Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit szólt a közvélemény,...

Mit szólt a közvélemény, amikor az MSZP elénekelte az Internacionálét?

Figyelt kérdés

2012. márc. 28. 21:12
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/80 Pro Patria ***** válasza:

"Tesznek, 100 év után is megmaradtak magyarnak.

-> Az igen. Nem szakadtak bele az erőlködésbe."

- Képzeld csak, nem is olyan könnyű erőszakos nyomásnak ellenállni, és megmaradni magyarnak, mikor mindenhonnan próbálnak asszimilálni... De esetleg egyszer egy évre kipróbálhatnád.


"A már említett Hegyeli Attilát tudom hozni példának, hiszen őt ismerem. Székely születésű, és szinte a semmiből, önerőből érte el tucatnyi csángó faluban, hogy legyen magyarnyelvű oktatás (évtizedes munka, állami hátráltatás, és rendőri zaklatások után).

Azt meg még soha nem hallottam, hogy a határon túliak pénzért kuncsorogtak volna nekünk...

-> Hagyjad már ezt a muksót. Komolyan erre az emberre alapozod az ideológiádat?"

- Ez nem "ideológia", és mivel őt ismerem személyesen, így természetesen őrá hivatkozom, mint reprezentatív véleményforrás. Linkeltem videót is a kolozsvári magyarok márciusi ünneplőtömegéről, az se győzött meg. Semmi.


"Az meg, hogy nem kuncsorogtak pénzért azért van mert nem merték megtenni, hogy ne adjanak nekik."

- Ja, ilyenkor meg jön a belemagyarázás:)


"Képzavar. Petőfi önmaga vallotta magát magyarnak. A származása pedig ma sem tisztázott.

-> Mondtam már, hogy a származás nem bevallásos alapon működik. Van egy úgynevezett genetika ami meghatározza ezeket a dolgokat. Valamit a szülei sem voltak magyarok."

- Magyarnak vallotta magát, a magyar nemzettel vállalt közösséget, magyar volt az identitása, magyarul verselt, magyar zászló alatt harcolt, nem volt más színe, csak a piros-fehér-zöld. Te talán magyarabb vagy? Tudsz mutatni egy magyart, akinek csak a Vereckei-hágón belovagolt felmenői vannak?

Ellenben a másik oldalról véve, Mátyás semmilyen értelemben sem volt román.


"Kártérítés, a felelősök felkutatása (a rendőrök és az erőszakoskodók között egyaránt), a kormány részéről elhatárolódás a nacionalistáktól (amit nem fognak megtenni, mert ők maguk is azok) és intézkedések, hogy ilyen ne történhessen többé már.

-> Tegyél érte, hogy ezek a dolgok megtörténjenek. Nem mindig mástól kell várni a megoldást."

- És azt is elmondod, én magam mit tudok tenni ezügyben? Azon kívül, hogy kimegyek adott esetben a szlovák nagykövetség épülete elé, amiről ők magasról tesznek?


"A szlovák kormánytól meg ne várj ilyesmit. Különösen azért ne mert nem tiszte egy kormánynak mindenféle bűnügybe beleszólni."

- Ez nem "mindenféle bűnügy", hanem etnikai hadjárat, és ahogyan a cigánygyilkosságokkor nálunk, így itt is hasonlóképpen kellene fellépni.


"Én meg továbbra is azt mondom neked, hogy hagyd meg nekik a döntést, kit tartsanak hiteles képviselőjüknek. Ők tudják, ki képviseli valósan az ő életkörülményüket.

Egyébként meg a határon túl, csakúgy mint itt, a fidesznek van meghatározó támogatottsága.

-> Reméljük elmúlik. A fidesz meg a magyarországi eseményeket sem tudja kordában tartani"

- Hát pedig nagyon úgy tűnik, hogy eddig a 22 év messze legkormányképesebb pártja...


"nem túl jó dolog, ha még külföld dolgába is beleszól."

- Ha a saját nemzetünk tagjai azok a "külföldiek", akkor nemhogy joga, de kötelessége.


"Nemzetközi jogi alapelv a más ország belügyeibe való beavatkozás tilalma."

- Ahogyan az emberi jogok, és a kisebbségek védelme is. Amint ezek sérülnek, KÖTELESSÉG tenni ellenük.


"Igen, párszor már bizonyítottad, hogy semmi tiszteleted nincs a kultúra iránt...

-> Ha azért mert a tudományt a kétes eredetű vallási dolgok elé helyezem kultúraellenes leszek, akkor neked van igazad."

- Egy templomnak, vagy kolostornak művészi és kulturális értéke van, évszázados örökség apáinktól. A hit pedig egy erkölcsi rend.


"Az viszont jogos elvárás lenne, hogy a szándékosan, az etnikai tömbök felhígítása céljából a '70-es években százezrével betelepített románokat visszaköltöztessék.

-> Ethnic cleansing is a purposeful policy designed by one ethnic or religious group to remove by violent and terror-inspiring means the civilian population of another ethnic or religious group from certain geographic areas."

- Így van, pontosan ez történt az 1970-es években. És ezt az állapotot kívánnám visszaállítani eredeti formájába.


"Dehogynem. Ő is a nemzet tagja. A balosoknak meg kellene végre érteniük, hogy nem országok vannak, hanem nemzetek...

-> Mondtam, hogy független vagyok. Jól mondtad nemzetek vannak. Úgy is kéne alakítani a politikát."

- Úgy is alakítják. Nincs határon túli, és határon inneni magyar, csak magyar, és egyaránt felelősséggel tartozik értük is a kormány. Ha te úgy érzed, hogy megkülönböztetett figyelemben részesülnek, az azért van, mert hátrányból indulnak.


"Nem lehet kiemelni a magyart mert a farkasok csordában élnek"

- A magyar kormánynak mi mással kellene törődnie, ha nem a magyar nemzettel? (Halkan jegyzem meg, hogy a farkasok falkákban élnek, nem csordákban.)


"és nagyon jó dolog a közösség kultúráját megőrizni, hanem úgy kellene politizálni, hogy tiszteletben tartjuk a másik népet"

- Amíg ez a tisztelet nem mutatkozik meg felénk, egy nyüves autonómiát sem hajlandóak megadni, sőt tankokkal meg betonnal való felöntéssel fenyegetnek, hova tovább, kitiltják a köztársasági elnökünket az országukból, addig nem nekünk kell kezdeményezni...


"ami kicsit túlmutat azon, hogy isten tudja hány százezer betelepített románt buszokra pakolunk és elküldjük őket oda ahonnan jöttek."

- Csak visszacsináljuk, amit szándékosan, az etnikai összetételt erőszakos befolyásolása céljából tettek Erdélyben.


"Szerinted mi ér többet: a kultúra vagy az emberi élet?"

- Attól függ. Ha az emberélet úgy marad már csak meg, hogy közben mindenünk, ami magyarrá tesz minket, elvész, akkor azzal tulajdonképpen máris kihaltunk. "Míg a Colosseum áll, Róma is fennmarad."


"Csináljanak. A karrierista embereknek köszönhető, hogy fogy a nemzet, akik 40 éves korukig nem vállalnak gyereket, mert úgymond "élni akarnak még", és diszkóznak, csajoznak/pasiznak, meg "karriert építenek". Pedig egy feleségnél és egy kisbabánál nagyobb boldogságot semmi nem tud adni.

-> Mond ezt azoknak az embereknek, akiknek nincs lehetősége családot alapítani mondjuk egészségügyi okok miatt."

- Ne mondd, hogy a fiatalok 80%-a meddő...


"Persze őket is fel lehet pakolni a buszokra. Amúgy senki nem beszélt a karrierizmusról ezt csak te keverted bele."

- Ez a való élet tapasztalata.


"És ne gyere nekem a villanyszámlával... A tatárjárás alatt is születtek gyerekek.

-> Sokan gondolkodnak így, például az a felelőtlen nő is akinek 7 gyereke van és a minap írt a tévében ,hogy nem tudja fizetni a számláit."

- Az, hogy direkt átejted a ló túlsó oldalára, az én mondandóm igazságát még nem csorbítja.


"Hosszú lenne 400 év magyar történelmét kielemeznem neked ide, és nincs is türelmem megkezdeni a felzárkóztatásodat..

-> Hidd el, kettőnk közül lehet, hogy az én jogosultságom lenne a felzárkóztatás. Azért ha megkérhetlek, méltóztatsz leírni olyan esetet, amikor a paraszt és a földesúr úgy összefogott, hogy egyiküknek sem volt kára?"

- Mármint hogy érted, hogy "egyiküknek sem volt kára"? Nyilván ha a földesúr lemondott az adómentességéről, az neki "kár", mégis megtette a nemzet közös érdekében.


Bethlen (1619–1621 között, majd 1623-ban, végül 1626-ban), Bocskai (1604-ben), Apafi és Thököly (1677–1682 alatt) szintén a parasztokkal (hajdúkkal) összefogva indított hadjáratot.

Rákóczi pedig ezt írta 1700-ban: "a nemzet érdekeivel mindig végzetesen ellenkező vallási háborúskodások és családi viszályok elsimultak, vagy megszűntek, és a három rend, a három bevett vallással együtt, semmi mást nem kíván, mint egyszívvel, lélekkel állani a közjó szolgálatára."

Vagy ott van a II. Józseffel szembeni - nem fegyveres - közös ellenállás jobbágy és arisztokrata részéről egyaránt, a magyar nyelv némettel szembeni védelmében.

A reformkor? Gyakorlatilag kevés olyan kort tudnék mondani, ami annál jobban mutatná az összefogást. Wesselényi báró, főúri mivolta ellenére, saját jogai csorbítását, és a jobbágyok polgárokká való emelését követelte. Be is börtönözték.

De több más főúr, Széchenyi, Batthyány, sőt, József, és később fia, István nádor is így vélekedett.

Hogy az abszolút reformpárti alsótáblát már ne is említsem.

Aztán ott van 1848, amikor nemes, polgár és jobbágy egyaránt összedobta minden apró vagyonát a honvédsereg felállítására a nemzeti önrendelkezés kivívott eredményeinek védelmére.

Soroljam még?


"400 ezer ember. Az ellenzéki pártok összesen nem tudtak ennyi embert felvonultatni, még töredékét sem...

Az is mutat valamit, hogy 2006-ban százezrek vonultak fel Gyurcsány és a vörösök ellen. Mindenki kérdezgette: hol vannak a kormányt támogatók?

2012-ben ismét százezrek vonulnak fel, ezúttal a kormány iránti szimpátiájukat kifejezve. Az ellenzéki tüntetők rájuk nézve

-> Mindegyik a pártért meg orbánért ment ki. Nem pedig a nemzeti érdekekért. Orbán Viktor nem a nemzeti érdek képviselője. Akár hiszed, akár nem."

- Erről vitatkozhatnánk, de nem akarok még ennél is jobban off-ba átmenni.

2012. ápr. 2. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/80 Pro Patria ***** válasza:

"Na, ez az, ami mutat valamit. Persze, tudom, mindenki, aki nem a pufajkás, '56-ban kitüntetett Horn Gyuszit várja vissza, meg a kommunista internacionálét éneklő Lendvay botox Lady-t, az hülye birka. Hiszen olyan csodás 8 évünk volt...

-> Tudom, hogy rossz volt az 'elmútnyoccév. A Lenvainak meg a horn gyuszinak ott van a helye, ahol orbánnak: a szemét dombon."

- Oké. És utána?


"Esetleg valami igazolás? (Netán a francia emberkék is bértüntetők voltak az mszp-nél?)

-> Az nem elég, hogy ők maguk dicsekedtek vele, hogy romániából jöttek?"

- Jaaa, értem. Szóval ha valaki Erdélyből(!) jön, akkor az fizetett tüntető. El sem tudod képzelni, hogy azért jöttek, mert végre a magyar kormány nem felejtkezik meg róluk, védelmébe veszi őket.

A lengyelek pedig egy konzervatív jobboldali magazin szervezésével jöttek, semmi "bértüntetés" nincs benne.


"Gratulálok, hogy ennyi, ilyen lefitymáló a megnyilvánulásod. Még az a szerencse, hogy nem a hozzád hasonlóak voltak/vannak többségben. Rád aztán semmiben nem lehetne számítani. Csak kolonc vagy a nemzet nyakán.

-> Kb annyira vagyok kolonc, mint a bérmagyarok."

- Tartalmas válasz.


"Azért egy dologhoz hozzászólnék mégpedig az imfnek történő "beintéshez". Mióta orbánék beintettek nem győznek esdekelni, hogy mégiscsak tárgyaljuk."

- Fenéket. Kimondták a követeléseiket, mi pedig azt, hogy nem engedünk a pontjainkból. És most megy a herce-hurca, hogy miből engedjenek ők, miből mi. Csak nem nagyon hajlanak a megegyezésre, ha a bankokról van szó. Persze, szigorúan a "demokrácia védelmében"...:)


"Ők is beintettek és kicsit visszafordult a gazdaság. Ennyit ér orbán szava."

- Naná. Ha valaki nem akar hitelt felvenni tőlük, esetleg veszélyes a bankjaik hatalmára nézve, csak egy szavukba kerül átvariálni az árfolyamokat, hogy ezzel kényszerítsenek ki számukra kedvező döntést a kormánytól. Régebben ez működött is. Ma már nem. És ezért voltak itt a lengyelek, hogy bemutassák: nincs egyedül Magyarország. Hisz ők is egycipőben járnak velünk.


"Azért így is maradt még pár milliócska a zsebében, könnyen ajánlotta fel:) Nem mellesleg Rákóczi vezetette be a közteherviselést is a szabadságharc alatt, azaz hogy a nemes is - vagyonának megfelelő arányban - adózzon. És a fejedelem, azaz ő maga is.

-> Rákóczi sem volt egy jobbágy.."

- Nem, mégis lemondott az adómentességéről, és vagyonának megfelelő arányú adót rótt ki magára is. Aztán mikor nem sikerült kivívnia a nemzet szabadságát (amiről haláláig nem tett le), visszakapott birtokai, kastélyai, és a bűnbocsánat ellenére száműzetésbe vonult egy kis rodostói házba. Példás ember, te pedig gúnyosan annyit mondasz rá "mindig voltak önjelölt mártírok".


"56 azért volt, mert marhára elege volt már az embereknek a "szovjet barátaink" ún. "ideiglenes ittartózkodásából", azaz a megszálló csapatokból, valamint a szuronyaik árnyékában felállított kormányból. Kékcédulás választások, szalámi taktika, hadd ne soroljam...

-> Igen az erőszakból volt elege nem pedig a kulturális idegenségből amire válaszul felhoztad példának a forradalmat."

- Nem? Tudod, miért szüntették meg a teljesen szovjet mintát követő magyar katonai egyenruhát 1951-es bevezetése után nem sokkal? A nemzet nyomására, az általános felháborodására.

Mivel kezdték azonnal az '56-os forradalmat? Az idegen címer kivágásával, és a Kossuth-címer visszahelyezésével, a vörös csillagok leverésével (még a kalauzok sapkájáról is). A Sztálin-szobor ledöntésével, a kommunista könyvek elégetésével.


"De eszmeileg nem;)

-> Eszmeileg nem? Én ugyan úgy kritizálom a szocikat mint a jobbosokat. Mindkettő nagyon tudja a tutit meg meglovagolni dolgokat és egymást köpködni. Nem érdekel, hogy a nemzetre vagy a munkásra hivatkozik. Ideológiába gondolkozni életellenes."

- Hogy melyik pártra köpködsz, az csak egy dolog. A világnézeted az, amire célzok.


"Konkrétan mit mond meg az OGY? Hogy hordjunk kokárdát? Énekeljünk himnuszt? Legyünk büszkék a magyarságunkra? Szeressük a kultúránkat?

-> A kormány ideológiát gyárt ezekből a dolgokból. Ez szerinted korrekt?"

- Egészkonkrétan? Mert nekem úgy tűnik, hogy nem tesz mást, mint amit minden eddigi magyar vezetés, a Horthy-korszaktól elindulva Bocskain át egészen az Árpádokig. Ebben csak az utóbbi 45 év volt, ami próbált erőszakkal változást elérni.


"Megpróbálok az értelmi szintednek megfelelően fogalmazni: speciel ő vezette egész csángóföld oktatását, kollegáival együtt több tucat falu több száz, esetlegesen ezer ember életére volt rálátása, mellesleg Székelyföldön született, és értelmiségi, azaz nem csak a kertudvaráig jutott el.

-> Szerintem nem egy vitához méltó egymás értelmi színvonalát emlegetni ezért én most a tiedről nem fogok véleményt mondani, bár elhiheted, hogy megvan a véleményem rólad, bár eddig azt hittem, hogy egy értelmes emberrel vitatkozom."

- Hát ha szándékosan lecsippented a mondandóm tartalmi lényegét, hogy az így megmaradt rövid csonkot nevetségessé tedd, akkor nemigen tudok mást mondani...


"Érdekes módon Ákos még most is megtölt egy arénát.

-> Ákos nem Pataky. Pataky azért lett hirtelen nemzeti mert a bank elvittek a 100 milliós házát."

- Én pedig nem csak Patakyról beszéltem, hanem egy sor más énekesről. Olybá tűnik, bár félbe merem kimondani, de megint túl sokat írtam ahhoz, hogy minden egyszerre feldolgozz.

Ákos számai pedig több helyen aktuálpolitikai tartalmúak. Alig hitted, Nézz szembe vele, Katona imája, Be lettél oltva, ecetera.


"Azaz túl magas intelligenciát követel meg a fluortomikon meg a justinbeibereken felnőtt csitrik és emo-"srácok" értelmi színvonalához képest...

-> Nem, hanem azt jelenti, hogy egy adott rétegnek szól. Az általad emlegetett emberek pedig nem zenészek. A rétegzene nem populáris mert vagy egy adott téma köré épül vagy a hangszerelése olyan speciális, hogy nem nyújt változatosságot."

- Netán a Rammstein zenei felépítése változatos...?

Mellesleg nem látom, miért lenne például a Kormorán "adott téma körül épült" zenei stílusú. A Húzd a harangot például milyen "téma"? És a többi daluk?


"Így van joguk beleszólni.

Ellenben arra, hogy ki legyen Dabas polgármestere, nincs joguk szavazni a törvény szerint,

-> Az önkormányzati választásokat ne mosd össze az ogy választásokkal."

- Te ne mosd össze. Az inkorrekt lenne tőlük, a magyar kormány megválasztásába viszont - lévén, hogy magyarok, nem is kevesen - van "némi" közük. Az ő sorsuk is múlik rajta. És nyilván nem az olyat fogják megválasztani, ami 2004-ben megtagadta őket.


"Őket pedig csak az általad emlegetett külpolitika érinti de az intézkedések 90%-ka nem. Ez pedig nem egy pozitív dolog."

- Ellenben a nemzettársaikat igen, például a devizahitelesek megsegítése. Ennyi erővel ne szavazhassanak a nem-dohányzók, mert a dohányosokat korlátozó rendeletek őket nem érintik. Ne szavazhassanak a hitelmentesek, mert a devizahitelesek megsegítése őket nem érintik. Ne szavazhassanak a tűzoltók, mert az orvosok béremelése őket nem érintik. Ne szavazhassanak ezek, azok, amazok...

Ez egy KÖZÖSSÉG.


"Szóval nincs példa:) Egyébként nem értem, ha egy kistarcsai iskola kap pénzt az államtól magyar nyelvoktatásra, akkor egy klézsei iskola miért ne kapna.

-> Küldtem két linket olyan alapítványról ami több milliós támogatást nyújt a külhoniaknak."

- Akkor megint leírom, mert látom, megint túl hosszú választ írtam, másodikra talán sikerül elolvasni: 'nem értem, ha egy kistarcsai iskola kap pénzt az államtól magyar nyelvoktatásra, akkor egy klézsei iskola miért ne kapna.'


"Ami a mi kultúránk öröksége. A mi történelműnk foszlányai vannak ott. Persze ez neked semmit nem jelent.

-> Attól még támogatás, hogy a magyar kultúrális örökség része. PÉNZT KAPNAK -> TÁMOGATÁST KAPNAK. Erről volt szó nem pedig arról, hogy gyalázd az én kulturális nézeteimet alaptalanul."

- Ha a határ pár kilométerrel arrébb lenne, már nem is zavar, hogy a magyar állam pénzzel támogatja Krasznahorka vára, az egyik legjelentősebb kulturális örökségünk helyrehozatalát... Miben különbözik Eger várától?


"Ők pedig odakint fizetnek be többszázezer forintnyi adót, és mégcsak az anyanyelvükön sem tanulhatnak.

-> Tegyenek ellene. Kicsit többet annál, hogy megmaradnak magyarnak."

- Tesznek is. Az, amit a magyar államtól kapnak (és miért ne kapnának, ugyanolyan magyarok), az csak töredéke annak az összegnek, amit elő kell teremteniük saját oktatásukra, közösségük fenntartására. Mindenhol máshol védik a nemzeti kisebbségeket, Romániában tapossák.

Az nem baj, ha a tolnai sváboknak pénzt adnak önkormányzatuk fenntartására (egyébként helyesen), de az igen, ha a berendfalvai magyaroknak igen...?


"És valahogy nem tudlak sajnálni egy buszjegyért (pláne, hogy a diákoktól kezdve az öreg nagymamákon át a terhes nőkön keresztül a sofőr családtagjaiig bezárólag szinte mindenki 90%-os kedvezménnyel utazik.)

-> A terhesektől, nyugdíjasoktól, a családtagoktól is meg kéne vonni a kedvezményt."

- És ők egyébként igénybe is veszik... Végén mégis ott lyukadunk ki, hogy a határon túliak nem "kivételesek", és nem okoznak semmi bajt.


"Innentől kezdve, akinek nemzeti öntudata van, tudja, hogy kokárdával a mellén nem az ő zászlajuk alatt van a helye...

-> Akinek egy kis nemzeti érzelme van nem keveri a kokárdát a napi politikával."

- A nemzet létének, kormányzásának, építésének egyik alapeszköze a politika.


"Hol ítéltem én el kollektíven a románságot?

-> Például akkor amikor szorgalmazod a kitelepítésüket."

- Miért? Mert azt mondom, hogy mindenki lakjon a saját hazájában? Ez hol elítélés, gyalázás?

Csak a mesterségesen idetelepített százezrek visszatelepítését követelem. Nincs ebben semmi ördögtől való. Ahol valamilyen mesterséges folyamattal megbontják a természet rendjét, ott mindenhol az eredeti környezet visszaalakítására törekednek.


"Az általad linkelt videón pedig egy alpári rendőr látható. Ilyen is van és valószínűleg elő is vennék a felettesei ha ezt meglátnák."

- Kicsi a gyanúm, ha a magyarveréseket is eltussolják. Ha lett volna bármi félnivalója, nem a kamera előtt tette volna...


"Hát ha te annyira tisztában vagy azzal, mit írnak ott... Én nem olvasom. [kurucinfó]

-> De azt tudod, hogy a nacionalizmussal összefügg"

- Ki nem tudja?


"és azt is, hogy milyenek a meggynyilvánulásai kálmán olgának."

- Igen, néha beleszaladok. És az bűn, ha körültekintek az ottani berkekben is, meghallgatva az ellenzéki média véleményét?


"Nem látom, hogy a határontúliak bármibe is beleszólnának a politikában, hiába próbálja a balos média a nemzet tagjait egymásnak uszítani, és ezzel elterelni a figyelmet a korábbi rombolásaikról.

-> A következő választásoknál fognak."

- Fognak, bizony. És az a szégyen, hogy eddig ki voltak zárva saját nemzetük ügyéből.

2012. ápr. 2. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/80 Pro Patria ***** válasza:

Ez a komment ugyan nem nekem szól, de megírom rá saját válaszomat.


"Arra már régen rájöttem, csak az nem világos, hogy akkor miért hallgatsz magyar rádiót magyarokról szóló hírekkel."

- Ezt már egy másik kérdésnél is ellőtted (ott még Szombathellyel), és már ott is hülyeség volt. Ne mondd nekem, hogy a hazai időjárást nem mondják be, szemben a székelyföldivel...

Két adót ismerek, ami nem a mai Magyarország, hanem a teljes Kárpát-medence időjárását bemutatja (m1 és Duna TV), de ezek sem a hazai városok "rovására".


"Hát min alapulnak? Bárkinek más lehet a nemzetisége, mert valaki azt mondta? Ettől függetlenül Petőfi is magyar volt, és Mátyás király is. De tagadd le minimum Mátyást, kérlek.

-> Végül is, Pákó is magyar..."

- Ezt még ő sem mondta magáról...


"Mindenkiről szó van, akit sérelem ért, és nem jutott jogorvoslathoz, persze szerinted minden rendben van.

-> Akit sérelem ér az jogorvoslatot kap. Ha meg nem pereld be az aktuális államot."

- Na ezt inkább nem is kommentálom:D


"Nem, én azt szeretném, hogy önként menjenek haza.

-> Ők is azt szeretnék tőletek."

- Otthon vagyunk. Ők "jöttek ránk".


"Nem kötelező orvoshoz járni, és kérlek, mostantól csak olyan orvosi ellátást fogadj el, amelyben nem vesz részt egy erdélyi magyar sem. Megteszed ezt nekem?

-> 5 évente egyszer megyek orvoshoz az is munkaorvosi. Mellesleg, ha nem tetszene nekik a rendszer nem maradnának."

- Mert költözni új világba, az már csak ilyen egyszerű...


"Az téged hol érint? Viszont ha a magyar kormány betapsolja az EU-ba Romániát és Szerbiát anélkül, hogy teljesítették volna a kisebbségpolitikával kapcsolatos kötelességeiket, az engem nagyon is érint (mivel ezt átugrottad, ezért leírtam neked még egyszer, remélem nem gond).

-> Nem gond. Az, hogy titeket betapsolnak az EU-ba az nektek pozitívum. Ennyi erővel közöd van szinte minden EU-s ország külpolitikájához, aki illetékes ezen kérdésekben. Ugye oda nem akarsz állampolgárságot?"

- Melyik EU-s országot tudod mondani az eddig felsoroltakon kívül, ahol nagyszámú magyar kisebbség él?...

Egyébként az is röhejes, hogy lovagolsz ezen az állampolgárságon. Azt a hadd ne mondjam mijét már, nehogy már ne legyen joga a saját állampolgársága felvételéhez!

2012. ápr. 2. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/80 anonim ***** válasza:

"Képzeld csak, nem is olyan könnyű erőszakos nyomásnak ellenállni, és megmaradni magyarnak, mikor mindenhonnan próbálnak asszimilálni... De esetleg egyszer egy évre kipróbálhatnád. "


Milyen erőszakos nyomásról beszélünk? Arról, hogy románul kell tanulniuk romániában? Magyarországon is vannak olyan nemzetiségek akiknek nincs anyanyelvi oktatás mégsem háborognak. Kaphatnék egy hiteles linket egy olyan jogszabályról amiből kikövetkeztethető, hogy a magyarokat meg akarják fosztani a nemzeti identitásuktól az oktatás csorbításával vagy bármilyen olyan intézkedéssel ami szándékosan magyarellenes?


"Ez nem "ideológia", és mivel őt ismerem személyesen, így természetesen őrá hivatkozom, mint reprezentatív véleményforrás. Linkeltem videót is a kolozsvári magyarok márciusi ünneplőtömegéről, az se győzött meg. Semmi. "


Az a baj, hogy ő is csak egy ember a sok közül és azért mert ilyen terjedelmes munkássága van még nem feltétlenül van igaza. Nem kell átvenni az első szembejövő székelyföldi ember világnézetét. Ő amúgy politikailag független? Hát az ünneplő tömeg tényleg nem győzött meg. Ebben igazad van.


"Magyarnak vallotta magát, a magyar nemzettel vállalt közösséget, magyar volt az identitása, magyarul verselt, magyar zászló alatt harcolt, nem volt más színe, csak a piros-fehér-zöld. Te talán magyarabb vagy? Tudsz mutatni egy magyart, akinek csak a Vereckei-hágón belovagolt felmenői vannak? "


Nem tudok mutatni ilyen magyart bár Mo.-n számtalan olyan ember él aki ezt hiszi magáról. Volt egy erdélyi munkatársam és verte a mellét, hogy az ő családfája vissza lett vezetve Árpádig. Kicsit képen röhögtem. Ő nem sok osztálytermet látott belülről. Petőfi meg azért érdekes a téma szempontjából mert az ő "idegen" származása nem a távoli időkre vezethető vissza, hanem születésétől kezdve. Nem győzöm hangsúlyozni, hogy azért mert valaki magyarnak vallja magát nem lesz magyar származású.


" És azt is elmondod, én magam mit tudok tenni ezügyben? Azon kívül, hogy kimegyek adott esetben a szlovák nagykövetség épülete elé, amiről ők magasról tesznek? "


Jogi úton érvényesítheted az akaratodat. Próbáld ki. Megvannak a bizonyítékok, nyomozati iratok, stb? Onnantól kezdve nyerő vagy náluk. Ha meg nem keress egy fellebbviteli szervet vagy valami nemzetközi (EU-S) jogvédő szervezetet aki képvisel. Érdemes megpróbálnod, ha igaz amit írsz.


" Ez nem "mindenféle bűnügy", hanem etnikai hadjárat, és ahogyan a cigánygyilkosságokkor nálunk, így itt is hasonlóképpen kellene fellépni. "


A cigánygyilkosságokat sem szabadott volna összemosni az aktuálpolitikával. Miután kibukott az egész ügy az összes párt hozzátette a kis politikai kampányához. Ha rajtam múlna a bűnügyek részletei nem is kerülnének ki. Mert az embereknek semmi köze hozzá. Kizárólag a vádlott, sértett, tanúk és a hatóság ügye. Amikor kibuknak ezek az ügyek onnantól kezdve kezdődnek az "etnikai hadjáratok" című hozzászólások megjelenni az interneten.



"- Hát pedig nagyon úgy tűnik, hogy eddig a 22 év messze leg kormányképesebb pártja...

"


Ezt a fidesz mondja az ellenzék meg azt, hogy nem. Kár vitatkozni ezen mert az egy külön történet lenne és nem is kéne keverni a nemzetiségi kérdésekkel (legalábbis itt).


"- Ha a saját nemzetünk tagjai azok a "külföldiek", akkor nemhogy joga, de kötelessége.

"


Ezt a nemzetközi jogi alapelvek nem így gondolják. Tartsuk be a törvényeket.


"- Ahogyan az emberi jogok, és a kisebbségek védelme is. Amint ezek sérülnek, KÖTELESSÉG tenni ellenük.

"


Igen az emberi jogok védelme is alapelv, de ez irreleváns mert biztosítva annak az emberi jogaik védelme. Ha már ebben a kérdésben vagyunk akkor szerintem te a népek önrendelkezési jogaira gondolsz, amit megint csak a határon túliaknak kellene szorgalmaznia. Mint már írtam: kicsit többet kell ezért tenni, mint megmaradni magyarnak.


„- Így van, pontosan ez történt az 1970-es években. És ezt az állapotot kívánnám visszaállítani eredeti formájába. „


A fenti eszközök alkalmazásával.. Ha pedig ilyesmi történne akkor egy szavad nem lehetne a NATO közbelépésére.


Ez pedig neked is tetszeni fog: 1978. évi IV. törvény a Büntető Törvénykönyvről, 155. §, Bár ez nem szorosan a témához tartozik. Egy szónak is száz a vége egy nép erőszakos elmozdítása és magára hagyása nem elfogadható.


„Úgy is alakítják. Nincs határon túli, és határon inneni magyar, csak magyar, és egyaránt felelősséggel tartozik értük is a kormány.”

2012. ápr. 2. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/80 anonim ***** válasza:

Miért lett a kormánynak hirtelen fontos az etnikai kérdés? Szerinted megpróbál nyerészkedni vele? Érdekel a véleményed ezzel kapcsolatban. Szerinted lehetséges, hogy a „jobbik vitorlájából akarja kivenni a szelet”?


„- A magyar kormánynak mi mással kellene törődnie, ha nem a magyar nemzettel? (Halkan jegyzem meg, hogy a farkasok falkákban élnek, nem csordákban.) „


Először is azzal, hogy növekedjen a gazdaság, működjenek a magyarországi intézmények, a K+F programok futtatása, a mezőgazdaság fejlesztése, munkanélküliség csökkentése, bűnözés visszaszorítása, stb. A farkasok tényleg falkában élnek csak elírtam.


„- Amíg ez a tisztelet nem mutatkozik meg felénk, egy nyüves autonómiát sem hajlandóak megadni, sőt tankokkal meg betonnal való felöntéssel fenyegetnek, hova tovább, kitiltják a köztársasági elnökünket az országukból, addig nem nekünk kell kezdeményezni... „


A tisztelet egy kettős természetű dolog. A tankokkal hadakozók pedig nem különbek, mint az itteni vonagáborok és társaik azért még nem kell egy nemzet felett ítélkezni és lehet tiszteletet mutatni irántuk is. Természetesen ez rájuk is igaz. Mert ők legalább annyira hibásak a helyzetben (ha nem jobban) mint a magyarok. Minden táborban van provokátor és minden táborban van olyan aki arra vár, hogy provokálják. Ezeket az elemeket nem is érdekli az autonómia inkább a balhé (lásd focihuligánok-> alulművelt emberek akik olyan dolgot karnak fröcsögve védeni amit nem is ismernek.)


„- Csak visszacsináljuk, amit szándékosan, az etnikai összetételt erőszakos befolyásolása céljából tettek Erdélyben. „


Erre válaszoltam az előbb.


„ Attól függ. Ha az emberélet úgy marad már csak meg, hogy közben mindenünk, ami magyarrá tesz minket, elvész, akkor azzal tulajdonképpen máris kihaltunk. "Míg a Colosseum áll, Róma is fennmarad." „


Az életfunkciók megmaradnak. Nem hal ki senki sem. Róma sem maradt fenn pedig áll a Colosseum (a birodalomra gondolok). Megérte az öldöklés? Szerintem nem.


„- Ne mondd, hogy a fiatalok 80%-a meddő... „


Meg szeretném kérdezni, hogy mi lesz a fennmaradó 20 százalékkal? Hibaszázalék? Ő nekik nem lehet családja, így örökre elvesztek és pusztulásra vannak ítélve? A nemzettárs hagyná elveszni a nemzettársát? Tudod, ez szélsőséges és kicsit átcsapunk reductio ad hitlerumba, de ők mennek a táborba?


„ Az, hogy direkt átejted a ló túlsó oldalára, az én mondandóm igazságát még nem csorbítja. „


Pedig állításod szerint nem kell a családalapításkor olyan komolyan venni az anyagi körülményeket, legalábbis ez jött le abból amit írtál. Ez súlyos felelőtlenség lenne, de ezt te is tudod.


„ Mármint hogy érted, hogy "egyiküknek sem volt kára"? Nyilván ha a földesúr lemondott az adómentességéről, az neki "kár", mégis megtette a nemzet közös érdekében. „


Az osztályrészek közötti összefogás nem volt túl jellemző a középkorban sem. Nem hiába voltak a jobbágyfelkelések és a retorziók. Pláne amikor egymás kárára dolgoztak.


„Soroljam még? „


Őszinte leszek veled. Nagyon mélyen tanulmányoztam a reformkort annak idején és jó lenne veled vitatkozni a társadalmi osztályok, politikai szembenállások, stb. témakörében, de úgy érzem, hogy felesleges lenne mivel a téma szempontjából irreleváns és nagyon hosszú ideig tartana. De amennyiben szeretnéd, abban az esetben felőlem mehet a dolog. Az általad felsoroltakat elfogadom, de legalább még egyszer ennyi eset fordult elő a történelemben mikor a társadalmi osztályok gyűlölték egymást és háborúztak. Másrész, bár nem szeretem az ilyesmit egyet mondok a magyar összefogásról: Turáni átok. Még illik is az összefogásról alkotott világnézetedbe és mélyen spirituálisan is értelmezhető amennyiben neked van igazad, hiszen „nemrégiben” szabadult fel a magyarság az 1000 éves átok alól. Kár, hogy ez csak egy mitológiai jellegű dolog ami nekem nem jelent sokat.

2012. ápr. 2. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/80 anonim ***** válasza:

„- Oké. És utána? „


Ez az én privát véleményem volt a jobboldali és baloldali politikusokról. Az a baj, hogy MO-n nincsen alternatíva, Azt figyeltem meg, hogy minden pártnak vannak szélsőséges elemei. Egy olyan párt kéne, aki igazi szakértőkből áll és kicsit tudományosabb alapon határozza meg, hogyan is kellene fejleszteni az országot.


„ Jaaa, értem. Szóval ha valaki Erdélyből(!) jön, akkor az fizetett tüntető. El sem tudod képzelni, hogy azért jöttek, mert végre a magyar kormány nem felejtkezik meg róluk, védelmébe veszi őket.

A lengyelek pedig egy konzervatív jobboldali magazin szervezésével jöttek, semmi "bértüntetés" nincs benne. „


Az a baj ezekkel a tüntetőkkel, hogy azt állítják be róluk, hogy ők a nemzeti ünnepek miatt jönnek együtt ünnepeli és emlékezni velük. Aggályos, hogy orbános és fideszes plakátokat lengettek nem pedig a hősök nevét és a nemzeti szimbólumokat. Az is érdekes, hogy ezen nemzettársaink túlnyomó többsége a fidesz pártrendezvényére érkezett nem pedig egy politikailag független eseményre.


„ Tartalmas válasz. „


Tartalmas válasz a nemes gondolatokra.


„ Fenéket. Kimondták a követeléseiket, mi pedig azt, hogy nem engedünk a pontjainkból. És most megy a herce-hurca, hogy miből engedjenek ők, miből mi. Csak nem nagyon hajlanak a megegyezésre, ha a bankokról van szó. Persze, szigorúan a "demokrácia védelmében"...:) „


Igen, miután orbánék beintettek az imf szedte a sátorfáját, orbán meg loholt utánuk, hogy ne menjenek el mert nagyon is kell a pénzük. Azóta is arról megy a vita, hogy miképpen tudnák kiengesztelni az imf-et. A bankok pedig nem tehetnek róla, hogy az emberek úgy vesznek fel hiteleket, hogy azt hiszik nem kell visszafizetni. Tudták, hogy kockázatos a devizahitel de mivel helyzetben voltak a szerződés aláírásakor el sem olvasták a szerződést vagy. Ha elolvasták nem tudták értelmezni. Persze jól mutat a lapos tévé meg a több tízmilliós ingatlan.


„ És ezért voltak itt a lengyelek, hogy bemutassák: nincs egyedül Magyarország. Hisz ők is egy cipőben járnak velünk. „


Nem azért, hogy megemlékezzenek március 15.-én?


„ Nem, mégis lemondott az adómentességéről, és vagyonának megfelelő arányú adót rótt ki magára is. Aztán mikor nem sikerült kivívnia a nemzet szabadságát (amiről haláláig nem tett le), visszakapott birtokai, kastélyai, és a bűnbocsánat ellenére száműzetésbe vonult egy kis rodostói házba. Példás ember, te pedig gúnyosan annyit mondasz rá "mindig voltak önjelölt mártírok". „


Miért nem önjelölt mártírság elmenni annak ellenére, hogy nem kényszerít senki? Az meg nem egy nagy hőstett, hogy részesítette magát a közterhek viselésében. Méltóztatott adózni.


„Mivel kezdték azonnal az '56-os forradalmat? Az idegen címer kivágásával, és a Kossuth-címer visszahelyezésével, a vörös csillagok leverésével (még a kalauzok sapkájáról is). A Sztálin-szobor ledöntésével, a kommunista könyvek elégetésével. „


Igen, ez szép és jó, de ez nem idegen kultúra kilökése, hanem kommunistaellenesség. Ez politika és nem kultúra.


„- Hogy melyik pártra köpködsz, az csak egy dolog. A világnézeted az, amire célzok. „


Két fórum hozzászólásból el tudod dönteni ki milyen világnézetű? Az bátor dolog. De nem feltétlenül erény.


„ Egészkonkrétan? Mert nekem úgy tűnik, hogy nem tesz mást, mint amit minden eddigi magyar vezetés, a Horthy-korszaktól elindulva Bocskain át egészen az Árpádokig. Ebben csak az utóbbi 45 év volt, ami próbált erőszakkal változást elérni. „


Attól függetlenül, hogy nem szeretem a kommunistákat meg szeretném kérdezni, hogy ők mennyivel rosszabbak voltak, mint pl Horthyék vagy Bocskaiék? Mindegyik ment a saját ideológiája után. Mindegyik behódolt valaminek és minden rendszerben az utolsó állampolgár az aki „megszívja”. Teljesen mindegy, hogy nemzeti intézkedések vagy sem. Az ideológia ideológia marad legyen az nemzeti színű vagy vörös.


„- Én pedig nem csak Patakyról beszéltem, hanem egy sor más énekesről. Olybá tűnik, bár félbe merem kimondani, de megint túl sokat írtam ahhoz, hogy minden egyszerre feldolgozz.

Ákos számai pedig több helyen aktuálpolitikai tartalmúak. Alig hitted, Nézz szembe vele, Katona imája, Be lettél oltva, ecetera. „


Patakyról is beszéltél tehát őt is azok közé az emberek közé írod akik szerinted a magyar kultúrát táplálják az zenéjükkel. Ákost meg nem ismerem. Belga zenéi is aktuálpolitikaiak mégsem ér sokat. Bár Ákos popot játszik/játszott. A megasztárban vagy melyikben láttam utoljára azt az embert ott is énekelt valamit mint meghívott vendég.


„- Netán a Rammstein zenei felépítése változatos...?

Mellesleg nem látom, miért lenne például a Kormorán "adott téma körül épült" zenei stílusú. A Húzd a harangot például milyen "téma"? És a többi daluk? „


A rammstein is rétegzene, de a populárisabb fajtából. A kormorán meg folklór. Keress benne szimbólumokat és visszatérő motívumokat. Nézd meg milyen témában szoktak dalokat írni. Egyértelmű, hogy nem a közrádió ízlésvilága, nem populáris. Nem, ezzel nem azt mondtam, hogy rossz. Régebben én is hallgattam.



„Te ne mosd össze. Az inkorrekt lenne tőlük, a magyar kormány megválasztásába viszont - lévén, hogy magyarok, nem is kevesen - van "némi" közük. Az ő sorsuk is múlik rajta. És nyilván nem az olyat fogják megválasztani, ami 2004-ben megtagadta őket.



Igen, némi közük van, de leírtam már, hogy az intézkedések nagy része nem őket érinti, hanem az ittenieket.


„- Ellenben a nemzettársaikat igen, például a devizahitelesek megsegítése. Ennyi erővel ne szavazhassanak a nem-dohányzók, mert a dohányosokat korlátozó rendeletek őket nem érintik. Ne szavazhassanak a hitelmentesek, mert a devizahitelesek megsegítése őket nem érintik. Ne szavazhassanak a tűzoltók, mert az orvosok béremelése őket nem érintik. Ne szavazhassanak ezek, azok, amazok...

Ez egy KÖZÖSSÉG. „


A devizahitelesek megsegítése is a vicc határát súrolja. Jó részük hazardírozott amikor felvette, utána arcosodott most pedig könyörög, hogy mentsék meg. A közösséget pedig egy dolog fogja össze:: a közös sors. Itt pedig elvétve lehet felfedezni a jeleit.


„ Akkor megint leírom, mert látom, megint túl hosszú választ írtam, másodikra talán sikerül elolvasni: 'nem értem, ha egy kistarcsai iskola kap pénzt az államtól magyar nyelvoktatásra, akkor egy klézsei iskola miért ne kapna.' „


Kaphat, senki nem írta, hogy nem. Ha igen, akkor azt nyilván törvénybe foglalták, légy szíves jogszabállyal támaszd alá azt, hogy nem kaphat. Kaphat, de meg van a módja annak, hogy a intézmények pénzhez jussanak. Az is igaz, hogy nem részesülhet minden intézmény támogatásban. Ezért viszont nem kéne elnyomásról vizionálni.


„Ha a határ pár kilométerrel arrébb lenne, már nem is zavar, hogy a magyar állam pénzzel támogatja Krasznahorka vára, az egyik legjelentősebb kulturális örökségünk helyrehozatalát... Miben különbözik Eger várától? „


Nem magyar fennhatóság alatt van. Ez bőven elegendő különbség.


„ Tegyenek ellene. Kicsit többet annál, hogy megmaradnak magyarnak."

- Tesznek is. Az, amit a magyar államtól kapnak (és miért ne kapnának, ugyanolyan magyarok), az csak töredéke annak az összegnek, amit elő kell teremteniük saját oktatásukra, közösségük fenntartására. Mindenhol máshol védik a nemzeti kisebbségeket, Romániában tapossák.

Az nem baj, ha a tolnai sváboknak pénzt adnak önkormányzatuk fenntartására (egyébként helyesen), de az igen, ha a berendfalvai magyaroknak igen...? „



Nem baj, ha pénzt adnak, ilyet nem is írtam. Te írtad, hogy nem kapnak semmit és becsukják az iskolákat. Ezek szerint mégis kapnak pénzt csak kevésnek találják. Ez ellen is lehet tenni. Gondolom nem kell leírnom, hogyan.


„- A nemzet létének, kormányzásának, építésének egyik alapeszköze a politika. „


Akkor a nemzet elérte a végét.


„- Miért? Mert azt mondom, hogy mindenki lakjon a saját hazájában? Ez hol elítélés, gyalázás?

Csak a mesterségesen idetelepített százezrek visszatelepítését követelem. Nincs ebben semmi ördögtől való. Ahol valamilyen mesterséges folyamattal megbontják a természet rendjét, ott mindenhol az eredeti környezet visszaalakítására törekednek. „


A választ lásd fentebb. Kicsit sérti az emberi jogokat az erőszakos kitelepítés.


„- Kicsi a gyanúm, ha a magyarveréseket is eltussolják. Ha lett volna bármi félnivalója, nem a kamera előtt tette volna... „


A hírtévé nem a vállas kameráiról híres. Miért kamerázták egyáltalán a rendőrt?


„- Fognak, bizony. És az a szégyen, hogy eddig ki voltak zárva saját nemzetük ügyéből.”


Igen és most olyan dolgokban fognak dönteni amiről az átlag erdélyi vajmi keveset tud.


„- Ezt még ő sem mondta magáról... „


De ha mondaná akkor igaza lenne az észjárás szerint.


„- Otthon vagyunk. Ők "jöttek ránk". „


Ők is ezt mondják.


„- Mert költözni új világba, az már csak ilyen egyszerű... „


Gondolják az általad kitelepítendő románok.

2012. ápr. 2. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/80 anonim ***** válasza:

"Ők is ezt mondják."


Tehát egy moldovai oláh beköltözik a magyarok pénzén az önkormányzati lakásba, aztán büszkén veri a mellét, hogy ő volt ott előbb, és ki a magyarokkal az országból.


Rátapintottál a lényegre, pontosan ez történik.

2012. ápr. 2. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/80 Pro Patria ***** válasza:

"Képzeld csak, nem is olyan könnyű erőszakos nyomásnak ellenállni, és megmaradni magyarnak, mikor mindenhonnan próbálnak asszimilálni... De esetleg egyszer egy évre kipróbálhatnád.

-> Milyen erőszakos nyomásról beszélünk? Arról, hogy románul kell tanulniuk romániában?"

- Nem, hanem arról, hogy magyarul NEM tanulhatnak!


"Magyarországon is vannak olyan nemzetiségek akiknek nincs anyanyelvi oktatás mégsem háborognak."

- Melyikükből él 1,5 millió itt?


"Kaphatnék egy hiteles linket egy olyan jogszabályról amiből kikövetkeztethető, hogy a magyarokat meg akarják fosztani a nemzeti identitásuktól az oktatás csorbításával vagy bármilyen olyan intézkedéssel ami szándékosan magyarellenes?"

- Nyilván nem ilyen szembetűnő módon csinálják:) Elég, ha csak tönkreteszik a magyar kart Marosvásárhelyen...


"Ez nem "ideológia", és mivel őt ismerem személyesen, így természetesen őrá hivatkozom, mint reprezentatív véleményforrás. Linkeltem videót is a kolozsvári magyarok márciusi ünneplőtömegéről, az se győzött meg. Semmi.

-> Az a baj, hogy ő is csak egy ember a sok közül és azért mert ilyen terjedelmes munkássága van még nem feltétlenül van igaza."

- 20 év munkája több száz, esetleg ezer emberrel, tucatnyi faluval, kvázi az egész csángó közösség "atyjaként", lehet nevezni reprezentatív véleménynek. De mivel nem tetszik neked, így nem elég. Nehéz is lenne meggyőzni téged, ha direkt elfordítod a fejedet.


"Ő amúgy politikailag független?"

- Igen.


"Hát az ünneplő tömeg tényleg nem győzött meg. Ebben igazad van."

- Miért lepődnék meg.


"Magyarnak vallotta magát, a magyar nemzettel vállalt közösséget, magyar volt az identitása, magyarul verselt, magyar zászló alatt harcolt, nem volt más színe, csak a piros-fehér-zöld. Te talán magyarabb vagy? Tudsz mutatni egy magyart, akinek csak a Vereckei-hágón belovagolt felmenői vannak?

-> Nem tudok mutatni ilyen magyart bár Mo.-n számtalan olyan ember él aki ezt hiszi magáról. Volt egy erdélyi munkatársam és verte a mellét, hogy az ő családfája vissza lett vezetve Árpádig."

- Képzavar. Az, hogy nem csak magyar felmenői vannak, nem azt jelenti, hogy nincsenek egyáltalán magyar felmenői...


"Nem győzöm hangsúlyozni, hogy azért mert valaki magyarnak vallja magát nem lesz magyar származású."

- Akkor mi tesz azzá, hogy ha nem a kultúra, az identitás, a nyelv? A vér nem, mint tisztáztuk...


"És azt is elmondod, én magam mit tudok tenni ezügyben? Azon kívül, hogy kimegyek adott esetben a szlovák nagykövetség épülete elé, amiről ők magasról tesznek?

-> Jogi úton érvényesítheted az akaratodat. Próbáld ki. Megvannak a bizonyítékok, nyomozati iratok, stb?"

- Ja, mint a dunaszerdahelyi "bizonyító erejű felvételek", amiket azóta is várunk?

Én magam aztán nagyon be tudok szerezni nyomozati anyagokat... Pláne hogy még Hedvig összevert arca sem volt az nekik.


"Ez nem "mindenféle bűnügy", hanem etnikai hadjárat, és ahogyan a cigánygyilkosságokkor nálunk, így itt is hasonlóképpen kellene fellépni.

-> A cigánygyilkosságokat sem szabadott volna összemosni az aktuálpolitikával. Miután kibukott az egész ügy az összes párt hozzátette a kis politikai kampányához. Ha rajtam múlna a bűnügyek részletei nem is kerülnének ki. Mert az embereknek semmi köze hozzá. Kizárólag a vádlott, sértett, tanúk és a hatóság ügye."

- Attól függetlenül, hogy kampányba nem kell betenni, államilag kell erőteljesen fellépni.


"Hát pedig nagyon úgy tűnik, hogy eddig a 22 év messze leg kormányképesebb pártja...

-> Ezt a fidesz mondja az ellenzék meg azt, hogy nem."

- Ja, az az ellenzék, aminek egyik tagját be se szavazták a parlamentbe, a másik meg összezsugorodott, és még ketté is szakadt, akkora a támogatottságuk... Elvégre is olyan szép 8 évünk volt:)


"Kár vitatkozni ezen mert az egy külön történet lenne és nem is kéne keverni a nemzetiségi kérdésekkel (legalábbis itt)."

- Te hoztál fel aktuálpolitikát, én csak reflektáltam.


"Ha a saját nemzetünk tagjai azok a "külföldiek", akkor nemhogy joga, de kötelessége.

-> Ezt a nemzetközi jogi alapelvek nem így gondolják. Tartsuk be a törvényeket."

- Érdekes módon minden más állam is védi a kettős állampolgárait... De az se nagyon hat meg, ha ezt az alapvető kötelességet a Nyugat "megtiltja" nekünk...


"Ahogyan az emberi jogok, és a kisebbségek védelme is. Amint ezek sérülnek, KÖTELESSÉG tenni ellenük.

-> Igen az emberi jogok védelme is alapelv, de ez irreleváns mert biztosítva annak az emberi jogaik védelme."

- Papíron.


"Ha már ebben a kérdésben vagyunk akkor szerintem te a népek önrendelkezési jogaira gondolsz, amit megint csak a határon túliaknak kellene szorgalmaznia. Mint már írtam: kicsit többet kell ezért tenni, mint megmaradni magyarnak."

- Nehezen, ha még egy nyüves autonómiát sem hajlandóak adni, sőt, direkt úgy húzogatják a vonalakat, meg telepítgetik a lakosságot, hogy ne lehessen követelni se...


"Így van, pontosan ez történt az 1970-es években. És ezt az állapotot kívánnám visszaállítani eredeti formájába.

-> A fenti eszközök alkalmazásával.. Ha pedig ilyesmi történne akkor egy szavad nem lehetne a NATO közbelépésére."

- Visszaállítani a természetet az eredeti állapotába? Szavuk sem lehetne.


"Úgy is alakítják. Nincs határon túli, és határon inneni magyar, csak magyar, és egyaránt felelősséggel tartozik értük is a kormány.

-> Miért lett a kormánynak hirtelen fontos az etnikai kérdés?"

- Inkább az a kérdés, hogy: EDDIG miért nem volt fontos a "magyar" kormánynak?


"Szerinted megpróbál nyerészkedni vele? Érdekel a véleményed ezzel kapcsolatban. Szerinted lehetséges, hogy a "jobbik vitorlájából akarja kivenni a szelet"?"

- Sehol nem volt még a jobbik, mikor a fidesz már a határontúliak ügyében tevékenykedett. "Nyerészkedni" meg nem kell, nélkülük is abszolút többséget élvez a szavazók támogatásából.


"A magyar kormánynak mi mással kellene törődnie, ha nem a magyar nemzettel? (Halkan jegyzem meg, hogy a farkasok falkákban élnek, nem csordákban.)

-> Először is azzal, hogy növekedjen a gazdaság, működjenek a magyarországi intézmények, a K+F programok futtatása, a mezőgazdaság fejlesztése, munkanélküliség csökkentése, bűnözés visszaszorítása, stb. A farkasok tényleg falkában élnek csak elírtam."

- Milyen jó, hogy végre ez is megvalósul, és az 1,4%-os GDP növekedésében 0,9%-ponttal járult hozzá a mezőgazdaság. És úgyszint a többi: start munkaprogram, hadik-terv, Új Széchenyi Terv, háromcsapás törvény.


"Amíg ez a tisztelet nem mutatkozik meg felénk, egy nyüves autonómiát sem hajlandóak megadni, sőt tankokkal meg betonnal való felöntéssel fenyegetnek, hova tovább, kitiltják a köztársasági elnökünket az országukból, addig nem nekünk kell kezdeményezni...

-> A tisztelet egy kettős természetű dolog. A tankokkal hadakozók pedig nem különbek, mint az itteni vonagáborok és társaik azért még nem kell egy nemzet felett ítélkezni és lehet tiszteletet mutatni irántuk is."

1) Mikor hangzott el a magyar parlamentben olyan durva, gyűlölkődő, fenyegető kijelentés, mint amik ott rendszeresen?

2) Hol volt Vona, amikor Slota (és még az ún. "normális" kormánypárt) már taposta a magyarokat?


"lásd focihuligánok-> alulművelt emberek akik olyan dolgot karnak fröcsögve védeni amit nem is ismernek."

- Hagyjuk már ezt az unalmas lózungot. Ez csak egy gumicsont, nem válasz a sérelemekre, még ha jobbat nem is tudnak kitalálni a balosok. Felesleges folyton ezt hajtogatni. Itt most szó sincs semmilyen focihuligánról.


"Attól függ. Ha az emberélet úgy marad már csak meg, hogy közben mindenünk, ami magyarrá tesz minket, elvész, akkor azzal tulajdonképpen máris kihaltunk. "Míg a Colosseum áll, Róma is fennmarad.

-> Az életfunkciók megmaradnak. Nem hal ki senki sem. Róma sem maradt fenn pedig áll a Colosseum (a birodalomra gondolok). Megérte az öldöklés? Szerintem nem."

- Jó, akkor nem értetted meg, miről beszélek.


"Ne mondd, hogy a fiatalok 80%-a meddő...

Meg szeretném kérdezni, hogy mi lesz a fennmaradó 20 százalékkal? Hibaszázalék? Ő nekik nem lehet családja, így örökre elvesztek és pusztulásra vannak ítélve?"

- Netán van pontos adatod arról, mennyi meddő van? Egyébként ha meddő, akkor államtól, nemzettől, pénztől függetlenül meg fog szakadni a családfája. Legfeljebb örökbe fogadhat. De felesleges is átterelni erre a témát, mert az, hogy vanna meddők, nem indok és nem mentség arra, hogy ma a társadalom szinte egésze nem vállal gyereket, mert "karriert épít", és úgymond "élni akar".


Az ezután írt burkolt nácizást meg hagyjuk ki, unalmas.


"És ne gyere nekem a villanyszámlával... A tatárjárás alatt is születtek gyerekek.

-> Sokan gondolkodnak így, például az a felelőtlen nő is akinek 7 gyereke van és a minap írt a tévében ,hogy nem tudja fizetni a számláit.

-> Az, hogy direkt átejted a ló túlsó oldalára, az én mondandóm igazságát még nem csorbítja.

-> Pedig állításod szerint nem kell a családalapításkor olyan komolyan venni az anyagi körülményeket, legalábbis ez jött le abból amit írtál. Ez súlyos felelőtlenség lenne, de ezt te is tudod."

- Akkor értelmezd, amit írtam. Nem azt mondtam, hogy szüljön mindenki 8-10 gyereket, hiába adtad ezt a számba...


"Mármint hogy érted, hogy "egyiküknek sem volt kára"? Nyilván ha a földesúr lemondott az adómentességéről, az neki "kár", mégis megtette a nemzet közös érdekében.

-> Az osztályrészek közötti összefogás nem volt túl jellemző a középkorban sem."

- Tehát semmit se tudsz mondani arra, amit Rákócziról írtam...


"Nem hiába voltak a jobbágyfelkelések és a retorziók."

- A Habsburgok előtt csak kettőről tudok. A Luxemburgi Zsigmond alatti, ahol viszont nemesek is vettek részt benne, a vezetőjük is az volt. A Dózsa-féle, meg mint tudjuk, a keresztes-hadjárat lefújása miatt tört ki.


"Soroljam még?

-> Őszinte leszek veled. Nagyon mélyen tanulmányoztam a reformkort annak idején és jó lenne veled vitatkozni a társadalmi osztályok, politikai szembenállások, stb. témakörében, de úgy érzem, hogy felesleges lenne mivel a téma szempontjából irreleváns és nagyon hosszú ideig tartana. De amennyiben szeretnéd, abban az esetben felőlem mehet a dolog. Az általad felsoroltakat elfogadom, de legalább még egyszer ennyi eset fordult elő a történelemben mikor a társadalmi osztályok gyűlölték egymást és háborúztak. Másrész, bár nem szeretem az ilyesmit egyet mondok a magyar összefogásról: Turáni átok. Még illik is az összefogásról alkotott világnézetedbe és mélyen spirituálisan is értelmezhető amennyiben neked van igazad, hiszen „nemrégiben” szabadult fel a magyarság az 1000 éves átok alól. Kár, hogy ez csak egy mitológiai jellegű dolog ami nekem nem jelent sokat."

- A magyar nemzetben semmivel sem volt több belső harc, ellentét, mint más nemzetekben. Sőt, alig lehet egy-egy komolyabb polgárháborút kiemelni, mint a kiskirályok hatalmaskodása, de hol van az a rózsák háborújához képest...


"Oké. És utána?

-> Ez az én privát véleményem volt a jobboldali és baloldali politikusokról. Az a baj, hogy MO-n nincsen alternatíva, Azt figyeltem meg, hogy minden pártnak vannak szélsőséges elemei. Egy olyan párt kéne, aki igazi szakértőkből áll és kicsit tudományosabb alapon határozza meg, hogyan is kellene fejleszteni az országot."

- Tehát mindenki húzzon el, de nincs kit helyükre állítani. Nem hibátlan a fidesz, de még mindig a legkormányképesebb a maiak közül.


"Jaaa, értem. Szóval ha valaki Erdélyből(!) jön, akkor az fizetett tüntető. El sem tudod képzelni, hogy azért jöttek, mert végre a magyar kormány nem felejtkezik meg róluk, védelmébe veszi őket.

A lengyelek pedig egy konzervatív jobboldali magazin szervezésével jöttek, semmi "bértüntetés" nincs benne.

-> Az a baj ezekkel a tüntetőkkel, hogy azt állítják be róluk, hogy ők a nemzeti ünnepek miatt jönnek együtt ünnepeli és emlékezni velük."

- Nem. Magyarország iránti szimpátiájuk, kiállásuk okán jöttek ide, megmutatni, hogy az EU nem egy magára hagyott országot ostoroz - és mindehhez járult hozzá még a történelmi megalapozás, amit március 15-e adott.


"Tartalmas válasz.

-> Tartalmas válasz a nemes gondolatokra."

- Na, akkor ezt is sikeresen "kiütötted" a szövegből, mint számodra megválaszolhatatlan dolgot. Elevenítsük fel, hogy is volt!


"Igen de voltak olyan időszakok is amire büszkék a "nemzetiek" pedig ezek az időszakok is kizárólag politika célokat és egyéni érdekeket szolgáltak.

-> Hát ezt speciel Rákócziról, aki az amnesztia és a visszakapott hatalmas birtokai ellenére önkéntes száműzetésbe vonult, vagy a reformkorról, ahol a főurak saját maguk dobták össze a vagyonukat a fejlődésért, nem mondanám...

-> Mindig voltak önjelölt mártírok.

-> Gratulálok, hogy ennyi, ilyen lefitymáló a megnyilvánulásod. Még az a szerencse, hogy nem a hozzád hasonlóak voltak/vannak többségben. Rád aztán semmiben nem lehetne számítani. Csak kolonc vagy a nemzet nyakán.

-> Kb annyira vagyok kolonc, mint a bérmagyarok.

-> Tartalmas válasz.

-> Tartalmas válasz a nemes gondolatokra."

- Na, ez vagy te...

2012. ápr. 6. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/80 Pro Patria ***** válasza:

"Fenéket. Kimondták a követeléseiket, mi pedig azt, hogy nem engedünk a pontjainkból. És most megy a herce-hurca, hogy miből engedjenek ők, miből mi. Csak nem nagyon hajlanak a megegyezésre, ha a bankokról van szó. Persze, szigorúan a "demokrácia védelmében"...:)

-> Igen, miután orbánék beintettek az imf szedte a sátorfáját, orbán meg loholt utánuk, hogy ne menjenek el mert nagyon is kell a pénzük. Azóta is arról megy a vita, hogy miképpen tudnák kiengesztelni az imf-et."

- Aha, ezért próbál még most is árfolyamspkeulációkka, meg befagyasztásokkal kikényszeríteni tőlünk számukra kedvező döntéseket. És nem úgy tűnik, mintha nagyon kötélnek állnánk...


"Tudták, hogy kockázatos a devizahitel de mivel helyzetben voltak a szerződés aláírásakor el sem olvasták a szerződést vagy. Ha elolvasták nem tudták értelmezni."

- Persze, hiszen mindenki közgazdásznak születik... A bankok nagyon is jól jártak a több tízmilliárdos nyereségekből, és tudták ezt pontosan akkor is, épp ezért eszük ágában sem volt az embereket lebeszélni a devizahitelről... Meg persze a bankok nem a gerincükről híresek.


"Persze jól mutat a lapos tévé meg a több tízmilliós ingatlan."

- Persze, meg a többi görény ATV-s sablon a dőzsölő felelőtlen polgárokról, hogy eszedbe se jusson, hogy esetleg a gyerekük oktatására, vagy lakására vettek fel...


"És ezért voltak itt a lengyelek, hogy bemutassák: nincs egyedül Magyarország. Hisz ők is egy cipőben járnak velünk.

-> Nem azért, hogy megemlékezzenek március 15.-én?"

- Hogy március 15.-e örökségére hivatkozva ma is kiálljanak értünk, mint mi is tettük azt minden korban őértük.


"Miért nem önjelölt mártírság elmenni annak ellenére, hogy nem kényszerít senki?"

- Inkább adja fel az elveit a kényelméért? Hát nem. Bár ha ezt tette volna, akkor meg az lenne a bajod...


"Az meg nem egy nagy hőstett, hogy részesítette magát a közterhek viselésében. Méltóztatott adózni."

- De, nagyon is. Mert senki nem kötelezte/kötelezhette őt volna, mégis önkét tette, úgy, hogy előtte király, fejedelem sosem adózott.


"Mivel kezdték azonnal az '56-os forradalmat? Az idegen címer kivágásával, és a Kossuth-címer visszahelyezésével, a vörös csillagok leverésével (még a kalauzok sapkájáról is). A Sztálin-szobor ledöntésével, a kommunista könyvek elégetésével.

-> Igen, ez szép és jó, de ez nem idegen kultúra kilökése, hanem kommunistaellenesség. Ez politika és nem kultúra."

- Ahhoz képest komoly nyelv, szobrászat, festészet, irodalom, zene, és minden más épül rá. Igen, valóban kommunizmusellenesség volt a fő(!) ok az idegen kultúra mellett (mint említettem azt az egyenruhákkal kapcsolatban, vagy akár a nyelvtanulást tekintve). De TE kérdezted, hogy a kommunizmus miért nem része a magyar kultúrának. Hát erre mondtam: onnan, hogy kivetette magából.


"Hogy melyik pártra köpködsz, az csak egy dolog. A világnézeted az, amire célzok.

-> Két fórum hozzászólásból el tudod dönteni ki milyen világnézetű? Az bátor dolog. De nem feltétlenül erény."

- A jellegzetes klisék, és alapvető materialista felfogás után körvonalakban ki lehet jelenteni. Ehhez bőven elég az a jónéhány kisregény, amiket ide írtál már.


"Egészkonkrétan? Mert nekem úgy tűnik, hogy nem tesz mást, mint amit minden eddigi magyar vezetés, a Horthy-korszaktól elindulva Bocskain át egészen az Árpádokig. Ebben csak az utóbbi 45 év volt, ami próbált erőszakkal változást elérni.

-> Attól függetlenül, hogy nem szeretem a kommunistákat meg szeretném kérdezni, hogy ők mennyivel rosszabbak voltak, mint pl Horthyék vagy Bocskaiék?"

- Ajj, kérlek... Most kezdjem el sorolni az ingyenes ételosztást, modern bérházak építését, a pengő bevezetését, a mezőgazdaság gépiesítését, a vidéki iskolákkal az írástudatlanság harmadára való visszaszorítását, a győri fegyverkezési programot, a magyarlakta területek visszaszerzését, stb, stb, stb?

Mindezt Trianon után, egy halálra ítélt országból...


"Mindegyik ment a saját ideológiája után."

- Éppen az az ideológia az, ami megkülönbözteti őket. Mellesleg Horthy nem volt semmilyen -ista.


"Mindegyik behódolt valaminek és minden rendszerben az utolsó állampolgár az aki „megszívja”."

- Ennek ellenére Horthy volt az, aki egyedül ellent mert mondani Hitlernek, és nem véletlen, hogy 1944-ben lemondtatták a "konok magyar kormányzót".


"Én pedig nem csak Patakyról beszéltem, hanem egy sor más énekesről. Olybá tűnik, bár félbe merem kimondani, de megint túl sokat írtam ahhoz, hogy minden egyszerre feldolgozz.

Ákos számai pedig több helyen aktuálpolitikai tartalmúak. Alig hitted, Nézz szembe vele, Katona imája, Be lettél oltva, ecetera.

-> Patakyról is beszéltél tehát őt is azok közé az emberek közé írod akik szerinted a magyar kultúrát táplálják az zenéjükkel."

- Igen, is. Azzal, hogy őt "kikezded", még a másik féltucatot nem "rendezed le".


"Ákost meg nem ismerem."

- Na, ezen most meglepődem. De valószínűleg csak a nevét nem ismered. "Adj hitet...", "Indiántánc", "Ilyenek voltunk", "Ölelj meg újra", egészen biztos, hogy hallottad.


"Belga zenéi is aktuálpolitikaiak mégsem ér sokat."

- Igen. És nem is soroltam ide. Az, hogy politikáról zenél, még önmagában nem jelent kultúrát. Megtennéd, hogy végre nem másról beszélsz, mint amit mondok? Tudom, nehéz kikezdeni azt, de akkor meg legyél gerinces.


"Netán a Rammstein zenei felépítése változatos...?

Mellesleg nem látom, miért lenne például a Kormorán "adott téma körül épült" zenei stílusú. A Húzd a harangot például milyen "téma"? És a többi daluk?

-> A rammstein is rétegzene, de a populárisabb fajtából."

- Ahhoz képest milliók rajonganak értük...


"A kormorán meg folklór. Keress benne szimbólumokat és visszatérő motívumokat."

- Épp ezért soroltam fel a magyar kultúra jegyében tevékenykedő, igényes zenekarok között.


"Nézd meg milyen témában szoktak dalokat írni. Egyértelmű, hogy nem a közrádió ízlésvilága, nem populáris."

- Mert a lebutított tiniknek a fluortomi meg a justinbeiber kell... Épp ezen kellene változtatni, hogy az embereknek igényük legyen, és ne ez legyen az agyszint.


"Nem, ezzel nem azt mondtam, hogy rossz. Régebben én is hallgattam."

- És mi változott? Azóta már "nem divat"?


"Te ne mosd össze. Az inkorrekt lenne tőlük, a magyar kormány megválasztásába viszont - lévén, hogy magyarok, nem is kevesen - van "némi" közük. Az ő sorsuk is múlik rajta. És nyilván nem az olyat fogják megválasztani, ami 2004-ben megtagadta őket.

-> Igen, némi közük van, de leírtam már, hogy az intézkedések nagy része nem őket érinti, hanem az ittenieket."

- Viszont jelentős része meg igen. Mint magyarok, joguk van megválasztani, ki legyen a magyar nemzet (nem csak az ország) miniszterelnöke. Ahogyan Antall József mondta: 15 millió magyart képvisel.

A szűkebb lokális politikába, önkormányzatok, polgármeseterek, stb, pedig nem kapnak választási jogot.


"Ellenben a nemzettársaikat igen, például a devizahitelesek megsegítése. Ennyi erővel ne szavazhassanak a nem-dohányzók, mert a dohányosokat korlátozó rendeletek őket nem érintik. Ne szavazhassanak a hitelmentesek, mert a devizahitelesek megsegítése őket nem érintik. Ne szavazhassanak a tűzoltók, mert az orvosok béremelése őket nem érintik. Ne szavazhassanak ezek, azok, amazok...

Ez egy KÖZÖSSÉG.

-> A devizahitelesek megsegítése is a vicc határát súrolja. Jó részük hazardírozott amikor felvette, utána arcosodott most pedig könyörög, hogy mentsék meg."

- Erre inkább nem is mondok semmit. http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__278..


A bankok erkölcséről, kezdve a tetves büntetőkamataikkal, egyoldalú szerződésmódosításaikkal, stb-kkel, külön oldalakat lehetne írni...


"A közösséget pedig egy dolog fogja össze:: a közös sors. Itt pedig elvétve lehet felfedezni a jeleit."

- Nem csak hogy az országnak, de egész Kelet-Európának közös a sorsa jelenleg. Ha a szűkebb érdekeiden képes vagy átlépni.


"Akkor megint leírom, mert látom, megint túl hosszú választ írtam, másodikra talán sikerül elolvasni: 'nem értem, ha egy kistarcsai iskola kap pénzt az államtól magyar nyelvoktatásra, akkor egy klézsei iskola miért ne kapna."

-> Kaphat, senki nem írta, hogy nem. Ha igen, akkor azt nyilván törvénybe foglalták, légy szíves jogszabállyal támaszd alá azt, hogy nem kaphat."

- Elkeveredtél. Arról írtam, hogy ha egy magyarországi magyar iskola kap az államtól pénzt oktatásra, akkor egy erdélyi magyar iskola miért ne kaphatna, miért szúrja ennyire a szemedet?


"Kaphat, de meg van a módja annak, hogy a intézmények pénzhez jussanak. Az is igaz, hogy nem részesülhet minden intézmény támogatásban. Ezért viszont nem kéne elnyomásról vizionálni."

- Ehhez egyébként meg annyit fűznék hozzá - bár eleve vakvágány - hogy jogszabályban hiába nincs "megtiltva", ha gyakorlatban egy fityinget se kapnak, sőt, sorra zárják be a magyar szakokat...

Vagy épp a már említett csángóföldön, ahol államilag és rendőrökkel, fenyegetésekkel, bürokratikus hátráltatásokkal, templomban kiközösítéssel, és minden egyébbel próbálták akadályozni a magyar nyelv oktatásának szélesebb elterjedését.

Volt olyan diák, akit emiatt az iskolában különböztettek meg hátrányosan. És nem, az állam nem tesz semmit, hisz neki is érdeke, hogy ne erősödjön a magyarság - veletek ellentétben - sem mi, sem ők nincsenek abban a tévhitben, hogy a mai végleges állapot.


"Ha a határ pár kilométerrel arrébb lenne, már nem is zavar, hogy a magyar állam pénzzel támogatja Krasznahorka vára, az egyik legjelentősebb kulturális örökségünk helyrehozatalát... Miben különbözik Eger várától?

-> Nem magyar fennhatóság alatt van. Ez bőven elegendő különbség."

- Neked.


"Tegyenek ellene. Kicsit többet annál, hogy megmaradnak magyarnak.

-> Tesznek is. Az, amit a magyar államtól kapnak (és miért ne kapnának, ugyanolyan magyarok), az csak töredéke annak az összegnek, amit elő kell teremteniük saját oktatásukra, közösségük fenntartására. Mindenhol máshol védik a nemzeti kisebbségeket, Romániában tapossák.

Az nem baj, ha a tolnai sváboknak pénzt adnak önkormányzatuk fenntartására (egyébként helyesen), de az igen, ha a berendfalvai magyaroknak igen...?

-> Nem baj, ha pénzt adnak, ilyet nem is írtam."

- De azért szúrja a szemedet, hogy "az ingyenélő magyar-románok a mi pénzünket veszik el"...


"Te írtad, hogy nem kapnak semmit és becsukják az iskolákat."

- Nem írtam, hogy nem kapnak semmit a magyar államtól. Az viszont édeskevés akkor, ha közben a román állam nemhogy nem segít, de még akadályoz is, ahol és amiben tud...


"Ezek szerint mégis kapnak pénzt csak kevésnek találják. Ez ellen is lehet tenni."

- Kérlek, ha már ezt ilyen sokszor és magabiztosan kijelented, idézz már egy cikket, de inkább videót, ahol határon túli magyarok még több pénzért siránkoznak.


"A nemzet létének, kormányzásának, építésének egyik alapeszköze a politika.

-> Akkor a nemzet elérte a végét."

- Eddig is így volt, ezután is így lesz. Régen "dinasztikus érdek"-nek nevezték, az se volt más.


"Miért? Mert azt mondom, hogy mindenki lakjon a saját hazájában? Ez hol elítélés, gyalázás?

Csak a mesterségesen idetelepített százezrek visszatelepítését követelem. Nincs ebben semmi ördögtől való. Ahol valamilyen mesterséges folyamattal megbontják a természet rendjét, ott mindenhol az eredeti környezet visszaalakítására törekednek.

-> A választ lásd fentebb. Kicsit sérti az emberi jogokat az erőszakos kitelepítés."

- Nincs ebben semmi erőszakos: egyszerűen határozatot kell kiadni, hogy akiket szisztematikusan Erdélybe költöztettek az 1970-es években, és nem tudják igazolni, hogy már korábban is itt laktak, azoknak lakhatási jogát vonják vissza, érvénytelenítsék.


"Kicsi a gyanúm, ha a magyarveréseket is eltussolják. Ha lett volna bármi félnivalója, nem a kamera előtt tette volna...

-> A hírtévé nem a vállas kameráiról híres. Miért kamerázták egyáltalán a rendőrt?"

- Nézd talán meg még egyszer. Rejtett kamera szerinted? Megint elég gyenge kibúvó volt...

Miért kameráztak? Az ünnepséget vették, a rendőr meg odajött igazoltatni. És különben is: nehogy már még ők kérjenek bocsánatot, amiért filmre vették...


"Fognak, bizony. És az a szégyen, hogy eddig ki voltak zárva saját nemzetük ügyéből.

-> Igen és most olyan dolgokban fognak dönteni amiről az átlag erdélyi vajmi keveset tud."

- Egyikük sem fog gombokat nyomogatni a parlamentben, sem püspökladány faluházában felszólalni.

A jelenlegi kormánypárt meg nélkülük is biztosítva van legalább még egy ciklusra, a hazai támogatottságuk alapján.


"Ezt még ő sem mondta magáról...

-> De ha mondaná akkor igaza lenne az észjárás szerint."

- Megint, ha, ha, ha. Mátyást románnak hazudják, holott SOHA nem volt az, és nem is tartotta magát annak!

Petőfi maga mondta magáról, hogy magyar, magyarul beszélt, magyarul érzett, magyarul gondolkodott, ennél jobban nem lehet ma sem senki magyar.


"Otthon vagyunk. Ők "jöttek ránk".

-> Ők is ezt mondják."

- Na, akkor még egyszer:

Arad 72%-os magyar lakossága 12%-ra;

Kolozsvár 82%-os magyar lakossága 19%-ra;

Nagyvárad 91%-os magyar lakossága 27,5%-ra;

Marosvásárhely 89,3%-os magyar lakossága 46,7%-ra süllyedt le az 1970-es évek tervszerű telepítéseikor.


"Mert költözni új világba, az már csak ilyen egyszerű...

-> Gondolják az általad kitelepítendő románok."

- Az erdélyi magyarok több száz, akár ezer éve ott élnek, ahol. Ráadásul a kormánytól minimális támogatást sem kapnak, oktatásban, munkában hátrányos megkülönböztetésben részesülnek nap mint nap. Gyakorlatilag lehetőségük sincs csak úgy, hip-hop átköltözni egy másik országba ilyen feltételek mellett - és nem is kell, ők vannak otthon!

Ellenben azoknak a románoknak nincs más dolguk, mint hazaköltözni. Még csak országhatárt se kell átlépniük hozzá. A kettőt összehasonlítani szóval enyhén meredek.

2012. ápr. 6. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/80 anonim ***** válasza:

"Arról, hogy románul kell tanulniuk romániában?"


Igen, arról. Két okból: egyrészt ha az oláh beteszi a lábát Erdélybe, miért a magyar tanulja meg az ő nyelvét, és miért nem fordítva? A pofátlanság netovábbja. A másik ok, hogy miért anyanyelvi szinten. A magyarnak nem anyanyelve a román.


"Magyarországon is vannak olyan nemzetiségek akiknek nincs anyanyelvi oktatás mégsem háborognak."


Mint például? Amúgy a románoknak is vannak román iskoláik Magyarországon, csak szólok. Persze eddig is úgy okoskodtál, hogy még a magyarországi helyzettel sem vagy tisztában, a határon túliról meg ne is beszéljünk.

2012. ápr. 6. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!