Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit szólt a közvélemény,...

Mit szólt a közvélemény, amikor az MSZP elénekelte az Internacionálét?

Figyelt kérdés

2012. márc. 28. 21:12
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/80 anonim ***** válasza:

"azóta a közszolgálati rádióban a híradó nagy százalékban arról van szó, hogy mi van Kolozsváron. Kicsit unalmas. "


Nem kell hallgatni. Ennél jócskán nagyobb százalékban van szó arról hogy mi van Budapesten, de én nem találom unalmasnak, mert érdekel, mi történik testvéreimmel.


". Petőfi"


Tudtommal Petőfi saját bevallása szerint is magyar volt. Nem? Ellenben Mátyás Király nem hinném, hogy vlachnak vallotta volna magát.


"Miért mit szeretnél, mi történjen?"


Jogorvoslatot és felelősségre vonást, esetemben soha nem történt meg.


"ezzel a túliskolázottal mert a médiátok szereti felhozni, hogy ő milyen sokat tesz értetek."


Nos én az origón hallottam először erről a mukiról, de nem követtem, hogy mit csinál. Viszont te úgy adod elő állandóan, mintha legalábbis a haverom lenne vagy valami.


"de inkább csináljanak valami tudományosat."


És ezt is akarták csinálni, viszont ettől függetlenül román intézmények működnek bennük, ugyanis a beköltözés az nagyon megy nekik, csak éppen saját ingatlanjuk nincs.


"Mindenesetre nem fogok etnikai tisztogatásról vizionálni. Mert különben én sem lennék különb náluk."


Nem vizionálok én sem etnikai tisztogatásról, de nem mindegy, hogy valaki úgy költözik-e be a városodba, hogy az téged nem érint, vagy úgy, hogy a te károdra teszi ezt.


"Kicsit sokat akartok cserébe pedig semmit sem adtok. "


Kicsit átugrottad, hogy mit írtam arról, hogy mi lenne, ha beadnák a számlát azok az emberek, akik külföldön taníttatták magukat önköltségen. Amúgy az általad minduntalan meglovagolt kedvezményeket senki nem veszi igénybe, már csak azért is, mert ezek igényléséhez több bürokratikus hülyeségen kell végigmenni, mint amennyit az egész út ér.


"Én az oláhok közé? Te közelebb állsz hozzájuk."


Ez csak szimplán köpködés volt most.


"Semmi közöd Magyarország külpolitikájához."


Nem a nagy büdös lóf*szt. Nekem van közöm hozzá igazán. Amíg a magyar kormány mindenféle feltételek nélkül betapsolta az EU-ba Romániát és Szerbiát, miközben azok távolról sem teljesítették a kisebbségpolitikai elvárásokat, nagyon is sok közöm van hozzá.

2012. ápr. 1. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/80 anonim ***** válasza:

"

Nem kell hallgatni. Ennél jócskán nagyobb százalékban van szó arról hogy mi van Budapesten, de én nem találom unalmasnak, mert érdekel, mi történik testvéreimmel. "


Igen ez a legegyszerűbb kijelentés, hogy nem kell hallgatni. Engem viszont nem érdekel a testvéreid sorsa mégis hallgatnom kell egy MAGYARORSZÁGI KÖZSZOLGÁLATI RÁDIÓBAN. Azt szerettem volna megtudni a hírek után tegnap, hogy milyen idő lesz Győrben, de inkább azt mondták be, hogy Csik akármin milyen lesz az idő. Egy vicc.


"Tudtommal Petőfi saját bevallása szerint is magyar volt. Nem? Ellenben Mátyás Király nem hinném, hogy vlachnak vallotta volna magát. "


Kár, hogy a ezek a dolgok nem bevalláson alapulnak. Az ide települt nigériaiak is magyarnak vallják magukat mégsem lesznek azok.


"Jogorvoslatot és felelősségre vonást, esetemben soha nem történt meg. "


Nem kérdezem meg, hogy mi történt veled mert ki lehet találni, nem fárasztalak azzal, hogy megkérem, hogy írd le. Nem rólad van itt szó.


"És ezt is akarták csinálni, viszont ettől függetlenül román intézmények működnek bennük, ugyanis a beköltözés az nagyon megy nekik, csak éppen saját ingatlanjuk nincs. "


Mégis milyen tudományos kutatásokat folytatott a kérdésben szereplő intézmény?


"Nem vizionálok én sem etnikai tisztogatásról, de nem mindegy, hogy valaki úgy költözik-e be a városodba, hogy az téged nem érint, vagy úgy, hogy a te károdra teszi ezt. "


Igen odaköltöztek, több tíz, száz évvel ezelőtt. Ha pedig azt szeretnéd, hogy elvigyék őket, az etnikai tisztogatásról való vizionálás.


"Kicsit átugrottad, hogy mit írtam arról, hogy mi lenne, ha beadnák a számlát azok az emberek, akik külföldön taníttatták magukat önköltségen. Amúgy az általad minduntalan meglovagolt kedvezményeket senki nem veszi igénybe, már csak azért is, mert ezek igényléséhez több bürokratikus hülyeségen kell végigmenni, mint amennyit az egész út ér. "


Én is önköltségen tanulok és nem nyújtom be senkinek a számlát. Nem kötelező önköltségen tanulni és ha mégis ezt teszi nem kötelező MO-n dolgozni.


"Nem a nagy büdös lóf*szt. Nekem van közöm hozzá igazán"


Kb. annyira van közöd hozzá mint nekem a román külpolitikához.

2012. ápr. 1. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/80 Pro Patria ***** válasza:

"Nem bagatellizálok el semmit, de nem is kezdek el ideológiákat gyártani a határon túli magyarok (kétséges) elnyomására alapozva. Mert jelenleg ez folyik itt."

- Nem, jelenleg ez folyik itt:

[link]


"Érdekes módon, mióta a fidesz ül a latrinán azóta a közszolgálati rádióban a híradó nagy százalékban arról van szó, hogy mi van Kolozsváron."

- Ha nem érdekel, ne a DunaTV-t nézd... Egyébként előtte meg agyonhallgatás volt, most fel kell rázni az embereket.


"A külmagyarok pedig kicsit tehetnének magukért ne mindig csak elvárjanak (ti.kiv.)"

- Tesznek, 100 év után is megmaradtak magyarnak. A már említett Hegyeli Attilát tudom hozni példának, hiszen őt ismerem. Székely születésű, és szinte a semmiből, önerőből érte el tucatnyi csángó faluban, hogy legyen magyarnyelvű oktatás (évtizedes munka, állami hátráltatás, és rendőri zaklatások után).

Azt meg még soha nem hallottam, hogy a határon túliak pénzért kuncsorogtak volna nekünk...


"Ezt egyezményesen így csinálja mindenki a bolygón, a gond azzal van, amikor a nemzetiségét írod át valakinek, persze ezen apróságon átugrottál, mert nem illik a mondandódba.

-> Igen, kicsit üt amikor a románok nemzetiségeket írnak át. Bár mi is csinálunk ilyet (ld. Petőfi)."

- Képzavar. Petőfi önmaga vallotta magát magyarnak. A származása pedig ma sem tisztázott.


"Ha pofánváglak, elintézve érzed majd magad egy bocsánatkéréssel? Amúgy tőlem még bocsánatot sem kértek soha.

-> Miért mit szeretnél, mi történjen?"

- Kártérítés, a felelősök felkutatása (a rendőrök és az erőszakoskodók között egyaránt), a kormány részéről elhatárolódás a nacionalistáktól (amit nem fognak megtenni, mert ők maguk is azok) és intézkedések, hogy ilyen ne történhessen többé már.


"Az erdélyieknek nem kell, te meg akkor se veszel róla tudomást, ha egy erdélyi mondja, ezek fényében felmerül bennem a kérdés, hogy minek hozakodsz elő vele állandóan.

-> Azért hozakodok elő ezzel a túliskolázottal mert a médiátok szereti felhozni, hogy ő milyen sokat tesz értetek. Kicsit visszás, hogy inkább hisztek egy ilyen focihuligánnak mint a saját megmondóembereiteknek."

- Én meg továbbra is azt mondom neked, hogy hagyd meg nekik a döntést, kit tartsanak hiteles képviselőjüknek. Ők tudják, ki képviseli valósan az ő életkörülményüket.

Egyébként meg a határon túl, csakúgy mint itt, a fidesznek van meghatározó támogatottsága.


"Én nem tudok erről a dologról nyilatkozni mert nem tudom, hogy egyáltalán pályáztak-e ezek az iskolát. Te biztos jobban ismered a pályázati anyagukat (ha egyáltalán írtak pályázatot -> másképp nem igen jutnak EU-s pénzhez), így ebben neked adok igazat."

- Tehát megint kiderült, hogy úgy gúnyolódsz az elnyomás tényéről, hogy nem is tudsz ott semmit, csak amit az ATV-n mond Kálmán Olga, hogy a határontúliak csak a markukat tartják, és minekünk ezért nincs kenyerünk...


"Az egyházi épületeket meg inkább ne támogassák semmivel mert nem sok hasznuk van. Jó, tudom az ősi magyar kultúra (amit erőszakkal vezettek be) szükséges, de inkább csináljanak valami tudományosat."

- Igen, párszor már bizonyítottad, hogy semmi tiszteleted nincs a kultúra iránt...


"Ha ez a te városodban történik, akkor is ezen a véleményen leszel?

-> Mindenesetre nem fogok etnikai tisztogatásról vizionálni. Mert különben én sem lennék különb náluk."

- Itt beszélt bárki is ilyenről...? Eddigi történelmünk során eddig mindig a nemzetiségek rendeztek etnikai vérengzéseket (1784, 1848, 1920, 1945).

Az viszont jogos elvárás lenne, hogy a szándékosan, az etnikai tömbök felhígítása céljából a '70-es években százezrével betelepített románokat visszaköltöztessék.


"Magyarországon kiváltva érvényes, tehát senki nem utazik el Debrecenbe azért, hogy Budapestre jegyet vegyen, mert 8 órát várhat a következő IC-re. Kérlek szolgáltass adatot arról, hogy hány erdélyi jár Győrre, és hány erdélyi fizet adót MO-ra úgy, hogy tanulmányait maga finanszírozta Erdélybe

-> Én még ennyit sem kapok."

- De cserébe te nyugodtan és bárhol tanulhatsz anyanyelveden.


"Mint például a külpolitika, ami téged nagyon érint, a határon túliakat meg nem?

-> Semmi közöd Magyarország külpolitikájához."

- Dehogynem. Ő is a nemzet tagja. A balosoknak meg kellene végre érteniük, hogy nem országok vannak, hanem nemzetek...


"Még szerencse, hogy nem a hozzád hasonlóak vannak többségben, különben még a mamutvadászatig sem jutottunk volna el...

-> Ha a család az alapja mindennek akkor mi lesz azokkal akiknek nincs családja? Kicsit állatias a felfogásod."

- Csináljanak. A karrierista embereknek köszönhető, hogy fogy a nemzet, akik 40 éves korukig nem vállalnak gyereket, mert úgymond "élni akarnak még", és diszkóznak, csajoznak/pasiznak, meg "karriert építenek". Pedig egy feleségnél és egy kisbabánál nagyobb boldogságot semmi nem tud adni. A pénz nem pótolja a szeretetet és a szerelmet.

Az embernek pedig alapvető kötelessége, hogy gyermeke szülessen, és felnevelje (ne csak felnövessze!), tovább vigye a megkezdett utat.

És ne gyere nekem a villanyszámlával... A tatárjárás alatt is születtek gyerekek.


"Semmivel sem volt több belviszály, mint más nemzetnél. Az igazi vészben pedig mindig összefogtak parasztok és urak, katolikusok és reformátusok, szászok és magyarok, férfiak és nők, ennek köszönhetjük, hogy még létezünk.

-> Na, azért kíváncsi lennék, hogy melyik esemény kapcsán gondolod ezt. Mert a csatában is ellenségeskedtek egymással a társadalmi osztályok."

- Hosszú lenne 400 év magyar történelmét kielemeznem neked ide, és nincs is türelmem megkezdeni a felzárkóztatásodat... Ajánlom figyelmedbe a már korábban említett két könyvsorozat valamelyikét (akár mindkettőt).

Az "osztályharcot" csak a kádárizmus erőltette bele a történelem minden szegletébe, ezzel igazolva a marxi ideológiát...


"EZ az összefogás: [link]

-> Ugye ez csak vicc? Ez egy fideszes csőcselék"

- 400 ezer ember. Az ellenzéki pártok összesen nem tudtak ennyi embert felvonultatni, még töredékét sem...

Az is mutat valamit, hogy 2006-ban százezrek vonultak fel Gyurcsány és a vörösök ellen. Mindenki kérdezgette: hol vannak a kormányt támogatók?

2012-ben ismét százezrek vonulnak fel, ezúttal a kormány iránti szimpátiájukat kifejezve. Az ellenzéki tüntetők rájuk nézve szégyenteljesen kevesen voltak, és még az a kevés is inkább egymást tépte (mszp-jobbik).


Na, ez az, ami mutat valamit. Persze, tudom, mindenki, aki nem a pufajkás, '56-ban kitüntetett Horn Gyuszit várja vissza, meg a kommunista internacionálét éneklő Lendvay botox Lady-t, az hülye birka. Hiszen olyan csodás 8 évünk volt...


"külföldről behozott bértüntetőkkel"

- Esetleg valami igazolás? (Netán a francia emberkék is bértüntetők voltak az mszp-nél?)


"félművelt birkákkal."

- Na félműveltnek inkább a fogatlan "éjjen csúrcsány" anyakocákat nevezném., akik ott tapsoltak (mind a huszan!) a vörös színpad előtt...:)


"Békemenet". Miért erőszak van/volt?"

- Jobban tetszene, a "békességmenet"-nek neveznék? Oké, legyünk precízek.


"Ez kérlek szépen politika központú összeröffenés ahol orbán apánkat istenítették nem pedig a kultúrát. Ha orbán meg a sleppje határozza meg, hogy mi a kultúra akkor a kultúrának nincs létjogosultsága."

- Ez egy jel volt, hogy itt nincs fasiszta diktatúra, nem retteg a nép, és nagyon is támogatjuk a kormány bankokat és multikat kiherélő intézkedéseit, az imf-nek való beintést, az államadósság (ezáltal a függőség) csökkentését, a dohányzás, a szerencsejátékok, és az egészségtelen ételek elleni küzdelmet, a hazai ipar és termékek támogatását a külföldi szemét-exporttal szemben, a korrupt hivatalnokok, politikusok, bkv-s végkielégítettek lecsukatását, és még sok mást.

Végre, hogy nem a nyugat tomporát nyaljuk! Végre, hogy nem lopják a pénzt honvédtábornokok, közbeszerzők, bankárok, és lám, máris nő a GDP, bővül az ipar és a mezőgazdaság, bérnövekedés van az egészségügyiseknél, milliárdos értékben új mentőautókat, rendőrmotorokat, honvédségi helikoptereket szerez be az állam, felszámolja a kisebbségek ingyenélését, iskolai lógását, szigorítja a BTK-t, tesz valamit az orvosok kiáramlása ellen (havi +100ezer, ha vállalják, hogy itthon maradnak), mindent megtesz a százezernyi átvert devizahiteles család védelmében (rögzített árfolyam, kilakoltatási moratórium, végtörlesztés, államilag kiadott bérlakások), újraindítja a szocpolt, a régi kommunisták nyugdíjából az '56-osokat kárpótolja, felállította a tartalékos haderőt, feléleszti a magyar filmrendezést, és még lehetne sorolni!

2002-ben a régió sereghajtói voltunk. Ezt még a baloldal is elismeri, csak ők az mszp korábbi munkájának tulajdonítják az érdemet (kackac). Aztán hova jutottunk? Most talán megint látszik a fény az alagút végén...


"Hát ezt speciel Rákócziról, aki az amnesztia és a visszakapott hatalmas birtokai ellenére önkéntes száműzetésbe vonult, vagy a reformkorról, ahol a főurak saját maguk dobták össze a vagyonukat a fejlődésért, nem mondanám...

-> Mindig voltak önjelölt mártírok."

- Gratulálok, hogy ennyi, ilyen lefitymáló a megnyilvánulásod. Még az a szerencse, hogy nem a hozzád hasonlóak voltak/vannak többségben. Rád aztán semmiben nem lehetne számítani. Csak kolonc vagy a nemzet nyakán.


Folyt. köv.

2012. ápr. 1. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/80 Pro Patria ***** válasza:

"Mellesleg bajnai is felajánlotta a fizetését mégsem szeretjük."

- Azért így is maradt még pár milliócska a zsebében, könnyen ajánlotta fel:) Nem mellesleg Rákóczi vezetette be a közteherviselést is a szabadságharc alatt, azaz hogy a nemes is - vagyonának megfelelő arányban - adózzon. És a fejedelem, azaz ő maga is.


"Akkor mondom egyértelműbben: a nemzet dönti el.

-> 56' az erőszak ellen volt amit az AVH követett el. Utólag meg romantikussá lett. Kétségtelen az akkori cselekedetek megítélése csak ne idealizáljuk túl. Visszásságok és jogtiprások akkor is voltak mindkét fél részéről."

- '56 azért volt, mert marhára elege volt már az embereknek a "szovjet barátaink" ún. "ideiglenes ittartózkodásából", azaz a megszálló csapatokból, valamint a szuronyaik árnyékában felállított kormányból. Kékcédulás választások, szalámi taktika, hadd ne soroljam...


"Ohh, látom szíven találtalak, kedves munkáspárt-2006 honfitársam:) Nos, ez a jelző annyit takar nálam: műveletlen, igénytelen kocsmatöltelék, aki 8 általánosnál többre nem vitte, a panellakásán túl semmire nincs rálátása, de azért ő "megmondja a tutit", hiszen olyan hatalmas élettapasztalata van. A pálinkásüveg és az asszony nyakának szorongatásában.

-> Mellélőttél. Politikailag független vagyok."

- De eszmeileg nem;)


"Azért remélem nem a munkásemberekre gondolsz amikor ezeket írod."

- Leírtam, mire gondolok.


"megpróbálta kiölni ezt belőlünk (is), az nem azt jelenti, hogy most "divatmajmolás" lenne visszatérni az eredeti utunkra.

-> Pedig nagyon annak hat. Nem túl pozitív, ha az OGY-ből mondják meg mi a tuti. Ha igen akkor az diktatórikus."

- Konkrétan mit mond meg az OGY? Hogy hordjunk kokárdát? Énekeljünk himnuszt? Legyünk büszkék a magyarságunkra? Szeressük a kultúránkat? Megint csak üres klisét hangoztatsz...


"Hűha! Egy teljes emberrel?:)

-> Definiáld nekem, hogy mit értettél az alatt, hogy "rengeteg" 10? 20? az sem egy nagy szám.

-> Speciel Hegyeli Attila,

-> Hűha ezzel az egy egész emberrel beszéltél?"

- Látom, eddig sikerült eljutnod az adott sorban. Túl sok információt írok neked egy kommentben, úgy tűnik. Megpróbálok az értelmi szintednek megfelelően fogalmazni: speciel ő vezette egész csángóföld oktatását, kollegáival együtt több tucat falu több száz, esetlegesen ezer ember életére volt rálátása, mellesleg Székelyföldön született, és értelmiségi, azaz nem csak a kertudvaráig jutott el.

De jól megy neked a tartalmi mondandóm "lecsippentése".:) Csakhogy nem vagyok rest újra leírni.


"Nem is "szórakoztatóiparról" beszéltem az adott írásban, de sebaj. Ellenben lehetne, csak a bulvárszenny inkább VV Kingákat meg csillagszületikeket nevel ki, esetleg egy kis Győzikével megfűszerezve.

-> Ha hirtelen nemzeti emberek lennének a tv-ben a mostani okádék helyett akkor abból is bulvárszenny lenne, mint Patakyból akire hivatkozol. Kár volt rá hivatkozni. Egy alpári ember lett belőle. Régen szerettem a zenéjét de az ami lett belőle..."

- Érdekes módon Ákos még most is megtölt egy arénát. És a dalai is egyre többet szerepelnek a rádióban, nemrég jött ki az új albuma is, nem nevezném épp sikertelennek.


"A kormoránt pedig azért nem szeretik mert rétegzenét játszik."

- Azaz túl magas intelligenciát követel meg a fluortomikon meg a justinbeibereken felnőtt csitrik és emo-"srácok" értelmi színvonalához képest...


"Én azt mondtam, ne te döntsd el, hogy kit válasszanak, amikor saját maguk helyzetének képviseletéről van szó.

-> Miért? Nem össznemzet vagyunk?"

- Te konkrétan azt mondtad: ne higgyenek Toroczkainak, amikor azt mondja, hogy ők elnyomásban élnek.

Nos. Mivel ők tudják, hogy élnek-e elnyomásba, avagy sem, hagyd meg nekik, hogy eldöntsék, ki állítja velük kapcsolatban az igazat, és ki nem, hisz ők tapasztalják meg. (Mellesleg leírom újra, a határon túl sem népszerűbb a jobbik.)


"Te is megmondhatod majd, hogy ki legyen a következő miniszterelnök. Miért is szóltok bele? Vagy ez is egyirányú dolog?"

- Akkor leírom újra, én nem vagyok határontúli. Mellesleg: az, hogy mit tesz egy magyar miniszterelnök, őrájuk is kihat, és ők is látják munkásságát. Így van joguk beleszólni.

Ellenben arra, hogy ki legyen Dabas polgármestere, nincs joguk szavazni a törvény szerint, hiszen nem tudnának mi alapján dönteni, és nem is érintené őket a döntés következménye.

Teljesen korrekt, mégha az országban még itt-ott kószáló szoci-szdsz-es árvák félnek is (joggal) az általuk megtagadott nemzettársaktól, hogy itt újabb négyéves "orbán-diktatúra" lesz a ő kárukra (érdekes módon az ő 8 éves diktatúrájuk alatt nem jutott eszükbe a demokrácia).

Egyébiránt meg határokon túl élő magyarok nélkül is abszolút támogatottsága van a fidesznek a többi párttal szemben...


"Egész konkrétan? Mert ez így kissé a levegőben lóg.

-> Nyugodtan rákereshetsz az interneten arra, hogy milyen állami támogatásokat kaptok MO.-ról."

- Szóval nincs példa:) Egyébként nem értem, ha egy kistarcsai iskola kap pénzt az államtól magyar nyelvoktatásra, akkor egy klézsei iskola miért ne kapna.


"Szlovákiában pedig a leégett várat fogják javarész magyar pénzből felépítteni. Mert Semjén így határozott."

- Ami a mi kultúránk öröksége. A mi történelműnk foszlányai vannak ott. Persze ez neked semmit nem jelent. Egy szablya, amit még esetleg ősapád forgatott a labancok ellen, egy pénzérme, amivel talán ősanyád fizetett ki egy tyúkot, és etette a felmenőidet. Egy ruhadarab, amit mondjuk az esküvőjükön viseltek...


"Valóban?? Erdélyi magyarok utazgatnak a Mávon és a BKV-n? Emiatt is mennek csődbe, igaz?

Nem azt mondtam, hogy csőd bemegy, de olyan támogatást kapnak amihez nincsen joguk. Én több százezer forint adót befizetek és mi kapok érte? Semmit."

- Ők pedig odakint fizetnek be többszázezer forintnyi adót, és mégcsak az anyanyelvükön sem tanulhatnak. Ellenben nem látom, hogy tolongnának a buszpályaudvaron a székelyek, "potyázni"...

És valahogy nem tudlak sajnálni egy buszjegyért (pláne, hogy a diákoktól kezdve az öreg nagymamákon át a terhes nőkön keresztül a sofőr családtagjaiig bezárólag szinte mindenki 90%-os kedvezménnyel utazik.)


"Hát ez megint elég gyenge kibúvó. Mellesleg nem a fidesz "sajátította ki" a kokárdát, hanem a balos és liberális pártok idegenítették el maguktól...

-> Én úgy tudom, hogy valamelyik választás előtt a fidesz kijelentette, hogy aki támogatja őket az hordjon kokárdát. Na, ennyit a kokárdáról."

- "Én úgy tudom". Megbízható forrás:D


"Külön megfűszerezi, ha igazad van és a szocik meg a liberálisok is rátették a kezüket."

- A kokárdát a szocik és a liberálisok azzal idegenítették el maguktól, hogy a Szent Koronát micisapkának, a Szent Jobbot tetemcafatnak titulálták, és egyéb finomságok. Innentől kezdve, akinek nemzeti öntudata van, tudja, hogy kokárdával a mellén nem az ő zászlajuk alatt van a helye...


"1) Ezt kikérem magamnak, mutasd be, mire fel jelentetted ezt ki rólam, ellenkező esetben kérek egy bocsánatkérést.

2) Ez megint egy harmatgyenge, és átlátszó kitérés.

-> Már ne is haragudj, de a román rendőr esete sincs eléggé alátámasztva."

- Nagyon is:

http://www.youtube.com/watch?v=pPqF_u3YM78 -> 3:00-nál.


"A te köpésed pedig átvitt értelemben vett köpködés mert nem az jön le, hogy tiszteled az ő emberi mivoltukat. Bár szerintem ők sem a tiedet ebben ők is ugyan olyan hibásak."

- Hol ítéltem én el kollektíven a románságot?


"Ugyan, kérlek... Csak minden második mondatodba illeszted bele, hogy "kurucinfó".

-> A kurucinfó nemzetiszoci? Nem azért írtam mert nácizni akartam, hanem azért mert sok olyan gondolatod volt ami úgy tűnt, mint ami egy az egyben átvettél erről a bulvároldalról."

- Hát ha te annyira tisztában vagy azzal, mit írnak ott... Én nem olvasom.


"Ha felfognád végre, hogy itt nem 10(-9) millió, hanem 14 millió magyar sorsáról van szó...

-> Igen és ebben a történetbe 9 millió húzza az igát, míg a pálya széléről 5 millió megmondja, hogyan kell húzni az igát. Pontosíttok 3 millióan vagyunk akik húzzuk az igát a többi meg háborog és okoskodik."

- Nem látom, hogy a határontúliak bármibe is beleszólnának a politikában, hiába próbálja a balos média a nemzet tagjait egymásnak uszítani, és ezzel elterelni a figyelmet a korábbi rombolásaikról.


Egyébként meg Deák Ferenc szavaival válaszolnék:

"<Nemzetek vesznek, nemzetek lesznek>, e szavakat mondotta Esztergom vármegyének előttem szólott érdemes követe. Úgy hiszem azonban, nem különös ujság gyanánt hozta ő fel azokat; mert a világ történeteinek évkönyvei bőven megtanítottak bennünket, hogy egyik nemzet emelkedett, a másik elenyészett; de a világ történetei nem tanítanak minket arra, hogy a végveszély örvényében elmerüléssel küzdő nemzetet némán és hidegen nézve, a lehetőségig ne segítsük. Mert hiszen egyes emberek is lesznek és vesznek: kötelesség mégis a veszélyben forgó, vagy inségre jutott embertársunkat tehetségünk szerint a végsülyedéstől megmenteni."

2012. ápr. 1. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/80 Pro Patria ***** válasza:

+58/58-nak Teljes mértékben elfogadom a véleményed kialakításában felhozott tényeket és ezek alapján az érveidet, de valahol abban is van igazság, hogy a társadalom nagy része azért vonzódik a Kádár-i korszakhoz, mert az olyan volt,mint a népmese.Voltak igaz, emberies és igaztalan ,embertelen korszakai.Ezek keverednek bennünk."

- Ennek több oka is van. Egyfelől a Kádár-rendszer vitathatatlan érdeme, hogy a társadalmi szakadékokat nagyrészt megszűntette - azzal, hogy mindenkit egyformán elszegényített.

Ahelyett, hogy a zselléreket emelte volna fel jómódú parasztokká, polgárokká, a főurakat pedig süllyesztette volna le oda, inkáb mindenkit zsellérekké szegényített.


És persze az idő mindent megszépít...


"Ezért nincs társadalmi igény a mult leszámolásával."

- Igen, Kádár hatalmas államadósság árán is, de mesterségesen befagyasztotta a fogyasztási cikkek árát, és különböző kedvezményeket adott, mert haláláig félt egy újabb '56-tól...


------------------


"Igen odaköltöztek, több tíz, száz évvel ezelőtt. Ha pedig azt szeretnéd, hogy elvigyék őket, az etnikai tisztogatásról való vizionálás."

- Akkor mégegyszer bemutatom:

Arad 72%-os magyar lakossága 12%-ra;

Kolozsvár 82%-os magyar lakossága 19%-ra;

Nagyvárad 91%-os magyar lakossága 27,5%-ra;

Marosvásárhely 89,3%-os magyar lakossága 46,7%-ra süllyedt le az 1970-es évek tervszerű telepítései nyomán! Az összes erdélyi nagyvárosban abszolút magyar többség volt.


"Én is önköltségen tanulok és nem nyújtom be senkinek a számlát. Nem kötelező önköltségen tanulni és ha mégis ezt teszi nem kötelező MO-n dolgozni."

- Ők mégis megteszik, noha nem kötelező.


"Kb. annyira van közöd hozzá mint nekem a román külpolitikához."

- Így van, az itthoni magyaroknak pedig közük van a román politikához, lévén hogy Romániában közel másfélmillió magyar nemzettársunk él.

2012. ápr. 1. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/80 Pro Patria ***** válasza:
*inkább
2012. ápr. 1. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/80 anonim ***** válasza:

"Engem viszont nem érdekel a testvéreid sorsa"


Arra már régen rájöttem, csak az nem világos, hogy akkor miért hallgatsz magyar rádiót magyarokról szóló hírekkel.


"Azt szerettem volna megtudni a hírek után tegnap, hogy milyen idő lesz Győrben"


Windows gadget. Linux alá is van. Azonnal megmondja, nem kell a rádiót fürkészned.


"de inkább azt mondták be, hogy Csik akármin milyen lesz az idő. Egy vicc."


Hú elnézést, hogy nem csak Győrről szóló hírek mennek a rádióban. A hozzáállásod egy vicc.


"Kár, hogy a ezek a dolgok nem bevalláson alapulnak."


Hát min alapulnak? Bárkinek más lehet a nemzetisége, mert valaki azt mondta? Ettől függetlenül Petőfi is magyar volt, és Mátyás király is. De tagadd le minimum Mátyást, kérlek.


"Nem rólad van itt szó."


Mindenkiről szó van, akit sérelem ért, és nem jutott jogorvoslathoz, persze szerinted minden rendben van.


"Mégis milyen tudományos kutatásokat folytatott a kérdésben szereplő intézmény?"


Leánynevelő intézet volt, tudom, az nem menő, adjuk gyorsan oda a románoknak, teljesen jogosan foglalták el.


"Igen odaköltöztek, több tíz, száz évvel ezelőtt. Ha pedig azt szeretnéd, hogy elvigyék őket, az etnikai tisztogatásról való vizionálás."


Nem, én azt szeretném, hogy önként menjenek haza.


"nem kötelező MO-n dolgozni"


Nem kötelező orvoshoz járni, és kérlek, mostantól csak olyan orvosi ellátást fogadj el, amelyben nem vesz részt egy erdélyi magyar sem. Megteszed ezt nekem?


"Kb. annyira van közöd hozzá mint nekem a román külpolitikához."


Az téged hol érint? Viszont ha a magyar kormány betapsolja az EU-ba Romániát és Szerbiát anélkül, hogy teljesítették volna a kisebbségpolitikával kapcsolatos kötelességeiket, az engem nagyon is érint (mivel ezt átugrottad, ezért leírtam neked még egyszer, remélem nem gond).

2012. ápr. 1. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/80 anonim ***** válasza:

" [link] "


Nagyon szép lista. Arról is van listád, hogy a ruszinokat hányszor verik meg? Vagy a magyarországi kisebbség a magyarokat? Engem már támadtak itthon meg azért mert magyar vagyok még sincs magyarellenesség csak néhány bűnöző. Szlovákiát meg ne keverjük bele mert ott tényleg érezhető a dolog.


"- Ha nem érdekel, ne a DunaTV-t nézd... Egyébként előtte meg agyonhallgatás volt, most fel kell rázni az embereket.

"


A Duna tv az tényleg a határon túliak tévéje, de én a Kossuth rádióról beszélek aminek nem kellene 40 százalékban a határon túlról beszélni azért mert divat lett az egekbe magasztalni a határon túliakat.



" Tesznek, 100 év után is megmaradtak magyarnak. "


Az igen. Nem szakadtak bele az erőlködésbe.


"A már említett Hegyeli Attilát tudom hozni példának, hiszen őt ismerem. Székely születésű, és szinte a semmiből, önerőből érte el tucatnyi csángó faluban, hogy legyen magyarnyelvű oktatás (évtizedes munka, állami hátráltatás, és rendőri zaklatások után).

Azt meg még soha nem hallottam, hogy a határon túliak pénzért kuncsorogtak volna nekünk... "


Hagyjad már ezt a muksót. Komolyan erre az emberre alapozod az ideológiádat?

Az meg, hogy nem kuncsorogtak pénzért azért van mert nem merték megtenni, hogy ne adjanak nekik. A végén még felkerülne a linkelt wikipédia oldalra az eset.


" Képzavar. Petőfi önmaga vallotta magát magyarnak. A származása pedig ma sem tisztázott."


Mondtam már, hogy a származás nem bevallásos alapon működik. Van egy úgynevezett genetika ami meghatározza ezeket a dolgokat. Valamit a szülei sem voltak magyarok.


"Kártérítés, a felelősök felkutatása (a rendőrök és az erőszakoskodók között egyaránt), a kormány részéről elhatárolódás a nacionalistáktól (amit nem fognak megtenni, mert ők maguk is azok) és intézkedések, hogy ilyen ne történhessen többé már."


Tegyél érte, hogy ezek a dolgok megtörténjenek. Nem mindig mástól kell várni a megoldást. A szlovák kormánytól meg ne várj ilyesmit. Különösen azért ne mert nem tiszte egy kormánynak mindenféle bűnügybe beleszólni. Egy tiszta jog. A kormányzati politikát és a jogszolgáltatást nem illik keverni legalábbis Magyarországon nem. Lehet ott másképp van.


"- Én meg továbbra is azt mondom neked, hogy hagyd meg nekik a döntést, kit tartsanak hiteles képviselőjüknek. Ők tudják, ki képviseli valósan az ő életkörülményüket.

Egyébként meg a határon túl, csakúgy mint itt, a fidesznek van meghatározó támogatottsága. "


Reméljük elmúlik. A fidesz meg a magyarországi eseményeket sem tudja kordában tartani, nem túl jó dolog, ha még külföld dolgába is beleszól. Nemzetközi jogi alapelv a más ország belügyeibe való beavatkozás tilalma.


" Tehát megint kiderült, hogy úgy gúnyolódsz az elnyomás tényéről, hogy nem is tudsz ott semmit, csak amit az ATV-n mond Kálmán Olga, hogy a határontúliak csak a markukat tartják, és minekünk ezért nincs kenyerünk...

"


Hol látsz ebben a kontextusban gúnyolódást? Amúgy sosem néztem az atv, de látom te képben vagy a témában.


"- Igen, párszor már bizonyítottad, hogy semmi tiszteleted nincs a kultúra iránt... "


Ha azért mert a tudományt a kétes eredetű vallási dolgok elé helyezem kultúraellenes leszek, akkor neked van igazad.


"Az viszont jogos elvárás lenne, hogy a szándékosan, az etnikai tömbök felhígítása céljából a '70-es években százezrével betelepített románokat visszaköltöztessék. "


[link]


"Ethnic cleansing is a purposeful policy designed by one ethnic or religious group to remove by violent and terror-inspiring means the civilian population of another ethnic or religious group from certain geographic areas. [ 1 ]"


"- Dehogynem. Ő is a nemzet tagja. A balosoknak meg kellene végre érteniük, hogy nem országok vannak, hanem nemzetek... "


Mondtam, hogy független vagyok. Jól mondtad nemzetek vannak. Úgy is kéne alakítani a politikát. Nem lehet kiemelni a magyart mert a farkasok csordában élnek és nagyon jó dolog a közösség kultúráját megőrizni, hanem úgy kellene politizálni, hogy tiszteletben tartjuk a másik népet, ami kicsit túlmutat azon, hogy isten tudja hány százezer betelepített románt buszokra pakolunk és elküldjük őket oda ahonnan jöttek. Milošević is próbálkozott ilyesmivel és mi lett az eredménye? Szerinted mi ér többet: a kultúra vagy az emberi élet? Én az utóbbira szavazok. Ha ettől nemzetellenes vagyok, ám legyen.


"Csináljanak. A karrierista embereknek köszönhető, hogy fogy a nemzet, akik 40 éves korukig nem vállalnak gyereket, mert úgymond "élni akarnak még", és diszkóznak, csajoznak/pasiznak, meg "karriert építenek". Pedig egy feleségnél és egy kisbabánál nagyobb boldogságot semmi nem tud adni."


Mond ezt azoknak az embereknek, akiknek nincs lehetősége családot alapítani mondjuk egészségügyi okok miatt. Persze őket is fel lehet pakolni a buszokra. Amúgy senki nem beszélt a karrierizmusról ezt csak te keverted bele.


"És ne gyere nekem a villanyszámlával... A tatárjárás alatt is születtek gyerekek. "


Sokan gondolkodnak így, például az a felelőtlen nő is akinek 7 gyereke van és a minap írt a tévében ,hogy nem tudja fizetni a számláit. Nem tudtam sajnálni. Azért mert jó dolog családot alapítani még nem kellene úgy tenni ezt, hogy veszélyezteti a saját létbiztonságát. Remélem érted, hogy miről írok.


"Hosszú lenne 400 év magyar történelmét kielemeznem neked ide, és nincs is türelmem megkezdeni a felzárkóztatásodat.."


Hidd el, kettőnk közül lehet, hogy az én jogosultságom lenne a felzárkóztatás. Azért ha megkérhetlek, méltóztatsz leírni olyan esetet, amikor a paraszt és a földesúr úgy összefogott, hogy egyiküknek sem volt kára?


" 400 ezer ember. Az ellenzéki pártok összesen nem tudtak ennyi embert felvonultatni, még töredékét sem...

Az is mutat valamit, hogy 2006-ban százezrek vonultak fel Gyurcsány és a vörösök ellen. Mindenki kérdezgette: hol vannak a kormányt támogatók?

2012-ben ismét százezrek vonulnak fel, ezúttal a kormány iránti szimpátiájukat kifejezve. Az ellenzéki tüntetők rájuk nézve "


Mindegyik a pártért meg orbánért ment ki. Nem pedig a nemzeti érdekekért. Orbán Viktor nem a nemzeti érdek képviselője. Akár hiszed, akár nem.

A 2006-ban történt egyszerű tömegoszlatást (amit a jobboldal hős forradalomnak állít be -> büfé fosztogatás, autóborogatás) könnyű meglovagolni. Ne felejtsük el, hogy a jobbik sehol sem lenne enélkül.


"Na, ez az, ami mutat valamit. Persze, tudom, mindenki, aki nem a pufajkás, '56-ban kitüntetett Horn Gyuszit várja vissza, meg a kommunista internacionálét éneklő Lendvay botox Lady-t, az hülye birka. Hiszen olyan csodás 8 évünk volt...

"


Tudom, hogy rossz volt az 'elmútnyoccév. A Lenvainak meg a horn gyuszinak ott van a helye, ahol orbánnak: a szemét dombon.


"- Esetleg valami igazolás? (Netán a francia emberkék is bértüntetők voltak az mszp-nél?) "


Az nem elég, hogy ők maguk dicsekedtek vele, hogy romániából jöttek?


" Na félműveltnek inkább a fogatlan "éjjen csúrcsány" anyakocákat nevezném., akik ott tapsoltak (mind a huszan!) a vörös színpad előtt...:) "


A két tábor összeillik.


"- Gratulálok, hogy ennyi, ilyen lefitymáló a megnyilvánulásod. Még az a szerencse, hogy nem a hozzád hasonlóak voltak/vannak többségben. Rád aztán semmiben nem lehetne számítani. Csak kolonc vagy a nemzet nyakán. "


Kb annyira vagyok kolonc, mint a bérmagyarok.


Az általad leírt fidesz program meg a "sötét oldal spekulációs" támadásáról írt szösszenetedet nem méltatom mert erre más fórumok vannak. Azért egy dologhoz hozzászólnék mégpedig az imfnek történő "beintéshez". Mióta orbánék beintettek nem győznek esdekelni, hogy mégiscsak tárgyaljuk. Ők is beintettek és kicsit visszafordult a gazdaság. Ennyit ér orbán szava.


"- Azért így is maradt még pár milliócska a zsebében, könnyen ajánlotta fel:) Nem mellesleg Rákóczi vezetette be a közteherviselést is a szabadságharc alatt, azaz hogy a nemes is - vagyonának megfelelő arányban - adózzon. És a fejedelem, azaz ő maga is."


Rákóczi sem volt egy jobbágy..


" '56 azért volt, mert marhára elege volt már az embereknek a "szovjet barátaink" ún. "ideiglenes ittartózkodásából", azaz a megszálló csapatokból, valamint a szuronyaik árnyékában felállított kormányból. Kékcédulás választások, szalámi taktika, hadd ne soroljam... "


Igen az erőszakból volt elege nem pedig a kulturális idegenségből amire válaszul felhoztad példának a forradalmat.


"- De eszmeileg nem;) "


Eszmeileg nem? Én ugyan úgy kritizálom a szocikat mint a jobbosokat. Mindkettő nagyon tudja a tutit meg meglovagolni dolgokat és egymást köpködni. Nem érdekel, hogy a nemzetre vagy a munkásra hivatkozik. Ideológiába gondolkozni életellenes.


"Konkrétan mit mond meg az OGY? Hogy hordjunk kokárdát? Énekeljünk himnuszt? Legyünk büszkék a magyarságunkra? Szeressük a kultúránkat?"


A kormány ideológiát gyárt ezekből a dolgokból. Ez szerinted korrekt?


"Megpróbálok az értelmi szintednek megfelelően fogalmazni: speciel ő vezette egész csángóföld oktatását, kollegáival együtt több tucat falu több száz, esetlegesen ezer ember életére volt rálátása, mellesleg Székelyföldön született, és értelmiségi, azaz nem csak a kertudvaráig jutott el. "


Szerintem nem egy vitához méltó egymás értelmi színvonalát emlegetni ezért én most a tiedről nem fogok véleményt mondani, bár elhiheted, hogy megvan a véleményem rólad, bár eddig azt hittem, hogy egy értelmes emberrel vitatkozom.


" Érdekes módon Ákos még most is megtölt egy arénát. "


Ákos nem Pataky. Pataky azért lett hirtelen nemzeti mert a bank elvittek a 100 milliós házát.


"Azaz túl magas intelligenciát követel meg a fluortomikon meg a justinbeibereken felnőtt csitrik és emo-"srácok" értelmi színvonalához képest... "


Nem, hanem azt jelenti, hogy egy adott rétegnek szól. Az általad emlegetett emberek pedig nem zenészek. A rétegzene nem populáris mert vagy egy adott téma köré épül vagy a hangszerelése olyan speciális, hogy nem nyújt változatosságot.


"Így van joguk beleszólni.

Ellenben arra, hogy ki legyen Dabas polgármestere, nincs joguk szavazni a törvény szerint,"


Az önkormányzati választásokat ne mosd össze az ogy választásokkal. A külhoniak konkrétan beleszólhatnak majd abba, hogy melyik párt kormányozzon. Őket pedig csak az általad emlegetett külpolitika érinti de az intézkedések 90%-ka nem. Ez pedig nem egy pozitív dolog.


"Szóval nincs példa:) Egyébként nem értem, ha egy kistarcsai iskola kap pénzt az államtól magyar nyelvoktatásra, akkor egy klézsei iskola miért ne kapna. "


Küldtem két linket olyan alapítványról ami több milliós támogatást nyújt a külhoniaknak.


"Ami a mi kultúránk öröksége. A mi történelműnk foszlányai vannak ott. Persze ez neked semmit nem jelent. "


Attól még támogatás, hogy a magyar kultúrális örökség része. PÉNZT KAPNAK -> TÁMOGATÁST KAPNAK. Erről volt szó nem pedig arról, hogy gyalázd az én kulturális nézeteimet alaptalanul.


"Ők pedig odakint fizetnek be többszázezer forintnyi adót, és mégcsak az anyanyelvükön sem tanulhatnak."


Tegyenek ellene. Kicsit többet annál, hogy megmaradnak magyarnak.


"És valahogy nem tudlak sajnálni egy buszjegyért (pláne, hogy a diákoktól kezdve az öreg nagymamákon át a terhes nőkön keresztül a sofőr családtagjaiig bezárólag szinte mindenki 90%-os kedvezménnyel utazik.) "


A terhesektől, nyugdíjasoktól, a családtagoktól is meg kéne vonni a kedvezményt.


" Innentől kezdve, akinek nemzeti öntudata van, tudja, hogy kokárdával a mellén nem az ő zászlajuk alatt van a helye... "


Akinek egy kis nemzeti érzelme van nem keveri a kokárdát a napi politikával.


"- Hol ítéltem én el kollektíven a románságot?"


Például akkor amikor szorgalmazod a kitelepítésüket. Az általad linkelt videón pedig egy alpári rendőr látható. Ilyen is van és valószínűleg elő is vennék a felettesei ha ezt meglátnák.


"- Hát ha te annyira tisztában vagy azzal, mit írnak ott... Én nem olvasom.

"


De azt tudod, hogy a nacionalizmussal összefügg és azt is, hogy milyenek a meggynyilvánulásai kálmán olgának.


" Nem látom, hogy a határontúliak bármibe is beleszólnának a politikában, hiába próbálja a balos média a nemzet tagjait egymásnak uszítani, és ezzel elterelni a figyelmet a korábbi rombolásaikról. "


A következő választásoknál fognak. A második részét a mondatodnak nem kommentálom mert ez a te pártod meg a másik párt ügye, így nem kívánok állást foglalni benne.

2012. ápr. 1. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/80 anonim ***** válasza:

"Arra már régen rájöttem, csak az nem világos, hogy akkor miért hallgatsz magyar rádiót magyarokról szóló hírekkel.

"


Mert egy Magyarországon élő magyar vagyok. Nem pedig Romániában élek.


"Windows gadget. Linux alá is van. Azonnal megmondja, nem kell a rádiót fürkészned. "


Ajánlani lehet a külhoniaknak is.


"Hát min alapulnak? Bárkinek más lehet a nemzetisége, mert valaki azt mondta? Ettől függetlenül Petőfi is magyar volt, és Mátyás király is. De tagadd le minimum Mátyást, kérlek. "


Végül is, Pákó is magyar...


"Mindenkiről szó van, akit sérelem ért, és nem jutott jogorvoslathoz, persze szerinted minden rendben van.

"


Akit sérelem ér az jogorvoslatot kap. Ha meg nem pereld be az aktuális államot.


"Nem, én azt szeretném, hogy önként menjenek haza.

"


Ők is azt szeretnék tőletek.


Amúgy mi az a leánynevelő?


"

Nem kötelező orvoshoz járni, és kérlek, mostantól csak olyan orvosi ellátást fogadj el, amelyben nem vesz részt egy erdélyi magyar sem. Megteszed ezt nekem?

"


5 évente egyszer megyek orvoshoz az is munkaorvosi. Mellesleg, ha nem tetszene nekik a rendszer nem maradnának.


"Az téged hol érint? Viszont ha a magyar kormány betapsolja az EU-ba Romániát és Szerbiát anélkül, hogy teljesítették volna a kisebbségpolitikával kapcsolatos kötelességeiket, az engem nagyon is érint (mivel ezt átugrottad, ezért leírtam neked még egyszer, remélem nem gond).

"


Nem gond. Az, hogy titeket betapsolnak az EU-ba az nektek pozitívum. Ennyi erővel közöd van szinte minden EU-s ország külpolitikájához, aki illetékes ezen kérdésekben. Ugye oda nem akarsz állampolgárságot?

2012. ápr. 1. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/80 anonim ***** válasza:

"Mert egy Magyarországon élő magyar vagyok. Nem pedig Romániában élek."


Még mindig áll a kérdés, hogy miért hallgatsz magyarokról szóló híreket. Az már kiderült, hogy Győrön kívül más nem érdekel.


"Ajánlani lehet a külhoniaknak is."


Szoktam is.


"Végül is, Pákó is magyar..."


Még mindig nem derült ki, mitől kóser az, hogy a románok szerint Mátyás Király román.


"Akit sérelem ér az jogorvoslatot kap. Ha meg nem pereld be az aktuális államot."


Majd' hanyattestem a székről a röhögéstől.


"Ők is azt szeretnék tőletek."


Én otthon vagyok, ők nem.


"Amúgy mi az a leánynevelő?"


Rajtad kívül van még valaki, aki nem tudja, mi az?


"Mellesleg, ha nem tetszene nekik a rendszer nem maradnának."


Kétélű a szitu, ha büdös neked a magyar, érdeklődj szülővárosa felől, mielőtt elfogadod a kezelést.


"Nem gond. Az, hogy titeket betapsolnak az EU-ba az nektek pozitívum."


Mármint engem nem tapsoltak be, Romániát tapsolták be, és ez sehol nem pozitívum.


"Ennyi erővel közöd van szinte minden EU-s ország külpolitikájához, aki illetékes ezen kérdésekben."


Ebben a kérdésben Magyarország az illetékes. Románia nem restellett feltételekhez kötni a szerb csatlakozást, pedig csak 14 ezer román él ott, nem majd' kétmillió.

2012. ápr. 1. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!