulálok.

-> Ha, valami nem tetszik a jobbikosoknak, egyből jön a zsidó/hazaáruló/őskomcsi kártya?"

- Nem látok itt sehol zsidózás... Ezzel is csak önmagad ellen szólsz, és bizonyítod, hogy a nácikártyánál jobb ellenérved nincs.


"Mondjuk én még olyanról nem hallottam, hogy manapság valakiért fekete kocsival jöttek volna pufajkások, mert amellett acsarkodott, hogy a több millió határon túli magyar nem is magyar. Ellenpélda viszont millió volt az elmúlt rendszerben.

-> A kommunisták elvitték azokat akik nem tartották magyarnak a határon túliakat?"

- Ismered a 80 huszár című filmet? Tudod, eredetileg egy Erdélyben játszódó történetet akartak forgatni, de nem engedélyezte a hatalom, mert "túl sokszor" szerepelt benne az "Erdély" kifejezés...

2012. márc. 31. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/80 Pro Patria ***** válasza:

"45 év csorba? Mi volt 45 évig ami csorbát ejtett? A cocializmus? Előtte sem volt semmi olyan ami táplálta volna a magyar kultúrát. Nem, a nyilasok sem. A történelembe visszatekintve ugyan olyan semmirekellő politikusokat fogsz találni, mint a maiak bármennyire is romantikusnak tűnik egy-két történelmi figura."


Akkor tehát, mint előző levelemben szóltam róla, ezt részletesen kifejtem...


Hadd idézzem egy korábban írt véleményezésemet, ahol arról szólt a vita, miért nem készülnek magyar történelmi filmek:


<<Ma már a magyarok többsége pontosan tisztában van vele, miért van ötven csillag Amerika zászlajában, de fogalma sincs róla, mint jelent a piros-fehér-zöld. Tisztában van a függetlenségi, és a polgárháborúval, ámulattal nézi a hős amerikai katonákat, akik D-napon a szabad világért küzdöttek, de ugyanezt nem érzi a sokkal nagyobb emberveszteségeket elszenvedő 2. Magyar Hadsereggel kapcsolatban a Don-kanyarnál, akik a kommunizmus Európát elözönlő áradatát próbálták megfékezni. Az emberek szégyenlik saját nemzetiségüket. Naponta látni amerikai filmeket, zenéket, ám a magyar kultúra koránt sincs ennyire propagálva.


Számomra jó kezdeményezésnek tűnt a Magyarország története c. sorozat, de végül csalódást okozott, mert csak "érdekességeket mondott", például "nem tudom, tudták-e Önök, hogy ezt a szobrot a pestisjárvány elvonulására emelték". Ez kiegészítésnek jó, de a történelmet nem oktatja az érdeklődők számára.

Az is lehetne, hogy csak egy-egy fontosabb eseményt mutatnának be, például Hunyadi Mátyás korát, ’48-as szabadságharcot (bár az elmúlt rendszerben voltak ilyen jellegű filmek), esetleg a Tatárjárás, Honfoglalás (a mostani siralmas), Árpád-kor, Nagy Lajos birodalma és a nápolyi hadjáratai (a nagy itáliai erődök lovagi ostroma olyan lehetne, mint a franciák Jean d’Arc-ja.)

Vagy lehetne akár egy II. Világháborús mini-sorozat is, mint az Elit alakulat. Van elég háborús honvédnapló alapanyagul.


Ha csak így, töredékekben készülne el, az is jó lenne, hiszen aki meg szeretné ismerni a magyar történelmet, az úgysem a filmekből tanulná, viszont azoknak, akik ismerik, jó érzés volna látni is megelevenedni egy-egy, korábban csak száraz írásokból ismert kor életét a vásznon. Mint az Egri csillagok.

Hogy volna-e rá igény külföldön? Nem tudom. A Szabadság, szerelemre volt. Más országok mindenhol most kezdik el csinálni saját nemzetüket bemutató filmeket, mint a lengyelek (Katyn; Battle of Warsaw; Tűzzel-vassal), az oroszok (1612; Admiral; vagy az eszméletlenül jó dokumentumsorozat, a "Great War"), a finnek (Talvi Sota film és dokumentumfilm). Nagyon jó filmek, nézzétek meg az előzetesüket.

Nem kellene lemaradnunk tőlük. Különben megint az lesz, mint a közelmúltban, hogy a szlovákok forgatnak - nem is rossz - filmet Báthory Erzsébetről, helyettünk...


[...]


Ahogy a kérdés feltevője megfogalmazta: kíváncsi-e a magyar nemzet önmagára. Ha kicsit másként vélekednénk önmagunkról, akkor minden más lenne.


Ehhez meg kell szerettetnünk a nemzetünkkel a kultúráját, amihez pont az ilyenek adnák az alapot. Sajnos, a szocializmus 45 éve alatt e felfogás teljesen kiveszett ebből a népből. A Rákosi-terror alatt sínylődött országban több szempontból is előnyös volt a gondolkodást erőszakkal befolyásolni az államnak ezen a téren. Mivel a kommunista eszmerendszer hihetetlen mértékben elszegényítette (vagyis inkább szegénységben tartotta) a háborút egyébként is keservesen megszenvedő magyar életszínvonalat, így a fennálló hatalomnak létfontosságú volt a történelmi múlt negatív színben való feltüntetése, azaz "a bús ezer év" - nehogy bárkinek is eszébe jusson: "miért van most nekünk ilyen rossz sorsunk, ha egykor oly gazdagok voltunk?".

Fontos érv volt emellett még számukra a magyar nép olyan színben való feltüntetése is, miszerint "mindenkor minden harcot, forradalmat, háborút elbukott, állandóan a vesztesek oldalán állt", hogy ezzel a demoralizáló oktatással elejét tudja venni egy esetleges lázadásnak. Eredménye világosan látható: a nagyszülők elhallgattak, gyermekeik eszerint nevelkedtek, az ő gyermekeikből - a mai generáció - pedig már teljesen kiveszett a magyar történelmi múlt, a nemzeti jelképek, relikviák, emlékművek iránti tisztelet, hisz "nincs semmi, amire mi büszkék lehetnénk, mi magyarok vagyunk". Hosszú az út, mire ezt a csorbát kiköszörülhetjük...


Nagy örömmel látom viszont, hogy ma már fel-feltünedeznek magyar dokumentumfilmek. Mostanság látható a Világ a város alatt c. dokumentum-sorozat, ahol egy rész éppen Budapestről szól. Lássa végre a magyar, hogy a saját kultúrája semmivel sem értéktelenebb, mint a nyugatiaké! Legyen büszke, szeresse, és akarja megismerni!

Vagy a Margat lovagjai c. ismeretterjesztő film, ami egy magyar vonatkozású keresztes várról szól. És erre az átlagos magyar közönség felkapja a fejét: magyarok és a keresztes háború? - Úgy van! Ugyanis régen mi egyenrangú nemzetek voltunk az angollal, a franciával. Emeljük már végre fel a fejünket, és töröljük el ezt az önostorozó, szégyenkező érzést a saját identitásunkkal kapcsolatban, amit - érdekből - belénk nevelt az elmúlt rendszer. Egyenrangúak vagyunk bárkivel!

És nemrég mutatták be a Pokol öt hete c. dokumentumfilmet a magyar különleges katonák, a rohamlövészek kiképzéséről. Látható: semmivel sem gyatrább, mint a hős amerikai ranger-eké. Kell ez a büszkeséget és identitást erősítő, összetartás-tudatot elősegítő, az életben segítő példákkal eligazító történelemoktatás. A sok amerikai polgárháborús, indiános, D-napos filmek miatt gyakorlatilag a mai magyarok már amerikai identitással rendelkeznek, és "szégyenlik", hogy magyarok. Ne tegyék, nekünk minden megvan, ami más kultúrának is, sőt, van hogy több!

Remélem, ennek a tendenciának a kibontakozó magyar dokumentumfilmekről, folytatása lesz.


A magyar kultúra, a történelmi múltunk, és a nyelvünk egyediségének ismerete azért fontos, és tudatosítandó a magyarokban, hogy lássuk, Zrínyi Miklós szavaival: "Egy nemzetnél sem vagyunk alábbvalók.">>

2012. márc. 31. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/80 Pro Patria ***** válasza:

A fenti két kommentem mellett legyen ez még egy kiegészítés az eddig elhangzottakra:


----------------------------


"Egyébként meg a kedves barátommal akivel ellened érvelünk nekem is vannak fenntartásaim, kicsit túljátssza magát. Nem kell ezzel az őseink építették Erdélyt stb. szöveggel jönni."

- Talán kicsit pátoszosan hangzik, de nekem igenis kinyílik a bicska a zsebemben, mikor szlovák SNS-szimpatizánsok tüntetnek Krasznahorka váránál, a "kultúrájuk védelmében".

Nekem igenis dühítő, mikor Szlovákiában könyvet adnak ki Rákócziról, Báthoryról, Esterházyakról, Zichyekről, mint "szlovák nemesi családok".

[link]


Romániában sem jobb a helyzet. A Kenyérmezőnél felállított emléktábla szövege magyarul: "Ez az emlékmű annak a ragyogó győzelemnek emlékére állíttatott, amelyet Báthory István vajda vezetésével az erdélyi hadak arattak a török felett Kenyérmezőn, 1479. október 13-án, a temesi ispán és román hős, Paul Chinezul segítségével."

- Remélem, mindenki számára világos, ki is az a "Chinezul", akit a szöveg említ...


De ami még ennél is dühítőbb, Mátyás szülőházán ez a tábla ál román, és angol nyelven is:

"This is the house where Matthias Corvinus - The son of the great voivode of Transylvania and governor of Hungary, Iancu of Hunedoara - was born.

The romanian Matthias Corvinus is considered the greatest of all hungarian kings due to his achievements during his reign."


Azon túl, hogy milliónyi magyar él a szülőföldjén másodrangú, amolyan "megtűrt valakik"-ként, én még ezt is fontos indoknak tartom.


----------------------------


"Megvernek az utcán?"

- Malina Hedvig, hallottál róla? És ami külön feketehumor: még őt büntették meg.


"Törvényeket hoznak ellenetek, mint anno a zsidók ellen?"

- Beneš-dekrétumok, nyelvtörvény? Vagy Erdélyben az új - magyarok számára szándékosan ártó - felosztási körzetek?


"Ha akkora lenne az elnyomás akkor nem lenne magyar nyelvű egyetemetek"

- Követed a napokban zajló történéseket Marosvásárhely magyar karával kapcsolatban?...

Vagy éppen a szlovák autópálya, ami rittig a magyarlakta területet kikerülve fut végig az országon?


"Ne hallgass a toroczkai félékre, akik hangoztatják, hogy ti mekkora elnyomásban éltek."

- Attól függetlenül, hogy nem vagyok Toroczkai híve, még jó, hogy te mondod meg az erdélyi magyaroknak, kire "hallgassanak" saját életkörülményeik minősítésével kapcsolatban... Szerintem majd ők eldöntik, ki látja jobban.


"A törökök hazamentek, a románok még itt vannak tudomásom szerint, de mindjárt kijavítasz.

-> Itt is van van még török nemzetiségű. Meg mecset is."

- Ez még a szokottnál is gyengébb volt. Török emberek élnek itt, de egyfelől elenyésző számban, másfelől török uralom nincs. Nem látom a párhuzamot.


"Menj vissza a kurucinfó fórumba a "tefajtáid" közé. Ott lesz aki szeret téged."

- Ez látom örök aduász nálad.


"Azért mert gazdaságtalanul működnek az intézmények nem a román elnyomást kellene hibáztatni"

- Ó, na ne, most komolyan, még mi kérjünk bocsánatot?? Szlovákiában konkrétan egy fillért se különítettek el a magyar oktatásra az EU-s támogatásokból!


"A román is ott született. Meg kb. 5 generációja is."

- Hadd mutassak valamit:


Arad 72%-os magyar lakossága 12%-ra;

Kolozsvár 82%-os magyar lakossága 19%-ra;

Nagyvárad 91%-os magyar lakossága 27,5%-ra;

Marosvásárhely 89,3%-os magyar lakossága 46,7%-ra süllyedt le 1970-ben, néhány év alatt. Ezekután mérlegelj...


"Kettős állampolgár vagy(?)"

- Mit zavar az téged/hozzád hasonlóakat?


"orba-szája támogat az orbán-rezsim"

- Ez is jól ismert klisé tőletek, de hogy konkrétan milyen milliárdokat hordanak ki ifás teherautókon hozzájuk, arra egyikőtök sem tud válaszolni...


"Milyen pozitívumai lennének, ha visszacsatolnának?"

- Mondjuk hogy magyarul mondhatná el az orvosának, mi a panasza...? Magyarul tanulhatna az iskolájában? Viselhetné a kokárdát a nemzeti ünnepünkön (tudom, neked az ilyenek semmit nem jelentenek)?

Vagy esetleg nem lenne olyan rendőrökkel körbevéve, akik ha megtudják egy újságíróról, hogy magyar, köp egyet? (Megtörtént eset.)

2012. márc. 31. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/80 anonim ***** válasza:
Hogy a Rákosi rendszer és előtte a háború elszegényítette az országot? Avval azért tisztában kellene lennie, hogy mit jelent az, hogy az országunk a háború előtt egy félfeudális ország volt és az úri társadalomhoz nem tartozókon kívül élők milyen szinten éltek ! Onnantól kezdve lehet mindent mondani a Rákosi rendszerre vagy az a baj, hogy olyanoknak is dolgozni kellett, akik helyett évszázadokig dolgoztak ? Ejnye-bejnye kiváltságosak és örökösödési joggal rendelkezők.
2012. márc. 31. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/80 anonim ***** válasza:
Mondjuk még mindig nem értem miért kellett felhoznia az őskomcsinak ezt a székelyekről szóló vitát, amikor egyáltalán nem jön a témához...
2012. márc. 31. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!